Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Κοινωνικό Μέρισμα Manga 2018 - Οι μεγάλοι νικητές


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#16 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 February 2018 - 14:48

Εγώ Guns αν ήμουν στη θεση σου, θα ζητούσα από το ταχυδρομείο να μου το περάσουν από ειδικό σκάνερ πριν το παραλάβω... Just sayin' :hiding_something:


xbJ3b2w.jpeg


#17 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 11 February 2018 - 14:52

Έχετε και τα στοιχεία μου! Θα πάτε στο facebook να γράψετε αυτός ο τύπος βλέπει αυτό το ανιμε!

Νιώθω σαν τους πρωταγωνιστές του Ito. Αφήστε με ήσυχο...

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#18 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 February 2018 - 15:00

Gunsmasha, άνοιξε το παράθυρο, είμαι απ'έξω!  :golgo:


rsrGbGx.gif

#19 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 February 2018 - 15:01

Τσέκαρε και μία κάτω από το κρεβάτι σου καλού κακού :drink: 


xbJ3b2w.jpeg


#20 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 February 2018 - 15:03

stealth_ninja_bear.png

 

Ninja duo, attacking from anywhere!  :yahoo:

 

ps: #justasplanned, #thelotterywasatrap, #allyourbasearebelongtous


rsrGbGx.gif

#21 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 11 February 2018 - 15:34

Ωραια ιδέα θα ηταν τα βραβεια να ειναι blurays ή καποιου αλλου ειδους merchandise και οχι μονο μανγκα.

Βεβαια δεν ξερω (δεν ταχω ψαξει κιολας) τι τιμες παίζουν σε αυτα και θεωρω οτι ειναι και μ@λακια να τρωμε τα λεφτα ενος για τσαμπα δώρα xD


Εντω μεταξυ στοχευα για το ghost in the shell αλλα αφηστε το xD

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#22 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 11 February 2018 - 19:12

Καλη αναγνωση στους τυχερους και παλι συγχαρητηρια στους διοργανωτες για αυτη τους την κινηση :)



2bbd14fc.jpg


#23 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 11 February 2018 - 22:16

Καλοφάγωτα! Ίδίως το Utena είναι για πολλές ζήλιες :lovulovu: 



#24 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 12 February 2018 - 02:03

πολλα μπραβο σε όλα τα παιδια που πηραν μερος στην κληρωση και συνεχιζουν να στηριζουν δυναμικα το σαιτ μεχρι σημερα

 

επισης ένα μεγαλο ευχαριστω στους διοργανωτες mono & hazuki για την ιδεα-υλοποιηση-εκτελεση του project και φυσικα στην θεα τυχη που μου χαμογελασε



#25 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 February 2018 - 12:10

Πρώτο δώρο έφυγε προς Gunsmasha! Με προσοχή πως ανοίγεις το κουτί, το έχω "λούσει" με ταινία! Θα έλεγες ότι είναι βόμβα!  :hehehe:  


rsrGbGx.gif

#26 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 12 February 2018 - 14:39

πολλα μπραβο σε όλα τα παιδια που πηραν μερος στην κληρωση και συνεχιζουν να στηριζουν δυναμικα το σαιτ μεχρι σημερα

 

επισης ένα μεγαλο ευχαριστω στους διοργανωτες mono & hazuki για την ιδεα-υλοποιηση-εκτελεση του project και φυσικα στην θεα τυχη που μου χαμογελασε

 

 

Ότι σου χαμογέλασε, σου χαμογέλασε άτιμε!

 

Να πω πάντως ότι δεν το διοργανώσαμε μόνο εγώ με τον Hazuki αλλά όλη η ομάδα. Η Black Rock επιμελήθηκε το styling και ο Hajime Saito μας βοήθησε να βρούμε τα δώρα. Ήταν μια κοινή ιδέα, μην κοιτάτε που ποστάραμε μόνο εμείς :P


xbJ3b2w.jpeg


#27 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 12 February 2018 - 17:59

Κέρδισα σε κλήρωση;;; WOW, θα αρχίσω να πιστεύω και στον θεό με αυτά που γίνονται τελευταία.

Συγχαρητήρια και στα άλλα τα παιδιά, ελπίζω να τα απολάυσουν όσο εγώ το δικό μου.

 

Και μπράβο και στα παιδιά της ομάδας που "αναγένησαν" το site και έβαλαν από το εισόδημα τους για την σελίδα που γουστάρουν.



#28 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 16 February 2018 - 18:12

Με χαρά έχω να δηλώσω πως παρέλαβα το Uzumaki και το διάβασα σε 3 ώρες πάνω κάτω, γιατί fuck life. Όλα αυτά αφού αφόπλησα τις βομβιστικέ μηχανές που η ηγεσία είχε τοποθετήσει στο κουτί. 

 

Θα γράψω αργότερα στο αντίστοιχο thread τις εντυπώσεις μου. Πριν από αυτό όμως μερικές χρήσιμες πληροφορίες για τα σπειροδειδή.

 

Το ξέρατε ότι οι σπείρες συνδέονται με την χρυσή τομή φ=1,681 που κατά τους αρχαίους Έλληνες ήταν αισθητικά ευχαρίστη στο μάτι στα αρχιτεκτονικά δημιουργήματα?

 

Το ξέρατε ότι ελικοειδή εξαρτήματα έχουμε και στο σώμα μας όπως ο κοχλίας του έσω ωτός, οι πτυχές των δακτύλων μας και οι έλικες του DNA?

 

Το ξέρατε ότι το αγαπητό αυτό σχήμα υπάρχει και στην φύση, μεταξύ άλλων στο κέλυφος των σαλιγκαριών, σε διάφορα οστακοειδή και σε μικροοργανισμούς όπως η ωχρά σπειροχαίτη που ευθύνεται για την σύφιλη?

 

Το ξέρατε ότι έχει χαρακωθεί στην ποπ κουλτούρα ως σύμβολο διαφόρων μεγεθών όπως του υπνοτισμού, της ζάλης και του σύμπαντος?

 

Το ξέρατε ότι.....


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#29 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 16 February 2018 - 18:20

Youtube Video



#30 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 16 February 2018 - 21:29

Άλλος ένας που γίνεται θύμα της σπείρας! Μουαχαχχα :D
rsrGbGx.gif