Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

E3 2017


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 June 2017 - 11:16

Ήρθε ο καιρός για την φετινή Ε3, ξεχωρίζει η ανακοίνωση για το νέο Xbox που θα είναι true 4k κονσόλα σε σχέση με το PS4 pro που απλά κάνει upscale.

Δυστυχώς από την ανακοίνωση φαίνεται πως λείπουν τα δυνατά exclusives και με τιμή 500$ μάλλον το βλέπω να πηγαίνει άπατο.

Τέσπα discuss για την κονσόλα και γενικά την φετινή Ε3 που είναι και η πρώτη που μπορεί να πάει ο οποιοσδήποτε αρκεί να πληρώσει εισιτήριο.

 

https://tinyurl.com/ydzynd7k

 

 


rsrGbGx.gif

#2 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 12 June 2017 - 15:07

Τώρα μόλις έπεσα πάνω σε αυτό
UqHSQTM.jpg

uuuuh

#3 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 12 June 2017 - 15:43

Σφηνάκι για κάθε φορά που ο εκφωνητής έλεγε την λέξη 'Exclusive' στην παρουσίαση της MS *χικ*


LfNX0dh.png


#4 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 12 June 2017 - 17:06

Η Sony κερδίζει και φέτος την e3. Το γράφω πριν τις παρουσιάσεις γιατί δεν μπορούν να χάσουν μετά από αυτό που έδειξε η Microsoft και αυτό που θα δείξει η Nintendo.

Η Xbox team δεν έχει καμία επαφή με τα παιχνίδια, είναι κάτι αφελείς άνθρωποι που γίνονται θύματα της pc master race. Ο Μαρκους ακόμα γελάει με το Minecraft 4k.

 

Τιμητική αναφορά στη devolver. Και αναρωτιόμουν ποιοι στο καλό είναι, μετά είδα ότι έβγαλαν το hotline miami 2. Τώρα εξηγούνται όλα.


Edited by 1451, 12 June 2017 - 18:07.


#5 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 June 2017 - 18:05

Βασικά δεν πιστεύω πως κάποια παιχνίδια που έδειξε να τρέχουν σε 4Κ στο hardware που φαίνεται στα specs. Το Hitman σε ότι benchmarks κι αν το δω κάνει τα pc να σούρνονται.

Τεσπα δυστυχώς έπαιξε το παιχνίδι της Sony. Το PRO είναι ακριβώς όσο 4Κ χρειάζεται να είναι δηλαδή από την στιγμή που ο περισσότερος κόσμος δεν έχει ανάλογες τηλεοράσεις δίνει ένα option στου φραγκάτους της παρέας να πάρουν μια ιδέα.

Αντί να σκάσει λεφτά για έρευνα πάνω σε νέο hardware το δίνει στα deals για παιχνίδια.

Περιμένω αν θα δείξουν κανα shenmue 3 να χαρώ κι εγώ!  :riiight:


rsrGbGx.gif

#6 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 12 June 2017 - 18:25

Το Shenmue 3 ήδη ανακοινώθηκε πως πάει για το δεύτερο μισό του 18 οπότε φαντάζομαι οτι δε θα δούμε κάτι φέτος.


LfNX0dh.png


#7 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 14 June 2017 - 10:28

ok lets break down the hype of the days....

 

 

Το a way out.

Youtube Video

εδω εχουμε να κανουμε με ενα co-op game αποκλειστικα..πραγμα που εμενα με κανει αυτοματα να μην το παιξω μαλλον ποτε..εκτος και αν η γυναικα μου κρυβει κρυφες χαρες. :bleh: για ονλαινε  ουτε λογος μου ειναι αρκετα δυσκολο αυτην την εποχη..
προκειτε για τιτλο της ΕΑ με οτι μπορει να φερει αυτο(dlc απειρα-χρημα πχ)..εξυπνο φαινεται αν και λιγο μπελαλιδικο,απο γραφικα δεν με τρελανα..μενει να δουμε στην πραξη αν θα πιασει


το star wars battlefront II
Youtube Video

that was fucking awasome...
εδω δεν μιλαμε απλα βλεπουμε...αν εστω θεωρησουμε οτι ειναι εστω 1 κλικ καλυτερο απο το ενα μιλαμε για αριστουργημα...δεν περιγραφω αλλο.

απο bethesda ok doom vfr kai fallout vr .nope...γενικα ακομα δεν το εχω με το vr και δεν μπορω να φερω γνωμη...
αλλααααα.....

the evil within 2

Youtube Video

με το 1 ειναι ειχα να νιωσο τοσο αγχος απο εποχες resident..απλα περιμενω τα καλυτερα...απο το game play προβλεπω χεσμεντεν αλλο...

 

WOLFENSTEIN 2 THE NEW COLOSSUS

Youtube Video

εδω δεν ειμαι φαν του ειδους..κατα τα αλλα μια χαρα δειχνει αλλα δεν ειμαι ειδικος στο να κρινω τετοιο παιχνιδι.

assasin creed origins
Youtube Video

απολαυστε υπευθηνα..

forza 7,need for speed payback,grant turismo sport
Youtube Video

Youtube Video

Youtube Video

εγω λογο ps4 μονο με το gt sport θα ασχοληθω ....και οπως παντα(απο το 1) θα ασχοληθω πολυ..ισως και με το nfs αλλα ποιο μετα..

ni no kuni 2
εδω μιλαμε για προσωπικο αγαπημενο-λατρεμενο..το 1 το ξεζουμισα σε βαθμο αηδιας..προσωπικα ανυπομονω..κυκλοφορια 10 νοεμβριου...αντε να δουμε..
Youtube Video


uncarted the lost legacy
Youtube Video

εδω δεν εχω παιξει το 4 οποτε δεν γνωριζω και πολλα...


τελος προσωπικα για μενα ενα απο τα μεγαλυτερα announced ηταν το remake του shadow of the colossus...ειχα  και εχω μεγαλη αγαπη για τουτο το παιγνιο που μαζι με το ff7 remake θα ξαναζησω τα παιδικα μου χρονια.....συγκινηση...
Youtube Video

:blingeye2:  :blingeye2: 

καποια αλλα που ξεχωρησα ειναι τα :
beyond good and evil 2.
Youtube Video


anthem.
Youtube Video


spiderman.
Youtube Video

 

αναμοικτα συναισθηματα εχω για το day gone.και το vambyr.

Youtube Video


Youtube Video


αυτα τα ολιγα.....


Edited by vectrapearl, 14 June 2017 - 10:29.

                                                                       


#8 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 June 2017 - 12:13

To wolfstein έχει ωραίο premise αλλά ρε παιδί μου πολύ αίμα. Το beyond μου άρεσε υπερβολικά το trailer αλλά no gameplay =_=

Το days gone από την αρχή που το είδα, καλό μου φάνηκε αλλά είδα ότι έχει qte μέσα οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι open world όπως λέει.

Νομίζω ότι φέτος το μόνο πραγματικά που ενθουσίασε είναι το remake του shadow of the colossus που φαίνεται κορυφαίο.

Γενικά μου φάνηκε κάπως ξενερουά φέτος, λες και περιμένανε να δουν τι θα ανακοινώσει η MS.

Από την άλλη η Nin έδειξε το skyrim με playable character τον Link και Mario game μαζί με τα Rabbits από το Rayman.

 

AAA ωραίο μου φάνηκε και το skull n bones.

 

Youtube Video

 

Youtube Video

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#9 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 14 June 2017 - 12:35

Τα σημαντικότερα ξεχάσατε:

 

Youtube Video

 

Youtube Video


LfNX0dh.png


#10 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 14 June 2017 - 12:48

 

 

 

AAA ωραίο μου φάνηκε και το skull n bones.

 

Youtube Video

 

Youtube Video

 

Youtube Video

 

 

Τα σημαντικότερα ξεχάσατε:

 

Youtube Video

 

Youtube Video

 

βασικα δεν ασχολουμε σχεδον καθολου με nintendo οποτε οτι και να εγραφα δεν θα ειχε αξια..

το skull & bones το ειδα τωρα και φαινεται ενδιαφερον


                                                                       


#11 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 14 June 2017 - 12:50

Προσωπικα μιας και δεν έχω κονσόλα και δεν σκοπέυω να αγοράσω στο άμεσο μέλλον παρα ήταν αδιάφορη  η e3. Θα ήθελα να δοκιμάζω κάποια στιγμή το καινούριο crash και τον Spidey.


Posted Image


#12 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 June 2017 - 13:25

Metroid Prime 4  :8):  3DS :beaten:

 

Έλα ρε φίλε γιατί δεν το βγάζουν στο switch!  :dazed:


rsrGbGx.gif

#13 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 14 June 2017 - 14:17

Για το switch είναι το prime, του 3ds είναι remake του Metroid 2.


LfNX0dh.png


#14 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 June 2017 - 14:37

A καλά μυαλό κουκούτσι! Θενκσ για την διόρθωση. Τελικά με εξαίρεση την Nintendo οι υπόλοιπες εταιρείες δεν έδειξαν και κάτι τελείως φοβερό.

Για την nin και μόνο που δίνει δικαιώματα στην Ubisoft/Bethesda να χρησιμοποιήσει τους χαρακτήρες της είναι αξιομνημόνευτο αν κρίνουμε από το παρελθόν που το 3rd party ήταν το αδύνατο σημείο της. 


rsrGbGx.gif

#15 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 14 June 2017 - 15:22

Από τις ανακοινώσεις που είδα, το A Way Out μου άρεσε πάρα πολύ. Αναρωτιέμαι πώς θα λειτουργεί πέρα από το υποχρεωτικό co-op που θα με κάνει να διπλασιάσω επιτέλους τον εαυτό μου. Θα είναι δηλαδή open world χαλαρό σαν το gta ή θα έχει μια πιο σφιχτή και δεμένη εμπειρία όπου το gameplay αναρριχάται στην ιστορία όπως ο κισσός.