Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Toaru Majutsu no Virtual-On

segagagagaga robots moe?!

  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 December 2017 - 13:04

Η συγκεκριμένη σειρά αποτελεί sweet tooth από τα χρόνια του Saturn (είχα εντυπωσιαστεί από τα mecha, back in '98  :borednn9: ) και με το επικό sequel (glorious 3d) την θυμόμουνα ως μια καλή σειρά

που ποτέ δεν τα κατάφερε λόγο κακών sequel και ηλίθιας στρατηγικής από τη μεριά της Sega να παρατάει τα ip της.

 

Έτσι η εταιρεία είπε να θυμηθεί το franchise και κυκλοφορεί τον συγκεκριμένο τίτλο για PS4 και PS Vita.

Θα γκρινιάξω ότι δεν μου αρέσει η anime προσέγγιση που έχει αλλά καταλαβαίνω ότι θα είναι πιο εύκολο να εισάγει την σειρά σε κοινό που όταν κυκλοφόρησαν τα πρώτα παιχνίδια δεν είχε γεννηθεί καν.

Το gameplay φαίνεται να είναι το ίδιο με κάποια in action image plugs των πιλότων για μεγαλύτερο εφέ.

 

Youtube Video

 

 

Τέσπα ίδωμεν, η ps4 έκδοση Ιαπωνία θα στοιχίζει 72$, φακινγκ φακινγκ!  :beaten:

 

https://www.animenewsnetwork.com/news/2017-12-07/a-certain-magical-virtual-on-game-video-previews-game-modes-theme-song/.124896


rsrGbGx.gif

#2 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 07 December 2017 - 15:55

Ναι και κόλλησε και το index μέσα μήπως και τα λολι το σώσουν. Είδα τρέιλερ αλλά δεν ξέρω τι να πω γιατί index ρε φίλε μου; Πως έκαναν την σύνδεση;

#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 December 2017 - 17:14

Ε θα τους έκανε το character design και χώσανε τα loli για διαφήμιση. Win win για την sega, win win για τον σχεδιαστή.

Τώρα πως κολάνε αυτά τα δύο μεταξύ τους είναι λεπτομέρειες!  :dazed:

Τουλάχιστον δεν το κάνανε card based όπως είχαν κάνει στο Phantasy Star Online Episode 3 για το Gamecube. Το αναφέρω γιατί στην αρχή βλέποντας το trailer νόμιζα ότι είχε γίνει κάτι τέτοιο.


rsrGbGx.gif

#4 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 07 December 2017 - 23:45

το card game ήταν καλό, μερικές φορές το ξαναπαίζω. Κοίτα, όταν βγεί ISO θα το δοκιμάσω κατευθείαν οπότε θα δούμε.



#5 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 December 2017 - 17:01

Υποθέτω μιλάς για την PS vita έκδοση; Ελπίζω να το βγάλουν και Ευρώπη.  :dazed:


rsrGbGx.gif

#6 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 08 December 2017 - 18:31

Yuuuup, για δύση γενικά δεν μπορώ να πω ομως πως το περιμένω να βγει. Αν θυμάμαι καλά κανένα δεν είχε βγει στην Ευρώπη εκτός από την 2009 έκδοση. Όλα τα άλλα έχουν φτάσει μέχρι Αμερική μόνο.

#7 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 09 December 2017 - 10:00

Yup, το δεύτερο το είχα βρει σε καλή τιμή και το πείρα από Αμερική που είχε κυκλοφορήσει τότες ~sic!. Τα λιεφτά που έχω δώσει σε μλκσ!  :nanteee:

Για το ps2 game δεν μπήκα καν στο κόπο μιας και που διάβαζα ότι δεν είναι τόσο καλό.

Μπορεί να του ρίξω καμιά ματιά όταν με το καλό συμμαζέψω το μπάχαλο που έχω κάτω από την τηλεόραση. :beaten:


rsrGbGx.gif

#8 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 14 December 2017 - 15:20

μα γιατι mecha; Εγω θα ημουν κατευχαρηστημενος αν πλακωνονταν οι κανονικοι χαρακτηρες της σειρας to aru μεταξυ τους οπως ξερω γω... ΣΤΟ ANIME... κυριολεκτικα εχωσαν mecha σε ενα anime το οποιο εχει τα παντα απο τεχνολογια εκτος απο mecha. 



#9 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 January 2018 - 14:07

Manga is out

 

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-01-02/a-certain-magical-virtual-on-manga-launches/.125977


rsrGbGx.gif