Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πόσες ώρες βλέπετε Anime κάθε μέρα?


  • Please log in to reply
253 replies to this topic

Poll: Πόσες ώρες βλέπετε Anime κάθε μέρα? (400 member(s) have cast votes)

Πόσες ώρες βλέπετε Anime κάθε μέρα?

  1. Από μία μέχρι τρεις ώρες (151 votes [38.92%] - View)

    Percentage of vote: 38.92%

  2. Μία ώρα το πολύ (66 votes [17.01%] - View)

    Percentage of vote: 17.01%

  3. Μέχρι να πέσω κάτω(ή για εμάς τους μικρότερους μέχρι να αρχίσει το κράξιμο) (94 votes [24.23%] - View)

    Percentage of vote: 24.23%

  4. Από τρεις μέχρι πέντε ώρες (77 votes [19.85%] - View)

    Percentage of vote: 19.85%

Vote Guests cannot vote

#1 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 16 October 2006 - 10:24

Εγώ μπαίνω στην τελευταία κατηγορία όταν έχω ελεύθερο χρόνο, όταν έχω περιορισμένο βλέπω καμιά ώρα. Και στις περιπτώσεις που είμαι πολύ πιεσμένος θα δω τουλάχιστον ένα ep.

P.S. Ψηφίστε με δεδομένο ότι όλη η μέρα σας είναι ελεύθερη.

#2 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 16 October 2006 - 10:34

1-3

#3 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 16 October 2006 - 12:36

Τώρα τελευταία μόνο ongoing anime βλέπω, άρα το πολύ μισή ώρα κάθε πέμπτη που βγαίνει το bleach και όταν τύχει τα υπόλοιπα anime που βλέπω. Αλλά υπήρχαν φορές που είχα δει 55 επεισόδια μέσα σε 2 μέρες πχ Bleach, One Piece, Naruto κτλ κτλ.

#4 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 16 October 2006 - 12:58

Συνήθως από μία έως τρεις ώρες. Βέβαια υπάρχουν και περιπτώσεις μαραθωνίων με σειρές που με καθηλώνουν (Gundam Seed Destiny 50 eps σε 2,5 μέρες, Gantz 26 eps σε 1,5 μέρα). Αλλά συνήθως 6-10 επεισόδεια την μέρα θα δω.

Ίσως πάλι κάποιες μέρες να μην δω και καθόλου

E5VV38U.jpg


#5 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 16 October 2006 - 13:21

Οταν ειχε πρωτοβγει το Naruto εβλεπα 20-25 επεισόδια την ημέρα.
Τωρα καμια ωρίτσα το πολύ :calm:

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#6 Hotman

Hotman

    Starting...

  • Members
  • 18 posts

Posted 16 October 2006 - 13:57

Όταν ξεκίνησα να βλέπω One Piece, έβλεπα 8 ώρες την ημέρα. Τώρα βλέπω κάπου στα 6 επισόδεια κάθε μέρα.
Posted Image
Monkey D. Luffy

#7 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 16 October 2006 - 14:43

πολλες φορες και καθολου
το πολυ μια ωρα
γιατι να μην εχει η μερα 25 ωρες;;;;;;;;;
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#8 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 16 October 2006 - 17:29

Με δεδομένο ότι έχω ελεύθερη μέρα 4 ώρες παρακολουθώ εκτός κ αν αξίζει το ανιμε κ το παρατραβήξω...
Καλά ρε κ εδώ μέσα αυτή η κατάντια με το Naruto :P
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#9 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 16 October 2006 - 18:59

παλια εβλεπα κι εγω αρκετες ωρες...αλλα τα τελευταια 2 χρονια καταντισε ψιλοκουραστικο :bleh: οποτε τις ειχα ριξει σε 2-4 την ημερα...τωρα βεβαια εχω μπει σε εξαμηνο-παλουκι στη σχολη οποτε με το ζορι βλεπω πανω απο 3 επισοδεια καθημερινα...παρασκευες και weekend παντως βλεπω εως και 5πλασια ποσοτητα XD

#10 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 16 October 2006 - 21:48

Και εγώ έχω σταματήσει να βλέπω πορωτικά anime.Τελευταία έβλεπα 5-7 επεισόδια από το onepiece αλλά τώρα που τέλειωσε δεν βλέπω τίποτα συγκεκριμένο.¶ντε το πολύ 1 επεισόδιο την ημέρα :happy2:
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#11 kenshin

kenshin

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 16 October 2006 - 22:58

επειδι φετος δινω πανελληνιες δεν εχω αρκετο χρονο αλλα τις ημερες που ειμαι ελευθερος του δινω και καταλαβαινει

#12 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 17 October 2006 - 08:43

Για 2-3 μερες μπορει να μην δω και κανενα
3-4 eps την ημερα αν εχω ελευθερο χρονο και αν το επιτρεψουν οι συγκυριες.
7-8 ειναι το οριο.Δεν μπορω να δω παραπανω.
[spoiler:d11d9fef3c]Σημερα θα προσπαθησω να το σπασω :dwarf:
EDIT
5 μισαωρα
4 25λεπτα
4 15λεπτα
Set new personal record 8) [/spoiler:d11d9fef3c]

#13 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 17 October 2006 - 13:56

δεν διαλεξα καμια επιλογή απο το Poll γιατι δεν είναι στανταρ οι ώρες που βλέπω anime. υπαρχουν μέρες που βλέπω απο το πρωί μεχρι το βράδυ και καποιεσ άλλεσ που δεν βλεπω καθόλου.

Posted Image


#14 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 October 2006 - 16:39

Τώρα τελευταία 40 λεπτά με μια ώρα αλλά μάλλον θα επανέλθω στο κλασσικό 1-1 1/2 ώρα επί καθημερινής βάσεως γιατί έχω μείνει πίσω, το σουκου παίζει, συνήθως ένα 2ώρο έκαστος :P
rsrGbGx.gif

#15 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 17 October 2006 - 17:06

1-3, γιατί αν και βλέπω 500 ongoing τα βλέπω τη μέρα που βγαίνουν και δε κάθομαι να τα συγκεντρώσω και να τα δω όλα σε μια μέρα.

Αν και όταν κολλήσω μπαίνω στη τελευταία κατηγορία.

Πάντως ρε παιδιά, δε μπορεί να το εννοείτε όσοι ψηφίσατε τη τελευταία επιλογή... Υπενθυμίζω, μιλάμε για ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...