Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Ο ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

Poll: Ο ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC (20 member(s) have cast votes)

Θέλετε να διοργανωθεί anime meeting στην Αθήνα;

  1. Δεν πάτε καλύτερα εκείνο το ραντεβού; (4 votes [20.00%] - View)

    Percentage of vote: 20.00%

  2. Δεν είναι ότι θέλω αλλά αφού με παρακαλάτε θα έρθω! (9 votes [45.00%] - View)

    Percentage of vote: 45.00%

  3. Θέλω σαν τρελός σαν τυφλός που ψάχνει φως! (7 votes [35.00%] - View)

    Percentage of vote: 35.00%

Vote Guests cannot vote

#1 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 21 February 2018 - 19:05

tC9dpdk.jpg

 

 

Όχι αγαπητά μέλη του πολυχρονεμένου μας φόρουμ, δεν ήρθε η ώρα να πάρουμε τα όπλα, το ζόμπι απόκαλυψ δεν έχει ακόμα ξεσπάσει και οι πίθηκοι τελευταία φορά που το τσέκαρα δεν είχαν κυριεύσει ακόμα τον κόσμο (debatable το τελευταίο...)

 

Όμως! Θέλω να σκεφτείτε πολύ καλά ποιά ήταν η τελευταία φορά που τα μέλη αυτού του φόρουμ συναντήθηκαν να πιουν ένα καφέ, να φάνε μια κρέπα, να τσακωθούν για το ποιό μεγάλο shounen είναι το καλύτερο (το one piece είναι μη σφάζεστε), να αναπολήσουν τις εποχές που έπρεπε να πηγαίνουν μέχρι το πηγάδι στην πλατεία του χωριού για να βρούνε anime, να γκρινιάξουν για τη δικτατορία των moderators και για τη μαμά τους που δεν τους καταλαβαίνει και τους πετάει "κατά λάθος" τα περιοδικά τους και τους πειράζει τις φιγούρες όταν πάει να τις ξεσκονίσει...

 

Μην αναρωτιέστε άλλο!

Έχει περάσει ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ!

 

Παλιά μέλη έχουν εξαφανιστεί και δεν θα τα δει κανείς ποτέ ξανά, νέα μέλη έχουν εμφανιστεί, τα οποία δεν έχει δει κανείς ποτέ, τα χρόνια περνάνε, η μία εποχή διαδέχεται την άλλη και ένα meeting δεν διοργανώνεται! Αυτό είναι ντροπή και θα διορθωθεί πάραυτα!

 

Ο υπερταλαντούχος και υπερλατρεμένος από όλες τις κοινωνικές ομάδες admin σας (ο Hazuki ντε!) και εγώ ο πιστός κολαούζος του σκεφτήκαμε στο πλαίσιο του γιγαντιαίου δημοκρατικού αισθήματος που μας διακατέχει να σας ρωτήσουμε αν σας ενδιαφέρει να διοργανώσουμε μία συνάντηση στην Αθήνα ή οι συναντήσεις ανθρώπων από κοντά είναι πλέον απολιθώματα του παρελθόντος.

 

Για να μην διοργανώσουμε λοιπόν κανα meeting και καταλήξει ρομαντικό ραντεβουδάκι για δύο (ή και τρεις, είμαστε open minded άνθρωποι), ψηφίστε στο poll και πείτε μας ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ θέλετε αυτό το meeting και πόσο η ζωή σας ήταν άδεια χωρίς αυτό!

 

Μετά τιμής,

Η Αθηναϊκή φράξια της aNiMe//GR Team

 


xbJ3b2w.jpeg


#2 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 21 February 2018 - 19:08

Δεν με σταματάνε ούτε τα φαιργολσ της σχολής. I do! :)
rsrGbGx.gif

#3 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 21 February 2018 - 19:57

αν ειμαι αθηνα οταν γινει μεσα αν και χλωμο



#4 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 21 February 2018 - 20:17

Δεν μενω Αθηνα (αν και δεν νομιζω να ηθελλε κανεις να με δει απο κοντα xD) οποτε για ρομαντικο ραντεβουδακι το βλεπω.


Edited by AliceChan, 21 February 2018 - 20:18.

320?cb=20161114052234


#5 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 21 February 2018 - 20:26

Δεν ειναι οτι θελω αλλα αφού με παρακαλάτε θα έρθω aka δεν ξερω αν θα μπορέσω να έρθω. Εξαρταται απο το ποτε και κάτω απο ποιες συνθηκες θα γινει το meeting.

Θα προσπαθήσω πάντως να αποτρέψω το ρομαντικο ραντεβουδακι.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#6 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 21 February 2018 - 20:33


Θα προσπαθήσω πάντως να αποτρέψω το ρομαντικο ραντεβουδακι.

 

 

Cockblocker το λένε στο χωριό μου :P

 

 

Εννοείται ότι αν υπάρχει θέληση για μια συνάντηση, θα προσπαθήσουμε να διευκολύνουμε όσους περισσότερους γίνεται. Οι συνθήκες κάτω από τις οποίες θα γίνει το meeting θα είναι σκληρές και αποτρόπαιες (δεν) XD


xbJ3b2w.jpeg


#7 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 21 February 2018 - 21:08

Έχω να δω τη λέξη meeting απ'όταν γράφτηκα στο φόρουμ σχεδόν...τι συνέβει? is this the universe...is this the end? XD :kakaka:

Αν είμαι Αθήνα όταν γίνει (κιαν όντος μαζευτούμε και γίνει) με τα χαράς να βγώ απτο τάφο μου και να έρθω με ανιμονυχτερίδες και σκόρδα να σας βρώ! 


フカフカ

#8 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 21 February 2018 - 21:44

Guns, πως λέγεται η ιστορία του Hazuki και της mono;



#9 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 21 February 2018 - 21:50

Cockblogomonogatari?

Και εσείς τι Αθήνα μου τσαμπουνατε? Κατεβήτε Πάτρα που είναι οι αληθινοί σκληροπυρηνικοί ανιμε φανς.

Επίσης το καλύτερο shonen είναι το FΜΑ βρε κουτουτσικα.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#10 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 21 February 2018 - 22:03

Χο χο χο! Καλό guns!
Δεν πειράζει ρε, μην έρθετε, θα πάμε για γλυκό τον angel.tze. :)
rsrGbGx.gif

#11 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 21 February 2018 - 22:09

Πάντως πέρα από την πλάκα, με το καλό όταν μπορέσω στο μέλλον, να ανεβώ να τα πούμε. Θέλω πολύ να παίξουμε και ένα καμένο Παλέρμο από κοντά.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#12 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 21 February 2018 - 22:19

Cockblogomonogatari?

 

Attack+on+freddie+sauce+for+freddie+is+c



#13 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 21 February 2018 - 22:43

θα πάμε για γλυκό τον angel.tze. :)

Κάντο δυο σουβλάκια και κλεισαμε.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#14 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 21 February 2018 - 22:49

Ρε οι μινάρες μπείτε στον προαστιακό και ελάτε! ΑΝΤΕ ΟΛΑ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΟΥΜΕ! :wet2:


rsrGbGx.gif

#15 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 21 February 2018 - 22:53

Την επόμενη φορά που θα διακτινιστώ μέσα ρε

ή όταν λήξει ξανά το διαβατήριο. Δηλαδή σε 9 χρόνια.

 

Θα κρατάω την λάμπα.