Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πόσες ώρες βλέπετε Anime κάθε μέρα?


  • Please log in to reply
253 replies to this topic

Poll: Πόσες ώρες βλέπετε Anime κάθε μέρα? (400 member(s) have cast votes)

Πόσες ώρες βλέπετε Anime κάθε μέρα?

  1. Από μία μέχρι τρεις ώρες (151 votes [38.92%] - View)

    Percentage of vote: 38.92%

  2. Μία ώρα το πολύ (66 votes [17.01%] - View)

    Percentage of vote: 17.01%

  3. Μέχρι να πέσω κάτω(ή για εμάς τους μικρότερους μέχρι να αρχίσει το κράξιμο) (94 votes [24.23%] - View)

    Percentage of vote: 24.23%

  4. Από τρεις μέχρι πέντε ώρες (77 votes [19.85%] - View)

    Percentage of vote: 19.85%

Vote Guests cannot vote

#31 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 17 November 2006 - 20:25

Eξαρτάτε απο τις περιστάσεις 8D συνήθως μέχρι 5 ώρες :kakashithumbup:

#32 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 18 November 2006 - 17:12

Οι σειρες δε μου τρωνε πολυ χρονο, ουτε και με κουραζουν. Αυτα που με κουραζουν ειναι τα κομικς και τα μανγκα. Ενα τευχος ισοδυναμει με 5 επεισοδια ανιμε στην κουραση ιδιως αν εχει πολυ κειμενο. Και τα καλα κομικς ειναι σα να διαβαζεις βιβλιο. Τα μανγκα λιγοτερο.

Αν εχω δουλεια, συνηθως 6-7 επεισοδια ανιμε την ημερα. Αλλιώς μπορει να παει και το διπλασιο. Το ρεκορ μου ειναι 24 επεισοδια, οταν εβλεπα τα 78 επεισοδια απο Slayers.

Τώρα θα προσπαθησω να διαβαζω λιγα κεφαλαια απο κομικς και να βλεπω 3-4 επεισοδια ανιμε για να μην το παραχεσω.

#33 Naruto-sailor

Naruto-sailor

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 24 November 2006 - 00:38

Εγω δυστυχως 1 ωρα το πολυ : :

#34 Emil_String

Emil_String

    Starting...

  • Members
  • 29 posts

Posted 25 November 2006 - 19:33

1 ωρα και πολυ λεω...
Posted Image
Welcome to the worst nightmare of all... reality

#35 NineTailsNaruto

NineTailsNaruto

    Anime Fan

  • Members
  • 204 posts

Posted 05 March 2007 - 22:02

Ατυχία!!!!
Μου απαγορεύουν να βλέπω animes πάνω απο ένα επεισόδειο την μέρα γιατί κατι συνέβήκε και έβλεπα θολά για μια μέρα μόνο και έδωσαν στα Animes το φταίξιμο:rip::rip::rip:
Πήγαν οι καιροί π έβλεπα 20 επεισόδεια την μέρα:rip:

#36 touristas

touristas

    Anime Amateur

  • Members
  • 77 posts

Posted 05 March 2007 - 22:14

αναλογα αν το ανιμε που θα βλεπω αν μ'αρεσει και εχει πολλα επεισοδια εχει τυχει να δω και 10 ωρες αλλα αν ειναι anime με 13 επεισοδια το σπαω σε 2-3 μερες για να υπαρχει ενδιαφερον!

#37 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 05 March 2007 - 23:54

Έχει τύχει να δω και από το πρωί μέχρι το βράδυ.
Άλλες μέρες δεν βλέπω καθόλου.
Αλλά κατά μέσο όρο θα έλεγα 1-3 ώρες.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#38 Whiteyez

Whiteyez

    Photoshocker!

  • Members
  • 18 posts

Posted 15 March 2007 - 15:29

Αν μου αρέσει το anime μπορεί να κάτσω και 5άωρο να το δώ..

#39 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 March 2007 - 17:04

Οταν πρωτοξεκινησα με One Piece έχανα το λογαριασμό!!!!!! Ειδικα αμα ειχε και κακο καιρο δεν εβγαινα απο το σπιτι ολη μερα και εβαζα το TV Out στο pc, γιατι τοσες ωρες καθιστός δε λεει, και ξεκινούσε το burn out!!!!

#40 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 posts

Posted 16 March 2007 - 00:56

Εγω απο 3 εως 5 ωρες την μερα

#41 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 16 March 2007 - 01:36

Εγώ ξεκίνησα να βλέπω anime από τότε που άρχισαν οι καταλήψεις και από τότε μέχρι τώρα (γύρω στο 3μηνο δηλαδή) βλέπω σταθερά τουλάχιστον 10 επεισόδια την ημέρα.Βέβαια κάποιες μέρες ξεπερνάω τα 20 με ρεκόρ 28 επεισόδια.Χαρακτηριστικά μέσα σε δυόμιση μήνες έχω δει όλα τα επεισόδια από Naruto,Gundam Seed,Seed Destiny,Wing,GITS:SAC,GITS:SAC 2nd GIG,Ichigo 100%,Full Metal Alchemist,Amaenaide Yo!,Amaenaide Yo!!Katsu!! + και κάποιες ταινίες.Βέβαια αν ξαναρχίσουν οι σχολές δεν νομίζω να βλέπω πάνω από 1 ή 2 επεισόδια την ημέρα:laugh:

#42 ambient

ambient

    sSsSs

  • Members
  • 131 posts

Posted 18 March 2007 - 00:45

Αν βρεθεί σειρά που μ' αρέσει πραγματικά τότε όσο πιεσμένο και αν είναι το πρόγραμμά μου θα δω όσο περισσότερο μπορώ.
πχ στο Berserk κόντεψα να βάλω οδοντογλυφίδες στα μάτια ώστε να μην κλείσουν από τη νύστα.

#43 Millia

Millia

    Dragon Spooker

  • Members
  • 130 posts

Posted 21 March 2007 - 00:46

Τις καθημερινές που δεν έχω πολύ χρόνο βλέπω anime για μια ώρα περίπου, ενώ τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες βλέπω για κανά δίωρο.

#44 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 21 March 2007 - 09:24

Συνήθως anime κάθομαι να παρακολουθήσω εκτός σπιτιού... Και εκεί που είμαι δεν έχω την άνεση να αράξω και να δω με την ησυχία μου. Οπότε ένα επεισόδιο 25 λεπτών μπορεί να φάει καμιά ώρα... Σε γενικές γραμμές όποτε κάθομαι να δω , παλέυω δύο με τρία επεισόδια τη φορά. Εκτός αν η σειρά με κολλήσει και το περιβάλλον ευνοεί συνεχόμενη παρακολούθηση. Έτσι χτυπάω και κανά τρίωρο...

#45 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 21 March 2007 - 11:05

Πολύ σχετικό το θέμα. Μπορεί να καθήσω μια μέρα ολόκληρη επειδή δε θέλω να βγώ ή δεν έχω υποχρεώσεις κλπ και να δω όλα τα επεισόδια μια σειράς. Από την άλλη μπορεί να περάσουν και μήνες μέχρι να δω κάτι νέο.