Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία

H Νύχτα Πέφτει στην aNiMe//GR Town: The Literary Nonsense Edition

παλέρμο αθώοι δολοφόνοι PRAISE TEH SUN OR GTFO καλή τύχη θα την χρειαστείτε Ο Guns είναι filthy casual

  • Κλειδωμένο Θέμα Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
89 replies to this topic

#76 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιούλιος 2017 - 19:40

Ariabert Tytania (Zura)

 

w4DO6l5.jpg

Πλέον είστε βέβαιος ότι ο Idris είναι αθώος. Όταν εγώ το έλεγα εσείς με βγάζατε τρελό! Και ότι δεν μπορώ να δω μπροστά μου. Και μετά υποτιμάτε όλες μου τις ικανότητες. Αν θέλω να ρίξω τη μάσκα, όλα τα πιθανά σενάρια  πέρασαν από το μυαλό μου. Μου είπανε ψέματα ότι βοηθάω τους αθώους; Μήπως με χρησιμοποιούν και θεωρούσαν ότι θα τους έκανα τη δουλειά πιο εύκολα βγάζοντας αθώους, υποτιμώντας και εκείνοι τις ικανότητές μου; Εγώ ο Δούκας Ariabert, υπηρετώ μόνο τους Tytania.

Αν πιστεύετε ότι ο Ariwara είναι πίσω από αυτό, γιατί να μην βγάλουμε και οι τρεις μας τον Ariwara και να μας αφήσει ήσυχους και αυτός και οι εγκληματικές του τάσεις; Γιατί δεν πρέπει να λιντσαριστεί ο ίδιος; Υπάρχει κάτι το οποίο δεν μας αφήνει να τον βγάλουμε από τη μέση; Ή απλώς επιθυμείτε να γίνει έτσι όπως το αναφέρατε;

Και σταμάτησε να μιλάει, όταν ο Ludwig πήρε ξανά τον λόγο μιλώντας για το τι κατάφερε να κάνει ο ίδιος. Και εκεί που μιλούσε είδε τον άτυχο άνδρα να ξεψυχεί. Ένιωσε περίεργα βλέποντας τον να κοιτάζει άψυχα το πάτωμα, έφταιγε και εκείνος άραγε γι' αυτήν την κατάληξη; Αλλά αποφάσισε να σεβαστεί την τελευταία του επιθυμία, ένας νεκρός άνδρας του λόγου θα έπρεπε να τιμηθεί. Έγνεψε προς τον Idris (Kai).

"Θα τηρήσω την επιθυμία του Ludwig".

 


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Kamen Tantei Zura: 08 Ιούλιος 2017 - 19:41


#77 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιούλιος 2017 - 19:49

Ludwig/Germany (Black Kaiser)

 

bhdmiw.png

 

Wie... gerne wurd... ich mit dir...

Αλλιώς είχε φανταστεί το τέλος του. Νόμιζε πως ήθελε να πεθάνει όρθιος, σε κάποια μάχη για την χώρα του, αλλά στην πραγματικότητα,ήθελε μονάχα να δει τον αδελφό του. Είχε κάποια πράγματα που ήθελε να του πει. Ακόμα και τον Ιταλό ήθελε να δει, από τους λίγους φίλους που είχε. Ήθελε να συμφιλιωθεί με τον Ρώσο, να πιει ένα σάκε με τον Ιάπωνα, να ζητήσει συγνώμη από τον Έλληνα που τον υπόχρεωσε να φορολογήσει τις γάτες του... Αλλά τώρα κοίτα τον, μονάχος εδώ, να πεθάνει με άτομα που δεν ξέρει και δεν τον ξέρουν.

Τα τελευταία του λεπτά ήρθαν και πέρασαν γρήγορα. Το ηλιοβασίλεμα έκανε την επιφάνεια της οροφής ολόενα και πιο σκοτεινή ώσπου κάποια στιγμή, που τα πάντα έσβησαν τελείως.


Mit dir... ψέλλισε και δεν κουνήθηκε από την θέση του ξανά.

Ψήφος η ίδια (Ludwig/Germany).

 

 

Youtube Video

 

 



#78 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιούλιος 2017 - 19:56

Idris Tytania



*Λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα*

"LUDWIG OXIII!" Θρήνησε πάνω από το σώμα του Γερμανού και κάλυψε θλιμμένα το πρόσωπο του. "Μην ανησυχείς, η θυσία σου αυτή δεν θα πάει χαμένη. Θα θαφτεις κοντά στο μέγαρο μου στο πλανήτη Chalidiki και θα έχεις την καλύτερη θέα. Θα σου χτίσουμε έναν τάφο που θα άρμοζε σε έναν Tytania σαν να ήσουν μέλος της..."

"Idris δεν έχει ξεψυχήσει ακόμα... Ίσως αν το νοσοκομείο καρό φτασ-"

"ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΣΕ ΤΙΜΑΜΕ ΜΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΑ ΛΟΥΔΟΒΙΧΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΕΣ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΣΟΥ!"

"Idris δεν-"

"Και τώρα για να εκτελέσουμε την τελευταία του επιθυμία, αν ψηφίσουμε εκείνον σαν να τον εκλεγαμε αρχηγό του Οίκου μας..."

"Μα αφού δεν..."

"Αιωνία του η μνήμη..."

Ψήφος: Ludwig (είμαι από κινητό)

ySss0UF.jpg


#79 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιούλιος 2017 - 20:14

Ουφ, πρόλαβα.

 

Πέφτει η νύχτα.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Osama Bin Laden: 08 Ιούλιος 2017 - 20:14


#80 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιούλιος 2017 - 21:35

Κεφάλαιο Πέμπτο

 

Λίγα λεπτά ως τα μεσάνυχτα, πρόλογος

 

 

 

Ο Ludwig έπεσε κάτω νεκρός, πνιγμένος στο ίδιο του το αίμα. Οι τρεις καλεσμένοι που ήταν ακόμα ζωντανοί μαζεύτηκαν πάνω από το πτώμα του, το κοίταξαν προβληματισμένοι και μετά κοίταξαν ο ένας τον άλλο. Τι συνέβαινε εδώ πέρα; Τίποτα δεν έβγαζε λογική.

 

"Λοιπόν, ξάδερφε, έχει πολλά να εξήγησεις", είπε ο Idris κοιτώντας στραβά τον Ariabert.

 

"Δεν νομίζω ότι έχεις το δικαίωμα να μου ζητάς τον λόγο, Idris. Εσύ, εκεί, ο αστείος. Έχεις τίποτα να πεις ή θα συνεχίσεις να πετάς εξυπνάδες;", απάντησε ο Ariabert κοιτώντας τον Ariwara.

 

Ο Ariwara χαμογέλασε και σήκωσε του ώμους.

 

"Τίποτα, ούτε ένα ποίημα;"

 

"Αν θέλεις ποίημα και ρυθμό, μεγάλε δούκα θα το έχεις

Γιατί εσύ πυροβολείς χωρίς μπροστά να βλέπεις.

 

Γιατ 'οι επιλογές σου κάθε νύχτα ήταν σκατά

και αν σε αφήναμε θα σκοτώνες ακόμα και αυγά.

 

Αλλά να ανησυχείς, γιατί από την Άπω Ανατολή,

Ο Ariwara έρχεται μεσα στο SUV.

 

Για αυτό απόψε πόρτες κλείδωσε, το δώμα σου κλείστο όλο,

Γιατί αλλιώς νυχτιάτικα θα 'ρθω παιδάκια να σου κάνω απ' τον κώλο.

Και ίσως λέω ίσως να το φχαριστηθείς,

γιατί λιγάκι φαίνεσαι θηλοπρεπής."

 

Ο Ariabert ήταν κόκκινος από θυμό, αλλά δεν απάντησε. Γύρισε και έφυγε προς τα bungalows που τους είχαν παραχωρηθεί.

 

Ο Idris έριξε μια κοφτή ματιά στον Ariabert και άλλη μία στον Ariwara που ακόμα στεκόταν χαμογελώντας, περήφανος για το ποίημα του

 

"Θα είναι μια μεγάλη νύχτα.", σκέφτηκε και έπειτα γύρισε ώστε να πάει για ύπνο.

 

-----------------------------------

1. Scarlet D. / Mob (Mob Psycho) (Φτωχή Πόρνη)

2. The Gunsmasha / Metabee (Metabots) (Όχι Ψηφοφόρος)

3. Fallen Mpougatsa / Jouslain Tytania (Tytania) (Ιησούς Χριστός)

4. Kamen Tantei Zura / Ariabert Tytania (Tytania)

5. Takayama Yuichi / Onizuka Eikichi (Great Teacher Onizuka) (Τζον Σνόου)

6. Black Kaiser / Germany-Ludwig (Hetalia) (Διαβολικό Τζίνι)

7. Kai / Idris Tytania (Tytania)

8. Lord Leon / Escanor (Seven Deadly Sins) (Ο Μπάτμαν)

9. Kamui / Ariwara no Narihira  (Chouyaku Hyakuninisshu: Uta koi)

 

-----------------------------------

 

Πέφτει η νύχτα.

 

Ξέρετε τι πρέπει να κάνετε.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Osama Bin Laden: 08 Ιούλιος 2017 - 23:17


#81 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιούλιος 2017 - 23:17

Κεφάλαιο Έκτο

 

Τα λίγα λεπτά ως τα μεσάνυχτα αναβάλλονται

 

 

Ο ήλιος φώτησε για άλλη μια φορά τις πενταβρόμικες σκεπές του Αστέρα Βουλιαγμένης και προς έκπληξη όλων, κανένας δεν είχε πεθάνει το βράδυ.

 

Απορημένοι αλλά ψυχολογικά στα καλύτερά τους, οι τρεις καλεσμένοι κοιτάχτηκαν και κατάλαβαν ότι ήταν έτοιμοι για την μέρα που επρόκειτο να έρθει.

 

Ήξεραν ότι σήμερα θα κρίνονταν όλα, ότι τα περιθώρια λάθους είχαν στενέψει οριακά. Είτε ο Overmasterlord™ θα νίκαγε θριαμβευτικά, είτε θα πλήρωνε μια και καλή για όλο το κακό που είχε προκαλέσει.

 

 

-----------------------------------

1. Scarlet D. / Mob (Mob Psycho) (Φτωχή Πόρνη)

2. The Gunsmasha / Metabee (Metabots) (Όχι Ψηφοφόρος)

3. Fallen Mpougatsa / Jouslain Tytania (Tytania) (Ιησούς Χριστός)

4. Kamen Tantei Zura / Ariabert Tytania (Tytania)

5. Takayama Yuichi / Onizuka Eikichi (Great Teacher Onizuka) (Τζον Σνόου)

6. Black Kaiser / Germany-Ludwig (Hetalia) (Διαβολικό Τζίνι)

7. Kai / Idris Tytania (Tytania)

8. Lord Leon / Escanor (Seven Deadly Sins) (Ο Μπάτμαν)

9. Kamui / Ariwara no Narihira  (Chouyaku Hyakuninisshu: Uta koi)

 

-----------------------------------

 

Η νύχτα πέφτει αύριο στις 16.00, αλλά αν συμφωνήσουν όλοι μπορώ να την ρίξω και πιο πριν.



#82 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2017 - 00:31

Ariwara no Narihira

 

170181_zpsn2bewdz6.jpg

 

*Ήταν φανερά σοκαρισμένος από τα χθεσινά, αν και εξακολουθούσε να προσπαθεί να δείχνει σχετικά άνετος.*

 

Ει...είναι τραγικό.

Ποτέ δε θα κερδίσω άλλη καρδιά με ποίηση, γιατί η ποίηση απαιτεί πάνω απ' όλα τη συνείδηση.

Ο Δούκας Ariabart είχε δίκιο εξαρχής.

Σε αυτό το χώρο υπάρχουν δυνάμεις που μας ελέγχουν.

Ακόμα και η μεγαλύτερη ποιητική ψυχή θα μπορούσε να αμαυρωθεί από τις άρρωστες επιταγές του overmasterlord.

Κανείς εδώ δεν ελέγχει τη συμπεριφορά του.

"Ζητώ ταπεινά συγγνώμη", είπε και υποκλίθηκε βαθειά σε στάση Seiza, παρόλο που δεν ήταν συνηθισμένος να υπακούει σε πολλές επισημότητες.

 

*Σύντομα, σήκωσε το κεφάλι του, και προσπάθησε να αφήσει πίσω του το στίγμα του ονείδους.*

 

Ομολογώ πως βρίσκομαι σε σύγχυση.

Το σκεπτικό του εραστή Λουδοβίκου σχετικά με την πιθανή μου στρατηγική δεν είναι παράλογο.

Κάνει όμως ένα ξεκάθαρο λάθος.

Αν όπως λέει, είμαι ο λεγόμενος ψυχοπαθής που προσπαθεί να μείνει ο τελευταίος επιζών, τότε ακόμα και αν αυτή τη στιγμή βρισκόμασταν δύο άτομα ζωντανά, δε θα μπορούσα να κάνω τίποτα παραπάνω.

Γιατί ό έρωτας μια φορά την πόρτα μας χτυπά, και σαν φύγει, πίσω δε γυρνάει.

Δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά για το αν υπάρχει πραγματικά αυτός ανάμεσα μας, αλλά κάλλιστα θα μπορούσε να είναι ήδη νεκρος, που στη συγκεκριμένη περίπτωση όλα δείχνουν στον Δούκα Jouslain, ή να είναι οποιοσδήποτε από εσάς τους δύο, που είτε έχει πια στερηθεί την ικανότητα του να σκοτώνει (πράγμα που το καθιστά αδύνατο να είναι ο τελευταίος επιζών), είτε έχει υπολογίσει συγκεκριμένα να χρησιμοποιήσει την ιδιότητά του αυτή για να μείνει τελευταίος αύριο.

Το σίγουρο είναι ότι ο Idris (Kai) δεν έχει κανένα δικαίωμα να μιλάει για ανανδρία όταν αρνείται να εκτεθεί ψηφίζοντας έναν από εμάς και προτιμά να μπλοφάρει προσποιούμενος παραίτηση με μια ψευδή ομολογία.

Ο Δούκας Ariabart ίσως να είναι εξίσου επικίνδυνος, είναι όμως τουλάχιστον περισσότερο αξιοπρεπής.

Δε θα είχα κανένα πρόβλημα να με ψηφίσετε με τιμή και ανδρεία αν πιστεύετε ότι είμαι εγώ αυτός που θα επωφελούταν από το θάνατο σας. Εγώ υπήρξα εξαρχής τόσο ανοιχτός ως προς τις επιδιώξεις μου, που είναι πάνω απ' όλα ο έρως, που υπερβαίνει το δίχτυ του θανάτου. Τόσο ανοιχτός, που ακόμα κι εγώ ο ίδιος πίστεψα την μπλόφα του εραστή μου πως γνώριζε για μένα από πριν, και δε βρήκα κανένα λόγο να τον αμφισβητήσω. Γιατί δεν είχα τίποτα να κρύψω εξαρχής.

Γιατί ακόμα κι αν είναι ο έρωτας παρακινδυνευμένος, ο έρωτας δεν είναι φόνος.

Αυτή, λοιπόν, τη δειλία, δε τη δέχομαι.

Για αυτό και αρνούμαι να την ακολουθήσω.

Ας γίνει ό,τι είναι να γίνει.

Δούκα Ariabart, η απόφαση είναι δική σας.


O6rrvsU.jpg


#83 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2017 - 07:12

Idris Tytania

 

 

screenshots_356111.jpg?w=712

 

Λύθηκε η γλώσσα σας βλέπω. Δεν φταίω εγώ κύριε που δύο φορές προθυμοποιήθηκα να βγάλω τον εαυτό μου και δύο φορές ο Ludwig τα γύρισε. Προφανώς και στο τέλος δεν θα σας έκανα την χάρη, γιατί αν όντως το παίζαμε κορόνα γράμματα και έπεφτε σε εμένα και ο Ludwig πέθανε ούτως ή άλλως όπως έλεγε θα σας βόλευε απίστευτα. Δεν υπήρχε κανένα όφελος να αφήσω τη ψήφο μου επάνω μου αλλά ούτε και να ψηφίσω είτε εσένα είτε τον Δούκα Ariabart, ούτως ή άλλως ο Ludwig θα έβγαινε αφού είχε δύο ψήφους. Πώς θα έβγαινες λοιπόν αν σε ψήφιζα με τιμή κι ανδρεία όταν θα είχες μόλις μία ψήφο επάνω σου εφόσον ο "αξιοπρεπή" Δούκας επέλεξε να ψηφίζει το Ludwig;

 

Το ερώτημα είναι αν ο αξιοπρεπής Δούκας δεν έχει στερηθεί την ικανότητα του να σκοτώνει το βράδυ και επέλεξε κάποιον εφόσον εγώ δεν έχω καμία ικανότητα για να προστατευτώ, εσύ πώς ακριβώς ζείτε σήμερα;  Αυτό βλέπω παραβλέψατε να το αναφέρετε κύριε Ariwara (Kamui). Δε θυμάμαι ο Δούκας Ariabart να μίλησε για συγκεκριμένο αριθμό σφαιρών στο όπλο του αλλά αυτό μπορεί να σας το ξεκαθαρίσει ο ίδιος. Όπως φαίνεται σε αυτή τη φάση, είτε θα νικήσετε εσείς μόνος σας, είτε ο Δούκας έπαιξε τη μεγαλύτερη μπλόφα της ζωής του οπότε θα νικήσει εκείνος μόνος του, οπότε και στις δύο περιπτώσεις εγώ βγαίνω χαμένος. Στη μία περίπτωση που ο Δούκας ήταν ειλικρινής και όντως είναι με τους αθώους, η μόνη λογική επιλογή είναι να ψηφίσω εσάς γιατί εσείς με τους αθώους δεν ήσαστε είναι το μόνο σίγουρο.


ySss0UF.jpg


#84 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2017 - 10:45

Ariwara no Narihira

 

170181_zpslf5aubsi.jpg

 

*Γελάει με αυτοπεποίθηση*

 

Μα, είναι τόσο γελοίο!

Από τη μια προφασίζεσαι ότι δε φταις που δεν ήσουν εσύ αυτός που πέθανε χθες, ενώ μετά ομολογείς πως δεν είχες σκοπό να το αφήσεις να συμβεί έτσι κι αλλιώς.

Το μόνο που κάνεις κατά τη διάρκεια ολόκληρης της παραμονής μας εδώ, είναι να εκμεταλλεύεσαι τις επιλογές των άλλων, όπως το φόνο του Metabee που δε σταματούσες να αναφέρεις ξανά και ξανά, για να μας πείσεις πόσο αθώος είσαι.

Το θέμα είναι ότι δεν προσπάθησες καθόλου να βοηθήσεις στην προσπάθεια να βρεθεί ο πραγματικός ένοχος.

Απλώς φωνάζεις συνέχεια "κοιτάξτε πόσο αθώος είμαι, δεν έχω πρόβλημα να πεθάνω, ψηφίζω και τον εαυτό μου αν θέλετε!", πράγμα που δείχνει ότι δε σε ενδιαφέρει καθόλου ποιος από εμάς θα πεθάνει, αρκεί να καθυστερήσεις τα πράγματα όσο περισσότερο γίνεται μπλοφάροντας συνεχώς για το πόσο δε σε πειράζει να πεθάνεις, γιατί είσαι αθώος!

 

Είσαι τόσο προσηλωμένος στο πόσο αθώος θέλεις να φαίνεσαι στους άλλους, που δεν βλέπεις καν τα πραγματικά γεγονότα. Κοίτα ποιον ψήφιζε ο Δούκας Ariabart πριν το γυρίσει στον Λουδοβίκο τελευταία στιγμή. Εκείνος δεν επέμενε καθόλου στη βολική λύση να πεθάνει μονάχα ο Λουδοβίκος, αντιθέτως είναι ο μόνος που έδειχνε ξεκάθαρα την πρόθεσή του να προταθεί και ένας πραγματικός ύποπτος. Ή μήπως ένας αθάνατος αθώος που θα του επέτρεπε να μείνει τελευταίος; Ειλικρινά δεν μπορώ να γνωρίζω το σκεπτικό του.

Αυτό που γνωρίζω όμως είναι ότι σε αντίθεση με εκείνον, δεν έχεις κάνει απολύτως τίποτα για να επιταχύνεις την εκτέλεση των υπόπτων, για αυτό και όπως λες, φτάσαμε σε ένα σημείο που μόνο χαμένος πια μπορείς να βγεις.

Ο Γερμανός εραστής είχε τους λόγους του να θέλει να είναι ο μόνος που θα πεθάνει χθες, εσύ όμως δεν είχες κανένα λόγο να ψηφίσεις τον εαυτό σου, περαν του να προσποιηθείς ξανά ότι δε σε πειράζει να είσαι εσύ αυτός που θα πεθάνει, γιατί θα αποδεικνύετο αθώος!

 

Λες και είναι αθώος οποιοσδήποτε από εμάς αυτή τη στιγμή.

Λες και έχουμε οποιαδήποτε εγγύηση για το ποιοι από όσοι έχουν πεθάνει μέχρι στιγμής συγκαταλέγονται στους "αθώους" και ποιοι στους "μη αθώους".

Είναι πλέον σαφές ότι κανείς από εμάς δεν είναι απόλυτα αγνός και όπως είπε και ο Δούκας Ariabart, κανείς από εμάς δε λέει την πλήρη αλήθεια.

Το θέμα είναι ότι κάθε ένας από εμάς, είτε εν γνώση του, είτε εν αγνοία του, έχει μονάχα έναν τρόπο να βγει ζωντανός από εδώ μέσα.

Αυτό είναι το μόνο που απομένει.

 

Πράγματι, υπήρχε κάτι που ο μπλοφαδόρος εραστής δεν ήξερε για μένα. 

Και προφανώς δεν είχα κανένα λόγο να το πω, γιατί αν το είχα πει, τώρα πιθανότατα θα είμασταν ένας λιγότερος εδώ, ή μαλλον κανένας.

Και σίγουρα από αυτό δε θα έβγαινα κερδισμένος εγώ, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν γνωρίζω αν ο Δούκας... *γκουχ* Ariabart επιχείρησε να με επισκευτεί χθες το βράδυ για κάποιο λόγο πέραν του... συνηθισμένου. Αν θέλει μπορεί να το επιβεβαιώσει ο ίδιος.

Το ότι είτε το επιχείρησε είτε όχι, δεν θα έβγαζε σε κανένα αποτέλεσμα, δεν έχει καμία, μα καμία σχέση με το αν είμαι "αθώος" ή όχι.

Εγώ είμαι απλώς ένα πνεύμα.

Ο έρωτας δεν μπορεί να πεθάνει από σφαίρες, μόνο να σκοτώσει μπορεί.

Και ο έρωτας μας βρίσκει μόνο μια φορά.

 

Ο Δούκας Αriabart δεν ανέφερε κάποιο περιορισμό στην ικανότητά του να σκοτώνει, για αυτό και με παραξένεψε ιδιαίτερα το ότι βρισκόμαστε ακόμα οι τρεις μας εδώ σήμερα.

Γιατί ακόμα και τα πνεύματα μπορούν να πεθάνουν, υπό συνθήκες.

Για αυτό λοιπόν είμαι σίγουρος ότι κανείς μας δεν μπορούσε να λήξει νωρίτερα αυτή την παρωδία.

Αυτό δε σημαίνει ότι οποιοσδήποτε από εμάς είναι αθώος.

 

Καταλαβαίνετε, λοιπόν, Δούκα Idris, πως είστε ο μόνος που προσποιείται μέρες τώρα ότι υπάρχουν αθώοι και μη αθώοι;

Νομίζω ότι ο Δούκας Ariabart δεν μπλοφάρει απλώς, είναι μάλλον ειλικρινής απέναντι σε κάτι που θα έπρεπε κι εσείς να είστε.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Kamui: 09 Ιούλιος 2017 - 10:53

O6rrvsU.jpg


#85 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2017 - 10:58

Idris Tytania

 

 

screenshots_356111.jpg?w=712

 

Γάβγιζε όσο θέλεις Ariwara (Kamui), μη μας πεις ότι κι εσύ βοήθησες ιδιαίτερα στο να βρεθεί ο ένοχος. Που ποιος ένοχος δηλαδή πέρα από εμένα και το άχρηστο ρομπότ όλοι είχατε τη φωλιά σας λερωμένη. Είμαι βέβαιος ότι είμαι ο μόνος ακέραιος Tytania και αυτό θα αποδειχθεί σύντομα. Δε θα κάτσω να επαναλάβω για άλλη μια φορά τη λογική μου, ούτως ή άλλως ο Δούκας Ariabart θα αποφασίσει για τις τύχες μας αλλά εσύ φαίνεται είσαι πολύ πιο απελπισμένος από εμένα να το πείσεις. Αν είμαι ένοχος που δεν το άφησα στη τύχη ώστε να πεθάνω κι εγώ από το κέρμα και ο Ludwig από την ενέργεια σου όπως μας πληροφόρησε, ε ναι είμαι ένοχος που δεν ήρθαν έτσι όπως ήθελες τα πράγματα.


ySss0UF.jpg


#86 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2017 - 11:07

Ariabert Tytania (Zura)

 

w4DO6l5.jpg

Το πρόβλημα βρίσκεται ότι κ. Ariwara προσπάθησα να σας βγάλω από τη μέση πιστεύοντας ότι εσείς θα επωφελούσασταν με το να μείνετε μόνος σας στο τέλος σε όλη αυτήν την κατάσταση, ούτε ήξερα προφανώς αν μπορείτε να επισκεφτείτε κάποιον άλλον εκτός από τον εραστή σας που μας άφησε. Αλλά τελικώς βρίσκεστε μπροστά μας και μας μιλάτε, οπότε ή απλώς ο Overmasterlord μας κάνει ό,τι θέλει και μας κατηγορεί για τις ικανότητές μας ή απλώς εσείς έχετε κάποια ιδιότητα που σας προστάτεψε από τη σφαίρα μου. Δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει από αυτά. Σημαίνει μήπως ότι το γεγονός ότι αποκαλείτε τον εαυτόν σας πνεύμα παίζει ρόλο σε αυτό το αποτέλεσμα;

Και μιας που φτάσαμε ως εδώ, θα ξεκαθαρίσω ότι είχα αρχίσει να σκέφτομαι ότι είμαι ένα πιόνι στα χέρια του λεγόμενου κακού που μας κάνει ό,τι θέλει, ακριβώς μετά τον θάνατο του Onizuka, ότι μήπως υπήρχε μια εκδοχή να με χρησιμοποιούν ενώ εγώ πιστεύω ότι είμαι αθώος. Να χρησιμοποιούν τη θέληση μου να μας απαλλάξω από τον συγκεκριμένο μόνο και μόνο για βγάλω αυτούς που θέλουν. Αλλά πάλι θα μπορούσε και αυτό να είναι λάθος. Μου φορέσανε τα χρώματα του δούκα Idris ενώ ξέρουν ότι το χρώμα του Οίκου μου είναι μπλε. Δεν ξέρω τι φοράει εκείνος αντίστοιχα, αλλά δεν πιστεύω ότι θα φορούσε ποτέ τα κόκκινα. Αλλά όντως μου τα φορέσανε ή είναι κάτι απλώς για να φαίνεται και να νομίζω εγώ άλλα από αυτά που ισχύουν στην πραγματικότητα;

Ο Metabee καταστράφηκε από τα χέρια μου και όχι από τα χέρια του Δούκα Juslain, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Μετανιώνω γι' αυτό αλλά είναι σίγουρο ότι η παρουσία του εδώ δεν θα μας επωφελούσε έτσι και αλλιώς, αλλά μόνο εκείνον αν βρίσκαμε όλους αυτούς που θέλουν το κακό μας. Ο Juslain φαίνεται ότι έκανε μια τόσο κακή επιλογή τελικώς - φαίνεται δεν είμαι ο μόνος με κακές επιλογές όπως σημείωσε και ο κακός της υπόθεσης - , στοχεύοντας τον εραστή του Ariwara (Kamui). Η επιλογή να βγάλει κανείς ένα τσιράκι του σημαίνει εκτός των άλλων ότι εκείνος πρέπει να νικήσει μόνος του, αλλά και να βγάλει από τη μέση οποιονδήποτε θα επωφεληθεί από αυτήν την κατάσταση μένοντας επίσης μόνος. Στην λογική ότι ο Juslain μάλλον ήθελε να μας σκοτώσει όλους συμφωνώ, όσο και να με πονά αυτό, αλλά σκέφτομαι ότι φοράτε και εσείς τα ίδια χρώματα με τον εν λόγω κύριο - παραλλαγή των χρωμάτων έστω - και βρίσκεστε μαζί με τον εραστή σας και τον Onizuka που έφυγε με δική μου θέληση.

Δεν καταλαβαίνω επίσης τον βήχα ως προς τον τίτλο μου. Σας φαίνετε κάτι περίεργο; Αν υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ειπωθεί για να αλλάξει τυχόν η κρίση μου, ας το αναφέρετε. Ο χρόνος μας τελειώνει.
 

 

(Οκ γράψατε δύο ποστς μέχρι να γράψω εγώ lol)

 


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Kamen Tantei Zura: 09 Ιούλιος 2017 - 11:09


#87 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2017 - 14:27

Ariwara no Narihira

 

170181_zpslf5aubsi.jpg

 

Δούκα Ariabart, ειλικρινά με απογοητεύσατε.

Ο βήχας δεν είχε να κάνει με τον τίτλο σας, αυτον δε τον αμφισβητώ, άλλο αμφισβήτησα, και αυτό είναι το όνομα του Δούκα που με επισκεύτηκε εχθές.

Εφόσον έχετε ομολογήσει ότι βγάλατε κι άλλους από τη μέση, δε φανταζόμουν ότι θα είχατε αρκετές σφαίρες για να στοχεύσετε κι εμένα.

Ο Δούκας Idris, αντίθετα, καυχιέται συνέχεια για το πόσο αθώος είναι και πώς δεν έχει σκοτώσει κανέναν, ενώ κάλλιστα θα μπορούσε να φυλάει την ιδιότητα του αυτή για την τελευταία στιγμή.

Αλλά αν είστε ειλικρινής ως προς αυτό, δεν έχω παρά να κατηγορήσω εσάς, όσο αργά κι αν είναι.

 

Και οφείλω να σας διαβεβαιώσω ότι τα χρώματα δεν έχουν και τόση σημασία.

Πάνω στου έρωτα την παλέτα, το πράσινο μπορεί να συνδιαστεί με το γαλάζιο.

Ο Γερμανός εραστής δε νομίζω πως είχε εν γνώση του το κοινό του συμφέρον με εμένα.

Αλλιώς δε θα με πρόδιδε έτσι.

 

Δε γίνεται να αλλάξω την κρίση κάποιου που αποπειράθηκε να με σκοτώσει με αυτό τον τρόπο. Κάποιον που έχει ομολογήσει επανειλλημένα τους φόνους του, και να προσπαθήσω να τον στρέψω ενάντια σε κάποιον που δεν επιβεβαίωσε αναλόγως τις υποψίες μου.

Η απόφαση σας είναι δεκτή.

Δεν μπορεί παρά να είναι στο χέρι του Idris πλέον.

 

Σε γη ξερή και άγονη

Ο πόθος μαύρος βγήκε,

Και μ' όσους κι αν τον έζησα,

Ο θάνατος με βρήκε.

 

 

 


O6rrvsU.jpg


#88 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2017 - 14:41

Ariabert Tytania (Zura)
 
w4DO6l5.jpg

Το μόνο που έχω να σχολιάσω ότι ξαφνικά ο Idris είναι αθώος γιατί είπα ότι προσπάθησα να σας σκοτώσω. Ακολουθείτε τα βήματα του Ludwig. Ένας δολοφόνος θα το έλεγε τόσο ανοιχτά ότι σας στόχευσε; ειδικότερα όταν δεν ήξερα το πόσες σφαίρες απέμειναν στο όπλο ή αν απέμειναν.

Μάλλον το πράσινο χρώμα του οίκου του Idris (Kai) δεν μου πήγαινε ιδιαίτερα. Αναμένω να φύγω στον πλανήτη Chalkidiki αν με κάποιο τρόπο καταφέρουμε να επιζησουμε απο τα χέρια του Overmasterlord.

Ψήφος η ίδια (κινητό)

#89 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2017 - 15:09

Και η τελευταία νύχτα πέφτει.

 

Αναμείνατε στις θέσεις σας.



#90 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2017 - 19:12

Κεφάλαιο Έβδομο

 

Τέλος;

 

 

Η τελευταία μέρα είχε φτάσει στο τέλος της. Οι τρεις επιζήσαντες καλεσμένοι είχαν αποφασίσει ξεκάθαρα ποιος έπρεπε να πεθάνει. Ήταν όμως η σωστή επιλογή ή μήπως ένας από τους δύο Tytania είχε κάνει λάθος και επρόκειτο να πληρώσει με την ζωή του για την πίστη του στην οικογένειά του;

 

Προς έκπληξη των δύο Tytania, ο Ariwara στεκόταν χαλαρός και χαμογελαστός.

 

"Δεν σε ενοχλεί που πρόκειται να πεθάνεις;", ρώτησε ο Ariabert,

 

"Όχι, δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα.", απάντησε ο Ariwara.

 

"Πως και έτσι;"

 

"Γιατί ξέρω γιατί αποφασίσατε να με σκοτώσετε! Όχι επειδή είμαι υπηρέτης του Overmasterlord™ αλλά επειδή είμαι ασιάτης."

 

Οι δύο δούκες κοιτάχτηκαν.

 

"Βλέπετε, είναι απλό. Δεν είναι τυχαίο που ο Ariabert με το όπλο σκότωνε μόνο ασιάτες το βράδυ. Πρώτα τον made in china Metabee, έπειτα τον δάσκαλο από την Ιαπωνία Onizuka και χτες προσπάθησε να σκοτώσει εμένα, τον μόνο ζωντανό ασιάτη από τους καλεσμένους. Αλλά εγώ ήξερα και είχα φορέσει το αλεξίσφαιρο γιλέκο μου."

 

Ο Ariwara άνοιξε το κιμονό του και από κάτω αποκάλυψε ένα military-class αλεξίσφαιρο γιλέκο.

 

"Μα δεν έχει λογική αυτό που λες. Ψήφισα τον Metabee τον πρώτο γύρο, αλλά τον Escanor και τον Ludwig τις άλλες δύο μέρες. Πως με κάνει αυτό ρατσιστή;"

 

"Αυτό ήταν για να μας ρίξεις στάχτη στα μάτια. Ψήφισες τον Ludwig επειδή εσείς όλοι οι λευκοί είχατε σχέδιο ώστε να ξεπαστρέψετε όλους εμάς τους ασιάτες! Ακόμα και ο Overmasterlord™ δεν είναι αληθινός αλλά μέρος του σχεδίου σας!"

 

"Και για τον Escanor τι έχεις να πεις;"

 

"Ο Escanor δεν αλλάζει την αλήθεια όλων όσων είπα. Όλος ο κόσμος θα μάθει ότι οι δούκες του Uraniborg είναι ρατσιστές και--"

 

"Καλά, εσύ ο αστείος ο ασιάτης βγάλε τον σκασμό για λίγο.", έκοψε ο Idris κοιτώντας προς την τηλεόραση.

 

"Βλέπεις; Πάει και με διακόπτει επειδή είμαι ασιάτης και πιστεύει ότι αυτά που έχει να πει είναι πιο σημαντικά από αυτά που έχω να πω εγώ επειδή είμαι ασιάτης και θεωρεί ότ--"

 

"ΒΓΑΛΕ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΛΕΥΚΟΣ ΑΡΕΙΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΘΑ ΔΑΝΕΙΣΤΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΑΖΙΑΡΙΚΟ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ LUDWIG ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΗΛΙΘΙΟ ΚΑΠΕΛΟ ΣΟΥ.", απάντησε φωνάζοντας ο Idris.

 

"Μα---"

 

"ΣΚΑΣΕ."

 

Ο Idris γύρισε προς την τηλεόραση.

 

"Εσύ εκεί ο άλλος ο αστείος που παρακολουθεί. Ας τελειώνουμε με τα παιχνίδια. Είναι τελικά ο κιτρινιάρης από εδώ το τελευταίο σου τσιράκι ή είναι ο αεροκέφαλος ο ξαδερφός μου; Πήραμε την απόφαση μας και σύμφωνα με τους ηλίθιους κανόνες που είχε θέσει στην αρχή, το παιχνίδι έχει τελειώσει."

 

Η τηλεόραση συνέχισε να βγάζει στατικό θόρυβο χωρίς να αλλάξει κάτι. Ο Idris έβγαλε ένα περίστροφο, το όπλησε και κοιτώντας την τηλεόραση πυροβόλησε τον Ariwara στο δόξα πατρί.

 

"Καταραμένε... Με έφαγες μπαμπέσικα... Θα το πληρώοαααχ..."

 

"Ορίστε, τώρα ο ποιητής του κιλού είναι νεκρός. ΜΙΛΑ. ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΤΩΡΑ;"

 

Ο στατικός θόρυβος υποχώρησε και για δεύτερη φορά από τότε που άρχισε η διαδικασία, η μορφή του Overmasterlord™ φάνηκε στην οθόνη.

 

Screen-Shot-2013-07-14-at-3.04.06-PM.png

 

"Πολύ καλά δούκα Idris, ας μιλήσουμε. Η αλήθεια είναι ότι ο Ar--

 

Ο Idris άδειασε τον γεμιστήρα του όπλου πάνω στην τηλεόραση, η οποία έκοψε την αναμετάδοση και πήρε φωτιά. Έπειτα σήκωσε το γάντι του και μίλησε σε κάτι από κάτω.

 

"Τον εντοπίσατε;"

 

"Μάλιστα Δούκα Idris!. Βρίσκεται πολύ κοντά στην τοποθεσία σας. Σας την στέλνω αμέσως."

 

"Idris; Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται."

 

"Με την βοήθεια της προηγμένης τεχονολογίας του Uraniborg, μόλις εντοπίσαμε τον καραγκιόζη τον Overmasterlord™. Αυτήν την φορά δεν μας γλιτώνει."

 

"Μα, πως;"

 

"Ξύπνα Ariabert! Μας δούλευε όλους τόσες μέρες. Μπορεί να είχαμε την εντύπωση ότι ήμαστε φυλακισμένοι του αλλά αυτό δεν ίσχυε ποτέ. Μπορούσαμε να φύγουμε ανά πάσα στιγμή καθώς τα ανίκανα τα τσιράκια του ούτε να σκοτώσουν δεν μπορούσαν. Μας έβαλε να αλληλοσκοτωθούμε και σχεδόν τα κατάφερε!"

 

"Δεν καταλαβαίνω..."

 

"Μισό και θα σου εξηγήσω. Εσείς. Ετοιμάστε το Tytaniamobile αμέσως.", απάντησε ο Idris μιλώντας στην συσκευή στο χέρι του.

 

"Όλα άρχισαν όταν ένας αποτυχυμένος δημοσιογράφος κατάλαβε ότι πολλές εμφανίσεις δισδιάστατων σε αυτόν τον κόσμο είχαν ενορχηστρωθεί από ένα και μόνο άτομο, τον Overmasterlord™. Έτσι, έβαλε τον Ariwara να τον δολοφονήσει. Αυτό που δεν ήξερε όμως μέχρι πρόσφατα ήταν ότι ο δημοσιογράφος είχε προλάβει να μιλήσει σε κάποιον πριν πεθάνει, τον άγνωστο που ήταν ο θυρωρός μας."

 

"Δεν είναι δυνατόν..."

 

"Και όμως είναι. Έτσι, ο θυρωρός ρίσκαρε και έχασε την ζωή του μαζεύοντάς μας εδώ ώστε να μπορέσουμε εμείς να βρούμε και να σταματήσουμε τον Overmasterlord™. Tώρα θα τιμήσουμε την μνήμη του και θα σκοτώσουμε τον ηλίθιο με το πανηλίθιο όνομα.

 

Ο Ariabert έβγαλε ένα σπαθί από τον χιτώνα του.

 

"Ας είναι, Idris! Ας βάλουμε στην άκρη τις διαφορές μας για λίγο και ας τελειώσουμε με αυτό το κακό μια και καλή. Για τον Jouslain και για όλους τους άλλους που υπέφεραν στα χέρια του Overmasterlord™!"

 

"Έτσι σε θέλω Ariabert. Εμπρός, το Tytaniamobile μας περιμένει."

 

 

-------------------------------------

 

Κεφάλαιο Όγδοο

 

Ο Overmasterlord™

 

 

Έπειτα από κάποια λεπτά, οι δύο δούκες βρίσκονταν μπροστά από την τοποθεσία που τους είχε υποδείξει το αλάνθαστο ραντάρ του Uraniborg. Όμως κάτι δεν πήγαινε καλά, καθώς βρίσκονταν στην πίσω αυλή μιας... πολυκατοικίας.

 

"Idris... Είσαι σίγουρος ότι είναι η σωστή τοποθεσία;"

 

"Αμφισβητείς την ακρίβεια των οργάνων του Uraniborg, Ariabert;"

 

"Όχι, αλλά... δεν ξέρω, περίμενα κάτι περισσότερα από αυτό... Που είναι τα οπλικά συστήματα; Που είναι οι κάμερες παρακολούθησης; Που είναι τα πάντα;"

 

"Δεν έχει σημασία, Ariabert. Όλα αυτά τα κάνει για να μας αποπροσανατολήσει. Εμπρός! Μόνο εκείνη η πόρτα διαχωρίζει εμάς από τον Overmasterlord™. Δώσε μου το σπαθί και άσε να έχω εγώ την τιμή να σκοτώσω αυτό το κακό!"

 

O Ariabert δίστασε για λίγο αλλά τελικά έδωσε το σπαθί στον άλλο δούκα. Ο Ιdris άνοιξε την πόρτα και μπήκε στο διαμέρισμα έτοιμος για όλα.

 

IMG_20170709_183820.jpg

 

"Ο Idris πέτυχε τον Overmasterlord™ να γράφει στον υπολογιστή την συνέχεια της ιστορίας με ένα σαρδόνιο χαμέγελο στο στόμα. Ήρεμα, με το σπαθί στο χέρι, οι δούκες πλησιάσαν χωρίς να το καταλάβει ο εχθρός τους."

 

 

 

IMG_20170709_183914.jpg

 

"Τότε, ο Overmasterlord™ γύρισε το κεφάλι του και κοίταξ-- Ε; Idris; Ariabert; Τι στον διάολο κάνετε εδώ με το σπαθί στο χέρι;"

 

 

 

IMG_20170709_184008.jpg

 

"Μα πως συνέβη αυτό; Ποι-- δεν έχει σημασία. Idris, ξέρεις ποιος είμαι ΕΓΩ που τολμάς να με απειλείς με το σπαθί; Ε; ξέρεις; θα το πληρώσεις ακριβά αύτ-- καλά, εντάξει μην πλησιάζετε άλλο, μπορώ να εξηγήσω! Περιμένετε!"

 

 

 

IMG_20170709_184100.jpg

 

"ΑΑΑΑΑΑΑ, ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ! ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΗΣΩ ΔΙΣΔΙΑΣΤΑΤΟΥΣ! ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΩ ΗΣΥΧΟΥΣ! ΑΛΗΘΕΙΑ. ΜΗΝ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΕΕΕΕΤΕΕΕΕΕΕ!"

 

 

IMG_20170709_184148.jpg

 

"ΑΑΑΑΡΓΚ! ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΙ TYTANIA! ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΙ ΔΙΣΔΙΑΣΤΑΤΟΙ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΜΟΥ! ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΑΣΤΕ! ΕΙΜΑΙ Ο OVERMASTER--"

 

 

O Overmasterlord(fuck the ™) ήταν πλέον νεκρός. Οι δύο δούκες κοίταξαν το πτώμα του και περίμεναν αρκετά λεπτά ώστε να βεβαιωθούν ότι δεν του έχει μείνει κάποιος τελευταίος άσσος στο μανίκι. Έπειτα κοίταξαν ο ένας τον άλλο και χαμογέλασαν. Δεν μπόρεσαν όμως να χαρούν την νίκη τους παραπάνω καθώς ήξεραν ότι ήταν πύρρειος και τα πτώματα των ατελείωτων θυμάτων αυτής της ιστορίας τους βάραιναν κατά κάποιο τρόπο την συνείδηση.

 

Ας είναι.

 

Έστω και αιματηρά, ο Overmasterlord και τα διαβολικά του σχέδια είχαν μετά από τόσα αμέτρητα χρόνια επιτέλους σταματηθεί μια για πάντα. Οι δούκες ήξεραν ότι δεν είχαν να κάνουν τίποτα άλλο από το να γυρίσουν στο Uraniborg και να προσπαθήσουν να ξεχάσουν όλους αυτούς τους μπελάδες και τα παρανοϊκά προβλήματα.

 

Η ιστορία αυτή είχε τελειώσει.

 

---------------------------------------------

 

 Οι αθώοι πέρα από την Fallen_Mpougatsa νικάνε.

 

Ο Black Kaiser επίσης νικάει.

 

---------------------------------------------

λιστα ρόλων

 

Spoiler:

 

---------------------------------------------

 

Λίστα παικτών με τα χρώματα των ρόλων τους (τα οποία ήταν και τα χρώματα με τα οποία αποκαλύπτονταν):

 

1. Scarlet D. / Mob (Mob Psycho) (Φτωχή Πόρνη)

2. The Gunsmasha / Metabee (Metabots) (Όχι Ψηφοφόρος)

3. Fallen Mpougatsa / Jouslain Tytania (Tytania) (Ιησούς Χριστός)

4. Kamen Tantei Zura / Ariabert Tytania (Tytania) (Jaqen H’ghar από τα Lidl)

5. Takayama Yuichi / Onizuka Eikichi (Great Teacher Onizuka) (Τζον Σνόου)

6. Black Kaiser / Germany-Ludwig (Hetalia) (Διαβολικό Τζίνι)

7. Kai / Idris Tytania (Tytania) (Ο Χαρακτήρας του Ben Affleck από το “Gone Girl”)

8. Lord Leon / Escanor (Seven Deadly Sins) (Ο Μπάτμαν)

9. Kamui / Ariwara no Narihira  (Chouyaku Hyakuninisshu: Uta koi) (HIV POSITIVE)

 

---------------------------------------------

Λίστα παικτών με χρώματα αντίστοιχα του alignment τους:

 

1. Scarlet D. / Mob (Mob Psycho) (Φτωχή Πόρνη)

2. The Gunsmasha / Metabee (Metabots) (Όχι Ψηφοφόρος)

3. Fallen Mpougatsa / Jouslain Tytania (Tytania) (Ιησούς Χριστός)

4. Kamen Tantei Zura / Ariabert Tytania (Tytania) (Jaqen H’ghar από τα Lidl)

5. Takayama Yuichi / Onizuka Eikichi (Great Teacher Onizuka) (Τζον Σνόου)

6. Black Kaiser / Germany-Ludwig (Hetalia) (Διαβολικό Τζίνι)

7. Kai / Idris Tytania (Tytania) (Ο Χαρακτήρας του Ben Affleck από το “Gone Girl”)

8. Lord Leon / Escanor (Seven Deadly Sins) (Ο Μπάτμαν)

9. Kamui / Ariwara no Narihira  (Chouyaku Hyakuninisshu: Uta koi) (HIV POSITIVE)

 

---------------------------------------------

 

ΤΕΛΟΣ

 

 





Also tagged with one or more of these keywords: παλέρμο, αθώοι, δολοφόνοι, PRAISE TEH SUN OR GTFO, καλή τύχη θα την χρειαστείτε, Ο Guns είναι filthy casual