Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Καφετέριες με θέμα Άνιμε/ Μάνγκα στην Αθήνα??

Cafe Μέρος Αθήνα Ελλάδα maid cafe

  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 KMFinnKawaiiW

KMFinnKawaiiW

    Starting...

  • Members
  • 4 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Μάιος 2018 - 17:26

Λοιπόν, θέλω να γιορτάσω κάτι με την οικογένιά μου και θα ήθελα να επισκεφτούμε μια καφετέρια, ή, γενικότερα, ένα μέρος που έχει τα Ανιμε ή τα Μανγκα ως θέμα, ή οτιδήποτε που έχει κάτι only in japan. Πάρτε για παράδειγμα τα maid cafe που ανοίγουν σταδιακά. Το ξέρω, έχει πάρα πολύ καιρό να εμφανιστεί κάτι τέτοιο εδώ, αλλά μήπως ξέρετε αν υπάρχει κανένα Maid cafe αυτή τη στιγμή; Θα πήγαινα στο Μανγκα Καφέ, αλλά έμαθα ότι έκλεισε : Τώρα η μόνη επιλογή μου θα ήταν είναι το sensei cafe, αλλά είναι κλειστό τα Σάββατα. Παρακαλώ, αν έχετε καμία πρόταση, γράψτε την το συντομότερο δυνατό γιατί αύριο είναι η μέρα της γιορτής. Ευχαριστώ! ❤️

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από KMFinnKawaiiW: 25 Μάιος 2018 - 18:27


#2 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 25 Μάιος 2018 - 23:00

Νομίζω πως μόνο το sensei cafee εχει μείνει όρθιο, κάτι άλλα αντίστοιχα έχουν κλείσει όλα. Μπορείτε πάντα να πάτε σε εστιατόριο η σουσάδικο πάντος που χουν επιβιώσει αρκετά.  :canthelp:

Αν και δεν έχει να κάνει με άνιμε, αλλα με παραμύθια , υπάρχει και το γλυκάδικο-καφέ, το fairy tail στην ν.Φιλαδέλφεια.


フカフカ

#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Μάιος 2018 - 10:38

Νομίζω ότι πλέον είναι το μόνο. Πάντως αν θες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ maid cafe, στου Ψυρρή υπάρχει καφετέρια με θέμα τα παραμύθια και οι σερβιτόρες είναι maids. No animu! 


rsrGbGx.gif

#4 KMFinnKawaiiW

KMFinnKawaiiW

    Starting...

  • Members
  • 4 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Μάιος 2018 - 11:27

@GhostPrince Ευχαριστώ που με ενημέρωσες! Το fairytale φαινεται ωραίο!

 

@Hazuki Ευχαριστώ πάρα πολύ! Εκεί θα πάω τελικά! 



#5 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 26 Μάιος 2018 - 14:40

Τι έγινε το Manga Cafe στην Ακρόπολη δίπλα από το μουσείο υπάρχει;

 

Νομίζω ότι πλέον είναι το μόνο. Πάντως αν θες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ maid cafe, στου Ψυρρή υπάρχει καφετέρια με θέμα τα παραμύθια και οι σερβιτόρες είναι maids. No animu! 

ΟΝΟΜΑ,ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ, ΧΑΡΤΗΣ, GPS COORDINATORS NOW!!!!

Αν δεν ξέρεις ΜΑΘΕ δεν με νοιαζει

Εαν δεν μάθεις θα έρθω βράδυ και θα σου κάνω όλες τις φιγούρες σου θρύψαλα.

 

Άντε να δούμε καμιά άσπρη μέρα!!!!


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από pc_magas: 26 Μάιος 2018 - 15:46


#6 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 26 Μάιος 2018 - 15:00

καρδούλες με κέτσαπ στις ομελέτες δεν νομίζω να φτιάχνουν πάντως όπως στο dark side of nippon aka akiba και να λένε meshi agare goshuuuuujin sama xD

Manga cafe έχει κλείσει καμία διετία τώρα, μην είναι και πραπάνω δηλαδή. δεν σε βρησκω ενημερωμένο(╭☞´ิ∀´ิ)╭☞
フカフカ

#7 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 26 Μάιος 2018 - 15:44

 dark side of nippon aka akiba

Αυτό είναι το kawai side of nippon που είδες το dark δεν θα πάμε και σε γιακουζα να πίνουμε ούζα, ακόμη δεν είναι album των Pink Floyd.



#8 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Μάιος 2018 - 19:36

Little Kook πλατεία Ψυρρή, δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσεις, στην ταράτσα του έχει ένα δράκο άσε που θα το καταλάβεις από το κόσμο. Συνέχεια πίτα το τσαρδί, νομίζω κλείνει αυστηρά στις 12 οπότε μην πας κατά τις 11 και κάτι, μπορεί να μην σε βάλουν καν μέσα.


rsrGbGx.gif

#9 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Μάιος 2018 - 23:09

Τι εγινε τελικα με το cafe, φιλτατε FinnKawaii? Πηγατε στον Ψύρρη με την οικογενεια? Πες μας να ξερουμε!


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#10 KMFinnKawaiiW

KMFinnKawaiiW

    Starting...

  • Members
  • 4 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάιος 2018 - 15:47

Τι εγινε τελικα με το cafe, φιλτατε FinnKawaii? Πηγατε στον Ψύρρη με την οικογενεια? Πες μας να ξερουμε!


Συγγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση. Ναι, πήγα στο λιτλ κουκ! Αλλάζουν θέμα κάθε τόσο, και όταν πήγα δεν ήταν ντυμένες καμαριέρες οι σερβιτόρες αλλά ήταν ντυμένες πειρατίνες. Ίσως μπορείς να πεις ότι είχε θέμα One Piece


Μετά πήγα Μοναστηράκι, όπου είχε διάφορες μπλούζες από anime. Από FullMetal Alchemist, Naruto, Dragonballz, Pokemon, Sword Art Online, Fairy Tail, Transformers, Neon Genesis Evangelion,
One Piece, Bleach και πολλά αλλά που δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή. Εγώ πίτα μπλούζα Fairy Tail και ήταν στα 15€ όπως (νομίζω) και όλες οι άλλες

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Hazuki: 30 Μάιος 2018 - 15:53




Also tagged with one or more of these keywords: Cafe, Μέρος, Αθήνα, Ελλάδα, maid cafe