Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Fall 2017 Anime Season


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 01 October 2017 - 12:43

(κοιτάζει να μην ξυπνήσει κανέναν)

 

Spoiler: τεράστια εικόνα

 

Inuyashiki  anime με γέρους, το είδαμε κι αυτό. Ζήσαμε να δούμε και sequel της Kino, (τελικά είναι reboot) σαν να είναι οι πρώτες μέρες που γράφτηκα στο φορουμ. Στη κατηγορία "Παριστάνω ότι δεν το βλέπω και δεν το προσθέτω στο mal αλλά το κοιτάζω" και το Black Clover πριν το αναπόφευκτο drop/stall.

 

(nothing to see here, move along netizen)


Edited by 1451, 06 October 2017 - 19:10.


#2 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 01 October 2017 - 15:23

hooray! Nα και μια σεζόν που μου τραβάει τη προσοχή!!!! :kyaaa:

 

GINTAMA, hoozuki-kun, osomatsu-san, shokugeki no souma, KINO NO TAAABIII!!! 

 

και συνεχίζουμε φέτες και ballroom και πιθανόν να πιάσω και τίποτα σε  shoujo shuumatsu ryouko, oretacha youkai ningen, Infini T-force και gyakushuu no san akunin.   (ή και κανα Godzilla για να γελάσουμε!) plus mahoutsukai no yome , που ταν πανέμορφο, αντέ να το δουμε να ολοκληρώνεται!

και βλέπουμε και πιθανόν άλλα ωραία ανάλογα τον χρόνο ^^  


Edited by GhostPrince, 01 October 2017 - 17:18.

フカフカ

#3 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 01 October 2017 - 16:54

whoa, πολλα ανιμε για αυτη τη σεζον!

 

Θα τσεκαρω σιγουρα τα Blend, boku no kanojo ga majime [...] ken, imouto! umaru-chan, Wake Up, Girls απλα for the lol(i)s.

 

Aυτα που με ενδιαφερουν σοβαρα ειναι τα inuyashiki, dies irae (αν και μαλλον θα προτιμησω το visual novel), Just Because!, Ousama Game (γενικως μου αρεσουν τα θριλερ σχολειου xDD), Shoujo Shuumatsu Ryokou.

 

και το godzilla, why not lol

 

 

απογοητευτηκα παντως που δεν ειδα καθολου konosuba στη λιστα. Ειχε ανακοινωθει οτι προετοιμαζαν κατι αλλα υποθετω οτι τελικα ειναι προγραμματισμενο για την winter season.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 01 October 2017 - 17:19

απλά επειδή τώρα το πήρα χαμπάρι: GAROOOOOOOOOOOOOOO!!!! MAPPPAAAAAAAAAAAAA!!! GARRR!!

 

Youtube Video


フカフカ

#5 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 03 October 2017 - 11:34

Black Clover : αυτό που λέμε δεν είμαι με τίποτα σαν τον ναρούτο αλλά τώρα για να λέμε την αλήθεια του μοιάζω και με το παραπάνω

Dies Irae: Για να το καταλάβεις αυτό πρέπει να έχεις κάνει διατριβή στον άξονα και σε όλους τους γερμανούς φιλόσοφους, πιο βαθύ κι από το λαρύγγι.

Mahoutsukai No Yome: Το manga το βρήκα ενδιαφέρον οπότε έχω μια απορία να δω πως θα φαίνεται.

Ousama Game: Αυτό τώρα έχουν βγει διάφορα και δεν ξέρω τι ακριβώς θα δείξουν αλλά σίγουρα θα είναι 6edgy10me με μπόλικο αίμα και censoring φαντάζομαι.

Inuyashiki: Τώρα κατα πόσο αυτό αξίζει να το κάνουν δεν ξέρω. Η ιστορία είχε ένα ενδιαφέρον στην αρχή αλλά μετά χάθηκε η μπάλα. Θα δείξει. Το μόνο σίγουρο είναι πως ο γέρος θα είναι με μηχανική υποστήριξη στην κυριολεξία.

 

Αυτά που επιστρέψαν πάντως δείχνουν περισσότερο ενδιαφέρον από τα καινούργια. Το ζήσαμε κι αυτό για καινούργιο Kino, ποιός να το έλεγε.

 

ω ναι, κι άλλο imas αλλά που είναι τα best girls μου;



#6 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 03 October 2017 - 15:18

Οκ season, Shokugeki και GARO (JAM project?????), Inuyashiki και βλέπουμε



#7 Mage Detective

Mage Detective

    Detective

  • Members
  • 13 posts

Posted 07 October 2017 - 00:22

Σιγουράκια:

  • Garo - Vanishing Line
  • Dies Irae
  • Kekkai Senen and Beyond

q3MzU6S.png

Reviews & Νέα στα Κόμικς · Μάνγκα · Άνιμε · Ταινίες · Σειρές

FACEBOOK


#8 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 07 October 2017 - 08:44

Θα με ενδιέφερε η ταινία Haikara San ga Tooru αλλά από την άλλη αμφιβάλλω αν το απαίδευτο στις σειρές της Nippon Animation αγγλόφωνο κοινό θα ασχολιότανε με fansubs



#9 Mage Detective

Mage Detective

    Detective

  • Members
  • 13 posts

Posted 07 October 2017 - 15:19

Οκ season, Shokugeki και GARO (JAM project?????), Inuyashiki και βλέπουμε

Shokugeki no Soma το άρχισα σε άνιμε και μετά πήγα στο μάνγκα και δυσκολεύομαι να επιστρέψω στο πρώτο. Πάντως το έχω αφήσει εδώ και καιρό και πρέπει να έχουν μαζευτεί καμιά 20αριά chapter :P


q3MzU6S.png

Reviews & Νέα στα Κόμικς · Μάνγκα · Άνιμε · Ταινίες · Σειρές

FACEBOOK


#10 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 October 2017 - 08:11

Βλέποντας τις εικόνες μόνο μάλλον θα διάλεγα το Garo, έχω sweetooth για πρωταγωνιστές με φαβορίτες! (έχοντας κι εγώ ο ίδιος! ~ψωνάρα!  :beaten: )

Ε και όταν τελειώσουν σίγουρα Gintama και Kino no Tabi.


rsrGbGx.gif

#11 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 29 October 2017 - 21:42

Κάθε νέα σεζόν βλέπω το lineup και καταλήγω να σκέφτομαι... Μήπως φταίει ότι μεγαλώνω και ωριμάζω (λέεεεμε τώρα) και γίνομαι εγώ πιο εκλεκτική??? (Ω ΘΕΟΙ ΤΑ ΓΗΡΑΤΕΙΑ) πλέον σπάνια ψήνομαι να παρακολουθήσω παραπάνω από 3 πράγματα κάθε φορά.

 

Προς το παρόν περιμένω να τελειώσει το Ballroom e Youkoso και ψιλοενδιαφέρομαι για το Mahoutsukai no Yome. Και το Sangatsu no Lion γιατί έχω δει την πρώτη σεζόν...

 

ΓΕΡΝΑΩ ΜΑΜΑ!!! 


Edited by LuluChan92, 29 October 2017 - 21:44.


#12 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 October 2017 - 22:16

Κάθε νέα σεζόν βλέπω το lineup και καταλήγω να σκέφτομαι... Μήπως φταίει ότι μεγαλώνω και ωριμάζω (λέεεεμε τώρα) και γίνομαι εγώ πιο εκλεκτική??? (Ω ΘΕΟΙ ΤΑ ΓΗΡΑΤΕΙΑ) πλέον σπάνια ψήνομαι να παρακολουθήσω παραπάνω από 3 πράγματα κάθε φορά.

 

Προς το παρόν περιμένω να τελειώσει το Ballroom e Youkoso και ψιλοενδιαφέρομαι για το Mahoutsukai no Yome. Και το Sangatsu no Lion γιατί έχω δει την πρώτη σεζόν...

 

ΓΕΡΝΑΩ ΜΑΜΑ!!! 

 

Το Mahou τελικά φαίνεται υπερβολικά ενδιαφέρον ...

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#13 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 30 October 2017 - 01:36

mahou tsukai no yome....anime of the season πιθανόν , πραγματικά απίθανα τα πρώτα 4 επεισόδιακια και φαίνεται να χει αρκετό ψωμί να δείξει. Η ατμόσφαιρα μου θυμίζει κάτι λίγο απο Μιγιαζάκι ...με έναν περίεργο συνδυασμό , με αυτή τη γλυκύτητα που είχε και το book of friends, αλλα με έναν δικό του πολύ ιδιαίτερο τρόπο. 

Αυτό και το rerun του kino no tabi ότι καλύτερα έβγαλε η σεζόν. (και φυσικά το αγαπημένο μας γκιντάμα)

 

I should add garo to the list soon....soon


Edited by GhostPrince, 30 October 2017 - 01:36.

フカフカ

#14 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 30 October 2017 - 16:59

Στο κατάλογο με τα αξιοθέατα προστέθηκαν και τα Juuni Taisen που είναι η απόπειρα του Nision να γράψει Fate fanfic και το Net-juu no Susume για μια ol που παραιτείται για να ασχοληθεί με κάτι διασκεδαστικό όπως είναι τα mmos με μικροσυναλλαγές.



#15 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 31 October 2017 - 14:36

Mahou tsukai no yome, από τα καλύτερα της σεζόν με πολύ πολύ πολύ ωραίο σχέδιο και επίσης πολύ ωραίο opening.

Kekkai sensen, μέχρι τώρα η πρώτη σεζόν πολύ καλύτερη από τη δεύτερη.

Juuni Taisen, πολύ μέτριο θα έλεγα και το σχέδιο και η πλοκή (και πολύ γρήγορα ψωφολογανε όλοι ).

Net-juu, από απλή περιέργεια είδα το πρώτο, προετοιμασμενη κιόλας να μην μου αρέσει αλλά εξελίσσεται πολύ ωραία η ιστορία (και λόγω ανεργίας τώρα έχω ψιλοταυτιστει με την πρωταγωνιστρια που λιώνει όλη μέρα στο σπίτι ).

Hoozuki no reitetsu, πως και πως το περίμενα αλλά και σ αυτο η πρώτη σεζόν πολύ καλύτερη μέχρι στιγμής.


Black clover, πόσο ωραίο στορυ και σχέδιο και πόσο θα σε εγδερνα αν σε είχα μπροστά μ καταραμενε Asta...

Inuyashiki, κακό σχέδιο, κακό opening κακό στορυ και βασικά δεν ξέρω γιατί είδα και το 3ο επεισόδιο...

Ousama game, νταξ τ χουμε ξαναδεί το έργο.. another, danganronpa, Deadman Wonderland κ.α.

Just because,αρκετά ευχάριστο και μ θυμίζει πολύ orange (θα μ πεις τα περισσότερα slice of life μοιάζουν μεταξύ τους ).

Dies Irae.... Απορώ γιατί το περίμενε τόσος κόσμος... Ακαταλλαβιστικη βαρετή σειρά..

Blend S, θυμίζει αρκετά working(δεν το αγγίζει φυσικά ) και είναι ευχάριστο και αστείο.

Shojou shuumatsu ryokou ιδιαίτερα στεναχωρο αλλά πολύ ενδιαφέρον anime σε post apocalyptic περιβάλλον, σίγουρα θα το δω όλο για να δω αν τελικά υπάρχει κ άλλος κόσμος ζωντανός..

Animegataris, μια ανάλαφρη χαζομαριτσα για τις μέρες που δεν έχω τι να δω :-D

Γενικά στα seasonal σε ο τι έχει βαθμολογία πάνω από 7 θα του δώσω την ευκαιρία των 3ων επεισοδίων και μετά κάνω διαλογή... Αυτά τα λίγα βλέπω τώρα :-P
(σκεφτόμουν ότι τ ποστ πήγαινε στα currently watching αλλά τελικά μ ταίριαζε καλύτερα εδώ:-P )

tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...