Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Φάκελος: Διακοπές!

διακοπες καμπινγκ χωριό ρουμσ του λετ τουρισμ λιβ γιορ μιθ

  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#16 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 August 2018 - 16:28

DSC_6865MAUROS_ASTERIAS.jpg

Αφού κολυμπωντας πέτυχα 4 τεράστιες καφέ μέδουσες στη σειρά, μια από τις οποίες καταλάθος σφαλιάρησα, ευτυχώς μόνο στο κεφάλι της, είπα να είμαι στην παραλία ρηχά και να κάνω σκόνη με τα πόδια ή να αναποδογυρίζω πέτρες να τρώνε τα ψάρια τα φύκια και τα πλαγκτόν.Κατι ψαρουκλες! Και κάτω από μια πέτρα βρήκα αυτό το πλάσμα. Άρχισε να περπατά γρηγορα με όλα του τα πόδια να βρει νέο μέρος να κρυφτει. Ένιωθα πως ζούσα σε εφιαλτική ταινία επιστημονικής φαντασίας!

#17 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 August 2018 - 19:31

Patrick είσαι εσύ! Επίσης τι εννοείς περπατάει, αφού οι αστερίες δεν πάνε όπου πάει και το ρεύμα, νόμιζα οι κινήσεις τους είναι περιορισμένες.
rsrGbGx.gif

#18 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 August 2018 - 22:09

Patrick είσαι εσύ! Επίσης τι εννοείς περπατάει, αφού οι αστερίες δεν πάνε όπου πάει και το ρεύμα, νόμιζα οι κινήσεις τους είναι περιορισμένες.


Όχι,ο συγκεκριμενος είναι σα να βλεπεις αράχνη με μακριά πόδια να περπατά μεσα στο νερο.

#19 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 06 August 2018 - 11:34

Λευκάδα..

Η πρώτη ματιά απογοήτευση.. Το κέντρο της πόλης είναι φουλ τουριστικό και τα περισσότερα μαγαζιά πιτσαρίες και σουβλατζίδικα, φαστ φουντ κλπ.

Άξιζαν ωστόσο οι διαδρομές με τα ΚΤΕΛ στις παραλίες Αγ. Νικήτας και Κάθισμα, φθηνά και μικρή η απόσταση απ΄το κέντρο.

Τα νερά κρυστάλλινα και γαλαζοπράσινα,όπως λένε.. Πόρτο Κατσίκι δεν είχα την ευκαιρία να πάω, αλλά νομίζω δεν έχασα και πολλά, η πρόσβαση είναι δύσκολη, ενώ εύκολα πείθεται κανείς από τους πλανόδιους ότι εκεί πας μόνο με κρουαζιέρα, ενώ στην πραγματικότητα πάει κανείς και με αυτοκίνητο.....

Πρότασή μου: Πάτε στα χωριά όχι στο κέντρο, όσοι τουλάχιστον από εσάς επιθυμούν μια πιο παραδοσιακή εικόνα της Λευκάδας..


Edited by Hazuki, 06 August 2018 - 15:02.
Εικόνες ανεβάστε στο imgur, γιατί μπορεί να μην παίζουν τα attachments, καλή ώρα!

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#20 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 posts

Posted 06 August 2018 - 22:58

Τέλος Αυγούστου Ελλάδα για δίπλωμα οδήγησης..αν δε το πάρω την πρώτη Παρασκευή δε με βλέπω για διακοπές..ούτε ένα μπάνιο δεν έχω κάνει φέτος Το μόνο στανταρακι είναι 3 μέρες Κύπρο το Σεπτεμβρη

pic.jpg


#21 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 August 2018 - 15:35

Είσαι από Κύπρο!;


rsrGbGx.gif

#22 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 07 August 2018 - 17:51

Κάναμε κανό 3 άτομα και τουμπαραμε. Κυριολεκτικά κοντεψαμε να πνιγουμε από τα γέλια. Ευτυχώς από την παραλία μας βιντεοσκόπησαν να χουμε να γελαμε

#23 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 posts

Posted 07 August 2018 - 19:04

Είσαι από Κύπρο!;


Όχι έχω να πάω σε γάμο

pic.jpg


#24 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 08 August 2018 - 16:07

όπως κάθε χρόνο... Αύγουστος Ρέθυμνο...



#25 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 10 August 2018 - 13:37

Λευκάδα..

Η πρώτη ματιά απογοήτευση.. Το κέντρο της πόλης είναι φουλ τουριστικό και τα περισσότερα μαγαζιά πιτσαρίες και σουβλατζίδικα, φαστ φουντ κλπ.

Άξιζαν ωστόσο οι διαδρομές με τα ΚΤΕΛ στις παραλίες Αγ. Νικήτας και Κάθισμα, φθηνά και μικρή η απόσταση απ΄το κέντρο.

Τα νερά κρυστάλλινα και γαλαζοπράσινα,όπως λένε.. Πόρτο Κατσίκι δεν είχα την ευκαιρία να πάω, αλλά νομίζω δεν έχασα και πολλά, η πρόσβαση είναι δύσκολη, ενώ εύκολα πείθεται κανείς από τους πλανόδιους ότι εκεί πας μόνο με κρουαζιέρα, ενώ στην πραγματικότητα πάει κανείς και με αυτοκίνητο.....

Πρότασή μου: Πάτε στα χωριά όχι στο κέντρο, όσοι τουλάχιστον από εσάς επιθυμούν μια πιο παραδοσιακή εικόνα της Λευκάδας..

πορτο κατσικι λεει αγρια πηγα αυτο το σκ , αρκετα καλυτερο απο καθισμα , αγ νικιτας ειναι πολυ τουριστικος και δεν μου πολυαρεσε



#26 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 10 August 2018 - 14:00

Διακοπές.. Γελάει ο κόσμος, έχω να πάω κάπου εκτός αθήνας από το 09? 10? Και διακοπές από το 08. Φυσικά ούτε φέτος προβλέπεται κάτι. Και τώρα πάτε και κάνετε κάτι τέτοια τόπικ, λες και δεν τρώμε στη μάπα παραλίες και διακοπές όλη μέρα στο φέισμπουκ, πρέπει να το υφιστάμεθα κ εδώ? :nanteee:

Επίσης πόσταρε ο Δάντης, με γελάνε τα μάτια μου δεν γίνεται!


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#27 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 10 August 2018 - 16:47

Κατάφερα και έκανα και 2 μπάνια. Θαύμα!
phmava.php

#28 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 10 August 2018 - 17:41

πορτο κατσικι λεει αγρια πηγα αυτο το σκ , αρκετα καλυτερο απο καθισμα , αγ νικιτας ειναι πολυ τουριστικος και δεν μου πολυαρεσε

ναι ενω το Κάθισμα και το Πόρτο δεν είναι....  8) 

τουλάχιστον και με τις τρεις παραλίες παίρνει κανείς γεύση από Λευκάδα...κρυστάλλινα γαλαζοπράσινα νερά κλπ κλπ..


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#29 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 posts

Posted 10 August 2018 - 18:52

Διακοπές.. Γελάει ο κόσμος, έχω να πάω κάπου εκτός αθήνας από το 09? 10? Και διακοπές από το 08. Φυσικά ούτε φέτος προβλέπεται κάτι. Και τώρα πάτε και κάνετε κάτι τέτοια τόπικ, λες και δεν τρώμε στη μάπα παραλίες και διακοπές όλη μέρα στο φέισμπουκ, πρέπει να το υφιστάμεθα κ εδώ? :nanteee:

Ωχ υπάρχουν και χειρότερα από εμένα δηλαδή..φέτος το φειςμπουκ είναι πόνος(θα τους εκδικηθώ την άνοιξη, κάπου θα πάω)

pic.jpg


#30 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 11 August 2018 - 16:04

Κατάφερα και έκανα και 2 μπάνια. Θαύμα!

 

κι εγω απο τότε που ήρθα ρέθυμνο τον Αύγουστο έχει ψωφήσει η κατάσταση στον παλιόκαιρο... απο μπάνια τίποτα... μόνο 2