Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ερώτηση σχετικά για σενάριο για anime


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Azumbo

Azumbo

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 06 July 2017 - 20:06

Καλησπέρα παίδες μου .... Έχω μια ερώτηση,βασικά μια υπόθεση...
Λοιπόν ας πούμε ότι υποθετικά γράφω ένα σενάριο για anime όχι manga(όχι δηλαδή με σκίτσα σαν κόμικ απλά το σενάριο) θα μπορούσατε να μου πείτε ποιες εταιρείες θα μπορούσαν πιθανών να ενδιαφερθούν και πόσο πιάνει η πώληση ενός τέτοιου?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

#2 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 07 July 2017 - 03:19

Not sure if stupid or just trolling...

Googlαρε anime studios, βρες πως τα λένε, βρες τις ιστοσελίδες τους( που θα είναι στα ιαπωνικά πολύ πιθανών, good luck lol) και βρες contact information από εκεί.

Με όλα αυτά θα μπορείς να κάνεις submit τα αριστουργήματα σου.

Άαα ναι! Άμα γίνει ποτέ κάποια σειρά σου anime μην ξεχάσεις να μας πεις εδώ σε thread.

#3 Azumbo

Azumbo

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 07 July 2017 - 13:26

Αν και η πρώτη φράση θα μπορούσε να λείπει xD παρόλαυτα σε ευχαριστώ... Μην ανχω αν μπορέσω να το κάνω θα σας ενημερώσω

#4 MariaD

MariaD

    Starting...

  • Banned
  • 26 posts

Posted 08 July 2017 - 10:58

καλυ τυχη



#5 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 09 July 2017 - 10:53

δεν νομίζω να βγάλουν πολλά οι σεναριογράφοι...γενικά δε νομίζω να βγάζουν πολλά οι δημιουργοί τα περισσότερα τα βγάζουν οι εταιρείες διανομής και όσοι έχουν τα franchise. υπάρχει τεράστια πληθώρα σεναρίων/ Novels / manga για να διαλέξουν θα πρέπει να είναι κάτι τεράστια εξαίρετο...ίσως σε ευρωπαϊκό επίπεδο να υπάρχουν πιο πολλές ευκαιρίες. Επίσης το σεναριο θα πρέπει να είναι στα Ιαπωνικα με κείμενο εφαρμοσμένο στα Ιαπωνικά δεδομένα...στα αγγλικά ίσως πιο έυκολα Κορέα και Κϊνα αλλά κίνα ρισκαρεις απλά να στο κλέψουν.