Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Yuri!!! on Ice - ユーリ!!! on ICE

figure skating sports romance comedy FEELS Fall 2016 MAPPA Studio

  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#16 giorgos1313

giorgos1313

    Starting...

  • Members
  • 20 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2018 - 12:49

Ουπς σόρρυ παιδιά . Απλά είδα την κοπέλα στο προφίλ και υπέθεσα :P
Καταρχήν δεν είπα ποτέ ότι με ενοχλούν οι ομοφιλόφιλοι. Εγώ είμαι της άποψης σε όλα τα θέματα γενικά ο καθένας να κάνει ότι γουστάρει απλά να μην ενοχλεί και προκαλεί τους άλλους .
Τώρα με το yuri απλά δεν ήξερα ότι θα δω μια αθώωα αγάπη μεταξύ των 2 τους γιατί δεν είχα δει σχόλια τέτοιου τύπου . (Παρόμοιο πραγμα είναι αυτό που πάθανε με το sao που μερικοί περιμέναν ποιο πολύ "παιχνίδι" και μετά είδαν ρομάτζο και χαλάστηκαν . Ελπίζω να κατάλαβες το σκεπτικό μου πως το εννοώ )
Επίσης και straight ζευγάρι να ήταν πάλι δεν μ'αρέσουν τόσο ερωτικές σχέσεις μεταξύ μαθητή και καθηγητή . Είναι το γούστο μου έτσι

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από giorgos1313: 07 Μάιος 2018 - 12:50


#17 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2018 - 13:03

Ουπς σόρρυ παιδιά . Απλά είδα την κοπέλα στο προφίλ και υπέθεσα :P
Καταρχήν δεν είπα ποτέ ότι με ενοχλούν οι ομοφιλόφιλοι. Εγώ είμαι της άποψης σε όλα τα θέματα γενικά ο καθένας να κάνει ότι γουστάρει απλά να μην ενοχλεί και προκαλεί τους άλλους .
Τώρα με το yuri απλά δεν ήξερα ότι θα δω μια αθώωα αγάπη μεταξύ των 2 τους γιατί δεν είχα δει σχόλια τέτοιου τύπου . (Παρόμοιο πραγμα είναι αυτό που πάθανε με το sao που μερικοί περιμέναν ποιο πολύ "παιχνίδι" και μετά είδαν ρομάτζο και χαλάστηκαν . Ελπίζω να κατάλαβες το σκεπτικό μου πως το εννοώ )
Επίσης και straight ζευγάρι να ήταν πάλι δεν μ'αρέσουν τόσο ερωτικές σχέσεις μεταξύ μαθητή και καθηγητή . Είναι το γούστο μου έτσι

 

Όλα αυτά που λες είναι απολύτως δεκτά. Το να μην σου αρέσει το romance, άλλα να περιμένεις και άλλα να σου έρχονται και ούτω καθεξής. Μπορεί σαν άνθρωποι να μην ταιριάζουν τα γούστα μας and that's ok. Η μοναδική μου αντίρρηση είναι ότι επειδή εσύ είσαι άντρας και δεν σου άρεσαν τα romance στοιχεία της σειράς δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν θα αρέσει η σειρά και σε άλλους άντρες  και ότι αντίστοιχα θα αρέσει στις γυναίκες ντε και καλά. Η γενίκευση ήταν αυτή που με προβλημάτισε. Καταλαβαίνω πώς το σκέφτεσαι, νομίζω έχεις καταλάβει και εσύ πώς το σκέφτομαι, καμιά φορά οι συζητήσεις είναι απαραίτητες :P


xbJ3b2w.jpeg


#18 giorgos1313

giorgos1313

    Starting...

  • Members
  • 20 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2018 - 13:14

Αυτό το είχα πει χιουμοριστικά :P

#19 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2018 - 14:52

Καταλαβαίνω γιατί να μην θέλει να δει ένας straight άντρας yaoi γιατί τα yaoi έχουν σεξουαλικές σκηνές μέσα και άμα δεν κουνάει την βάρκα σου απλά δεν την κουνάει. Όμως να αισθάνεσαι άβολα επειδή δύο άντρες περίπου φιλήθηκαν και υποννοείται ότι είναι σε σχέση είναι προβληματικό. Δηλαδή το ίδιο άβολα θα ααισθανόσουν αν ένας φίλος σου ήταν σε σχέση με έναν άλλο φίλο σου? Δεν σου είπα να κάνουν σεξ μπροστά σου αλλά αν αισθάνεσαι άβολα με ένα καρτουν τότε πώς είναι στην πραγματική ζωή? Και πώς αυτοί οι άνθρωποι θα ζήσουν μια ζωή όπως όλοι οι υπόλοιποι άνθρωποι αν όλοι οι γύρω τους αισθάνονται "άβολα"? Αν πραγματικά σε ενδιαφέρει να είναι όλοι οι άνθρωποι καλά και ευτυχισμένοι τότε πρέπει να δουλέψεις με τον εαυτό σου και να το ξεπεράσεις.


Ειλικρινά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους, αντιθέτως υποστηρίζω τα δικαιώματά τους μέχρι ένα σημείο (αρκεί να μην το παρακανουν (βλέπετε υποθέσεις υιοθεσίας και παρελάσεις)). Απλώς ειπα να μιλήσω γιατί μου φάνηκες λίγο aggressive ως προς τον George. Το θέμα είναι το εξης: ανεξάρτητα από το αν με πειράζουν ή οχι, προφανώς θα ένιωθα πιο άβολα στην ιδέα ότι δύο άνδρες έχουν σχεση. Το φυσιολογικό (αυτό που λέει η κοινωνία δηλαδη) είναι ότι η ιδανική σχέση είναι αυτή μεταξύ ανδρος και γυνης. Από εκεί και πέρα, δεν έχω θεμα, αλλά αν δω στο δρόμο δύο αγόρια ή δύο κοπέλες (στα
κορίτσια όχι τόσο, διοτι η κοινωνία το έχει κάνει αποδεκτό πλεον) να φιλιουνται, θα έχω ένα θεματακι. Ειδικά αν ήταν δυο φίλοι μου, ίσως να δυσκολευομουν πραγματικά να το δεχτώ. Απλώς δεν είμαι τόσο προχώ αν θες να το πούμε ετσι :P Αποδέχομαι και δεν έχω θέμα με κάποια πράγματα αλλά ως εκεί.

Η κοινωνία πραγματικά αλλάζει τα δεδομένα εύκολα. Στην εποχή του παππού μου, οι γκεη ήταν πάντα υποδεεστεροι και δεν είχαν το σεβασμό των άλλων. Τα πράγματα έχουν αλλάξει. Πλέον είναι πιο αποδεκτά τα πράγματα, ειδικά για τους νέους. Σύγκρινε ομως πχ Καπουτζίδη με τον τυχαίο άνδρα που βάζει κραγιόν και βγαίνει έξω. Ο ένας δεν φαίνεται καν ότι είναι ομοφυλόφιλος, μαγκιά του, τον σέβομαι, τον εκτιμώ, προσωπικά σκοτιστηκα τι κάνει στο κρεβάτι του. Ο άλλος όμως απλά ξεφτυλιζεται και προσβάλλει την δημόσια αιδώ. Εδώ μπαίνουν κι άλλα πράγματα όμως, όπως η αντίδραση και η προσπάθεια κάποιων να τραβήξουν βλέμματα πάνω τους. Η ιδανική ισορροπία για μένα ειναι: είσαι γκεη? Μπράβο σου, μόνο μη μου χαλάς την εικόνα.

Δεν έχω ιδέα τι ακριβώς δείχνει μεσα στο άνιμε, αλλά φαίνεται ότι είναι πολύ ανάλαφρο το θέμα, ένα φιλί σε καρτούν δεν θα με πειράξει, προς θεού, αλλά το να υπάρχουν όλα αυτά τα κλασσικά yaoi πράγματα θα με έκανε να νιώσω άβολα σίγουρα και δεν θα το έβλεπα τόσο χαλαρά. Θα το δω κάποια στιγμή το Yuri on ice, απλώς δεν έχω όρεξη :P Θέλω πιο χιουμοριστικα αυτή την περίοδο.

Όσον αφορά το fandom, είναι τραγικο. Ένα fandom μπορεί πραγματικά να αλλάξει την εικόνα που έχεις για κάτι και υπάρχουν περίτρανα παραδείγματα (undertale, fnaf, cuphead, SAO, Yuri on ice etc). Το θέμα είναι ότι απλώς κάνουν τόσο force κάποια πράγματα και είναι πραγματικά ενοχλητικό και σε κάνει να νιώθεις ότι πραγματικά "τόσο χάλια είναι αυτό και έχει τέτοιους υποστηρικτές??". Έχω αποφασίσει να το αγνοήσω προς το παρόν, έχουν ηρεμήσει κιόλας τα πράγματα.

Όσον αφορά το opening, ωραιότατο ήταν αλλά υπήρχαν και σαφέστατα καλύτερα τα οποία δεν επιλέχθηκαν λόγω του fandom που ήθελε το Yuri on ice να πάρει όλα τα βραβεία. Καλύτερο opening κατ' εμέ ήταν του Mob Psycho 100.

Γενικώς αυτά είναι κοινωνικα θέματα που θέλω να συζηταω, έχουν πολύ ζουμί και πεδία για συζήτηση αλλά όχι από εδώ. Πολλά πράγματα λαμβάνονται με τον λάθος τρόπο και υπάρχουν μπερδεματα. Συν το γεγονός ότι η έκταση είναι πολυ μεγάλη και δεν μπορώ να γράφω τόσο γρήγορα :P

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#20 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2018 - 14:59

Ειλικρινά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους, αντιθέτως υποστηρίζω τα δικαιώματά τους μέχρι ένα σημείο (αρκεί να μην το παρακανουν (βλέπετε υποθέσεις υιοθεσίας και παρελάσεις)). Απλώς ειπα να μιλήσω γιατί μου φάνηκες λίγο aggressive ως προς τον George. Το θέμα είναι το εξης: ανεξάρτητα από το αν με πειράζουν ή οχι, προφανώς θα ένιωθα πιο άβολα στην ιδέα ότι δύο άνδρες έχουν σχεση. Το φυσιολογικό (αυτό που λέει η κοινωνία δηλαδη) είναι ότι η ιδανική σχέση είναι αυτή μεταξύ ανδρος και γυνης. Από εκεί και πέρα, δεν έχω θεμα, αλλά αν δω στο δρόμο δύο αγόρια ή δύο κοπέλες (στα
κορίτσια όχι τόσο, διοτι η κοινωνία το έχει κάνει αποδεκτό πλεον) να φιλιουνται, θα έχω ένα θεματακι. Ειδικά αν ήταν δυο φίλοι μου, ίσως να δυσκολευομουν πραγματικά να το δεχτώ. Απλώς δεν είμαι τόσο προχώ αν θες να το πούμε ετσι :P Αποδέχομαι και δεν έχω θέμα με κάποια πράγματα αλλά ως εκεί.

Η κοινωνία πραγματικά αλλάζει τα δεδομένα εύκολα. Στην εποχή του παππού μου, οι γκεη ήταν πάντα υποδεεστεροι και δεν είχαν το σεβασμό των άλλων. Τα πράγματα έχουν αλλάξει. Πλέον είναι πιο αποδεκτά τα πράγματα, ειδικά για τους νέους. Σύγκρινε ομως πχ Καπουτζίδη με τον τυχαίο άνδρα που βάζει κραγιόν και βγαίνει έξω. Ο ένας δεν φαίνεται καν ότι είναι ομοφυλόφιλος, μαγκιά του, τον σέβομαι, τον εκτιμώ, προσωπικά σκοτιστηκα τι κάνει στο κρεβάτι του. Ο άλλος όμως απλά ξεφτυλιζεται και προσβάλλει την δημόσια αιδώ. Εδώ μπαίνουν κι άλλα πράγματα όμως, όπως η αντίδραση και η προσπάθεια κάποιων να τραβήξουν βλέμματα πάνω τους. Η ιδανική ισορροπία για μένα ειναι: είσαι γκεη? Μπράβο σου, μόνο μη μου χαλάς την εικόνα.

 

 

Διαφωνώ με όλα όσα λες.

 

Διαφωνώ τόσο πολύ που οριακά στεναχωριέμαι που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που σκέφτονται έτσι.

 

Alas. ενα anime δεν φέρνει την άνοιξη και δυστυχώς έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας. Αν σε ενδιαφέρει μπορούμε να το συζητήσουμε με pm γιατί έθιξες τόσα ζητήματα που θα γίνει κατάχρηση του thread αν σου απαντήσω εδώ.


xbJ3b2w.jpeg


#21 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2018 - 15:40

Angel.tze αυτά που έγραψες παραπάνω είναι τόσο τόσο, μα τόσο λάθος. Δεν ξέρω καν αν πρέπει να ταραχτώ ή όχι γιατί είσαι ακόμα μικρός και δεν μπορώ να πω ότι είσαι μπερδεμένος αλλά είσαι σίγουρα περίεργα επηρεασμένος. Δηλαδή ειδικά πράγματα όπως

 

"αλλά αν δω στο δρόμο δύο αγόρια ή δύο κοπέλες (στα κορίτσια όχι τόσο, διοτι η κοινωνία το έχει κάνει αποδεκτό πλεον) ". 

 

Θες να πεις το πορνό το έχει κάνει αποδεχτό γιατί το βλέπουν κυρίως άνδρες και ό,τι αρέσει στους άνδρες είναι αποδεχτό να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Γιατί σε καμία περίπτωση δεν είναι οι γυναίκες πιο αποδεχτές από τους άνδρες αν είναι ομοφυλόφιλοι και ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα. Όσο για την αντιμετώπιση τους ελπίζω κάποια μέρα να καταλάβεις ότι κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσεις και να σταματήσουν οι περισσότεροι να βλέπουν το θέμα σαν να τους κάνουν ελεημοσύνη "ναι οκ στο κρεβάτι τους να κάνουν ό,τι θέλουν αλλά να μην προκαλούν"  ίσα ίσα για να νιώθουν λίγο καλύτερα με τον εαυτό τους και να νομίζουν ότι είναι κάπου στα όρια του ρατσισμού και του μη ρατσισμού ενώ είναι ξεκάθαρα μέσα στου ρατσισμού και να τους βλέπουν σαν ανθρώπους που έχουν δικαιώματα.

 

Δε θα το συνεχίσω γιατί βγαίνουμε κι εκτός, μια συμβουλή έχω να σου δώσω μόνο. Κάτσε και διάβασε, όχι αυτά που σου δίνουν τα media, κάτσε και διάβασε κείμενα ανθρώπων που το ζουν πάνω τους, στο πετσί τους, δες της μεριά τους και σε αυτό και σε άλλα θέματα και διάβασε και την ιστορία σου την ίδια και πόσο έχουν εξαλείψει αυτό το κομμάτι θέλοντας να περάσουν ότι τώρα αρχίσαμε να το αποδεχόμαστε πρώτη φορά ενώ υπήρχε και ήταν αποδεχτό σε πολλές κοινωνίες. Δε γεννηθήκαμε όλοι γνωρίζοντας πράγματα, ούτε είχαμε όλοι στα σωστά ερεθίσματα , γιατί πολλές φορές σου παίρνει χρόνια να συνειδητοποίησεις πόσα τοξικά πράγματα σου περνάνε παλιότερες γενιές. Ελπίζω κάποια στιγμή να το δεις αλλιώς το θέμα αλλά πλέον υπάρχει το ίντερνετ και είναι απίστευτη πηγή αν τη χρησιμοποιήσεις σωστά.


ySss0UF.jpg


#22 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2018 - 20:24

Το γιατί ο κόσμος πρέπει να χει θέματα ντε και καλά, να θίγεται και να αρχίζει μπούλινγκ σε όσους υποδηλώνουν δημόσια ή μη τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις δεν θα το καταλάβω ποτέ μου πιθανόν. Και είμαστε και πιο λάητ σα χώρα, έξω πολύ χειρότερος ο χαμος κιο  ρατσισμός μ'αυτά. Βέβαια ποτέ δεν θα καταλάβω και τα ποζέρια, γιατί περί ποζεριάς πρόκειται, που παριστάνουν τις φεμινίστριες/στες και τους ιδεαλιστές και κάνουν διαδηλώσεις και μυνήσεις απλα για να βγούν απο πάνω και να χουν τη δυνάμη να σου τη πουν κιόλας χωρίς να μπορείς καν να αντιμιλήσεις γιατί τα πράμματα έχουν απλά ξεφύγει. Κατά τ'άλλα μιλάγαμε για ισότητά κάποτε. Μάλλον κανείς δεν αναζητά κάτι τέτοιο τελικά, απλα να φαίνομαστε πιο ψηλά θέλουμε γυρνόντας τη μπάλα απτην άλη μέρια διότι απλά τόσα χρόνια ένιωθα καταπιεσμένος και πρέπει να πάρω κιεγω σειρα ως ενεργός bully μια μέρα. not. Δεν ξέρω αν φταίνε τα media ή απλά ο εγκέφαλος μας κιη ημιμάθεια στα πάντα, αλλα σορρυ, δεν μπορώ να πάρω και στα σοβαρά τέτοια άτομα που συνήθως δεν ξέρουν και τι υποστηρίζουν καν, αν και τα γενικοποιώ ως συνήθως, μέσα σόλο προφανώς και υπάρχουν και εξαιρέσεις.. Αλλα οκ, νομίζω έχει ξεφύγει το θέμα, κιέχουν γίνει άπειρες φορές συζήσεις εδώ μέσα και δεν ξέρω καν γιατί το γράψα το παραπάνω. Δις νοτ δε βλακ χόουλ! 

 

 

Το άνιμε εμένα μ΄αρεσε πάντος, τα ρομάντζα ούτε σε επίπεδα φανσερβις δεν τα λες, έχουν βγει άπειρες εξτριμ σειρές και με soft yaoi ή και με yuri ή χάρεμ που δεν περίμενες απαρέτητα. Στο συγκεκριμένο δεν νομίζω ότι επικεντρωνόταν καν σ'αυτό το κομμάτι . Απολαυστική κιευχάριστη σειρά για μένα ήταν. Και χαλαρή. Αντίστοιχο αίσθημα που χα και με το free αν κιεκει ήταν πιο βαρβάτο το fanservice.  ΤΙ θα πουν μερικοί αν δουν κανα yuri kuma arashi δηλάδη θα θελα να ξερα, που τα χουφτώματα και οι χαιδολογίες πέφτουν αβέρτα. Ή μηπως εκεί επειδή είναι kawaii κοριτσάκια είναι οκ? again, δεν θα καταλάβω ποτέ το σκεπτικό πολλών αλλα δεν πειράζει.


フカフカ

#23 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2018 - 22:25

Τι να πει και η From the New World δηλαδη. Ενα φιλί κατέστρεψε τα πάντα.


Πολύ ωραία παρουσίαση. Επειδή το πατιναζ δεν μου αρέσει και τόσο (προτιμω το χοκει επι πάγου) και έχοντας ήδη δει το αξέχαστο Ginban Kaleidoscope, ελπίζω να βρω χρόνο και διαθεση για μια φορα έστω.

#24 denvertz007

denvertz007

    Anime Newbie

  • Members
  • 75 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Ιούλιος 2018 - 23:04

Αρχισε να προβαλεται στην Ιαπωνικη Τηλεοραση απο τις 6 Οκτωβριου 2016 ως τις 21 Δεκεμβριου του ιδιου ετους απο το τηλεοπτικο δικτυο"ΑΣΑΧΙ"και ειναι 12 επεισοδια.Σκηνοθεσια:Σαγιο Γιαμαμοτο.Σεναριο:Μιτσουρο Κουμπο.Παραγωγος εταιρια:ΜΑPPA.Αν και ειμαι λατρης του καλλιτεχνικου πατιναζ,δεν μπορω να πω οτι αυτη η σειρα μου αρεσε.Την παρακολουθησα ολοκληρη στο γιουτουμπ σε μια ημερα.Μπορει να ειχε χιουμορ,αλλα μου την..."σπαει"το γεγονος οτι οι ηρωες της το..."πανε το γραμμα",η μαλλον καλυτερα υπονοειται οτι το..."πανε"



#25 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5.515 Δημοσιεύσεις:
  • Location今、そこにいる僕

Καταχωρήθηκε 01 Αύγουστος 2018 - 07:05

Είχα δει τα δύο πρώτα επεισόδια όταν προβαλλόταν, οπότε θα την αρπάξω μάλλον το ΣΚ μιας και τελείωσε. Τριπλό άξελ, διπλό λούτς ωρέ!!

 

 

Μπορει να ειχε χιουμορ,αλλα μου την..."σπαει"το γεγονος οτι οι ηρωες της το..."πανε το γραμμα",η μαλλον καλυτερα υπονοειται οτι το..."πανε"

 

Τραυματική εμπειρία στα ΕΛΤΑ;


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#26 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 01 Αύγουστος 2018 - 09:13

Τραυματική εμπειρία στα ΕΛΤΑ;


Όταν ήμουν στα ΕΛΤΑ για λίγους μηνες πριν χρόνια (άθλιες συνθήκες, έπρεπε να χεις και να φθείρεις το δικό σου αμάξι για μισθό 600 ευρώ), είχα κάνει τη μαλ..ια και πέταξα διαφημιστικό φάκελο. Χαμος! Μέχρι και με τον προϊστάμενο Β.Ελλαδος μίλησα στο τηλ, αλλά ευτυχώς μου χαριστηκαν

#27 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Νοέμβριος 2023 - 19:28

Δεν το πιστεύω ότι έλειπα από το φόρουμ όταν προβαλλόταν η σειρά, έχουν περάσει τόσα χρόνια από τότε κι ακόμα θυμάμαι το χαμό που επικρατούσε, πώς γυρνούσα από το μάθημα Ιαπωνικών κάθε Πέμπτη (?) βράδυ για να προλάβω τα πρώτα raws και τα μεσάνυχτα έμπαινα skype σε international calls και ουρλιάζαμε παρέα με άλλους fans, μιλούσα τόσο πολύ για το τι γινόταν σε κάθε επεισόδιο που στο τέλος η καθηγήτρια με έβαλε να γράψω εργασία στα Ιαπωνικά για το καλλιτεχνικό πατινάζ... αααααχχχχχ ωραία χρόνια 0fbbf481.gif 

Από τις λίγες σειρές anime που πραγματικά με φανάτισαν. Εκπληκτική μουσική επένδυση, character development, ευχαριστήθηκα το κόνσεπτ του unreliable narrator όσο τίποτα, το 10ο επεισόδιο αλλάζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ και ήταν ένα φαινόμενο με ισχυρό αντίκτυπο τότε και συζητιέται στα online communities ακόμα και σήμερα.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από LuluChan92: 19 Νοέμβριος 2023 - 19:40


#28 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1.106 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Νοέμβριος 2023 - 19:40

Εγώ θέλω να καταγγείλω, μετά από τόσα χρόνια να το βγάλω από πάνω μου, το Yuri on ice σαν την πιο click bait σειρά ανιμε που έχει βγει ποτέ. Σειρά που έχει στον τίτλο yuri και περιέχει μόνο yaoi....






Also tagged with one or more of these keywords: figure skating, sports, romance, comedy, FEELS, Fall 2016, MAPPA Studio