Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία

  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#16 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Δεκέμβριος 2017 - 20:52

The Genie(TheGunsmasha)

aladdin-genie-laser-time.jpg

Το τζίνι σοβαρεψε.
"Συμφωνώ απόλυτα με τον φλογερό συνταγματάρχη(ody). Η κατά τα αλλα γλυκύτατη τσιγγάνα(SSJgirl) βρήκε απίστευτα βολική στιγμή για να ρίξει τριτη ψήφο. Επιπλέον, το εκανε σε άτομο που δεν είχε μιλήσει ακόμα και στηριζόμενη στην πρώτη πρώτη ψήφο άλλης επιβατησας!
Το μόνο που μου δίνει μια πισινή είναι το ποσο κακιά κίνηση είναι, καθώς οι συνάδελφοι της θα έπρεπε να την είχαν προειδοποιήσει.

Για την αφεντρα(angel) μου δεν έχω στοιχεία ακόμα. Την εμπιστεύομαι γιατί μπορώ.

Ο δεύτερος πιο ύποπτος μονόλογος είναι αυτός του γερμανού ρεπορτερ(leon). Σε λίγες γραμμές έχωσε μέσα 5 ονόματα και εντέλει απλώς ζήτησε την γνώμη των άλλων.

Κάτι να έχουμε στον νου μας για τις επόμενες ώρες. Δεν υπάρχει νυκτοβιος παρατηρητής. Άρα οι δολοφόνοι μπορούν να παίξουν όσο παράδοξα επιθυμουν χωρίς κάνεις να μπορει να τους ελέγξει."

Ολοκλήρωσε φορώντας την αμφίεση αστυνόμου. Μπλε αστυνόμου. Με μπλε στολή.
I am blue, davudi davuda, davudi davuda....

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#17 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Δεκέμβριος 2017 - 21:09

Σπιρτούλης (Babba)

Smary_Profile_V2.0.jpg

Εγώ είμαι πάλι! Σας έλειψα; Ναι, το ξέρω ότι δεν πέρναγε η ώρα χωρίς εμένα. Το ίδιο θα λέει τώρα κι ο Μπαμπαστρούμφ.

Αφορμή για το τωρινό μου στρούμφισμα είναι η καταπιεστική πράκτορας της σιωπής, που κατακρίνει την απλόχερη μεταλαμπάδευση γνώσεων που σας στρουμφίζω.

 

 

 

Δεν μου αρέσει καθόλου η συμπεριφορά του Σπιρτούλη (Babba), ο οποίος έχει ήδη κατηγορήσει δύο από εμάς σε διάστημα λίγων ωρών... Αν δεν είναι ο δολοφόνος, τότε είναι έρμαιο στο βίαιο και απάνθρωπο παιχνίδι του...

 

 

Αξιότιμη ανόητη, και 3 και 4 θα κατηγορήσω και όλους όσους ευθύνονται για την έλλειψη στρουμφόμουρων στο πρωινό μου και σιγά μη σας δώσω και λογαριασμό. Νομίζετε πώς με το να με φιμώσετε θα σταματήσω να διαλαλώ την αλήθεια; Να κηρύττω την ελευθερία του λόγου και τη δημοκρατία; Μπορείτε να με δείχνετε όσο θέλετε. Αλλά αν προσπαθείτε να με κάνετε να νιώσω άσχημα που σας κλέβω τα φώτα της δόξας, λυπάμαι, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Γεννήθηκα ηγέτης και δεν έχω κουμπάκι για να κλείσω το χαρισματικό μου ταμπεραμέντο. Διότι όπως αναγράφεται στο μπεστ σέλερ "Τα αποφθέγματα του Σπιρτούλη, τόμος 7", «Τα σιωπηλά ποταμάκια να φοβάσαι». Το λέει κι ο Μπαμπαστρούφ. Ο Takao(Kamuiείναι ένα από τα δύο σιωπηλά ποταμάκια και μέχρι να μιλήσει, θα πάω να του διαβάσω ένα απόσπασμα από τον λόγο μου περί του δικαιώματος έκφρασης, όπως αναγράφεται στο βιβλίο "Ο Σπιρτούλης και η Δημοκρατία".

 

Αγαπητέ Τακάο.

Όπως λέω πάντα στον Μπαμπαστρούμφ, το δικαίωμα...

...

...

...


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Babba: 16 Δεκέμβριος 2017 - 21:11

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#18 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Δεκέμβριος 2017 - 22:30

CNJyVFn.png

 

Rei Ayanami

 

Δεν είμαι λάθος ούτε ψεύτικη, είμαι απλά εγώ

 

Η ακατάσχετη αιμοραγία λέξεων δεν είναι ελευθερία αγαπητέ Σπιρτούλη (Babba). Είναι ανόητος όποιος νομίζει ότι γνωρίζει τα πάντα...

 

Πιστεύω ότι πίσω από τους ατελείωτους μονολόγους σας κρύβεται η προσπάθειά σας να μας αποπροσανατολίσετε και να μας κάνετε να μετατραπούμε σε αδυσώπητα κτήνη κενά από οποιοδήποτε ανθρώπινο χαρακτηριστικό. Αν δεν είστε εσείς ο δολοφόνος μου προκαλείτε διπλό αποτροπιασμό από το πόσο εύκολα παίζετε το παιχνίδι του... Είστε απλά επικύνδυνος...

 

Αγαπητοί συνεπιβάτες, ας δείξουμε κατανόηση στους πιο αδύναμους από εμάς διότι είτε βρούμε το τέλος σε αυτό το τραίνο είτε πολύ αργότερα στη ζωή μας, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα κριθούμε...


xbJ3b2w.jpeg


#19 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Δεκέμβριος 2017 - 23:50

Kyoko Kirigiri (Angel.tze)

tumblr_ohqlf4Wyhf1vy2tgqo2_400.png
 
Kύριε Wolfgang (Lord Leon), θα σας εξηγήσω πως κατέληξα σε αυτό το ομολογουμένως βιαστικό συμπέρασμα, το οποίο θα αποδειχθεί αν ισχύει μετά από την έρευνά μας.
 
Όπως ηδη εξήγησα, οι νεκροί ήταν μια επιβάτης της πρώτης θέσης και ο μηχανοδηγός αυτού του τραίνου. Οπότε, το γεγονός ότι ο μηχανοδηγός βρέθηκε νεκρός θα μπορούσε κάλλιστα να σημαίνει ότι ένας επιβάτης της πρώτης θέσης μπήκε στην καμπίνα του οδηγού και τον παραπλάνησε έτσι ώστε να τον σκοτώσει. Ύστερα, το πτώμα πιθανώς μεταφέρθηκε στην τραπεζαρία, σε ένα πιο ουδέτερο μέρος για να αποφευχθούν οι υποψίες συγκεκριμένα προς τους επιβάτες της πρώτης θέσης. Το ίδιο ισχύει και για την νεκρή επιβάτη.
 
Υποπτεύομαι συγκεκριμένα τον συνταγματάρχα Mustang διότι ένας συνταγματάρχης έχει γνώση για καταστάσεις όπως δολοφονίες και πόλεμοι. Θα μπορούσα να πω ότι ίσως έχει ιδιαίτερες ικανότητες στο πως να χειρίζεται ένα μαχαίρι ή ένα σπαθί ή ακόμη και άλλα όπλα. Σωστά, κύριε Mustang;
 
Όσο για το κίνητρο, δεν έχω ακόμα αρκετά στοιχεία για να καταλήξω σε μια υπόθεση η οποία θα με βοηθήσει να προβώ σε περαιτέρω συμπεράσματα. Όλα θα κριθούν από την έρευνα που θα διεξάγουμε, σωστά;
 
Επίσης, θα το εκτιμούσα αν ο συγκεκριμένος κύριος που συνέχεια αλλάζει υπόπτους (Babba) σταματούσε να το κάνει αυτό. Αυτό απλά σας γελοιοποιεί, ειλικρινά.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Angel.tze: 16 Δεκέμβριος 2017 - 23:51

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#20 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Δεκέμβριος 2017 - 00:06

186277.jpg

 

Συνταγματάρχης Roy Mustang

 

 

Kyoko Kirigiri (Angel.tze)

 
Όπως ηδη εξήγησα, οι νεκροί ήταν μια επιβάτης της πρώτης θέσης και ο μηχανοδηγός αυτού του τραίνου. Οπότε, το γεγονός ότι ο μηχανοδηγός βρέθηκε νεκρός θα μπορούσε κάλλιστα να σημαίνει ότι ένας επιβάτης της πρώτης θέσης μπήκε στην καμπίνα του οδηγού και τον παραπλάνησε έτσι ώστε να τον σκοτώσει. Ύστερα, το πτώμα πιθανώς μεταφέρθηκε στην τραπεζαρία, σε ένα πιο ουδέτερο μέρος για να αποφευχθούν οι υποψίες συγκεκριμένα προς τους επιβάτες της πρώτης θέσης. Το ίδιο ισχύει και για την νεκρή επιβάτη.
 
Υποπτεύομαι συγκεκριμένα τον συνταγματάρχα Mustang διότι ένας συνταγματάρχης έχει γνώση για καταστάσεις όπως δολοφονίες και πόλεμοι. Θα μπορούσα να πω ότι ίσως έχει ιδιαίτερες ικανότητες στο πως να χειρίζεται ένα μαχαίρι ή ένα σπαθί ή ακόμη και άλλα όπλα. Σωστά, κύριε Mustang;
 
Όσο για το κίνητρο, δεν έχω ακόμα αρκετά στοιχεία για να καταλήξω σε μια υπόθεση η οποία θα με βοηθήσει να προβώ σε περαιτέρω συμπεράσματα. Όλα θα κριθούν από την έρευνα που θα διεξάγουμε, σωστά;
 
Επίσης, θα το εκτιμούσα αν ο συγκεκριμένος κύριος που συνέχεια αλλάζει υπόπτους (Babba) σταματούσε να το κάνει αυτό. Αυτό απλά σας γελοιοποιεί, ειλικρινά.

 

 

Οι κατηγορίες εναντίον μου είναι πως είμαι στρατιωτικός κι επιβάτης της πρώτης θέσης. Μάλιστα. Πολύ ενδιαφέρουσες οι σκέψεις της Kirigiri (angel.tze), και η επιμονή της, αλλά για την ώρα θαυμάζω περισσότερο την Εσμεράλδα (SSJGirl) που ακολούθησε αυτό τον φοβερό συλλογισμό για να μου δώσει μια τρίτη ψήφο πριν.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από OdyMonaxos: 17 Δεκέμβριος 2017 - 00:31


#21 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Δεκέμβριος 2017 - 03:27

Η νύχτα τελικά θα πέσει αντί για αύριο Κυριακή στις 17.00, μεθαύριο Δευτέρα στις 22.00



#22 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Δεκέμβριος 2017 - 06:25

Pariston Hill

 

tumblr_n94r3dy50K1qc6m7bo1_500.gif

 

Και εκεί που νόμιζα ότι θα είχα την ευκαρία να συναναστραφώ για μια φορά με κάποιους έστω και λίγο έξυπνους ανθρώπους, noooooooooope, αποδεικνύεται ότι έχω μπλέξει πάλι με αγράμματους τσοπάνηδες ολκής που χρειάζονται όσο τίποτα άλλο στην ζωή τους τον συνδικαλισμό. Ένα είναι σίγουρο, τουλάχιστον το τοπίο τους σηκώνει αυτήν την φορά.

 

 

 

Το τζίνι σοβαρεψε.
"Συμφωνώ απόλυτα με τον φλογερό συνταγματάρχη(ody). Η κατά τα αλλα γλυκύτατη τσιγγάνα(SSJgirl) βρήκε απίστευτα βολική στιγμή για να ρίξει τριτη ψήφο. Επιπλέον, το εκανε σε άτομο που δεν είχε μιλήσει ακόμα και στηριζόμενη στην πρώτη πρώτη ψήφο άλλης επιβατησας!
Το μόνο που μου δίνει μια πισινή είναι το ποσο κακιά κίνηση είναι, καθώς οι συνάδελφοι της θα έπρεπε να την είχαν προειδοποιήσει.

 

 

Μετάφραση για τους αδαείς: "Θα κατηγορήσω την τσιγγάνα, αλλά κρατάω και μια πισινή σε περίπτωση που βρεθεί κάτι πιο βολικό. Επίσης, θα γκρινιάξω που η τσιγγάνα έριξε τρίτο ψήφο στο ρεύμα ενώ θα κάνω ακριβώς το ίδιο σε άλλο ρεύμα. Ο λόγος για τον οποίο έριξε της ψήφο της είναι χαζός, ο δικός μου θα φαίνεται πιο σοβαρός, άρα είμαι καλυμμένος."

 

Είναι εμφανές ότι η τσιγγάνα δεν έχει συνηθίσει ακόμα την διαδικασία στην οποία βρισκόμαστε. Τι θέλω να πω; Είναι φυσιολογικό για ανθρώπους που δεν έχουν συνηθίσει διαδικασίες σαν αυτή είτε να ακολουθούν ένα ρεύμα είτε να μην το ακολουθούν, χωρίς να σημαίνει ότι είναι ή όχι δολοφόνοι αν το κάνουν ή δεν το κάνουν. Είμαι σίγουρος ότι εάν δεν ακολουθούσε ρεύμα, θα έβγαινε κάποιος και θα έλεγε ότι ψηφίζει άκυρο γιατί είναι δολοφόνος και δεν θέλει να τραβήξει την προσοχή πάνω της.

 

Για να το καταλάβουνε ακόμα και τα χνουδωτά, παχουλά προβατάκια που είμαι σίγουρος ότι βόσκουν ήρεμα στις πλαγιές των μεγαλοπρεπών Άλπεων τριγύρω μας αυτήν την στιγμή, ένας μη έμπειρος μπλεγμένος σε μια κατάσταση σαν αυτή που είμαστε τώρα, θα μπορούσε είτε να ακολουθήσει ή ενισχύσει ένα ρεύμα είτε όχι και αυτό δεν θα τον έκανε λιγότερο ή περισσότερο δολοφόνο, γιατί δεν ξέρει έμπρακτα πόσο επικίνδυνα είναι τα ρεύματα την πρώτη μέρα, είτε ο ίδιος είναι αθώος (που σημαίνει ότι κινδυνεύει να χάσει έναν άλλο αθώο από χαζομάρα), είτε δολοφόνος (που σημαίνει ότι εκτίθεται χωρίς λόγο).

 

 

 

 

Οι κατηγορίες εναντίον μου είναι πως είμαι στρατιωτικός κι επιβάτης της πρώτης θέσης. Μάλιστα. Πολύ ενδιαφέρουσες οι σκέψεις της Kirigiri (angel.tze), και η επιμονή της, αλλά για την ώρα θαυμάζω περισσότερο την Εσμεράλδα (SSJGirl) που ακολούθησε αυτό τον φοβερό συλλογισμό για να μου δώσει μια τρίτη ψήφο πριν.

 

 

Είναι επίσης φυσιολογικό να δίνουμε ηλίθιους λόγους για το ποιον κατηγορούμε όταν δεν έχουν μιλήσει αρκετοί ακόμα, όπως είναι επίσης φυσιολογικό να βασίζουμε τις πρώτες κατηγορίες μας στους αβάσιμους λόγους άλλων. Για παράδειγμα, ορίστε μια τελείως σοβαρή ψήφο στον συνταγματάρχη Mustang (OdyMonaxos), γιατί ενώ έχεζα το βράδυ στην τουαλέτα της πρώτης θέσης πήγε να μπει μέσα χωρίς να χτυπήσει πρώτα, με τρόμαξε και διέκοψε το πιο υγρό, γεμάτο και ανακουφιστικό χέσιμο που είχα να κάνω εδώ και πάρα πολύ καιρό.



#23 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Δεκέμβριος 2017 - 08:42

Σπιρτούλης (Babba)

Brainy_Smurf.jpg
 
 

mono, on 16 Dec 2017 - 22:30, said:snapback.png

 Είναι ανόητος όποιος νομίζει ότι γνωρίζει τα πάντα...

 
Και εκνευρίζει εμάς που όντως τα γνωρίζουμε! Το ήξερα ότι θα βρίσκαμε κοινό έδαφος, άλλωστε ήταν θέμα χρόνου μέχρι να αποδεχτείτε την ανωτερότητά μου. Μην ανησυχείτε όμως, η άγνοιά σας και η παραδοχή της ημιμάθειάς σας δε σας κάνει κατώτερη στα μάτια μου από τους άλλους ανόητους συνεπιβάτες σας. Θα περάσω μετά από την καμπίνα σας για μια δωρεάν ανάγνωση του βιβλίου "Τα απομνημονεύματα του Σπιρτούλη, τόμος 19". Μάλιστα, μέσα από το κοινωφελές έργο ενταγμένο σε ευρωπαϊκό πρόγραμμα γραμματισμού που ονομάζεται "Ο Σπιρτούλης διαβάζει Σπιρτούλη", μπορείτε να αποκτήσετε τα cd με τα απομνημονεύματα στη μισή τιμή! Και τους 104 τόμους! Μεγάλη στρουμφοευκαιρία, θα έλεγε κι ο Μπαμπαστρούμφ.
 

 

Επίσης, θα το εκτιμούσα αν ο συγκεκριμένος κύριος που συνέχεια αλλάζει υπόπτους (Babba) σταματούσε να το κάνει αυτό.

 

Έχετε κάποιο λόγο που θα θέλατε η ψήφος μου να παραμείνει στον Takao(Kamui) ή απλώς με στρουμφίζετε για να σας πάω κόντρα και να τον αποφύγω; Πότε προλάβατε να αγαπηθείτε; Πριν ή μετά τον φόνο, Kyoko Kirigiri(Angel.tze);
 
 
Σας αφιερώνω το καινούργιο μου, ανέκδοτο ποίημα:
Σα βγεις στον πηγαιμό για τη Γενεύη,
να εύχεσαι να 'ναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Τους δολοφόνους και τα τσιράκια τους,
τον πεθαμένο μηχανοδηγό μη φοβηθείς.
Τέτοια στον δρόμο σου ποτέ σου δε θα βρεις,
αν δεν τα κουβαλάς μες στην ψυχή σου.
Ήδη θα το κατάλαβες στρουμφάκι τι συμβαίνει. 

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Babba: 17 Δεκέμβριος 2017 - 18:27

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#24 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Δεκέμβριος 2017 - 12:41

Sōsuke Aizen

(Black Kaiser)

 

aizen_in_bondage_by_hellsingninja-d30c4b

 

22,936 χρόνια. Αυτή ήταν η ποινή του. 20,000 χρόνια από το Central 46 στη Soul Society και άλλα 2,936 από το θλιβερό, διεθνές δικαστήριο των θνητών στη Βενετία. Τον έπνιγε η αδικία και προσβολή. Πολύ λίγα. Τουλάχιστον, με δική του παρότρυνση, τον είχαν δέσει χρησιμοποιώντας 19 διαφορετικά δεσμά (τους χειρότερους εγκληματίες τους δένανε με 4-5 συνήθως), κάποια για να του περιορίσουν το reiatsu, άλλα για το πόσο reishi απορροφούσε το σώμα του και ένα για να τον κάνει ορατό στους θνητούς που ήταν μπροστά του.
 
Οι θνητοί που είναι μπροστά μου... Τους κοίταξε.
 
Υπό άλλες συνθήκες θα ήταν σχεδόν ενοχλημένος που θα έπρεπε να υποστεί άλλους 11 Kurosaki Ichigo σε ένα βαρετό ταξίδι, αλλά είχε πέσει σε μια ειδική περίπτωση. Κάποιοι ερασιτέχνες συνάδελφοι σκόπευαν να καθαρίσουν τους πάντες στο τρένο εκτροχιάζοντας το. Φυσικά, δεν είχαν σκεφτεί τη πολυυυυύ μικρή λεπτομέρεια πως ο ίδιος ήταν αθάνατος και δεν θα πάθαινε τίποτα (κοίταξε περιφρονητικά τον Πρώτο Υπεύθυνο λες και εκείνος έφταιγε για αυτό). Ίσα-ίσα, ο εκτροχιασμός θα μπορούσε κάλλιστα να σπάσει τα δεσμά στα οποία -τόσο δίκαια- τον είχαν καθηλώσει. Ωστόσο, επειδή αμφέβαλε αν μια αδύναμη σύγκρουση εκαντοντάδων χιλιομέτρων την ώρα θα γρατζούναγε καν την Urahara-made καρέκλα και επειδή κάπως έπρεπε να περάσει και η ώρα, αποφάσισε να ασχοληθεί και αυτός με το "μυστήριο". Έτσι. Σαν καπρίτσιο που έχουν οι Θεοί, να περνούν την ώρα τους ασχολούμενοι με τα βάσανα των θνητών. 
 
Ωστόσο, προς το παρόν, άλλο ήταν το επείγον.
 
"Θα είχε κάποιος την ευγενή καλοσύνη να μου ξύσει λίγο τη μύτη; Pariston Hill (Osama); Ακριβώς πάνω από το δεξί ρουθούνι. Σας ευχαριστώ".
 


#25 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Δεκέμβριος 2017 - 21:49

Kyoko Kirigiri (Angel.tze)

tumblr_ohqlf4Wyhf1vy2tgqo2_400.png

Κυριε Στρουμφάκι (Babba), συμπεριφέρεστε πολύ ύποπτα, σαν να προσπαθείτε να μας αποπροσανατολίσετε, όπως σωστά παρατήρησε η κυρία Ayanami (mono). Δεν μπορώ παρά να υποθέσω ότι κάτι σχεδιάζετε. Δεν θα ήθελα να σκέφτομαι ότι είστε όντως τόσο ηλίθιος ώστε να αλλάζετε τόσο εύκολα γνώμη και μάλιστα χωρίς καμία βάση. Οπότε, έχω αρχίσει να σας υποψιάζομαι ήδη, κύριε εξυπνάκια.

Φυσικά υποπτεύομαι ακόμη τον κύριο Mustang (OdyMonaxos). [καποιος ασ βαλει πορτοκαλι στο ονομα του πλζ xD


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από mono: 18 Δεκέμβριος 2017 - 00:36
Έβαλα πορτοκαλί :P

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#26 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Δεκέμβριος 2017 - 02:18

Pariston Hill

 

139a6c33776a791dea3a0e9468715d81--hunter

 

 


"Θα είχε κάποιος την ευγενή καλοσύνη να μου ξύσει λίγο τη μύτη; Pariston Hill (Osama); Ακριβώς πάνω από το δεξί ρουθούνι. Σας ευχαριστώ".

 

(Σηκώνει το δάχτυλο και αρχίζει να ξύνει την μύτη του Aizen (Blacκ Kaiser))

 

Κούτσι κούτσι κου! Ποιος είναι ένας καλός παντοδύναμος κατακτητής κόσμων;

 

Εσύ είσαι!

 

Εσύ είσαι!

 

Την επόμενη φορά είναι σειρά του Συνταγματάρχη (OdyMonaxos) να σου ξύσει την μυτούλα, μικρούλη Aizen, εντάξει;

 

edit: Η εικόνα μου είχε πρόβλημα.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Osama Bin Laden: 18 Δεκέμβριος 2017 - 02:33


#27 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Δεκέμβριος 2017 - 09:20

Σπιρτούλης (Babba)

41xXnTKtz-L._SL500_AC_SS350_.jpg
 

 

συμπεριφέρεστε πολύ ύποπτα, σαν να προσπαθείτε να μας αποπροσανατολίσετε, όπως σωστά παρατήρησε η κυρία Ayanami (mono). Δεν μπορώ παρά να υποθέσω ότι κάτι σχεδιάζετε. Δεν θα ήθελα να σκέφτομαι ότι είστε όντως τόσο ηλίθιος ώστε να αλλάζετε τόσο εύκολα γνώμη και μάλιστα χωρίς καμία βάση.

 

Εντάξει, με τσάκωσες. Προσπαθώ να σας αποπροσανατολίσω. Διότι είναι σαφές ότι είσαστε τόσο καλά προσανατολισμένοι, που έπρεπε να παρέμβω. «Θα σε προκαλούσα σε πνευματική στρουμφομαχία, αλλά βλέπω ότι είσαι άοπλος.» {Απόσπασμα από το βιβλίο "Μπηχτές, Προσβολές και Χτυπήματα κάτω από τη ζώνη, δια χειρός Σπιρτούλη"}

 

Όπως αναφέρεται στο βιβλίο "Τα αποφθέγματα του Σπιρτούλη, τόμος 11", «Η γνώμη είναι σαν τις στρουμφίδες, όλοι έχουν κι από μία». Οπότε από τη στιγμή που μιλήσεις μια φορά, οφείλεις να επιμείνεις στα ατράνταχτα επιχειρήματά σου, διότι δε δικαιούσαι δεύτερη. Κατανοητό. Άλλωστε, είναι γνωστό ότι άμα τσιγκλάς κόσμο να πει καμιά λέξη αντί να κάθεται να κοιτάζει σαν χάνος, είσαι #1 ύποπτος.

Ε λοιπόν, όχι!Κάτω η δικτατορία της σιωπής. Πολυλογάδες όλου του κόσμου ενωθείτε! 

 

Στρούμφισμα στην Kyoko Kirigiri(Angel.tze) και στον προστατευόμενό της Takao(Kamuiδιότι: 

- Έσπευσε να με τσιγλίσει για να σταματήσω να ασχολούμαι με τον κολλητό του. (δείγμα άπειρου δολοφόνου)

- Άρχισε τις γλύκες με την κυρία Ayanami (αναζήτηση συμμάχων)

- Άλλαξε ψήφο ψηφίζοντας κάποιον επειδή αλλάζει ψήφους (δείγμα σχιζοφρενούς δολοφόνου)

- Δεν είναι μπλε 

 

Το ποιηματάκι το φυλάω για μετά, που θα ξαναλλάξω γνώμη.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Babba: 18 Δεκέμβριος 2017 - 09:26

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#28 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Δεκέμβριος 2017 - 13:21

Reg (Zane)

latest?cb=20170725213344

 

 

 Tι περίεργο και αφιλόξενο μέρος, τι περίεργη ροή γεγονότων. Και δεν έχω καν ιδέα πως βρέθηκα εδώ πέρα. Δεν γνωρίζω ούτε ποιος είμαι. Είμαι πρόθυμος να βοηθήσω όσο μπορώ αλλά δεν ξέρω κατά πόσο κάτι τέτοιο θα ήταν ωφέλιμο, δεδομένης της αμνησίας μου. Προς το παρόν θα ήθελα να ακούσω λίγο περισσότερα από τον Djin al Bluyd (TheGunsmasha)

 

 


Γεια σου και σένα Γιώργη Γουλάρα...Δημοσιευμένη  εικόνα

#29 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Δεκέμβριος 2017 - 15:52

The Broadway Genie

636192309202350916-243CAC11-00001-906952

Το τζίνι παρατήρησε για πρώτη φορά το αγοράκι στο βαθος, ύστερα από ώρες εκτροχιασμου. Φόρεσε μια πιο γήινη αμφίεση και ανέβηκε στην σκηνή.

Προς το παρόν θα ήθελα να ακούσω λίγο περισσότερα από τον Djin al Bluyd (TheGunsmasha)

"Αφέντη Regaddin(zane) με τιμάς με το ενδιαφέρον σου να ακούσεις παραπάνω την θεατρική φωνή μου. Ας αρχίσουμε την παράσταση, shall we?

Συνταγματάρχης Roy, αυτός ο φλογερός. Θα μπορούσα να γράψω τραγούδι για την πάρτι του. Τώρα που το σκέφτομαι.... Χμμμ....
Α, ναι που ήμουνα, τρία διαφορετικά άτομα τον έχουν ψηφίσει και τέταρτος εγώ.

Από αυτούς ο Parriston τον θέλει νεκρό ενω η Kirigiri(angel) προτιμά να μην καταλήξει. Άραγε το κάνει επειδή δεν εμπιστεύεται την κρίση της ή γιατί δεν την συμφέρει να φανεί ο ρόλος του?
Η τελευταία ψήφος της ήταν δείγμα παίκτη που θέλει να βγάλει την ευθύνη από πάνω του.

Η τσιγγάνα(girl) δεν έχει υπερασπιστεί τον εαυτό της και μου κάνει εντύπωση. Ο Mustang έχει κάνει μόνο αυτό. ΜΟΝΟ αυτό.

Λοιπόν, η κεφαλή του τριγώνου, δλδ το πρόσωπο που συνδέεται με όλη την παραπάνω τριάδα είναι ο Συνταγματάρχης. Αντικειμενικά, είναι αυτός που θα δώσει τις περισσότερες πληροφορίες με τον θάνατο του.
Αυτό ισχύει αν πάρουμε εντελώς κυνικα την περίσταση και δεν φοβόμαστε να λιντσαριστει ένας πιθανός αθώος.

Εγώ όμως ρωτάω αυτό: Τι είναι πιο πιθανόν, 3 ατομα να πέτυχαν έναν δολοφόνο με την πρώτη ή ένας αθώος να έγινε στόχος πιθανών δολοφόνων?
Τώρα μπαίνω στο τριπακι να υπερασπίζομαι έναν πιθανό δολοφόνο αλλά θα εμπιστευτώ την κρίση μου.

Για να αντιστρεψω τα στερεότυπα, μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου θα ήθελα να μου πραγματοποιήσετε τρεις ευχές:

1) Ο Συνταγματάρχης να σχολιάσει την διαδικασία χωρίς να αποσκοπεί στην επιβίωση του.

2) Ή Εσμεραλντα να προσπαθήσει να αμυνθεί.

3) Ο Συνδικαλισμός(οσαμα) να μου εξηγήσει τον λόγο ύπαρξης του.

Η ψήφος μου παραμένει επειδή μεχρι στιγμής εκείνος ήταν ο πιο ένοχος μονόλογος.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#30 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Δεκέμβριος 2017 - 16:55

latest?cb=20170805134850

 

Συνταγματάρχης Roy Mustang

 

Πολύ καλά, Καταγάλανε (Guns). Μάλλον χρειάζεσαι μια ολική αποτίμηση της κατάστασης.

 

Ο πιο δραστήριος μέχρι στιγμής είναι ο Σπιρτούλης (Babba). Μ' ένα όνομα κι ένα παιχνίδι που κινδυνεύει να τον κάψει, είναι το καλαμάκι που ανακατεύει το κοκτέηλ αυτής της συντροφιάς, ρωτώντας για όλους και για όλα. Μ' όλο αυτό το χάος που θέλει να προξενήσει σε όποιον κοιτάει τις δράσεις του, είτε προσπαθεί να βρει λάθη για να χτυπήσει είτε να σηκώσει τόση σκόνη που να κρυφτεί μέσα στο μπάχαλο. Από την άλλη η καυτή πιλότος Ayanami (mono) αρνείται να πάρει τα σχεδόν νεκρά μάτια της από πάνω του.

 

Επ' ευκαιρία, Ayanami (mono), αυτές οι ολόσωμες εφαρμοστές στολές της υπηρεσίας σας βγαίνουν και για ελεύθερους σκοπευτές; Θα μπορούσα να παραγγείλω μία για την υπαξιωματικό μου;

 

Πέρα από την Ayanami (mono), με τον Σπιρτούλη (babba) αποφάσισε ν' ασχοληθεί πλέον και η Kirigiri (angel.tze). Κι εδώ θέλω να σας πω γιατί στάθηκα τόσο στην κατηγορία της πριν. Με κατηγόρησε σχετικά με την ιδιότητά μου ως στρατιωτικός κι επιβάτης πρώτης θέσης, όχι για τις δράσεις μου. Αυτή την κατηγορία ακολούθησε η Εσμεράλδα (SSJGirl) για να μου δώσει εκείνη την τρίτη και φαρμακερή ψήφο. Όμως η Kirigiri (angel.tze) στράφηκε μετά προς τον Σπιρτούλη (babba) για τις αποψινές δράσεις του ενώ η Εσμεράλδα (SSJGirl) δεν έχει βγάλει κιχ.

 

Για την Εσμεράλδα λοιπόν, αφού ακολούθησε δύο ψήφους εναντίον μου οι οποίες μετά άλλαξαν, και σε σοβαρό κίνδυνο η ίδια, δεν έχει εμφανιστεί για να μας εξηγήσει τίποτα. Την τελευταία φορά που το έκανε ακολούθησε ονομαστικά την Kirigiri. Αναρωτιέμαι αν τώρα θα συμμεριστεί περισσότερο τις κατηγορίες της προς τον Σπιρτούλη.

 

Και για να μπλεχτούν ακόμη περισσότερο τα πράγματα, ο Σπιρτούλης και η Kirigiri διαφωνούν για τον τελευταίο στο βάθος της γαλαρίας, τον Kasuga (Kamui) που δεν έχει βγάλει μιλιά όλη μέρα. Αν θέλεις ν' ανοίξεις το παράθυρο για τσιγάρο Kasuga, σου προσφέρω εγώ φωτιά.

 

Οι Reg (zane) και Aizen (Black Kaizer) δεν έχουν πει τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής, αλλά μου φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρον το γεγονός πως ο καθένας τους κοιτάει από έναν από τους δύο πιο ουδέτερους αλλά δραστήριους ομιλητές μέχρι στιγμής. Τον Καταγάλανο (Guns) και τον Pariston (Osama)

 

Καταγάλανε, δεν ξέρω αν το βλέπεις όλο αυτό σαν άμυνά μου, αλλά πάρε αυτά για αρχή.

 

 

edit γιατί ξέχασα να με βάλω με μπλε κι ένα copy paste μου είχε ξεμείνει κάτω κάτω


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από OdyMonaxos: 18 Δεκέμβριος 2017 - 16:57




Also tagged with one or more of these keywords: Παλέρμο, Αθώοι, Δολοφόνοι, Ο Guns είναι Filthy Casual, Θέλω να παώ να δω το StarWars, αλλά κάθομαι και γράφω Παλέρμ, ο περιορισμός λέξεων στα tags, τον παίρνει