Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Boku no Hero Academia


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#61 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2018 - 14:32

Boku no hero ultimate ninja 5  :hehehe:

Ξεκίνησε κανένας να βλέπει την καινούργια σεζόν;  :dazed:


rsrGbGx.gif

#62 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Απρίλιος 2018 - 02:02

Εγω ξεκινησα να τη βλεπω και εχω να κανω 2 βασικα παραπονα.

 

1ον : Τι φαση με το νεο σχεδιο του Deku ? Τον παραφουσκωσαν και το κεφαλακι του ειναι τοσο μικρο σε σχεση με το υπολοιπο σωμα που κατανταει αστειο..

 

2ον (και πιο σημαντικο) : Τι νεροβραστο , γλυκαναλατο , αδιαφορο και απαραδεκτο που ειναι το καινουριο opening????? Μα τα γενια του Μερλιν ειναι αυτο opening για battle shounen anime ??? Το opening ειναι το πιο σημαντικο στοιχειο για να πορωθεις με μια σειρα και ακομη βασικοτερο οταν ειμαστε στην αρχη της 3ης σεζον που περιμενουμε να γινουν πραματα και θαματα!!

Μη χειροτερα.. ...#Εξαλλη


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#63 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Απρίλιος 2018 - 19:29

Ισως χαλαρωσης με το ending απο το Gurazeni

Youtube Video



#64 Takasugi

Takasugi

    The Night Owl

  • Members
  • 40 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Απρίλιος 2018 - 01:21

Εγω ξεκινησα να τη βλεπω και εχω να κανω 2 βασικα παραπονα.
 
1ον : Τι φαση με το νεο σχεδιο του Deku ? Τον παραφουσκωσαν και το κεφαλακι του ειναι τοσο μικρο σε σχεση με το υπολοιπο σωμα που κατανταει αστειο..Αληθει

 

Αληθεια; Εγω δεν παρατηρησα κατι τετοιο, εχεις μηπως καποιο screenshot; 

Ξεκινησε τα αναβολικα ο Deku xD

:kakaka: 

 

2ον (και πιο σημαντικο) : Τι νεροβραστο , γλυκαναλατο , αδιαφορο και απαραδεκτο που ειναι το καινουριο opening????? Μα τα γενια του Μερλιν ειναι αυτο opening για battle shounen anime ??? Το opening ειναι το πιο σημαντικο στοιχειο για να πορωθεις με μια σειρα και ακομη βασικοτερο οταν ειμαστε στην αρχη της 3ης σεζον που περιμενουμε να γινουν πραματα και θαματα!!
Μη χειροτερα.. ...#Εξαλλη

 

Συμφωνω! Ειναι απο τις κορυφαιες σειρες shonen και δεν αξιζει τετοιο opening, λες και ειναι καμια τριτοδευτερη σειρα. 

Απαραδεκτο! 

:redcard2: 

 

Boku no hero ultimate ninja 5   :hehehe:
Ξεκίνησε κανένας να βλέπει την καινούργια σεζόν;   :dazed:

3 Επεισοδια και ακομα δεν εχει δειξει τιποτα ουσιαστικο :P Ολοι οι Boku no Hero Academia fans βλεπουν

:8): 

Για πιο λογο ταυτιζεις το Naruto με το Boku no hero academia; 

:Crying2:


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Takasugi: 22 Απρίλιος 2018 - 01:27


#65 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Απρίλιος 2018 - 06:24

Επειδή το παιχνίδι φαίνεται να έχει παρόμοιο gameplay. Αναφέρομαι μόνο στα παιχνίδια. :)
rsrGbGx.gif

#66 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Ιούνιος 2018 - 01:45

ΤΣΑΠΤΕΡ 93!!

Ενθουσιασμός, γεμάτος θλίψη, χαρα, hype και καρδούλα ζεσταίνεται με

Spoiler:


Τρομερός συμβολισμός, επιστρέφω στο διάβασμα!!

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#67 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 Δημοσιεύσεις:
  • Locationearth

Καταχωρήθηκε 16 Ιούλιος 2018 - 11:47

Ξεκινησα το hero academia και εχω να πω πως......ειναι σαν ολα τα αλλα σονεν :P εχω δει dragonball, naruto, one piece, fairy tail και δεν ενθουσιαζομε πια ευκολα με τετοιου ειδους ανιμε :P αλλα νταξ περναει ευχαριστα η ωρα μου βλεποντας το. Στην αρχη μου θυμησε one punch man, τωρα που ειμαι στη δευτερη σεζον μου θυμιζει ναρουτο, με τον todoroki να θυμιζει υπερβολικα gaara... Ειναι ενα καλο σονεν ανιμε 'νεας εποχης'  για την καινουρια γενια ανθρωπων που δεν θα εβλεπαν πχ ναρουτο λογω του παλιου σχεδιου...


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#68 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Ιούλιος 2018 - 14:00

Θα συμφωνήσω και γω για τον Todoroki, σπασμένος σαν τον Gaara! Πάντως θα δω και την 3η σεζόν.


rsrGbGx.gif

#69 Usopp MZ

Usopp MZ

    The COOL-GUY

  • Members
  • 492 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Αύγουστος 2018 - 08:55

Όντας φανατικός θεατής shounen, το συγκεκριμένο από την πρώτη στιγμή κατετάγη στα αγαπημένα μου.

Συμπαθητικοί χαρακτήρες που σταδιακά εξελίσσονται σε προσωπικά αγαπημένους, με τις ιδιαιτερότητες και το backstory του ο καθένας, σκηνές που προσφέρονται για απίστευτο hype, συνδυασμένες με ζηλευτές (για άλλα anime) σκηνοθετικές και μουσικές επιλογές.

Ο βασιλιάς της "νέας γενιάς" shounen, πράγματι.

 

Τώρα, η τρίτη σεζόν έχει πάει πολύ δυνατά στις αρχές της, αλλά τώρα στα τελειώματά της, με το provisional hero license exam arc έχει πέσει αρκετά. Τουλάχιστον εισάγει νέους χαρακτήρες και περιμένω μέχρι το τέλος να έχει κάποιο δυνατό fight που να ανταμείψει, με τον Yoarashi λογικά.


Δημοσιευμένη  εικόνα

#70 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Δεκέμβριος 2019 - 15:16

Να ρωτησω κατι εσας που διαβαζετε το manga και βλεπετε και το anime?? Ποσο ακριβης ειναι η μεταφορα του manga στην τηλεοραση? Θελω να πω χανω πολλες λεπτομερειες αν δεν το διαβασω??

Ελεγα να ξεκινησω το manga αλλα επειδη μου φαινονται πολλα τα 250 κεφαλαια σκεφτομουν να το πιασω απο αρχη της 4ης σεζον του anime, απ το κεφαλαιο 125 δηλαδη.


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#71 Titan64

Titan64

    Anime Newbie

  • Members
  • 37 Δημοσιεύσεις:
  • LocationKamome Gakuen

Καταχωρήθηκε 21 Δεκέμβριος 2019 - 22:24

Να ρωτησω κατι εσας που διαβαζετε το manga και βλεπετε και το anime?? Ποσο ακριβης ειναι η μεταφορα του manga στην τηλεοραση? Θελω να πω χανω πολλες λεπτομερειες αν δεν το διαβασω??

Ελεγα να ξεκινησω το manga αλλα επειδη μου φαινονται πολλα τα 250 κεφαλαια σκεφτομουν να το πιασω απο αρχη της 4ης σεζον του anime, απ το κεφαλαιο 125 δηλαδη.

Είναι αρκετά ακριβής μεταφορά, δεν χάνεις εμφανείς λεπτομέρειες που δεν το διαβάζεις.Αξίζει να το διάβασεις αν σου αρέσει η σειρά, πολύ όμορφα ζωγραφισμένες σκηνές. 



#72 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Δεκέμβριος 2019 - 16:18

Αχ ωραια θα το ξεκινησω αμεσα! Ευχαριστω!


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#73 Titan64

Titan64

    Anime Newbie

  • Members
  • 37 Δημοσιεύσεις:
  • LocationKamome Gakuen

Καταχωρήθηκε 19 Ιανουάριος 2020 - 22:01

Το Boku no Hero Academia ως Anime δεν πήρε το κακό δρόμο του Bleach, του Naruto και του One Piece. Αντί για ΦΙΛΛΕΡΣ, κάνει διαλείμματα μεταξύ των Αρκ και αυτό έχει ως αποτέλεσμα

-πιο ακριβής μεταφορά του Μάνγκα

-μακράν καλύτερο ρυθμό 

-όχι τραβηγμένες συνοψησεις προηγούμενων επεισοδίων(5' καθε επεισ. το One Piece)

- να έχει καλύτερη και σταθερή ποιότητα 

- να μην κουράζει όσους το παρακολουθούν 

 

 

 

S4 Επεισοδιο 13&14 

Spoiler: S4 13&14

 

 

 

ΥΓ:Δεν πιστεύω ότι το  Hero Academia είναι καλύτερο απο (Naruto/One Piece κτλ.) ούτε είμαι τρελός φαν της σειράς, Θεώρω το μεγαλύτερο ποσοστό του My Hero Academia fanbase,  ως τοξικούς. Απλώς θέλω  τα Studio να μην κακοποιούν σειρές όπως το One Piece και να τα σέβπντε όπως το Boku no Hero Academia.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Titan64: 19 Ιανουάριος 2020 - 22:07


#74 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 Δημοσιεύσεις:
  • Locationearth

Καταχωρήθηκε 01 Απρίλιος 2020 - 13:21

Guys  τα τελευταια επ/δια με τη labrava και τον αλλον ειναι φιλερ? Οποιος διαβαζει μανγγα και ξερει, γιατι ετσι μου φαινεται.


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#75 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Απρίλιος 2020 - 13:50

Οχι δεν ειναι φιλερ , ειναι κανον και με μεγαλη ακριβεια μαλιστα!


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...