Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Διάφανα Κρίνα η γνώμη σας?


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#16 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 29 November 2006 - 20:17

Μπορείς να το αναλύσεις γιατί έτσι ακούγεται ξεκάρφωτο :confused:
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#17 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 November 2006 - 20:20

Απλά οι άνθρωποι ειναι μαλ@%0ς.
Ωράια μουσική κάνουν, γκοθίλες δεν είναι απλά γουστάρουν μιζέρια.
Αντε και πολύ ασχολήθηκα μαζί τους. Μου αρέσει η μουσική τους αλλά αυτόι δεν μου αρέσουν.
ακόμη ξεκάρφωτο είναι?

#18 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 29 November 2006 - 21:34

Εννουσα απο την αρχη να μου πεις το λογο που το λες αυτο. Οτι δλδ δν λενε τα ατομα. Δεν τα εχω δει κ ποτε. Μα ποσο ακομα επρεπε να το διευκρινησω?
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#19 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 29 November 2006 - 21:50

Παλικαρε αν θες να μας πεις οτι εισαι καποιος τουλαχιστον καντο με επιχειρηματα. Απο την αλλη ειναι gothic κ το πιστευω. (κ αλλου ποσταρες με καποιο υφακι που δν το γουσταρω καθολου, αν εδινες επιχειρηματα θα σεβομουν την αποψη σου) EDIT: εγραψα λαθος το gothic ...

το οτι βρισκομαι εδω και γραφω ,σημαινει οτι ειμαι καποιος.αν εσενα στα αυτια σου και στην αναγνωστικη σου ικανοτητα οι στιχοι των Δ.Κ. φαινονται γκοθικ τοτε να καταλαβω θεωρεις αλλα ποιηματα που εχουν μελοποιησει αλλα σχηματα/συνθετες εξισου γκοθικ?
δεν ξερω πως αντιλαμβανεσαι εσυ το γκοθικ πραγματικα.και δεν θελω ουτε να στο παιξω εξυπνος,ουτε πολυξερος απλα το γκοθικ εχει γενικοποιηθει πολυ τα τελευταια χρονια.gothic ο κοργιαλας.gothic οι Evanescence,gothic οι HIM,gothic οι Bauhaus,gothic και οι Diary of Dreams.αν το να εισαι μιζερος/στριφνος και απαισιοδοξος ειναι gothic τοτε....

Posted Image


#20 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 November 2006 - 21:53

απλα το γκοθικ εχει γενικοποιηθει πολυ τα τελευταια χρονια.gothic ο κοργιαλας.gothic οι Evanescence,gothic οι HIM,gothic οι Bauhaus,gothic και οι Diary of Dreams.αν το να εισαι μιζερος/στριφνος και απαισιοδοξος ειναι gothic τοτε....


Απλά έχει απόλυτο δίκιο το άτομο.

#21 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 29 November 2006 - 22:26

1on lisa25gr : δν απάντησες στην ερώτηση (κ εκανες ενα εξυπνο ποστ στο music game , λολ) 2ον Pastor_Of_Muppets : [Και τα σκυλιά κοιτούσαν δακρυσμένα να χάνεται στης νύχτας τον πυθμένα σαν κάποιος που ποτέ του δεν υπήρξε αυτός που τόσο αγάπησε τον κόσμο.] [ Να κουρνιάζω ερείπιο στα ερείπια επάνω και να φτύνω σιωπές σ ‘άλλες δυό μου ζωές που δε τρέχουν τα σύννεφα και πως ν ‘ανασάνω με πατζούρια κλειστά και θνητούς πνεύμονες.] [Μέσα στα μπαρ που αυτοκτονούνε οι θαμώνες μέσα στην πιο καλή μας μουσική στους σκοτεινούς της νιότης μας χειμώνες μέσα στα έγκατα της γης.] [Μεθύσανε σε μπαρ ναυαγισμένα μ' αγγέλους που 'χαν χάσει τα φτερά τους και μοιάζαν με παιδιά εγκατελειμμένα που φτιάχναν βάρκες με τη χάρτινη καρδιά τους] [Σβήνω τα ίχνη από τα ψέμματά μας παραπατάω στη σιωπή έγινε η απώλεια συνήθειά μας κι ο έρωτας μια άρρωστη κραυγή] Tα HIM κ τα Evanescence (τον αλλον πως τον ειπες δν τον ξερω) αλλού... Posted Image
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#22 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 November 2006 - 22:31

εξακολουθώ να συμφωνώ με τον Pastor of Muppets. ωραία φοτο btw

#23 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 29 November 2006 - 22:38

Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Απλά ρώτησα γιατί τους στιγματίζεις ως χαρακτήρες (τα άτομα του band). Πιάστηκες από ένα μύνημα του κυρίου κ μάλλον δεν είχες διάθεση για να απαντησεις. Στην τελική, αποψη μου , δν εχω διαθεση να το ξανασυζητησω με τετοιο τροπο. Κ παρακαλω αν ξαναπαρεκτραπει το θέμα lock. DT Out.
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#24 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 29 November 2006 - 22:39

Posted Image

που κατηντησε το γκοθικ.μια δαρκυβρεχτη δαντελα .τσουλε ποζα και αγιος ο θεος.
bauhaus μαζι με Joy Division,The Nephilim και Τhe Mission ειναι απο τις πρωτους θεμελιωυες του gothic ηχου.

Posted Image


#25 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 29 November 2006 - 22:45

Εξακολουθουν τα spam. Αφου εισαι τοσο γνωστης μοιρασου με μας τις καταπληκτικες σου γνωσεις(τελευταιο post με το οποιο ασχολουμαι με σενα.Δεν απευθυνθηκα σε σενα αλλα εχεις κανει ενα flaming record σε 0 χρονο). Κ στο κατω κατω στη ζωη μου δν ειμαι κ τοσο gothas απλα το θεμα ειναι, εκανα ενα θεμα με διαφα κρινα. Οποιοι γουσταραν ποσταραν με καλη θεληση για να εκφρασουν την αποψη τους. Οσοι δν ηθελαν απλα δν σχολιασαν. (Katatonia ,Draconian , Inborn Suffering , Sins Of Thy Beloved , Tiamat κτλ ανηκουν σε αλλα θεματα). (δεν ειδα να σχολιαζεις κ κανενα στιχο βρε αδερφε....τοσους παρεθεσα)
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#26 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 29 November 2006 - 22:49

Εξακολουθουν τα spam. Αφου εισαι τοσο γνωστης μοιρασου με μας τις καταπληκτικες σου γνωσεις(τελευταιο post με το οποιο ασχολουμαι με σενα.Δεν απευθυνθηκα σε σενα αλλα εχεις κανει ενα flaming record σε 0 χρονο). Κ στο κατω κατω στη ζωη μου δν ειμαι κ τοσο gothas απλα το θεμα ειναι, εκανα ενα θεμα με διαφα κρινα. Οποιοι γουσταραν ποσταραν με καλη θεληση για να εκφρασουν την αποψη τους. Οσοι δν ηθελαν απλα δν σχολιασαν. (Katatonia ,Draconian , Inborn Suffering , Sins Of Thy Beloved , Tiamat κτλ ανηκουν σε αλλα θεματα). (δεν ειδα να σχολιαζεις κ κανενα στιχο βρε αδερφε....τοσους παρεθεσα)

ανθρωπε ακουω Διαφανα Κρινα τα τελευταια 10 χρονια θελωντας και μη.τους ακουγε η μεγαλυτερη αδελφη μου επι χρονια και πλεον ΚΑΙ εγω.εσυ ποσταρες την τελειως ακυρη φωτο btw.οχι εγω.ουτε ηρθα για να σου μεταδωσω τις καταπληκτικες μου γνωσεις.γνωσεις εχουν ολοι.wikipedia το λενε.ο θεος του ιντερνετ.

Posted Image


#27 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 November 2006 - 23:18

Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Απλά ρώτησα γιατί τους στιγματίζεις ως χαρακτήρες (τα άτομα του band). Πιάστηκες από ένα μύνημα του κυρίου κ μάλλον δεν είχες διάθεση για να απαντησεις. Στην τελική, αποψη μου , δν εχω διαθεση να το ξανασυζητησω με τετοιο τροπο. Κ παρακαλω αν ξαναπαρεκτραπει το θέμα lock. DT Out.


Sorry.. ρε συ, απλά δεν εχω όρεξη σήμερα, θα προσπαθήσω να επιχειρηματολογίσω.. κάποια άλλη στιγμη.

#28 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 01 December 2006 - 03:49

Τα ΔΚ ειναι τοσο γκοθικ οσο ειναι ομοτιτλο RPG....

#29 zolitas

zolitas

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 27 December 2006 - 21:28

sry, αλλά στα @@ μας κιόλας ποσο 'γκόθικ' είναι τα διάφανα κρίνα. τις ταμπέλες τις βάζουν στα πορτοκάλια για να 3έρει ο κόσμος πόσο κοστίζουν. κ ουτε πιστεύω πως βγήκε ο Ροδεστόγλου καμια φορά κ είπε : "3ερετε; ειμαι πολύ μιζερο/στριφνο και απαισιοδοξο ατομο", εχει γυναικα, παιδι κτλπ, κτλπ. απλά γουστάρει να γράφει τετοιους στιχους.
Ps. ποτε είπαν οτι στο μέρες αργιες κάθεται 'προσοχή' ο λαός? πανικαρα γινεται.

#30 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 27 January 2007 - 16:48

Δεν τους έχω δει ποτέ live αλλά έχω μερικά cd τους και καθώς το κύριο είδος μουσικής που ακούω είναι ελληνική ροκ σκηνή, πιστευώ πως ο δίσκος "έγινε η απώλεια συνήθειά μας" είναι από τους καλύτερουσ δίσκους στο χώρο και το ομώνυμο τραγούδι απλά υπέροχο. Μόνο μην αρχίσετε τώρα να μου λέτε ότι δεν υπάρχει ελληνικό ροκ και τα σχετικά.
Posted Image