Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Fall 2018 Anime Season

winter season 2018 new animu

  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 October 2018 - 13:51

http://image.anichart.net/i/5bb2070bdce1f.jpg

 

Πέρα από τη νέα σειρά του Jojo που μάλλον θα δω με το που τελειώσει, νέα σειρά από Trigger (Gridman) 8) καθώς και συνέχεια του Golden Kamuy, αν και διάβασα μέτρια σχόλια.

Α και το ova του yu yu hakusho που ήταν κι ο λόγος που ξεκίνησα να βλέπω αυτό το καιρό την σειρά.

 


rsrGbGx.gif

#2 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 01 October 2018 - 14:05

Κάπου στις ταινίες θα βρείτε και ένα monogatari και θα πείτε ''μα ο Guns έλεγε τον Αύγουστο!''. Ναι, αλλά οι αληθινοί φανς θα προσέξατε πως κάτι έλειπε από αυτό το καλοκαίρι. Anyway, το κάνανε ταινία γιατί η προηγούμενη τριλογία πούλησε καλά και τα λεφτά είναι πολλά.

 

Εντωμεταξύ, επιστρέφει το έπος to aru no μπλα μπλα index. Δεν χάνεται.

 

Έχει και jojo. Καλά είμαστε.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#3 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 01 October 2018 - 14:58

To Goblin Slayer πως κατάφερε κι αυτό να πάρει adaptation με ξάφνιασε.



#4 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 01 October 2018 - 15:21

*Fall 2018 anime.

Πέρα από το γεγονός ότι ανυπομονώ για Mob Psycho 100 το Γενάρη, αυτή τη στιγμή είμαι σε νάρκη. Δεν βλέπω τίποτα που να μου τραβάει ιδιαίτερα το ενδιαφέρον. Τσίμπησα κάποια στην PTW αλλα τίποτα επείγον. Jojo δεν εχω πιασει ακόμα, monogatari είμαι ακόμα στην πρώτη σεζόν, οπότε Ι fail to see the hype (ακόμη τουλάχιστον).

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#5 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 01 October 2018 - 17:08

Τελικά ίσως ήταν καλό που δεν είχα πολύ χρόνο το καλοκαίρι, θα έχω σειρές από τη σεζόν που πέρασε.

Θα δω στάνταρ Honda-san, το Karakuri Circus, το Double Decker και το Irozoku. To Jojo δεν ξέρω αν θελω να το δω ongoing ή τελειωμένο. Από το υπόλοιπα το Kaze ga, το Ingress, το Bloom into you, το Tsurune , το Radiant και το Rerided θα τα τσεκάρω και ανάλογα την όρεξη και τον χρόνο.

ySss0UF.jpg


#6 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 01 October 2018 - 19:52

Χαίρομαι που θα ξανάχει Tokyo Ghoul, ένα μουντό anime για μια μουντή εποχή.

Σίγουρα θα δω και τα πρώτα επεισόδια του Zombieland, καλό anime με τέτοιο setting έχει να βγει από τον καιρό του Highschool of the Dead.



#7 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 01 October 2018 - 21:17

επιτελους θα βγει κτ καινουργιο απο Re zero :awww:





Also tagged with one or more of these keywords: winter season 2018, new animu