Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία

  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#76 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Δεκέμβριος 2017 - 06:11

Κεφάλαιο 7, μέρος δεύτερο

Οι τρεις ευχές

 

"Συμβαίνει κάτι κοριτσάκι;", ρώτησε το τζίνι με ένα ηλίθιο χαμόγελο στο πρόσωπο.

 

"Ναι, ηλίθιο τζίνι. Δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς εδώ μέσα να τραβήξει τους κορμούς που αποκαλείς "ξύλα".", απάντησε η Kyoko ενοχλημένη, προσπαθώντας μάταια να τραβήξει έναν κορμό από την αρμαθιά.

 

"Αχαχαχαχα, γιατί, τι έγινε, δεν ήπιες το γάλα σου σήμερα το πρωί και είσαι αδύναμη; Ξύλα είπα να τραβήξετε, όχι ξυλάκια ή οδοντογλυφίδες.", απάντησε το τζίνι γελώντας.

 

Κανείς άλλος στο lounge δεν γέλασε.

 

"Λοιπόν, άντε, θα τραβήξετε; Δεν έχω όλη την ημέρα. Τελειώνετε, αλλιώς θα φύγω."

 

Οι επιβάτες κοίταξαν ο ένας τον άλλο, χωρίς να ξέρουν τι μπορούν να κάνουν.

 

Έκεινη την στιγμή, ο Reg, το ολιγόμιλο παιδί που καθόταν ήρεμα σε μια πολυθρόνα σηκώθηκε και αρχισε να πλησιάζει την Kyoko κοντά στην αρμαθιά.

 

"Λοιπόν παιδάκι, θα τραβήξεις ή θα κάθεσε και θα κοιτάς;"

 

Ο Reg γύρισε και κοίταξε αδιάφορα το τζίνι και έπειτα το βλέμμα του έπεσε εξίσου αδιάφορα στην αρμαθιά. Χωρίς πολλή προσπάθεια και προς έκπληξη όλων, τράβηξε χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα έναν κορμό.

 

"Φαίνεται ότι δεν θα ανακτήσω σήμερα τις χαμένες μνήμες μου...", δήλωσε λυπημένα, πετώντας τον κοντό κορμό έξω από το παράθυρο. "Άλλα κύριε, καλύτερα να τους μικρύνεις λίγο. Δεν νομίζω ότι οι άλλοι μπορούν να τραβήξουν τόσο μεγάλα ξύλα από την αρμαθιά..."

 

Το τζίνι κοίταξε τον Reg σοβαρό και ένα ρίγος διαπέρασε την πλάτη του. Επειτα, χωρίς να πει κουβέντα, έκανε μια κίνηση με το χέρι και οι κορμοί έγινα ξυλάκια αρκετά μικρά ώστε να μπορεί να τα διαλέξει ο καθένας.

 

"Επιτέλους...", είπε η Kyoko και πήγε να τραβήξει ένα από τα ξύλα.

 

"Μισό λεπτό!", φώναξε η Εσμεράλντα. "Θα τραβήξουμε όλοι οι υπόλοιποι μαζί! Τα ξέρω αυτά τα κόλπα που αυτός που τραβάει πρώτος μπορεί κλέβει ώστε να τραβήξει αυτό που θέλει!"

 

Η Kyoko μάζεψε το χέρι και κοίταξε την τσιγγάνα σοβαρή.

 

"Υπονοείς ότι κλέβω;"

 

"Δεν ξέρω τίποτα! Θα τραβήξουμε όλοι μαζί ή κανένας!"

 

"Πολύ καλά, ό,τι θες...", απάντησε η Kyoko αναστενάζοντας αδιάφορα.

 

Οι επιβάτες πέρα από τον Reg κοιτάχτηκαν μεταξύ τους, πλησιάσαν σιγά σιγά την αρμαθιά και άπλωσαν τα χέρια.

 

"Ε, μισό. Εσύ γιατί έχεις απλώσει δυο χέρια;", ρώτησε Grimmer τον Pariston.

 

"Ω, μα κάποιος πρέπει να τραβήξει και για αυτόν.", απάντησε ο Πάριστον δείχνοντας τον δεμένο Aizen στην καρέκλα. "Με το αριστερό μου χέρι αυτό που θα τραβήξω θα του το πετάξω ελπίζοντας να το πιάσει με το στόμά, ή όπως μπορέσει, δεν με νοιάζει."

 

"Καλά, καλά, ας τελειώνουμε.", απάντησε ο Grimmer κάνοντας μια κουρασμένη γκριμάτσα.

 

"Συγκεντρωθείτε!", πρόσταξε η Kyoko. "Θα αρχίσω να μετράω από το τέσσερα. Είστε έτοιμοι; Τέσσερα, τρία δ--"

 

"Μισό λεπό, μισό λεπτό!", διέκοψε ο Σπιρτούλης. "Τραβάμε στο ένα ή στο μηδέν;"

 

"Τραβάμε στο ένα. Λοιπόν, έτοιμοι; Τέσσερα, τρί-"

 

"Κάτσε, σταμάτα. Δεν θα ήταν προτιμότερο να αρχίζαμε από το τρία;"

 

"Καλά, δεν με ενδιαφέρει, Σπιρτούλη. Θα αρχίσουμε από το τρία. Τρία, δύο, έν-"

 

"Μισό λεπτό, μπερδεύτηκα εγώ τώρα.", διέκοψε ο Grimmer αυτήν την φορά. "Αρχίζουμε από το τρία και τραβάμε στο ένα ή στο μηδέν; Γιατί να μην τραβήξουμε στο ένα, σαν φυσιολογικοί άνθρωποι;"

 

"Καλά, τραβάμε στο ένα! Τελειώνετε. Τρία, δύ--"

 

"Κάτσε, γιατί άρχισες από το τρία; Αν τραβήξουμε στο ένα, δεν θα έπρεπε να αρχίσεις από το τέσσερα;"

 

"Μα, δεν είναι περισσότερο φυσιολογικό να μετρήσουμε ως το μηδέν, το μικρότερο νούμερο;"

 

"Το μηδέν δεν είναι το μικρότερο νούμερο, Σπιρτούλη. Υπάρχουν και τα αρνητικοί αριθμοί, αλλά δεν έχει σημασία. Μια αντίστροφη μέτρηση είναι...", απάντησε ο Grimmer.

 

"Φυσικά, το ΄ξερα αυτό. Γιατί να μην αρχίσουμε από το δύο έως το μείον ένα τότε; Δεν είναι πιο φυσιολογικό αυτό;"

 

"Όχι, δεν είνα Σπιρτούλη. Κοίτα να δεις πως έχει το πράγμα... Μπλα, μπλα, Γκαουσιανή κατανομή, μπλα μπλα μπλα."

 

"Μπλα, μπλα; Μα μπλα, μπλα μπλα. Μπλα;"

 

"Όχι μπλα, μπλα μπλα μπλα μπλα..."

 

"Μα αν ασαφοποιήσουμε και αποσαφοποιήσουμε το μπλα κατά Τσουκαμότο, τότε μπλα μπλα μπλα."

 

"Όχι, λάθος, είναι μπλα μπλα μπλα μπλα, μπλα."

 

Η συνήθως ήρεμη και σοβαρή Kyoko είχε αρχίσει να κοκκινίζει από τα νεύρα με τους αγράμματους που είχε μπλέξει.

 

"ΣΚΑΣΜΟΣ!", φώναξε για πρώτη και τελευταία φορά χτυπώντας με δύναμη το πόδι της κάτω. "ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΤΡΑΒΑΜΕ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ!"

 

Όλοι σταμάτησαν και την κοίταξαν σοβαροί.

 

"ΧΕΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΚΛΗΡΟΥΣ, ΤΩΡΑ!"

 

Η Kyoko έκλεισε τα μάτια και αναστέναξε βαθιά. Δεν ήταν στον χαρακτήρα της να τσαντίζεται και να φωνάζει.

 

"Έτοιμοι; Τρία, δύο, ένα!"

 

Όλοι τράβηξαν απότομα από ένα ξύλο.

 

"Ω, που να πάρει...", είπε ο Grimmer απογοητευμένος.

 

Η Kyoko κοίταξε σοβαρή το κοντό ξύλο της, ελπίζοντας ότι ένας από αυτούς που θα τους τύχαινε η ευχή θα-

 

"Ναι, ΝΑΙ!", φώναξε γεμάτη χαρά η Εσμεράλντα. "Λοιπόν Τζίνι, πάρε με μακριά από το τρελοκομείο! Εύχομαι να με στείλεις τώρα αμέσως στο σπίτι μου στο Παρίσι!"

 

"Με μεγάλη μου χαρά, αφέντρα.", απάντησε το Τζίνι και υποκλήθηκε ειλικρινά με ένα χαμόγελο, χτυπώντας τα δαχτυλά του.

 

Η Εσμεράλντα εξαφανίστηκε από μπροστά τους.

 

"Τυχερή που είναι...", σκέφτηκε η Rei στεναχωρημένη. "Εγώ θα μείνω εδώ..."

 

Η Kyoko κοίταξε τον Pariston.

 

"Λοιπόν, σειρά σου. Τι θα ευχηθείς, λοιπόν;"

 

Ο Πάριστον κράτησε στο ύψος του προσώπου του το μακρύτερο κλαδί του και έτριψε με το άλλο του χέρι του πηγούνι του.

 

"Χμμμ... Ναι, τι άραγε θα μπορούσα να ευχηθώ;", ρώτησε φωναχτά τον εαυτό του με φωνή που έδειχνε εμφανώς ότι σκεφτόταν στα ψεύτικα.

 

"Ουφ, ευτυχώς... Πάλι καλά...", σκέφτηκε η Kyoko. "Τουλάχιστον αυτός είναι σχετικά έξυπνος. Θα σκοτώσει ο Τζίνι..."

 

"Μα, ναι, φυσικά!", φώναξε τελικά ο Πάριστον χτυπώντας τα δάχτυλά του. "Εύχομαι να..."
 

"Να σκοτώσεις το Τζίνι! Πες το, πες το!"

 

"Εύχομαι να..."

 

"Το Τζίνι! Ξέρεις ότι το θέλεις! Πες το!"

 

"Εύχομαι να..."

 

"Πες το καταραμένε συνδικαλιστή! Το Τζίνι! Θες να σκοτώσεις το Τζίνι! ΠΕΣ ΤΟ, ΔΙΑΟΛΕ."

 

"...να ήταν έδώ η αξιαγάπητη η Εσμεράλντα. Λείπει μόνο δέκα δευτερόλεπτα και μου έχει ήδη λείψει..."

 

Ό ήχος που έκαναν εκείνη την στιγμή οι παλάμες των υπόλοιπων επιβατών όπως χτυπούσαν με δύναμη στα κούτελά τους φημολογείται ότι ακούστηκε πολύ μακριά, μέχρι την Βέρνη και την Ζυρίχη, αλλά δεν μπόρεσα ποτέ να το επιβεβαιώσω ανεξάρτητα αυτό.

 

"Η ευχή σου είναι διαταγή μου.", είπε το Τζίνι και υποκλήθηκε για άλλη μια φορά χτυπώντας τα δάχτυλά του.

 

Η Εσμεράλντα εμφανίστηκε πάλι μέσα στο lounge σε ένα σύννεφο καπνού. Από την στάση του σωματός της ήταν εμφανές ότι ήταν στην μέση μιας αγκαλιάς με κάποιον φίλο η γνωστό της όταν μεταφέρθηκε πίσω στο βαγόνι. Τα χέρια της έπιασαν αέρα και έπεσε στα γονατά της με δύναμη. Κοίταξε γύρω της γεμάτη τρόμο.

 

"Τι, πως; Όχι, ΟΧΙ! Γιατί είμαι πίσω στο βαγόνι με τους τρελούς; Γιατί; Τι έκανα και τα τραβάω όλα αυτά; Τι; Τι; ΑΑΑααααα..."

 

Βλέποντας την τσιγγάνα φίλη του να πέφτει κάτω λιπόθυμη, ο Reg πετάχτηκε από την καρέκλα του και έπιασε το κεφάλι της πριν χτυπήσει κάτω. Ο Grimmer έτρεξε πίσω από το μπαρ και γύρισε με ένα μπουκάλι νερό.

 

"Αίσχος...", σκέφτηκε η Kyoko. "Ποιος τράβηξε την τρίτη ευχή;"

 

Δεν ήταν ο Σπιρτούλης, που έχοντας ακόμα το ξύλο του στο χέρι προσπαθούσε να εξηγήσει στον Asta, ο οποίος φώναζε χωρίς λόγο κοιτώντας το δικό του, πως λειτουργούν οι μηχανές ασαφοποίησης που είχε αναφέρει ο Grimmer, ακόμα και αν ο ίδιος δεν είχε την παραμικρή ιδέα.

 

Το κεφάλι της γύρισε αμέσως προς τον Aizen, o οποίος έφτυσε το μισοχωμένο στο στόμα του μακρύτερο ξύλο που του είχε πετάξει ο Pariston.

 

"Σειρά μου!", δήλωσε θραμβευτικά. "Λοιπόν κατώτερο πνεύμα, απαιτώ να με ελευθερώσεις τώρα αμέσως από τα δεσμά μου!"

 

"Με μεγάλη μου χαρά, άρχοντα του Hueco Mundo! Κάθε επιθυμία σου είναι διαταγή μου!", δήλωσε το τζίνι και το χαμογελό του άστραψε περισσότερο απο πριν.

 

Ένα αχνό φως έλουσε τον Aizen και τα μαύρα δεσμά του έπεσαν κάτω βαριά. Όλοι σταμάτησαν αυτό που έκαναν και κοίταξαν με τρόμο και δέος.

 

Ο Aizen σηκώθηκε όρθιος και κοίταξε σοβαρός το πίσω μέρος των χεριών του, κουνώντας τους ώμους του.

,

"Χμ...", είπε σκεπτικός χωρίς να σηκώσει το κεφάλι του. Το τεράστιο βάρος της αύρας του που έλουσε εκείνη την στιγμή τα πάντα στο βαγόνι ήταν αρκετλη ώστε να ξαπλώσει όλους τους επιβάτες στο πάτωμα χωρίς να μπορέσουν να φέρουν καμιά αντίσταση.

 

Το Τζίνι, που ήταν το μόνο που φαινόταν να αντέχει έστω και λίγο το ανυπέρβλητο βάρος, έτρεξε στα πόδια του και τον προσκύνησε.

 

"Έκανα όπως μου είπες, μεγάλε Βασιλιά των Πνευμάτων! Όπως το είχες σχεδιάσει, ανέβηκα στο τρένο με σκοπό να σε ελευθερώσω και τα κατάφερα!"

 

"Ναι, έκανες ακριβώς όπως σε πρόσταξα, κατώτερο πνεύμα. Το σχέδιό μου ολοκληρώθηκε."

 

"Αυτό είναι κακό. Πάρα πολυ κακό! Πως δεν φαντάστηκα ότι οι δύο πιο περίεργοι χαρακτήρες εδώ μέσα μπορεί να σχετίζονται;", σκέφτηκε η Kyoko σηκώνοντας με τα χίλαι ζόρια το κεφάλι.

 

"Λοιπόν άρχοντα, τι θα κάνουμε με αυτούς τους τιποτένιους; Τι προστάζεις; Θες να τους γδάρω; Να τους αποκεφαλίσω; Να τους κάψω; Πες το και θα γίνει!"

 

Ο Aizen γύρισε και κοίταξε τους σωριασμένους επιβάτες έκπληκτος, λές και τους συνειδητοποιούσε για πρώτη φορά.

 

"Χμ, είναι ακόμα ζωντανοί; Αυτό το υλικό σώμα που με ανάγκασαν να φορέσω πρέπει να περιορίζει πάρα πολύ αύρα μου για να αντέχουν, κατώτερο πνεύμα."

 

"Δεν χρειάζεται να λερώσεις τα χέρια σου με αυτούς τους παρείσακτους, μεγάλε Άρχοντα των Πνευμάτων! Άσε με να τους σκοτώσω όλους!"

 

Ο Aizen γύρισε και κοίταξε το Τζίνι, στενεύοντας τα μάτια του.

 

"Ναι, έχεις δίκιο. Οι παρείσακτοι πρέπει να πεθάνουν, κατώτερο πνεύμα."

 

To Τζίνι έπεσε κάτω, ανύμπορο να κινηθεί. Η ουρά του άρχισε να εξαφανίζεται.

 

"Τι; ΠΩΣ; ΓΙΑΤΙ ΑΦΕΝΤΗ, ΓΙΑΤΙ; ΕΚΑΝΑ ΟΠΩΣ ΠΡΟΣΤΑΞΕΣ! ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΙΜΩΡΕΙΣ;"

 

"Ναι, έκανες όπως σε πρόσταξα", παραδέχτηκε ο Aizen. "Και τώρα, δεν έχω κάτι άλλο να κάνω με ένα κατώτερο, άχρηστο πνεύμα όπως εσύ. Το γεγονός ότι ουρλιάζεις όπως πεθαίνεις από την ασύγκριτη δυνάμή μου και νομίζεις ότι σε τιμωρώ αντί να δοξάζεις το γεγονός ότι είχες την τιμή να πεθάνεις από αυτήν, δείχνει πόσο ανάξιος ακόμα και να με αντικρίσεις είσαι. Χάσου από μπροστά μου!"

 

Το Τζίνι εξαφανιστηκε μέσα σε εκκωφαντικές κραυγές πόνου και ησυχία έπεσε μέσα στο lounge.

 

Ο Aizen έκανε δυο βήματα μπροστά και το βάρος της αύρας του βούλιαξε μέρος του πατώματος του βαγονιού. Κούνησε τα χέρια του ρυθμικά. Είχε καιρό, πολύ καιρό, να αφήσει την δύναμή του ανεξέλεγκτη και τώρα είχε έρθει η ώρα να πληρώσει αυτή η μικρή χώρα στην οποία βρισκόταν, Ελβετία νόμιζε ότι την έλεγαν, για την ύβρη των θνητών να τον καταδικάσουν.

 

"Aizen; Aaaaaaaaaaaizen;"

 

Ο Aizen γύρισε έκπληκτος το κεφάλι του και κοίταξε πίσω.

 

"Εσυ!"

 

"Ναι, εγώ. Νομιζες ότι θα μου γλιτώσεις τόσο εύκολα, Aizeen;"

 

"Καταραμένη, ποια νομίζεις ότι είσαι! Είμαι ελεύθερος τώρα, εγώ ο Απόλυτος Βασιλιάς των Πνευμάτων! Κανείς δεν μπορεί να με σταματήσει, ούτε εσύ!"

 

"Είσαι σίγουρος, Aιζενούκο; Θα ήθελες να δοκιμάσεις;"

 

"Να δοκιμάσω; Χάσου από μπροστά μου, καταραμένη!"

 

Όλη η αύρα του Aizen στράφηκε αλλού και η Kyoko κατάφερε να σηκώσει το κεφάλι της για άλλη μια φορά. Ο Aizen διαφωνούσε με την... καρέκλα του;

 

"Καταραμένη καρέκλα! Ιδου η δύναμη του Aizen, άρχοντα του Hueco Mundo, μελλοντικού βασιλιά των Πνευμάτων! Εξαφανίσου!"

 

Όλη η δύναμη του Aizen χτύπησε την καρέκλα και η όραση όλων θόλωσε κα χάθηκε για λίγο. Όταν επανήλθε παρατήρησαν ότι η καρέκλα ήταν ακόμα ανέπαφη.

 

"Σειρά μου τώρα, μικρούλη Aizen! Έλα! Μου έχεις ήδη λείψει!", απάντησε η καρέκλα και τα μαύρα δεσμά που κρέμονταν από πάνω της πέταξαν και τύλιξαν για άλλη μια φορά το πανίσχυρο πλάσμα.

 

Ο Aizen κάτι πήγε να πει αλλά η καρέκλα του έκλεισε το στόμα. Η όραση όλων πάλι χάθηκε γα λίγο και όταν επανήλθε ο Aizen βρισκόταν και πάλι δεμένος στην καρέκλα, όπως πριν.

 

Οι επιβάτες σηκώθηκαν και κοίταξαν ο ένας τον άλλο. Παρά την μανία του παντοδύναμου Aizen κανείς δεν είχε πεθάνει, εκτός από το Τζίνι φυσικά.

 

tldr: Κανείς δεν πέθανε το βράδυ.

 

----------------------------------

1) Babba (Σπιρτούλης / The Smurfs)

2) Black Kaiser (BONDAGE AIZEN IS SECOND BEST AIZEN / Bleach)

3) Mono (Rei Ayanami / Neon Genesis Evangelion)

4) Ange.tze (Kyoko Kirigiri / Danganronpa)

5) OdyMonaxos (Roy Mustang / Full Metal Alchemist) Αθώος

6) The Gunsmasha (The Genie / Aladdin) Αθώος

7) Super Sayan Girl (Esmeralda / The Hunchback of Notre Dame)

η) Lord Leon (Wolfgang Grimmer / Monster)

9) Osama bin Laden (Pariston Hill / Hunter x Hunter)

10) Zane (Reg / Made in Abyss)

11) Kamui (Takao Kasuga / Aku no Hana) Αθώος

12) BlasoN (Asta / Black Clover)

----------------------------------


il_340x270.1350432580_o2uw.jpg

 

Το τρένο συνέχισε την ξέφρενη πορεία του στα οροπέδια της Ελβετίας με κατεύθυνση το Μοντρέ και την μεγάλη λίμνη. Οι καλεσμένοι σηκώθηκαν και κάθησαν πάλι στις πολυθρόνες, τους καναπέδες και τις καρέκλες τους. Είχαν ήδη ξεχάσει, όσο μπορούσαν, την εξωκοσμική εμπειρία που μόλις είχαν βιώσει και επικεντρώθηκαν πάλι στο ποιος μπορεί να είναι ο ένοχος.

 

Η νύχτα πέφτει την Δευτέρα στις 17.00.



#77 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Δεκέμβριος 2017 - 13:30

smurfs__brainy_by_tairusuku-dbidarf.png

Σπιρτούλης(Babba)

 
«H πάσα στον Kill Grim(LL) ​που σηκώνεται για το κάρφωμα και... Ω! Εντυπωσιακή τάπα από τον Δόκτωρ!»
 
Κρίμα που δε συνεχίσατε στο ίδιο μοτίβο με τους σιωπηλούς, θα σας άφηνα ήσυχους να συνεχίσετε το θεάρεστο έργο σας.
Έπρεπε να γίνετε προβλέψιμοι, ώστε ο δόκτωρ να υποθέσει ότι δε θα γινόσασταν ποτέ προβλέψιμοι και να μην μπορέσει να προβλέψει το προβλέψιμο σχέδιό σας. Αλλά όχι, έπρεπε να γίνεται εκδικητικοί και να πάτε να με στρουμφίσετε. Κακούργοι.
 
Αλλά ρε Δόκτωρα... θέλω δικό μου θάνατο. Ήταν ανάγκη να μου κλέψεις τη δόξα και να μου στρερήσεις τη δυνατότητα να λάμψω σε ολόκληρο δικό μου κεφάλαιο;
 
Άσε που στάθηκα άτυχος και στα ξυλάκια. Αν είχα κερδίσει ευχή, θα είχα ζητήσει να μεταμορφωθεί το τζίνι σε πραγματικό αγόρι. Έστω και μπλε. 
 

Θα γράψω μερικούς στίχους γι' αυτόν γιατί συγκινήθηκα από την ματαιότητα της ύπαρξής του:

Σε φωνάζαμε τζίνι (το τζίνι, το τζίνι)
γιατί σ’ όλα ήσουν μέσα (και ας μην είχες μπέσα)
κι όταν κάποια φορά, πήγαν όλα στραβά, ήσουν μες στη χαρά.

Δεν σου αρέσαν τα λόγια, τα παχιά και μεγάλα
και την ψηφοαλλαγή δεν τη βρήκες σωστή και θύμωσες πολύ.

Στο τρένο σαν πιλότος έτρεχες στο σκοτάδι
δε σήκωνες πολλά, αλλά κανείς δε μιλά, γιατί ήσουνα μπλε.

Δε ζητούσες αγάπη, μόνο του Άιζεν το χάδι,
τώρα είσαι νεκρό, σαν τον μηχανοδηγό, που 'χε χάλια μαλλί.

Σε φωνάζαμε τζίνι (το τζίνι, το τζίνι)
γιατί σ’ όλα ήσουν μέσα (και ας μην είχες μπέσα)
κι όταν κάποια φορά, πήγαν όλα στραβά, έγινες ένα με το πάτωμα.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#78 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Δεκέμβριος 2017 - 19:13

Wolfgang Grimmer

 

Wolfgang-Grimmer-wolfgang-grimmer-312869

 

Χεχ, ειχατε απόλυτο δικιο κυριε Σπιρτούλη(Babba), σε ότι μου προσαψατε χτες. Αν ημουν ο δολοφονος που ψαχνατε θα σκοτωνα τον Τακαο την πρωτη μερα. Και τη Δευτερη τον Reg. Με το εξής πρόβλημα ομως εδώ. 

Ενα: Δεν αποφασιζω μονος μου θα ειμαστε αλλοι δυο και δεν ειναι απαραίτητο οτι θα συμφωνούσαν μαζι μου. 

Δυο, δε θα χανα την ευκαιρια να πηδήξω στο τρένο κατά του Genie. Θα ηταν καλη ευκαιρία να σιγουρεψω οτι καποιος που με υποψιαζεται εστω και λιγο θα εφευγε απο σκηνής χωρις να μπορω να κατηγορηθώ για αυτο. 

 

Ως αθωος ομως, δε θα ψηφιζα το Τζινι. Θα ψηφιζα όμως τον Reg(Zane) γιατι η ελλειψη συμμετοχης τους και η σαθρη επιχειρηματολογία του εναντίον του Genie(Gunsmasha) οxi μονο δε με επεισαν, αλλά ενίσχυσαν και την αρχική μου θέση.  Ειναι ομως η πρωτη μου προτεραιότητα; Σαφώς και όχι. Ας μη γελιόμαστε. Ειναι τριτος και καταιδρωμενος απο πισω απο τον Παπάριστον(Οσαμα) και την (τσοπανα)Ρέι (Μοno).

 

Ειναι προφανες οτι δεν παιζουν για να λυσουν το γριφο, να βρουν δολοφονους και να σωσουν αθώους. Στην χειροτερη ειναι 50-50. Και οι Δυο  αθωοι αποκλειεται να ειναι. Εχουμε να κανουμε ειτε με αθωο/δολοφόνο, ειτε δολοφόνο/δολοφόνο ή δολοφονο/παλιατσο. I´d say it´s a pretty damn good bet. Και η δικαιολογια "δεν τον/την ψηφιζω γιατι παιζει τοσο σαν δολοφονος που ειναι στάνταρ παλιάτσος" ειναι το λιγοτερο ... αφελης. Ειδικά απο τη στιγή που, όπως ειπα, αν κερδισει εμεις δε χάνουμε, ενω άμα μεινει ζωντανός, όπως είπε το Τζινι, μπορεί να κανει συμφωνία με τους δολοφόνους.

 

 

 

Aς μην ξαναλεμε τα ιδια. Ειστε ολοι καλοδεχουμενοι να με ψηφισετε αν θελετε, ή να με πεισετε οτι κανω λαθος. Αλλα το θεωρω σχεδον απιθανο να αλλαξω την ψηφο μου από τους δυο προαναφερθέντες. Το γιατι ειναι στις σημειωσεις μου, και τις εχω ανοιχτες πανω στο τραπεζι. Δειτε και του Τζινι αμα θελετε για κατι εξτρα. Αλλα εγω μεχρι να πεθανω ή εγω ή αυτοι, θα τους ψηφιζω

 

Ayanami Rey δαγκωτό λοιπον, με μόνη εξαίρεση ο Pariston να μαζεψει αρκετές ψηφους για να φαει ψωφο. 

O Reg δεν ειναι στανταρ απο μενα προς το παρον, αλλα ειναι φαβορι για χαλκινο.

 

Αλλά επειδή δε σας κοβω να νιώθετε και πολύ, δεν ερχεστε να κανουμε ενα πικ νικ στο πάτωμα, τουλάχιστον να παμε χορτάτοι;

(Υπενθυμιζω ότι αν ο γιατρος δεν ξαναριξει ταπα, αλλη μια νυχτα περιθωριο λαθους εχουμε. Μετά πρεπει να πετυχαινουμε καθε νυχτα δολοφονο)

 

maxresdefault.jpg


stasou%2520mygdala.jpg


#79 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Δεκέμβριος 2017 - 22:40

Pariston Hill

 

rcvG75n.gif

 


Ειναι προφανες οτι δεν παιζουν για να λυσουν το γριφο, να βρουν δολοφονους και να σωσουν αθώους.

 

Ενώ εσείς που ψάχνατε για να λύσετε υποτίθεται τον γρίφο, καταλήξατε να αφήσετε το τζίνι να πεθάνει αντί για την τσιγγάνα. Εξαιρετική δουλειά! Εάν σκεφτόσασταν λίγο, όχι μόνο το τζίνι θα ήταν ακόμα ζωντανό αλλά θα είχατε ήδη καταλάβει ή τουλάχιστον υποψιαστεί τι πραγματικά είμαι και γιατί συμπεριφέρομαι έτσι.

 

Δεν έψαξα γιατί δεν υπάρχει τίποτα να ψάξω. Οι δολοφόνοι χορεύουν μπροστά στα μάτια μας, αλλά είστε πολύ απασχολημένοι με το να τσακώνεστε μεταξύ σας για να το καταλάβετε.

 

Αλλά δεν πειράζει. Βρίσκομαι εδώ για να διορθώσω τα λάθη σας, έτσι και αλλιώς. Rei (mono), γλυκούλα μου, ας αρχίσουμε από εσένα.



#80 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Δεκέμβριος 2017 - 00:09

Aizen-Sosuke (Black Kaiser)
 
25fkqh0.jpg
 
Σημασία έχει το ταξίδι, όχι ο προορισμός
 
Το τρένο τώρα διέσχιζε σαν σίφουνας ένα δάσος με έλατα. Ο Aizen κοιτούσε χαμογελαστός τους κορμούς που περνούσαν αστραπιαία πίσω από το παράθυρο και αναλογίστηκε μελαγχολικά τα λίγα δευτερόλεπτα που είχε ξεμουδιάσει.
 
Ευφυές...
 
Έπρεπε να το περιμένει πως ένας τελειομανής επιστήμονας σαν τον Urahara θα είχε πρόβλημα με τον αριθμό "19". Τα δεσμά ήταν 20 λοιπόν. Το 20ο ήταν η ίδια η καρέκλα. Με φίλτρο έρωτα. Μαζί Του. Να πάρει, σκέφτηκε και κούνησε το κεφάλι του απογοητευμένος.
 
---
 
"Δρ. Pariston(Osama) επιτέλους, καλως ήρθατε στην παρέα μας!"
 

 

 

 αλλά θα είχατε ήδη καταλάβει ή τουλάχιστον υποψιαστεί τι πραγματικά είμαι και γιατί συμπεριφέρομαι έτσι.

 

 
 
"Δεν ήταν και τόσο δύσκολο, στο τέλος με το ζόρι προσπαθούσες να κρατηθείς. Αλλά για να είμαστε δίκαιοι, μόνο όταν το Τζίνι βγήκε μπορούσε κάποιος άλλος να το καταλάβει. Ττα θαλάσσωσες και εσύ εκεί ωστόσο. Αν αλλάζες την ψήφο σου νωρίτερα το ίδιο το Τζίνι θα μπορούσε να είχε σώσει τον εαυτό του έστω σε ισοβαθμία. Χαλάλι όμως μιας και όπως λες έλυσες την υπόθεση. Άρχισες με την Rey(mono) βλέπω; Θα κάτσω γερά στην θέση μου ανυπομονώντας για την συνέχεια".
 
 


#81 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Δεκέμβριος 2017 - 06:10

H νύχτα θα πέσει Τρίτη στις 17.00.



#82 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Δεκέμβριος 2017 - 09:41

zzrIQbT.gif

 

Ayanami Rei

 

Ποιά είμαι; Τί είμαι; Τί είμαι; Τί είμαι; Τί είμαι;

 

Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα να στραφείτε όλοι εναντίον μου αφότου έμαθα ότι ο άνθρωπος τζίνι που κατηγόρησα άδικα αποδείχθηκε αθώο. Αποτέλεσε τεράστια έκπληξη για μένα και με έκανε να αναθεωρήσω τον τρόπο που βλέπω τους πάντες. Δεν θα προσπαθήσω να σας πείσω για την αθωότητά μου. Άλλωστε ό, τι και να μου κάνετε μου αξίζει διότι εγώ η ίδια πρώτη από όλους ποδοπάτησα όλες τις αρχές μου κάνοντας το ίδιο που κατηγόρησα την πρώτη μέρα τον Σπιρτούλη (Babba)..

 

Θα σας θέσω μόνο μια ερώτηση, μία διαπίστωση και μια παράκληση.

 

Ερώτηση: Γιατί να πρωτοστατήσω με τόσο μένος κατά του Τζίνι παρασέρνοντας μαζί μου και άλλους συνεπιβάτες γνωρίζοντας ότι είναι αθώος και έτσι θέτοντας τον εαυτό μου νούμερο ένα υποψήφια ενώ μέχρι τότε δεν με υποψιαζόταν κανείς;

Διαπίστωση: Μετά τον άδικο χαμό του Τζίνι έπρεπε να σκεφτώ έντονα και γρήγορα πώς να βοηθήσω και ίσως να σώσω λίγο το κακό που προξένησα σε όλους με την απρόσεκτη συμπεριφορά μου. Δεν είχα πολύ χρόνο και βρισκόμουν υπό τεράστια πίεση κυρίως από τις τύψεις μου αλλά κατέληξα σωστά στο συμπέρασμα ότι ο Reg (Zane) είναι αθώος. Αν πάρετε κάτι από μένα, ας είναι αυτό. Είτε χαθώ τη μέρα ή τη νύχτα, θα γνωρίζετε τουλάχιστον αυτό.

Παράκληση: Δεν είμαι αχτίδα (Rey) είμαι το μηδέν, η αρχή και το τελος (Rei)

 

Θα ήθελα να ακούσω από τις κυρίες Esmeralda (SSJGirl) και Kyoko Kirigiri (angel.tze) που με τόση ευκολία με ακολούθησαν στην σταυροφορία μου κατά του Τζίνι.


xbJ3b2w.jpeg


#83 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Δεκέμβριος 2017 - 12:24

Aizen-Sosuke (Black Kaiser)

 

latest?cb=20160907123346

 

 

"Και άλλα καλά νέα! Έχουμε δύο γιατρούς στο τρένο, παρότι ντρέπονται να το πουν ξεκάθαρα. Η υπηρεσία σκέφτηκε την υγεία σας και με το παραπάνω, αγαπητοί θνητοί. Τελικά μετά την σύγκρουση, θα αποσύρω το παράπονο για την κακή εξυπηρέτηση.

 

Αγαπητή δρ. Rei(mono) με το αντιπάθειο, αλλά προσωπικά όλα αυτά μου ακούγονται λιγάκι σαν δικαιολογίες. Ιδιαίτερα η ιδέα πως ό,τι ήταν κόλπο να πρωτοστατήσεις εναντίον του Τζίνι ως παγίδα για να δεις ποιοί θα σε ακολουθήσουν. Και μόλις σε ακολούθησαν κάποιοι, γιατί δεν άλλαξες την ψήφο σου εγκαίρως για να τον σώσεις;

Για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, η ψήφος μου θα πάει στην Esmeralda(SSG) που είναι αντικειμενικά η πιο ασφαλής επιλογή. Δύο φορές τρίτη ψήφο σε αθώο με μηδενική δικαιολόγηση δεν είναι σύμπτωση.

 

Με συγχωρείτε τώρα αλλά θα πάρω έναν μικρό υπνάκο και θα τα πούμε σε λίγη ώρα."

 



#84 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Δεκέμβριος 2017 - 12:58

 

Aizen Sosuke (Black Kaiser)

 

 

 

"Ώωωχου. Καλύτερα ακόμα 22,936 χρόνια στην ποινή μου παρά να σε ακούω, Τζίνι(Guns).

 

Η ψήφος μου θα πάει στην Esmeralda(SSG)."

 

 

 

 

Aizen Sosuke (Black Kaiser)

 

 

 

"Βαρετός." (Σημείωση μου: απευθυνόμενος στον Genie)

 

Ψήφος: Esmeralda(SSG)

 

 

 

 

Aizen Sosuke (Black Kaiser)

 

 

 

Σπιρτούλη(Babba) θα χειροκροτούσα αλλά όπως βλέπεις μου το έχουν στερήσει και αυτό.
 
Αυτό για τον Grimmer(LL) δεν το είχα υπόψη, καλά έκανες και το είπες. Αν δεν ισχύει μπορεί να βγει να το αρνηθεί. Η δική μου η αίσθηση αλλά όχι τόσο σίγουρα, ήταν για τον Pariston(Osama) ο οποίος κάτι τέτοια (και πιο περίεργα) τα κάνει. Έχω αποφύγει να του κάνω κάποια νύξη για αυτόν τον λόγο γιατί αν πράγματι το κάνει, μου αρέσει που το κάνει. Παραδέχομαι πως αν ήμουν σε ομάδα δολοφόνων και κάποιος μου το πρότεινε ενδέχεται να ψηνόμουν. Και ναι, εσύ μπορεί να το έκανες και να το κάνεις αλλά το Τζίνι(TheGuns) θα φρόντιζε να κρέμαγε όποιον χρειαζόταν δίχως σκέψη. 
 
Θα ήταν ωστόσο αγένεια εκ μέρους μου να μην απαντήσω και εγώ στο δικό μου kiss, merry, kill. Τους τρόπους μου δεν τους στερήσανε.
Η Esmeralda(SSG) είναι η πιο safe επιλογή πράγματι. Με την τελευταία παρέμβαση της Rei(mono) πιστεύει κανείς άλλος πως είναι ο Jester ή θέλει να μας κάνει να πιστέψουμε πως είναι ο Jester; Δεν είναι επίτηδευμένα ασόβαρη η επιχειρηματολογία και ειδικά το ύφος της; Μπορεί να είναι εκείνη η πιο safe επιλογή γιατί είναι kinda win-win είτε τον παριστάνει είτε όχι και αν αποφασιστεί από αρκετούς να στοχευτεί θα συμμετέχω. Δεν θα ήθελα ωστόσο, γιατί καλύτερα να στοχευθούν κατευθείαν πιθανοί δολοφόνοι. Για την Kirigiri(Angel.tze) τα είπα πριν, δεν την θεωρώ ύποπτη αυτή τη στιγμή.
 
Πάντως επαναλαμβάνω την προσφορά μου να βρείτε έναν τρόπο να με λύσετε. Η υπόθεση θα τακτοποιηθεί αμέσως.
 
Edit: typos

 

 

 

 

Aizen-Sosuke (Black Kaiser)
 
 
 
 
"Δρ. Pariston(Osama) επιτέλους, καλως ήρθατε στην παρέα μας!"
 
 
 
 
"Δεν ήταν και τόσο δύσκολο, στο τέλος με το ζόρι προσπαθούσες να κρατηθείς. Αλλά για να είμαστε δίκαιοι, μόνο όταν το Τζίνι βγήκε μπορούσε κάποιος άλλος να το καταλάβει. Ττα θαλάσσωσες και εσύ εκεί ωστόσο. Αν αλλάζες την ψήφο σου νωρίτερα το ίδιο το Τζίνι θα μπορούσε να είχε σώσει τον εαυτό του έστω σε ισοβαθμία. Χαλάλι όμως μιας και όπως λες έλυσες την υπόθεση. Άρχισες με την Rey(mono) βλέπω; Θα κάτσω γερά στην θέση μου ανυπομονώντας για την συνέχεια".

 

 

 

 

Aizen-Sosuke (Black Kaiser)

 

 

 

"Και άλλα καλά νέα! Έχουμε δύο γιατρούς στο τρένο, παρότι ντρέπονται να το πουν ξεκάθαρα. Η υπηρεσία σκέφτηκε την υγεία σας και με το παραπάνω, αγαπητοί θνητοί. Τελικά μετά την σύγκρουση, θα αποσύρω το παράπονο για την κακή εξυπηρέτηση.

 

Αγαπητή δρ. Rei(mono) με το αντιπάθειο, αλλά προσωπικά όλα αυτά μου ακούγονται λιγάκι σαν δικαιολογίες. Ιδιαίτερα η ιδέα πως ό,τι ήταν κόλπο να πρωτοστατήσεις εναντίον του Τζίνι ως παγίδα για να δεις ποιοί θα σε ακολουθήσουν. Και μόλις σε ακολούθησαν κάποιοι, γιατί δεν άλλαξες την ψήφο σου εγκαίρως για να τον σώσεις;

Για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, η ψήφος μου θα πάει στην Esmeralda(SSG) που είναι αντικειμενικά η πιο ασφαλής επιλογή. Δύο φορές τρίτη ψήφο σε αθώο με μηδενική δικαιολόγηση δεν είναι σύμπτωση.

 

Με συγχωρείτε τώρα αλλά θα πάρω έναν μικρό υπνάκο και θα τα πούμε σε λίγη ώρα."

 

 

 

Wolfgang Grimmer

 

Mr-Grimmer-wolfgang-grimmer-31286839-466

 

O Grimmer σημειώνει μανιωδώς στο δημοσιογραφικό του τεφτέρι. Τελειώνοντας πίνει μια γουλιά και το χαμόγελο του φτανει από ακρη σ' ακρη του προσώπου του.

 

Οχι κυριε Άιζεν, εσείς το λύσατε το μυστήριο. Οχι ο κύριος Παπάριστον Ξεφτύλ (Οσάμα). Εσείς και οι παιδικές σας δικαιολογίες. Εβαλα τις σημειώσεις μου απο τα λεγομενα σας ανοιχτά σε ολους για να δουνε πως προσπαθείτε απεγνωσμένα να σωσετε τη Ρει και να απαξιωσετε τα λεγόμενα του Τζινι. Θα μπορούσατε να εχετε κρυφτεί και και να θυσιασετε τους συνάδελφους σας. Θα κερδίζατε τη μαχη. Θα ταιριαζε και στο χαρακτηρα σας. Αλλά όχι: Θελατε να κερδίσετε με τελειο σκορ. Καλυτερα για μας.

 

Για οποιον ακομα δεν καταλαβε: Rei (Mono) PAriston (Osama), Aizen(BK) Οι τρεις Δολοφονοι.

Γιατρε μη μασησεις, Ο  Σπιρτουλης και Η Ρέι ριχνουν άδεια για να πιασουν γεματα, για τους δικους τους λογους ο καθενας. 

Παπάριστον, θα ειχε ενδιαφερον να σε ακουσουμε να κατονομαζεις τους τρεις δολοφονους, και να μας πεις και γιατι πιστευεις οτι ειναι αυτοι. Με περιθωριο μονο ενος λαθους αν μη τι αλλο ειναι η καταλληλη στιγμη.


stasou%2520mygdala.jpg


#85 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα

Καταχωρήθηκε 25 Δεκέμβριος 2017 - 16:44

                                             tumblr_nqm6nbrCxd1szij3so1_500.gif



 

Esmeralda(Super Sayan Girl)

 

Η Esmeralda καθόταν μόνη της, μακρυά από τους υπόλοιπους. Κρατούσε το κεφάλι της και φαινόταν νευριασμένη, πράγμα απόλυτα φυσιολογικό. Για μια στιγμή είχε καταφέρει να φύγει από αυτό το καταραμένο τρένο αλλά την είχαν γυρίσει πίσω! Παρόλα αυτά άκουγε με προσοχή όσα έλεγαν οι συνεπιβάτες της.
 

Θα ήθελα να ακούσω από τις κυρίες Esmeralda (SSJGirl) και Kyoko Kirigiri (angel.tze) που με τόση ευκολία με ακολούθησαν στην σταυροφορία μου κατά του Τζίνι.

 

Δεν ακολούθησα κανέναν σε καμιά σταυροφορία δεσποινίς Ρέι. Μετά από την επίδειξη δύναμης του Τζίνι πίστεψα ότι αυτός είναι ο ένοχος και εξήγησα τους λόγους. Μετά από το λάθος της ντετέκτιβ αποφάσισα να εμπιστεύομαι μόνο τον εαυτό μου σε τέτοια θέματα. Δυστυχώς έκανα λάθος όπως και η πλειοψηφία των επιβατών. 

 

​Στράφηκε προς τον Pariston.

 

Pariston(Osama), δεν ξέρω αν χαράμισες την ευχή σου για να με φέρεις πίσω επειδή με υποψιάζεσαι, τι ρωτάω αφού με ψήφισες την τελευταία φορά, ή απλά τυγχάνει να γνώριζες τον τέως δικαστή του Παρισιού και έχεις βαλθεί να μου καταστρέψεις την ζωή. Μπορώ να πω ότι η δεύτερη περίπτωση με τρομάζει περισσότερο.

 

Asta(BlasoN), πες και εσύ κάτι. Προσπάθησε μόνο να το πεις λίγο ήρεμα σε παρακαλώ. 


TMWsBT7.png        


#86 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Δεκέμβριος 2017 - 00:52

Scientist_Smurf_Scene_1_TLV.jpg

Dr. Σπιρτούλης(Babba)

 
Αγαπητό μου ημερολόγιο:
 
  • Δεν πιστεύει κανείς ότι ο Grim(LL) είναι δολοφόνος. Απορώ, γιατί εγώ είμαι σίγουρος. Ο άνθρωπος το είπε ξεκάθαρα. Αποκάλυψε ένα σωρό πληροφορίες για το σκεπτικό τους. Στην υπερασπιστική του γραμμή, ούτε καν του πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί να προσπαθώ να τον παγιδεύσω γιατί ξέρει ότι δεν είμαι δολοφόνος. Αποκάλυψε και που έγινε η τάπα. Ακόμα και το ότι στοχεύουν στο perfect game. Τι άλλο να πει ο άνθρωπος;
  • Δεν με κατηγορεί κανείς για τίποτα. Απορώ, γιατί δεν είμαι στ' αλήθεια παλιάτσος και έχω παίξει τόσο φωναχτά ως δολοφόνος. Είμαι βέβαιος ότι και να βγω να το παραδεχτώ, δε θα με πιστέψει κανένας. Απορώ, γιατί μέχρι και το σκεπτικό μου για τον τρόπο που σκοτώνω τα βράδια τους είπα. Τέλεια αμυντική τακτική να το παίζεις φανερός δολοφόνος, ούτε που με υπολογίζει κανένας για τίποτα. Ούτε καν ο αληθινός παλιάτσος. Δεν έχω κανέναν ρόλο, είμαι ένα απλό μπλε στρουμφάκι και θα πεθάνω χωρίς δικό μου αφιέρωμα. Τσάμπα ο κόπος.
  • Ο Pariston έχει 1000% ρόλο. Αν δεν είναι ο παλιάτσος, είναι δολοφόνος. Αν σκοτώσουν τον παλιάτσο, θα τους πω να τον θάψουν. Αλλά θα με γράψουν ξανά.
  • Δίνω 70% ποσοστό δολοφόνου στον Aizen. Τουλάχιστον ένας από αυτούς τους δύο είναι ο δεύτερος δολοφόνος. Ψηφίζω Aizen. Αν δεν είναι, καλά θα κάνουν να τον φάνε οι δολοφόνοι το βράδυ, γιατί το perfect game θα τους το κόψει. Που είναι, οπότε τσάμπα το σενάριο. 
  • Η Rei δεν μου κολλάει για δολοφόνος. Είναι όμως σαφές από την απόλαυση που βγάζει για το όλο μπέρδεμα πως έχει ρόλο και γουστάρει. Την πιστεύω όταν λέει ότι έχει διδακτορικό. 
  • Reg θα μπορούσε να παίζει για τα πάντα, αλλά αν η Rei είναι γιατρός, έχει ακλόνητο άλλοθι αθωότητας.
  • Asta ή Esmeralda παλεύουν για την τρίτη θέση, αν ο Pariston είναι παλιάτσος. Ψηφίζω Asta. Η Esmeralda ενώ παλεύει για τη ζωή της, αποφάσισε να τον τσαντίσει ώστε να της ρίξει το τελικό χτύπημα για αντεκδίκηση. Πολύ έξυπνη ιδέα για μια τριάδα που πάει για το perfect game.
  • Kirigiri μάλλον όχι δολοφόνος. Ποτέ δεν ξέρεις, αλλά δε μου κολλάει. Πάντως δεν είναι προτεραιότητα.
 

 

 
hqdefault.jpg

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#87 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Δεκέμβριος 2017 - 02:42

7om9bDW.jpg

 

Rei Ayanami

 

Γιατί είμαι εδώ;

 

Νομίζω ότι έχει μπερδευτεί λίγο η κατάσταση και θέλω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα...

 

Πρώτον και κύριο. Αν ακούσετε προσεκτικά τί λέω κύριε Aizen (ίσως τα δεσμά σας έχουν βουλώσει τα αυτάκια σας) δεν λέω πουθενά ότι κατηγόρησα το Τζίνι επειδή είχα κάποιο σχέδιο. Πραγματικά πίστευα στην ενοχή του λόγω της αλλαγής ψήφου του τελευταία στιγμή και λόγω του οπορτουνιστικού χαρακτήρα της κάθε ψήφου του. Πραγματικά λοιπόν πίστευα ότι είναι δολοφόνος και για αυτό και τον κατηγόρησα με τόσο μένος. Και ήταν ακόμα χειρότερο όταν συνειδητοποίησα την αθωότητά του ακριβώς γιατί εγώ τον έστειλα στον πρόωρο θάνατό του. Όχι μόνη μου αλλά συνέβαλα.

 

Και τώρα να αναλύσω λίγο την σκέψη μου περί της αθωότητας του Reg (Zane), μήπως ακόμα και μετά από το θάνατό μου, τον οποίο θεωρώ άμεσο, μπορέσω να βοηθήσω. Σκέφτηκα ότι αν η Εσμεράλδα (SSJGirl)  είναι όντως ένοχη, οι δολοφόνοι δεν θα θέλουν να σκοτώσουν κάποιον που την κατηγόρησε για να μην καρφωθούν οπότε θα σκότωναν κάποιον που ψήφισε το Τζίνι. Θεώρησα ότι δεν θα είμαι εγώ γιατί εγώ θα ήμουν εύκολο θύμα αφού πρωτοστάτησα στον χαμό του Τζίνι και με απέκλεισα. Άλλωστε δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι αν αποφάσιζαν να σκοτώσουν εμένα. Με αυτό στο μυαλό, απέκλεισα και την Εσμεράλδα καθώς μάλλον είναι μία από αυτούς και ανάμεσα στην Kyoko Kirigiri (angel.tze) και τον Reg (Zane) θεώρησα ότι θα σκότωναν τον τελευταίο με το ίδιο σκεπτικό που σκότωσαν και τον Takao (Kamui). Δεν συμμετείχε πολύ και επομένως δεν είχε κατηγορήσει πολύ κόσμο άρα δεν θα έβγαινε κάποιο εποικοδομητικό συμπέρασμα από το θάνατό του.

 

Για να είμαι ειλικρινής, με έχει προβληματίσει αρκετά ο Grimmer με την εμμονή του με εμένα αλλά και με τον Reg. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι αν είναι δολοφόνος ξέρει ότι είμαστε αθώοι και ότι αυτό αργά ή γρήγορα θα αποδειχθεί οπότε για να επιμένει τόσο μάλλον δεν είναι δολοφόνος απλά τελεί σε άγνοια.

 

Ο Σπιρτούλης ανέφερε στην αρχή για το pattern των δολοφόνων να σκοτώνουν άτομα που δεν συμμετέχουν, όμως γνώριζε μόνο για τον Takao οπότε πώς ήξερε ότι υπάρχει pattern αν δεν είναι ένας από αυτούς? Δεν είναι αρκετά ισχυρό επιχείρημα για να τον κατηγορήσω απλά με προβλημάτισε.

 

Αν δεν τα ξαναπούμε, χάρηκα για τη γνωριμία έστω και υπό αυτές τις περιστάσεις και ελπίζω να καταφέρετε να βγείτε οι περισσότεροι ζωντανοί.


xbJ3b2w.jpeg


#88 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Δεκέμβριος 2017 - 07:32

Pariston Hill

 

tumblr_static_tumblr_static_rp8fg9vzv0gw

 

 


 

​Στράφηκε προς τον Pariston.

 

Pariston(Osama), δεν ξέρω αν χαράμισες την ευχή σου για να με φέρεις πίσω επειδή με υποψιάζεσαι, τι ρωτάω αφού με ψήφισες την τελευταία φορά, ή απλά τυγχάνει να γνώριζες τον τέως δικαστή του Παρισιού και έχεις βαλθεί να μου καταστρέψεις την ζωή. Μπορώ να πω ότι η δεύτερη περίπτωση με τρομάζει περισσότερο.

 

 

 

Τον αξιαγάπητο Φρόλο; Φυσικά και τον ήξερα τον μπαγασάκο. Ήμασταν συγκάτοικοι το '70 στην Οξφόρδη, κάποτε σαν φοιτητές. Γλυκύτατος άνθρωπος και πολύ καλό παιδί.

 

 

 

Παπάριστον, θα ειχε ενδιαφερον να σε ακουσουμε να κατονομαζεις τους τρεις δολοφονους, και να μας πεις και γιατι πιστευεις οτι ειναι αυτοι. Με περιθωριο μονο ενος λαθους αν μη τι αλλο ειναι η καταλληλη στιγμη.

 

 

"Πάριστον, είσαι σίγουρα ένας ελεεινός δολοφόνος, αλλά αν κάνουμε ξανά λάθος τον ήπιαμε οπότε σε παρακαλώ πες μας την γνώμη σου."

 

Ο καλός μου φίλος ο δίστερος Κυνηγός σωλήνων που στάζουν, Άρχοντας Λέοντας, μου είχε πει κάποτε ότι δεν ταιριάζει καθόλου στον χαρακτήρα μου να προσπαθώ υπερβολικά πολύ και να ζορίζομαι αλλά μου αρέσει τόσο πολύ ο τόνος αυτής της πρότασης που δεν γίνετε να μην απαντήσω όσο πιο σοβαρά γίνεται.

 

Ποιοι είναι οι δολοφόνοι λοιπόν; Για να απαντήσω θα χρησιμοποιήσω αρχικά την μέθοδο της απαλοιφής, γνωστή στον λαό και ως process of elimination.

 

Η λίστα των επιβατών είναι η παρακάτω:

 

1) Babba (Σπιρτούλης / The Smurfs)

2) Black Kaiser (BONDAGE AIZEN IS SECOND BEST AIZEN / Bleach)

3) Mono (Rei Ayanami / Neon Genesis Evangelion)

4) Ange.tze (Kyoko Kirigiri / Danganronpa)

5) OdyMonaxos (Roy Mustang / Full Metal Alchemist) Αθώος

6) The Gunsmasha (The Genie / Aladdin) Αθώος

7) Super Sayan Girl (Esmeralda / The Hunchback of Notre Dame)

η) Lord Leon (Wolfgang Grimmer / Monster)

9) Osama bin Laden (Pariston Hill / Hunter x Hunter)

10) Zane (Reg / Made in Abyss)

11) Kamui (Takao Kasuga / Aku no Hana) Αθώος

12) BlasoN (Asta / Black Clover)

 

Από αυτούς δεν πιστεύω ότι είναι δολοφόνοι ο Aizen, ο Reg, εσύ και ο Asta. Εσύ δεν είσαι γιατί προσπαθείς να λύσεις το μυστήριο χωρίς πολλές φανφάρες, ενώ ο Reg και ο Asta γιατί δεν πιστεύω ότι με τέτοιο κλίμα χάους που επικρατεί οι δολοφόνοι θα έπαιζαν τόσο ήρεμα όσο αυτοί, ειδικά ο Reg που έχει δείξει ότι είναι πολύ καλός στο να μπλέκει με φόνους, χώρια που τον "αθώωσε" η Rei. Για τον Aizen θα εξηγήσω αργότερα. Άρα μένουν οι παρακάτω:

 

1) Babba (Σπιρτούλης / The Smurfs)

3) Mono (Rei Ayanami / Neon Genesis Evangelion)

4) Ange.tze (Kyoko Kirigiri / Danganronpa)

7) Super Sayan Girl (Esmeralda / The Hunchback of Notre Dame)

9) Osama bin Laden (Pariston Hill / Hunter x Hunter)

 

Από αυτούς, η Rei (mono) είναι με διαφορά η πιο ύποπτη. Όταν μιλάει, μιλάει σχετικά πολύ αλλά δεν κάνει απολύτως τίποτα για να βοηθήσει τις έρευνες. Είτε προσπαθεί να υπερασπιστεί τον εαυτό της, είτε κατηγορεί αυτούς που την κατηγορούν, είτε τα λόγια της είναι γεμάτα αέρα κοπανιστό. Συμφωνώ με τον Aizen επίσης, όταν λέει ότι το γεγονός ότι η Rei υποστηρίζει ότι είναι γιατρός είναι χαζομάρες. Περισσότερα για αυτό παρακάτω.

 

 

 

Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα να στραφείτε όλοι εναντίον μου αφότου έμαθα ότι ο άνθρωπος τζίνι που κατηγόρησα άδικα αποδείχθηκε αθώο. Αποτέλεσε τεράστια έκπληξη για μένα και με έκανε να αναθεωρήσω τον τρόπο που βλέπω τους πάντες. Δεν θα προσπαθήσω να σας πείσω για την αθωότητά μου. Άλλωστε ό, τι και να μου κάνετε μου αξίζει διότι εγώ η ίδια πρώτη από όλους ποδοπάτησα όλες τις αρχές μου κάνοντας το ίδιο που κατηγόρησα την πρώτη μέρα τον Σπιρτούλη (Babba)..

 

 

 

Μετάφραση:

 

"Είμαι δολοφόνος, είμαι έτοιμη να κρεμαστώ και είμαι εντάξει με αυτό γιατί την δουλειά μου την έκανα. Οπότε κρεμάστε με αλλά όταν βγω δολοφόνος ξέρω ότι δεν θα πειράξετε τον Σπιρτούλη γιατί τον κατηγόρησα την πρώτη μέρα, άρα θα νομίζετε ότι είναι αθώος επειδή οι δολοφόνοι δεν δίνουν πάσες τόσο νωρίς ο ένας στον άλλο την πρώτη μέρα."

 

Μετά έχουμε την Εσμεράλντα (SSG) και την ντετέκτιβ Kyoko (Ange.Tze). Tις βάζω μαζί γιατί αν είναι η μία δολοφόνος, δεν είναι η άλλη. Αυτό γιατί, όπως είπε ο συνταγματάρχης την πρώτη μέρα, η Εσμεράλντα χρησιμοποίησε επιχειρηματολογία της ντετέκτιβ για να καβαλήσει το ρεύμα εναντίον του. Όπως εξήγησα την πρώτη μέρα, το γεγονός αυτό καθ'αυτό ότι η Εσμεράλντα έριξε την τρίτη ψήφο της έδινε 50/50 πιθανότητα να είναι ή να μην είναι δολοφόνος, δεν λέει πολλά δηλαδή. Το γεγονός όμως ότι η Εσμεράλντα χρησιμοποίησε επιχειρηματολογία της ντετέκτιβ για να το κάνει, δείχνει ότι δεν είχε πρόβλημα να την εκθέσει. Δυο δολοφόνοι χωρίς εμπειρία δεν θα το έκαναν ποτέ αυτό ο ένας στον άλλο. Όμως, και οι δύο έχουν αντιδράσει πολύ άσχημα από τότε, οπότε είναι ακόμα 50/50 μεταξύ τους.

 

Ποιος είναι λοιπόν ο νούμερο τρία; Είναι στην κυριολεξία μπροστά στα μάτια σας. Ο τρίτος δολοφόνος είναι ο Σπιρτούλης (Babba). Δεν χρειάζεται να το αναλύσει κανείς για να καταλάβει, φαίνεται μόνο από τις ψήφους του που είναι σχεδόν πάντα ξέμπαρκες, αλλά ας αναλύσουμε, ούτως ή άλλως:

 

Εδώ είναι η απάντηση του στο kiss-marry-kill του Aizen:

 

 

 

1 - Esmeralda(SSG)
Με ενοχλεί που με τόσο κόσμο πάνω της παραμένει στα στοιχειώδη υποχρεωτικά. Όπως θα τη συμβούλευαν να κάνει οι άλλοι δολοφόνοι για να μη δώσει στοιχεία. Αν ήταν να διαλέξω ανάμεσα σε αυτήν και τον Asta, θα προτιμούσα να κρεμάσω τον Asta. Από την τριάδα σου, είναι η ασφαλέστερη επιλογή για σκότωμα.
 
2 - Rei(Mono)
Δεν ξέρω. Ποτέ δεν ήξερα, ποτέ δεν κατάλαβα. Ποτέ δεν μπόρεσα να ψυχολογήσω. Όχι προτεραιότητα. Δεν μου ταιριάζει σε αυτό που έχω στο μυαλό μου ως ομάδα δολοφόνων. Βρείτε μου έναν από αυτούς να σας πω αν μπορεί να είναι ή όχι μαζί του και να ενεργεί έτσι.
 
3 - Kirigiri(Angel.tze)
Μάλλον αθώα. Έφαγε τόσο στρίμωγμα χτες και τα έκανε όλα λάθος, ακριβώς όπως όλοι όσοι κατηγορώ μετά μανίας και μετά βγαίνουν αθώοι. Ενστικτωδώς, πιστεύω ότι αν ήταν δολοφόνος, θα είχε μια ψήφο δολοφόνου στην καμπούρα της σήμερα με το καλημέρα. Είναι η επιλογή μου για προστασία από την τριάδα σου.

 

 

 

Απίστευτη εντύπωση μου κάνει που για την Rei λέει απλώς "δεν ξέρω". Ναι, τώρα έπεισε σίγουρα ότι δεν ξέρει. Το υπόλοιπο της επιχειρηματολογίας του Σπιρτούλη είναι μπαρούφες επίσης. "Δεν μου ταιριάζει σε αυτό που έχω στο μυαλό μου σαν ομάδα δολοφόνων", αλλά ποτέ δεν εξηγεί ποια είναι αυτή η εικόνα που έχει στο μυαλό του για την ομάδα δολοφόνων. Δεν προχωράει τις έρευνες καθόλου, ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να το κάνει. "Βρείτε μου έναν από αυτούς να σας πω [...]", κάντε δηλαδή την δουλειά για εμένα γιατί δεν έχω λόγω να κάνω τίποτα. Επίσης η Rei είναι το μόνο από τα τρία άτομα για το οποίο δεν δίνει "καλή" απάντηση, ενώ για την Εσμεράλντα και την Kyoko το κάνει.

 

 

 

Η Rei δεν μου κολλάει για δολοφόνος. Είναι όμως σαφές από την απόλαυση που βγάζει για το όλο μπέρδεμα πως έχει ρόλο και γουστάρει. Την πιστεύω όταν λέει ότι έχει διδακτορικό.

 

 

 

Πάλι, καμιά απολύτως εξήγηση γιατί η Rei δεν του κολλάει σαν δολοφόνος.

 

Άρα μένει ο γιατρός, ο οποίος δεν είμαι εγώ και ούτε η Rei, αλλά ο ίδιος ο Aizen, που μπορεί να είναι καθηλωμένος στην καρέκλα αλλά έχει και πάλι την δύναμη να παίζει με τις μοίρες των θνητών. Και αυτό γιατί ο γιατρός έριξε τάπα στην δεύτερη νύχτα, κάτι που απαιτεί πολλή εμπειρία, και συνεπώς μικραίνει πάρα πολύ τον αριθμό των επιβατών που θα μπορούσαν να είναι. Μόνο τον Σπιρτούλη, τον Grimmer και τον Aizen από αυτούς που έχουν μείνει θεωρώ αρκετά έμπειρους ώστε να σκεφτούν και ίσως να μπλοκάρουν με επιτυχία και από αυτούς, ο Σπιρτούλης είναι δολοφόνος και ο Grimmer πολύ φανερός στις ερευνές του, άρα μένει ο Aizen, που κατά την διάρκεια της διαδρομής προσπαθεί να συμμετάσχει αλλά ποτέ τόσο φανερά ώστε να κινδυνέψει ότι θα τον σκοτώσουν.

 

Μπορώ επίσης να πιστέψω ότι οι δολοφόνοι όντως πήγαν να σκοτώσουν τον Reg και έφαγαν τάπα, άρα η Rei λέει αλήθεια όταν λέει ότι ο Reg σώθηκε.

 

Εν κατακλείδι:

 

Rei (mono), δολοφόνος

Εσμεράλντα (SSG) ή Kyoko, δολοφόνος

Σπιρτούλης (Babba) ή Pariston (OBL), δολοφόνος ή γελωτοποιός

Aizen (Kaiser), γιατρός

 

Οι υπόλοιποι αθώοι.

 

Γενικά, αν η Rei είναι δολοφόνος τότε 100% είναι και ο Σπιρτούλης. Είναι τόσο έμμεσα συνδεδεμένοι που δεν υπάρχει περίπτωση για κάτι άλλο πλέον. Για τον τρίτο μεταξύ, Εσμεράλντας και Kyoko βαριέμαι να σκεφτώ. Από το Kiss-marry-kill του Σπιρτούλη θα έδινα λίγο περισσότερο βάρος στην Εσμεράλντα, κυρίως γιατί ο Σπιρτούλης δηλώνει ότι δεν θα είχε πρόβλημα να την σκοτώσει.

 

 

 

Και επειδή ξέρω ότι ο φίλος μου ο Κυνηγός Άρχοντας Λέοντας θα νόμιζε ότι έκανα την ανάλυση επειδή tryhardάρω ή από την καλή μου την καρδιά, αφήστε με να πω και το εξής:

 

Η παραπάνω ανάλυση μπορεί να έγινε ή να μην έγινε από την σκοπιά του υποθετικού αθώου Πάριστον που θα ανέλυε ώστε να λύσει την υπόθεση. Εσείς δεν έχετε ακόμα την παραμικρή ιδέα τι είμαι στην πραγματικότητα, αθώος, γελωτοποιός ή δολοφόνος.

 

Αν με κρεμάσετε σήμερα, αποδειχθεί ότι δεν είμαι δολοφόνος, ο γιατρός δεν ξαναρίξει τάπα το βράδυ και μείνετε επτά, καλή τύχη στο να συμφωνήσετε μεταξύ σας σε έναν δολοφόνο με τόσα φαντάσματα όπως τον Reg και τον Asta τριγύρω, καθώς θα χρειαστείτε από αύριο και μέχρι να τελειώσουν οι έρευνες απόλυτη ομοφωνία μεταξύ των αθώων για να κρεμάσετε οποιονδήποτε δεν είναι αθώος, γιατί οι δολοφόνοι μπορούν να πεταχτούν τελευταία στιγμή λίγο πριν δύσει ο ήλιος και να δώσουν back-to-back τις ψήφους τους σε οποιαδήποτε μονή ψήφο που ένας οποιοσδήποτε αθώος έχει δώσει σε άλλον αθώο, δίνοντας σε κάποιον μία ψήφο παραπάνω από τις μισές και νικώντας συνεπώς το παιχνίδι. Είναι το ίδιο που είχε συμβεί σε εκείνο το παλιο παραμύθι στο χωριό του Άι-Βασίλη.

 

Εάν θέλετε να βγείτε ζωντανοί από εδώ, αρχίστε με την Rei. Κρεμάστε οποιαδήποτε σαχλή επιλογή, όπως τον Asta ή τον Grimmer και αν δεν βγάλει και άλλη τάπα ο γιατρός το βράδυ που έρχεται, αύριο χάνετε καθώς οι δολοφόνοι μπορούν να είναι σίγουροι ότι αν είμαι ο γελωτοποιός θα ψηφίσω τον εαυτό μου, ώστε με τις τρεις ψήφους που θα μου ρίξουν και αυτοί συν την δική μου, να με κρεμάσουν χωρίς κανένα εμπόδιο για να νικήσουμε εγώ και αυτοί παρέα.

 

Από την άλλη, αν οι δολοφόνοι θυμώσουν που τους έκαψε η ανάλυσή μου και αποφασίσουν να με σκοτώσουν το βράδυ, αν είμαι ο γελωτοποιός και είμαι σίγουρος ότι ξέρουν αν είμαι, θα είναι σαν να πυροβολούν έναν δικό τους καθώς θα έχουν χάσει και έναν δολοφόνο σήμερα και τον μόνο μη δολοφόνο που θα πάρει το μέρος τους από εδώ και πέρα με την πρώτη ευκαιρία που θα του δοθεί.

 

Άρα, πόσο σοβαρή είναι η ανάλυσή μου; Πόση από αυτήν είναι αλήθεια; Πόση δεν είναι; Είναι οι δολοφόνοι αυτοί που είπα; Είναι ο Aizen γιατρός ή δολοφόνος και προσπαθώ να τον καλύψω; Αν είναι γιατρός και τον είχα καταλάβει από πριν γιατί δεν τον σκότωσα; Θα τον σκοτώσω σήμερα το βράδυ αν είμαι δολοφόνος; Είμαι ο γελωτοποιός; Είμαι σίγουρα γελοίος;

 

139a6c33776a791dea3a0e9468715d81--hunter

 

Και ναι, σχεδόν σας εκβιάζω όλους στεγνά, δολοφόνους, αθώους και γελωτοποιούς αυτή την στιγμή, αλλά δεν θα είχε πλάκα αλλιώς, σωστά; Τι είναι η ζωή χωρίς λίγη τοση δα μαφιόζικη ίντριγκα;


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Osama Bin Laden: 26 Δεκέμβριος 2017 - 07:35


#89 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Δεκέμβριος 2017 - 15:20

Kyoko Kirigiri (Angel.tze)

tumblr_ohqlf4Wyhf1vy2tgqo2_400.png

Η όλη κατάσταση έχει αρχίσει και ξεκαθαρίζει κάπως. Με την ανάλυση του κυρίου Πάριστον (Οσάμα) και τα στοιχεία του κυρίου Grimmer (LL) μπορώ να πω ότι συμφωνώ μαζί τους. Πιθανότατα η κυρία Rei (Mono) απλά γνωρίζει ότι οι δολοφόνοι προσπάθησαν να σκοτώσουν τον Reg (Zane) το οποίο σημαίνει ότι είτε είναι όντως ο γιατρός είτε ότι είναι δολοφόνος και προσπαθεί να μπλοφάρει. Εξού και τα λόγια της ότι "ακόμα κι αν πεθάνω σήμερα, τουλάχιστον θα ξέρετε αυτό". Στο μυαλό μου, αυτό ουσιαστικά είναι η προσπάθειά της να το παίξει καλή και ύστερα να επιβιώσει μέχρι και το τέλος, το οποίο δεν είναι και πολύ μακριά. Το ένστικτό μου μού λέει ότι μας λέει ψέματα και πως είναι δολοφόνος.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Angel.tze: 26 Δεκέμβριος 2017 - 15:21

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#90 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Δεκέμβριος 2017 - 16:02

Aizen Sosuke (Black Kaiser)

 

aizen_in_bondage_by_hellsingninja-d30c4b

 

 
 
@Kirigiri(Angel.tze) γελάνε και οι τελευταίες πέτρες του Hueco Mundo και τα θεμέλια του Las Noches.
 
Πρώτα από όλα, κάποιες εξηγήσεις γιατί πριν κοιμηθώ μάλλον τα έκανα λίγο μαντάρα. 
Συγγνώμη κυρία Rei(mono), λόγω ανωτέρας βίας (έφευγα για Καλάβρυτα :-p) διάβασα πολύ γρήγορα τι γράψατε και κατάλαβα άλλα ντ'άλλων. Στα σχετικά, επειδή μιας και το σκεπτικό σας το βρίσκω λογικό (+σας έριξε χαρηστική βολή μόλις τώρα η Kirigiri), δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω πως πράγματι είστε ο γιατρός.
 
Κύριε Grimmer(LL) δεν προστάτεψα καμία Rei(mono). Σας το είπα και τότε, ο θεατρικός τρόπος με τον οποίο μιλούσε  και η επιμονή της πάντα -μα πάντα- να αναφέρεται στο άτομο που ψήφιζε και σε κανένα άλλο με έκαναν να καταλήξω στο συμπέρασμα πως το κάνει επίτηδες για να την προσέξουμε και να την βγάλουμε άρα πως ήταν πολύ πιθανό να ήταν ο παλιάτσος. Και από τη στιγμή που η Esmeralda(SSG) ήταν για εμένα πολύ πιο ύποπτη για δολοφόνος γιατί να άλλαζα ψήφο; Αυτό είναι προστασία; Και δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά πως έβαλες στα πρακτικά ως αποδεικτικό στοιχείο την συνομιλία μου που και οι δύο αστειευτήκαμε ως "απαξιώνει τα λεγόμενα του Τζίνι." Το Τζίνι, το χάος το ίδιο.
 
Θα είναι πραγματικά γελοίο να την γλιτώσει η Esmeralda(SSG) για άλλη μια φορά. Ο λόγος που δεν έχουμε βρει κάποιον δολοφόνο δεν είναι ούτε ότι έχουν παίξει τόσο καλά για να μας μπερδέψουν, ούτε έχουν κάνει τρικ ούτε τίποτα. Ψηφίζουν -τουλάχιστον οι 2 από τους 3 τους- άμεσα αυτόν που θέλουν να βγάλουν. Αυτό. Σαν αυτό που έκανε μόλις τώρα η Kirigiri(Angel.tze) δλδ. Από την άλλη, η Esmeralda μέχρι τώρα έχει βάλει 2 φορές ψήφο σε αθώο 3η φορά. Τώρα δεν το έκανε αλλά η πραγματικότητα είναι πως μπορεί να αλλάξει την ψήφο της οποιαδήποτε ώρα έχοντας έτοιμη την δικαιολογία "θέλω να σώσω το τομάρι μου". Η Kirigiri(Angel.tze) έχει ψηφίσει ακριβώς τα ίδια με την τσιγγάνα μέχρι τώρα και πιστεύω πως είναι η δεύτερη δολοφόνος παρότι δεν ήμουν σίγουρος για αυτήν λόγω του ό,τι έκανε μια κίνηση που έβαλε την τελευταία μπροστά σε ψήφους την πρώτη ημέρα. Για αυτό τον λόγο μου φαινόταν αδιανόητο να είναι και οι δυο δολοφόνοι μαζί αλλά πέρα από το ό,τι οι κινήσεις της ντετέκτιβ από εκεί και πέρα είναι τρομερά ύποπτες, δεν πρόσεξα πως την πρώτη μέρα μόλις έφαγε 2η ψήφο από εμένα στο κεφάλι την ξαναγύρισε άρον-άρον πίσω στον Mustang(Ody) με τα γνωστά αποτελέσματα.
 
Ο τρίτος δολοφόνος είναι ένας από τους Grimmer(LL) και Σπιρτούλη(Babba) και κατά πάσα πιθανότητα είναι ο δεύτερος. Ανεβήκαμε τις Άλπεις, κατεβήκαμε τις Άλπεις και σε όλο το ταξίδι μιλάει χωρίς καμιά απολύτως ουσία και το κυριότερο δεν έχει δώσει ούτε μια φορά ψήφο που πραγματικά να μετράει. Ψήφο που να έχει πιθανότητες να μετουσιωθεί σε αγχόνη και να δούμε ακριβώς τι παίζει με την πάρτη του. Θέλει να περάσει χωρίς φθορά κάθε ψηφοφορία και πετάει βασιλικά χαρταετό παρότι τα πράγματα δεν πάνε καλά. Χρειάστηκε να του απευθύνω άμεσα τον λόγο έγραψε αμέσως άποψη για το τι συμβαίνει. Επίσης αν είναι αλήθεια πως πυροβολήθηκε ο Reg(Zane) τότε είναι πολύ πιθανό να καρφώθηκε και άθελα μόνος του φέρνοντας στην συζήτηση το  "πυροβολούν ήσυχους για λόγους χαράς του παιχνιδιού". Και για να έχουμε καλό ερώτημα, αφού πιστεύεις πως η Rei(mono) είναι η γιατρός γιατί δεν μπαίνεις στον κόπο να την σώσεις; Γιατί δεν ψηφίζεις την Esmeralda(SSG) που είναι ένας από τους υποψήφιους σου για "3η θέση";
 

Η Esmeralda ενώ παλεύει για τη ζωή της, αποφάσισε να τον τσαντίσει ώστε να της ρίξει το τελικό χτύπημα για αντεκδίκηση. Πολύ έξυπνη ιδέα για μια τριάδα που πάει για το perfect game.

 
Όχι. Ο Asta(BlasoN) είναι έτσι και αλλιώς πολύ πιθανό να την ξαναψηφίσει και όπως ανέφερα, η ίδια μπορεί απλά να αλλάξει αργότερα τη ψήφο της με την δικαιολογία "σώζω το τομάρι μου". Το όλο point της Esmeralda(SSG) να ψηφίσει άσχετο ενώ κινδυνεύει η ζωή της, ήταν να βγει το σύμπερασμα "αποκλείεται η Εσμεράλδα αν άνηκε στους δολοφόνους να ψήφιζε άσχετο ενώ κινδυνεύει η ζωή της" μήπως γλιτώσει καμία ψήφο ακόμα. Και πάλι τυχαίνει να είναι ο Σπιρτούλης(Babba) αυτός που το προσέχει.
 
Επίσης, ο Pariston(Osama) είναι προφανώς ο γελωτοποιός και γράφει ένα σωρό πράγματα χωρίς λογική. Από μόνο του αυτό θα πρέπει να ήταν αρκετό να μην ψηφιστεί η Rei(mono).  Αλλά ο πραγματικός λόγος που μίλησε ήταν να θυμίσει πως στον επόμενο γύρο θα γίνει αυτό -που υπογράμμισε ως παραγγελία- στους δολοφόνους στα λεγόμενα του. Αν βγει ένας αθώος τώρα, τότε η επόμενη ψηφοφορία θα είναι μια φάρσα με 3 ψήφους εναντίον του Pariston+ την δική του ευλογία του και τέλος. Η άλλη παραγγελία του, το να βγουν οι δολοφόνοι τελευταία στιγμή και να ψηφίσουν ξαφνικά το ίδιο άτομο είναι cheap trick, άρα αφού προφανώς τώρα είναι πολύ αργά για να συντονιστούμε πια, ας είμαστε όλοι τα τελευταία λεπτά εδώ γύρω ώστε να αποτραπεί. Δυστυχώς αν δεν αλλάξει ψήφο ο Grimmer(LL) ή δεν ψηφίσουν οι Reg(Zane) και Asta(BlasoN) τα πράγματα είναι δύσκολα.
 
Κοίταχτε να δείτε, κύριε Grimmer(LL) είχατε δίκιο. Πράγματι μπορεί να έλυσα την υπόθεση.
1)Σπιρτούλης(Babba)
2)Kirigiri(Angel.tze)
3)Esmeralda(SSG)
Γιατρός: Rei(mono)
Παλιάτσος: Pariston(Osama)
 




Also tagged with one or more of these keywords: Παλέρμο, Αθώοι, Δολοφόνοι, Ο Guns είναι Filthy Casual, Θέλω να παώ να δω το StarWars, αλλά κάθομαι και γράφω Παλέρμ, ο περιορισμός λέξεων στα tags, τον παίρνει