Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προτάσεις PSP (το πρώτο)


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 August 2016 - 13:07

Πέρσι είχα τσιμπήσει ένα psp για τις διακοπές, τελικά αποδείχτηκε χαλασμένο αλλά τελικά φέτος με τη βοήθεια λίγου bluetak (?!) δούλεψε μια χαρά.

Με χαρά διαπίστωσα πως μάλλον είναι το τέλος μου γιατί ήδη λιώνω άπειρες ώρες για τα ωράρια μου λόγο της ευκολίας που προσφέρει, παπ το ανοίγεις και είναι εκεί που το είχες αφήσει.Τελείωσα τα δύο god of war και περιμένω προτάσεις από τα αγαπητά μέλη, έχω κατεβάσει ένα σκασμό rpg αλλά επειδή ξέρω ότι δεν θα τα παίξω αν έχει να προτείνει κανείς τίποτα σε action ή έστω action/rpg καλοδεχούμενο. Τώρα έχω ξεκινήσει το dante's inferno αλλά δεν με βλέπω να το συνεχίζω.


rsrGbGx.gif

#2 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 29 August 2016 - 22:38

Monster Hunter.


LfNX0dh.png


#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 August 2016 - 06:44

Ποιο όμως, δοκίμασα το πρώτο και βαρέθηκα στο τέταρτο. Είδα ότι έχει άλλα τρία.
rsrGbGx.gif

#4 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 31 August 2016 - 20:19

Ultimate Ghosts and Goblins



#5 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 31 August 2016 - 21:49

Ποιο όμως, δοκίμασα το πρώτο και βαρέθηκα στο τέταρτο. Είδα ότι έχει άλλα τρία.

 

Portable 3rd με fan translation, αλλιώς Freedom Unite.

Θες περίπου 15 με 20 ώρες για να μπεις στο νόημα του παιχνιδιού, αυτή τη στιγμή είναι σα να μην έχεις παίξει καθόλου.

Αν απο την άλλη δε θές να αφηερώσείς ζωή σε αυτό (και ας χάσεις τα καλύτερα παιχνίδια του PSP) το Silent Hill Origins ήτανε καλό θυμάμαι.


LfNX0dh.png


#6 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 31 August 2016 - 23:59

Hazuki ειναι απλα θεμα χρονου για το MH,απλα δωστου λιγο παραπανω χρονο οπως ειπε και ο Saito,ειναι καταραμενο παιχνιδι γιατι εθιζεσαι,εγω προσωπικα ειχα τεραστιο θεμα(λιγο το συμμαζεψα με το Generations,φαντασου λιγο).


header.jpg?t=1485907896


#7 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 01 September 2016 - 02:05

Για PSP το παιχνίδι που έχω παίζει πιο πολύ είναι το Earth Defense Force 2 αλλά δεν ξέρω αν μπορείς το βρεις εκτός Ιαπωνίας.

Για action RPG, το Legacy of Kain. Είναι για το Playstation αλλά υπάρχει και στο PSN.

 

Επίσης και εγώ συμφωνώ για το Ultimate Ghosts and Goblins.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#8 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 September 2016 - 06:50

Atanashiosou ευχαριστώ για τις προτάσεις, το PSP το έχω σπασμένο οπότε κάπου θα βρω το iso. Σχετικά με το mh οκ θα δοκιμάσω το unite απλά βαριέμαι το αρχικό grinding που φαντάζομαι χρειάζεται.
rsrGbGx.gif

#9 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 01 September 2016 - 09:45

το καλό με το PSP είναι πως έχει βγάλει τεράστια γκάμα από remakes kai collections παλαιότερων παιχνιδιών.

Εχει το Power Stone Collection, τα Sega classics, μέχρι και PC-98 The Best Collection. Από RPG μπορείς να δεις τα πολύ γνωστά.

Disgaea 1-2

Final Fantasy Tactics War Of the Lions

Tactics Ogre

Final Fantasy III remake

Final Fantasy IV The complete collection

Lunar: Silver Star Harmony

Valkyrie Profile: Lenneth

Ys I & II Chronicles

Ys VI: The Ark of Napishtim

Legend Of Heroes (Είναι πολλά αλλά κλασικά. Διάλεξε και πάρε. Οι περισσότεροι λένε το Trails In the Sky αλλά προτιμώ τα τρία από το Gagharv Trilogy)

 

για λιγότερο γνωστά η περίεργα μπορείς να δείς τα

Dragoneer's Aria

Mana Khemia: Alchemists Of Al-Revis

Wild Arms XF

Growlancer: Wayfarer Of Time

Yggdra Union

Jeanne d'Arc

ZHP: Unlosing Ranger Vs. Darkdeath Evilman

Riviera: The Promised Land

 

και αυτά είναι μόνο τα RPG, αν συνεχίσω, θα γράψω απίστευτα πολλά και δεν θέλω. Είχα modded PSP από το 2008 οπότε έχω παίξει τεράστιο αριθμό παιχνιδιών ανατολής και δύσης. Από Parasite Eve μέχρι gundam, ένα fighting από Kenshin και sugoroku gintama...

 

Για περισσότερα, ξέρετε που θα με βρείτε.



#10 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 September 2016 - 10:44

POWERSTONE COLLECTION πως το είχα ξεχάσει, τρέχω για dl.

To parasite eve πως το έπαιξες υπάρχει συλλογή; 


rsrGbGx.gif

#11 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 01 September 2016 - 12:17

δεν ξέρω αν έχουν βγάλει τα παλιά σε PSone Classics iso. Μπορείς να το ψάξεις αλλά σαν παιχνίδι για PSP έχει βγει το 3rd Birthday που είναι spin-off.