Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ethics Brainstorming: Kimi Ga Nozomu Eien

ethics relationships anime brainstorm

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 24 April 2017 - 20:33

Η σειρά αυτή anime έχει 4 κύριους προταγωνιστές:

  1. Takayuki Narumi
  2. Haruka Suzumiya
  3. Mitsuki Hayase
  4. Shinji Taira

Ο Takayuki Narumi τα έφτιαξε με την Haruka Suzumiya που ήταν η φιλενάδα της Mitsuki Hayase όμως η Haruka είχε ένα ατύχημα και ήταν σε κόμμα επί 3 χρόνια εν το μεταξύ ο Takayuki, δεν ξέρω μετά από πόσο καιρό μετά από το ατύχημα (δεν το αναφέρει μέχρι το σημείο που ), τα έφτιαξε με την Mitsuki.

 

Έτσι λοιπόν θέλω να συζητήσουμε το πόσο σωστό ήταν ο Takayuki να τα φτιάξει με την Mitsuki, ακόμη εάν ο Takayuki τα έφτιαχνε με μια άλλη κοπέλα στο διάστημα αυτό θα το θεωρούσατε σωστό; Ακόμη η Mitsuki θεωρείτε ότι πούλησε την φίλη της η όχι;

 

Γενικά θέλω να διερωτηθούμε γι αυτό το ζήτημα πόσο σωστό - ηθικό οταν ένα αγόρι έχει το κορίτσι του σε κόμα. Ακόμη σε περίπτωση που το αγόρι πλέον εχει πάψει να θρέψει αισθήματα για το κορίτσι πως χωρίζει;


Edited by pc_magas, 24 April 2017 - 21:03.


#2 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 26 April 2017 - 21:50

Για κάποιο λόγο νόμιζα πως ο νήμας αφορούσε το noein.



#3 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 27 April 2017 - 20:08

Εγώ επίσης δεν κατάλαβα, Ο shinji τι ρόλο βαράει ακριβώς; Κρατούσε τη λάμπα;



#4 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 28 April 2017 - 18:05

Εγώ επίσης δεν κατάλαβα, Ο shinji τι ρόλο βαράει ακριβώς; Κρατούσε τη λάμπα;

Αργότερα στο στόρυ το κάνει με την Mitsuki.





Also tagged with one or more of these keywords: ethics, relationships, anime, brainstorm