Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Re:Zero [Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu]

rem is best waifu i just love her?? emilia sucks tho worst MC too oh well 2016 spring 2016 white fox rei is emilias voice actress and im glad about that

  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 18 March 2018 - 17:35

0738e71ec0249b9fd55cae497475956f.jpg

 

MAL // Anime News Network // AniDB

 

 

Ο Σούμπαρου, ένας έφηβος-ΝΕΕΤ, έχει μόλις βγει από ενα convenience store και συνειδητοποιεί ότι, εντελώς ξαφνικά και μαγικά και ανεξήγητα, έχει μεταφερθεί σε ένα παράλληλο κόσμο βγαλμένο μέσα από RPGs!!1 Εκεί παρουσιάζονται νέοι χαρακτήρες, όπως η Εμίλια, οι αδελφές Ραμ και Ρεμ, το λόλι του έτους aka Μπέατρις και πολλοί αλλοι. Παράλληλα, βλέπουμε πως ο Σούμπαρου έχει αποκτήσει μια νέα δύναμη-κατάρα, το Return by Death, το οποίο του επιτρέπει να ξαναγυρίσει σε συγκεκριμένα save points σε περίπτωση που πεθάνει. Το πρόβλημα είναι ότι μόνο ο ίδιος θυμάται τι είχε γίνει πριν πεθάνει. Έτσι ξεκινάει μια νέα περιπέτεια για τον MC μας, η οποία περιέχει μήλα (ναι σοβαρά), φόνους, μια ξινή και κακιασμένη waifu, πολύ ξύλο, ένα trap, gore και αρκετό mindfuck.

 

Το studio White Fox ανέλαβε την παραγωγή του εν λόγω άνιμε, με τον Watanabe Masaharu (Naruto Sugoi Doryoku) στη σκηνοθεσία και τους Rie Takahashi (Konosuba, Takagi-san), Kobayashi Yuusuke (Fate, Strike the Blood) και Minase Inori (Black Bullet, Charlotte) στους ρόλους των Εμίλια, Σούμπαρου και Ρεμ. Αποτελείται απο 25 επεισόδια τα οποία προβλήθηκαν την Άνοιξη του 2016.

 

Youtube Video

 

Υπάρχουν φήμες ότι μέσα στο 2018 θα υπάρξει και δεύτερη σεζόν αλλά οι λεπτομέρειες δεν είναι γνωστές προς το παρόν.

 

-----

 

Προσωπικά την απόλαυσα τη σειρά, είχε ενδιαφέρον, από ένα σημείο και μετά το mindfuck ήταν πραγματικό και μπορούσα να καταλάβω πως αισθανόνταν οι χαρακτήρες. Το τέλος ήταν τραγικό αλλά και μόνο το γεγονός οτι βρήκα μια από τις καλύτερές μου waifus μέσα απο αυτό τον αχταρμά μού είναι αρκετό. Overall, το ευχαριστήθηκα αρκετά, but δεν είναι από τα αγαπημένα μου. Και να μη το δείτε, το μόνο που χάνετε είναι οι waifus και τα memes.

 

Αλλά σοβαρά τώρα, δεν γίνεται να μην λατρέψετε αυτή την αγγελική φάτσα!

 

:lovulovu: 8285065?1480387739.png :lovulovu:


Edited by Angel.tze, 18 March 2018 - 17:37.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#2 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 March 2018 - 17:51

EMILIAAAAAAAAAA!

Το είχα δει το καλοκαίρι με πολλά fast forward και λίγη προσοχή. Το επεισόδιο με την εξομολογηση, το 18 αν θυμάμαι καλά, ήταν όντως φοβερό.
Από τα αρκς τωρα.
Spoiler:


Δεν ξέρω πόσο προσοχή θα τραβήξει τυχόν επόμενη σεζόν. Ακόμα και οι waifus δεν είναι τόσο δυνατές. Η Εμιλια νικα χαλαρά.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#3 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 18 March 2018 - 18:09

 

Η Εμιλια νικα χαλαρά.

Blocked and reported.

 

Πέρα απ' τη πλάκα, η Εμίλια ήταν χάλια. Here's why:

 

Spoiler:

 

Όσον αφορά τα αρκς, το αγαπημένο μου ειναι σίγουρα με διαφορά

 

Spoiler:

 

 

Είμαι αρκετά σίγουρος ότι θα το δει πολύς κόσμος. Το Re:zero είναι από τα γνωστά ανιμε ανάμεσα στα weebs και πολλοί θα σκότωναν να ξαναδούν τις waifus τους on-screen. :canthelp:


Edited by Angel.tze, 18 March 2018 - 18:12.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#4 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 March 2018 - 18:28

Η πλάκα είναι πως συμφωνώ μαζί σου αλλά Emiliaaaaa!
Επίσης, επειδή ένας χαρακτήρας είναι καλοπαρουσιασμενος δεν κόβει από τους υπόλοιπους, αντίθετα, αναδεικνύεται περισσότερο αυτός και κατά συνέπεια εκείνοι, αν θέλουν να συγκριθούν.
Η Εμιλια δεν παρουσιάστηκε καθόλου άσχημα. Απλώς 2/4 ήταν αφιερωμένα πρακτικά στην Ρεμ, το 4ρτο σε δύο μούφα κακούς, και το πρώτο που ήταν το μοναδικό καθαρά δικό της έπασχε από το σύνδρομο Steins; Gate. Δηλαδή τυχόν ανάπτυξη δευτερευόντων χαρακτήρων διαγράφεται στα time resets, το οποίο δεν ισχύει για την Rem γιατι η δική της εξέλιξη ερχόταν στα timelines που επιβίωναν!

Συμφωνώ ότι αντικειμενικά η Rem ήταν σεναριακα ανώτερη, όχι όμως λόγω ανεπάρκειας της Εμιλια. Μια χαρά αντιληπτική και έξυπνη ήτανε όταν της δινόταν η ευκαιρία.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#5 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 18 March 2018 - 18:36

Η Εμίλια δεν θυμάμαι να έκανε ποτέ της καμία σωστή κίνηση ή να βοήθησε στην όποια κατάσταση επικρατούσε. Ίσως το hate μου να προέρχεται από το γεγονός ότι σχεδόν τα πάντα έγιναν εξαιτίας της και για χάρη της. Η ευκολοπιστία της στην αρχή και η δυσπιστία της στη συνέχεια ήταν κάπως. Ο Σούμπαρου ήταν ηλίθιος θα μου πεις, αλλά...

 

Βασικά, δεν το έχω σκεφτεί ποτε μου σοβαρά αυτο. Δεν είμαι σίγουρος γιατί δεν μου αρέσει η Εμίλια. Δώσε μου δύο μέρες και θα επιστρέψω με ακράδαντα επιχειρήματα!


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#6 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 18 March 2018 - 19:31

team rem τελος αυτο μονο τιποτα αλλο



#7 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 18 March 2018 - 21:18

Το μόνο που θυμάμαι από τη σειρά είναι τα δυσνόητα κίνητρα των κακών και κάτι με τους δράκους που εγκατέλειψαν τους ανθρώπους. Κατάφερε πάντως να κάνει τους κακούς πραγματικά απειλητικούς και ας μην κατάλαβα γιατί ακριβώς είναι κακοί και συμπεριφέρονται έτσι. Κάτι για την ανάσταση της κακιάς μάγισσας αλλά μέχρι εκεί. Αυτό είναι και το βασικό μου παράπονο, το κεντρικό σημείο της πλοκής αγνοείται περίτεχνα και χρησιμοποιείται ως αφορμή και μοχλός για περιπέτειες και λίγο wish fulfillment.



#8 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 14 May 2018 - 20:39

Youtube Video


Αυτό βγήκε πριν από ένα μήνα lol

Πάντως οι φωνές του dub φαίνονται πράγματι αξιόλογες.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#9 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 15 May 2018 - 10:30

Χάρη στην εικόνα που έβαλε ο Angel στο Anime Pictures trivia, έψαξα και την δοκίμασα είδα.

Έχω καιρό να δω τέτοιο παραλήρημα. Υπάρχουν σειρές που τις βλέπεις και παθαίνεις post anime depression και υπάρχουν σειρές σαν αυτήν που τις τελειώνεις και είσαι με hangover.
 
Don't get me wrong την σειρά την απόλαυσα (μέχρι ένα σημείο τουλάχιστον, μετά την μέση ξέφυγε τελείως), στα θετικά το character design/animation και το όλο setting. Απλά πρέπει να απενεργοποιήσεις πολλά εγκεφαλικά κύτταρα για να την ευχαριστηθείς!

Η σειρά σαν concept είχε potential να γίνει κάτι πραγματικά καλό και είχε διάφορες καλές στιγμές. Φάνηκε να προσπαθεί να περάσει κάποια μηνύματα, αλλά τελικά αυτό που δημιούργησε είναι ένα χάος, όπου πράγματα γίνονταν χωρίς να υπάρχει κάποια κατεύθυνση. Μια πήγαιναν προς τα εδώ μια προς τα εκεί αρκεί να υπάρχει κάτι extreme να γίνεται.

Τώρα για την συζήτηση περί Εμίλιας και άλλων:
 
Spoiler:

Edited by phm, 15 May 2018 - 10:30.

phmava.php

#10 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 21 June 2018 - 21:52

και θα εχουμε τουλαχιστον OVA , παλι καλα νομιζα οτι δεν θα εβγαζαν τιποτε αλλο

 

το μανγκα σε ποιο σημειο εχει σταματησει ξερει κανεις?

 

http://www.crunchyroll.com/anime-news/2018/03/08-1/rezero-animes-ova-episode-gets-new-visual-japanese-screenings



#11 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 21 June 2018 - 22:24

Ω ναι, το είδα και εγώ το βίντεο με την ανακοίνωση. Περιττό να πω ότι η Rem ήταν πιο χαριτωμένη από ποτέ!!

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#12 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 26 March 2019 - 07:57

ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ!! ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ ΤΟΥ ΑΧΤΑΡΜΑ ΕΡΧΕΤΑΙ!!

Youtube Video

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#13 takaros

takaros

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 04 October 2019 - 23:01

Καλησπερα,σκεφτομαι να ξεκινησω και εγω αυτο το anime,θα μου το προτεινατε?



#14 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 07 April 2020 - 01:57

ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ!! ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ ΤΟΥ ΑΧΤΑΡΜΑ ΕΡΧΕΤΑΙ!!

Youtube Video

Λοιπόν, πήγαινε για Απρίλιο (ώρα καλή τώρα δηλαδή), αλλά λόγω κορωνοϊου το ανέβαλαν για Ιούλιο. Άντε να δούμε τι έχουν ετοιμάσει για τη δεύτερη σεζόν, γιατί δεν ξέρω πόσα κύτταρα θα πρέπει να θυσιάσω αυτή τη φορά.

8J90AKf.jpg

that's a dude!




Also tagged with one or more of these keywords: rem is best waifu, i just love her??, emilia sucks tho, worst MC too, oh well, 2016, spring 2016, white fox, rei is emilias voice actress, and im glad about that