Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Tokyo Ghoul:re

#TGre

  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 02 April 2018 - 09:03

Χερετε.Η 3η σεζον του Tokyo Ghoul αρχιζει αυριο.Ποιοι εχετε σκοπο να την δειτε?επισης πειτε μου αν εχετε διαβασει το μανγκα...εγω διαβασα και το original και το sequel και μπορω να πω οτι σε αντιθεση με το ανιμε ηταν υπεροχα.προτεινω το μανγκα σε οσους διαβαζουν dark themed σειρες γιατι εχει γινει πολυ καλη δουλεια και στο σχεδιο και στο σεναριο.τωρα σε σχεση με το ανιμε ειμαι επιφυλακτικος γιατι μαλον δεν θα ακολουθησουν το μανγκα  :madtodeath:

 

 

Youtube Video


Edited by AliceChan, 02 April 2018 - 09:04.

320?cb=20161114052234


#2 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 April 2018 - 08:55

Ξέρουμε πόσα επεισόδια είναι, θα είναι συνέχεια των προηγούμενων; Δεν έχω ιδέα από το manga!  :dazed:


rsrGbGx.gif

#3 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 03 April 2018 - 09:02

Απο οτι ειδα στο Livechart δν λεει ποσα επεισοδια θα ειναι.Δεν νομιζω να ακολουθισει το μανγκα γιατι εχουν γινει λαθοι στην διαχιριση της σειρας απο την πρωτη σεζον.

 

 

Edit:Αφηνω λινκ για το μανγκα εδω μπας κ του ριξετε καμια ματια γιατι αξιζει πραγματικα: Tokyo Ghoul | Read Tokyo Ghoul re & Tokyo Ghoul Manga Online

 

Edit 2:εβαλα μολις τωρα το 1ο επεισοδιο και το opening animation προδιδει οτι μαλον θα ακολουθισουν το μανγκα (αλλα pierrot ειναι αυτοι ποτε δε ξερεις)


Edited by AliceChan, 03 April 2018 - 19:23.

320?cb=20161114052234


#4 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 April 2018 - 21:48

Τελικά 12

 

https://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2018-04-03/tokyo-ghoul-re-anime-listed-with-12-episodes/.129900

 

όπως και οι προηγούμενες. 


rsrGbGx.gif

#5 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 04 April 2018 - 16:27

Πρέπει να έγινε timeskip από το τέλος του δεύτερου κύκλου γιατί από ότι θυμάμαι

Spoiler:

Spoiler: 1



#6 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 05 April 2018 - 08:57

Μαλον δεν ημουν και πολυ σαφης.Εγινε ανακοινωση οτι ο 3ος κυκλος θα ακολουθισει την ιστορια του μανγκα.οποτε οσοι δεν διαβασαν το μανγκα δεν θα καταλαβουν τιποτα.το ανιμε αλαξε σχεδον ολοι την ιστορια και παρεληψε σημαντικα μεροι του μανγκα.ακομα και η 3η σεζον δεν μου φενετε και πολυ πιστη μεταφορα καθως χορεσε περιεχομενο 7+ chapter σε ενα επεισοδιο αφεροντας πολλα σημαντικα πραγματα οπως για παραδειγμα:δεν εξιγει τι ειναι τα rc cells ενω αναφερετε σε αυτα (τα rc cells  τα αγνωησαν και οι πρωηγουμενες σεζονς παρολο που ειναι σημαντικο κομματι της "βιολογιας" των ghouls που αγνοηθηκε σχεδον εξολοκληρου).τωρα τι ακριβος προσπαθουν να κανουν με την 3η σεζον δεν εχω καταλαβει.αφου δεν απευθινοντε σε οσους ειδαν το ανιμε αλλα στους αναγνωστες τοτε γιατι το τρεχουν τοσο πολυ για να το κανουν να φανει σαν shonen ενω δεν ειναι...δεν σας συνιστω να το διτε αν δεν εχετε διαβασει το μανγκα γιατι δεν συνδεεται με τις προηγουμενες σεζονς...

 

 

Εdit:η Qs squad αποτελειται πανω κατω απο ατομα που 1: ή η οικογενεια τους σκοτωθηκε απο ghouls και θελουν να κανουν οτι μπορουν για να τα καταπολεμησουν. 2:απο ατομα που χρειαζοντε χρηματα για ενα σημαντικο σκοπο.επισης δεν ειχαν και το καλυτερο παρελθον αλλα δεν θα εμβαθινω.ο[ως  ειπα πολλες φορες GO READ THE MANGA 


Edited by AliceChan, 05 April 2018 - 09:02.

320?cb=20161114052234


#7 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 posts

Posted 05 April 2018 - 23:40

Σκοπεύω να το δω, μου άρεσαν οι δύο πρώτες σεζόν αλλά δεν έχω διαβάσει το μάνγκα. Πρέπει να είναι τρελό χιτ διότι το είχαν παντού στο κομικον την περασμένη εβδομάδα στο Δουβλινο

pic.jpg


#8 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 06 April 2018 - 11:13

Το μανγκα ειναι καλο το ανιμε απο την αλλη σε συγκριση με το μανγκα ειναι πολυ κακο.Διαβαστε το μανγκα πρωτα αν εχετε σκοπο να το δειτε γιατι οπως ειπα 100 φορες (και ξερω οτι κατανταω κουραστικος ) δεν προκειτε να καταλαβετε το ανιμε αν δεν διαβασετε το μανγκα γιατι αποφασισαν να ακολουθισουν την original ιστορια αρα η 2η σεζον ειναι non cannon και η πρωτη εχει κοψει την μιση πλοκη και εκανε censor σχεδον τα παντα...ειληκρινα ειμαι απογοητευμενος με το πως διαχειριστηκαν αυτο την σειρα...Ακομα και η 3η σεζον δεν ακολουθει τοσο πιστα το μανγκα απο το 1ο κιολας επεισοδιο και επειδη καταλαβενω περιπου σε πιο σημειο θελουν να τελειωσει η σεζον μπορω να πω πως 12 επεισοδια ειναι πολυ λιγα...

Spoiler: spoiler για το manga

 

 

Episode 2: Οκ καποια λαθακια απο το πρωτο επεισοδιο διορθοθηκαν.


Edited by AliceChan, 11 April 2018 - 09:38.

320?cb=20161114052234


#9 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 25 April 2018 - 15:55

Spoiler: 4



#10 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 01 May 2018 - 20:29

Λοιπον το ανιμε βαδιζει σε τραγικο addaptacion με low budget animation και αθλια visuals καταστρεφοντας τις ποιο memorable στιγμες του μανγκα.

Υστερογραφο: 1451 told ya to read the manga...what are you doing?γιατι το βλεπεις ακομα αφου δεν καταλαβαινεις τιποτα xD μαλλον ανοιξα το θεμα του τοκιο γκουλ για να μιλαω με τον εαυτο μου αφου κανεις δεν το εχει διαβασει.

Have a taste of the manga: 014.png (1837×1300) 
compare it to the anime scene  :zombie:  :sick:


320?cb=20161114052234


#11 giorgos1313

giorgos1313

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 02 May 2018 - 22:32

Αν και διαβάζω το manga μ'άρεσε πολύ το 5ο επεισόδιο 

Και το animation εμένα δεν με χαλάει μ'αρέσει που έχει έντονο χρώμα και τονίζει τα kagune κτλ

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με την σειρά το μόνο που με χαλάει είναι

Spoiler:


#12 Takasugi

Takasugi

    The Night Owl

  • Members
  • 40 posts

Posted 02 May 2018 - 22:57

Αν και διαβάζω το manga μ'άρεσε πολύ το 5ο επεισόδιο 

Και το animation εμένα δεν με χαλάει μ'αρέσει που έχει έντονο χρώμα και τονίζει τα kagune κτλ

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με την σειρά το μόνο που με χαλάει είναι

Spoiler:

 

Συμφωνώ μαζί σου! Αν έχεις διαβασει το manga καταλαβαίνεις ότι το anime έχει "ασταθή" ρυθμό. :bahhh:

Το anime το θεωρούσα πάντα μέτριο και δεν είχα προσδοκίες ούτε από αυτή τη σεζόν.  :damn:

 

ΥΓ: Πόσο με χαλάει όταν οι σείρες παραλείπουν γεγονότα από το manga /tilted  :golgo:


Edited by Takasugi, 02 May 2018 - 22:57.


#13 giorgos1313

giorgos1313

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 02 May 2018 - 23:08

Το κακο με το Tokyo Ghoul είναι οτι "έμπλεξε" με λάθος στούντιο και αυτό το αδικεί πολύ σαν σειρά. Αν έβγαινε απο αλλου με 1-2 chapter το επεισόδιο και κανα 100 επεισόδια θα ήταν από τα καλύτερα πιστεύω
( αλλά εκεί θα είχαμε άλλα κλάματα :P ακόμα θα ήμασταν στο τσάπτερ 5 και ο κοσμος δεν θα ήξερε ποιος είναι ο Σάσακι ( αν είναι δυνατόν λες και δεν βγαζει μάτι :P ) )

#14 Takasugi

Takasugi

    The Night Owl

  • Members
  • 40 posts

Posted 02 May 2018 - 23:22

Το κακο με το Tokyo Ghoul είναι οτι "έμπλεξε" με λάθος στούντιο και αυτό το αδικεί πολύ σαν σειρά. Αν έβγαινε απο αλλου με 1-2 chapter το επεισόδιο και κανα 100 επεισόδια θα ήταν από τα καλύτερα πιστεύω
( αλλά εκεί θα είχαμε άλλα κλάματα :P ακόμα θα ήμασταν στο τσάπτερ 5 και ο κοσμος δεν θα ήξερε ποιος είναι ο Σάσακι ( αν είναι δυνατόν λες και δεν βγαζει μάτι :P ) )

 

Μόλις έκανα "google" το studio(δεν το γνώριζα). Αναφέρεσαι στo studiο Pierrot;

Είχε αρκετες επιτυχίες στο παρελθόν. Έχω δει τα περισσότερα έργα τους(αγαπημένο το kingdom)

 

Ο "Σασακι" στο anime πιστεύω αδικείται. Αν ήμουν ο mangaka θα έκανα μύνηση και θα ζητούσα χρηματική αποζημίωση για αυτή τη δυσφήμιση.



#15 giorgos1313

giorgos1313

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 02 May 2018 - 23:43

Απλά γενικά ή θα πάει μια σειρά πολύ αργά πχ Black clover ή θα περνάει τσάπτερ όπως εδώ ή θα γεμίσουν filler πχ μικρό Ναρουτο ,κάνουν περίεργες δουλειές:P.Και το Tokyo ghoul απο την αρχή της σειράς το "shonenίζουν"

Επειδή κόψαν πολλες σκηνές του αδικείται πιστεύω. Στα πρώτα επεισόδια ποιο πολύ τον Urie βλέπαμε παρά αυτον :P