Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Spring 2016 Anime Season


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 28 February 2016 - 23:12

sBxB0Vj.png

 

Επιτέλους, τα κρύα τελειώνουν, τα πρώτα μπουμπούκια εμφανίζονται, ακόμα δεν ξέρουμε αν αυτό το maid cafe υφίσταται ή όχι και φυσικά η γνωστή απορία παραμένει ίδια. Πέθανε το φόρουμ; Μήπως όχι; Μήπως είναι και τα δύο ταυτόχρονα όπως και η γνωστή γάτα αυτού του τύπου;

Μην στενοχωριέστε και μην αναστατώνεστε, συμφορουμίτες και συμφορουμίτισες. Τα ανοιξιάτικα άνιμου, και φέτος, θα φροντίσουν να ξεχάσετε όλα τα προβλήματα σας με μπόλικα πέταλα σάκουρα να ανεμίζουν ανέμελα στην οθόνη σας. Απλά φτιάξτε το αγαπημένο σας τσάι, καθίστε αναπαυτικά και απολαύστε την άνοιξη στην άνεση του δωματίου σας, γιατί το να βγείτε έξω μάλλον δύσκολο είναι.  

 

εικόνα εδω, σελίδα εδω

 

Τελικά, αφού ο χειμώνας ήταν ορφανός από Gundam αποφάσισαν να μας πασάρουν και πάλι παλιό ψωμάκι μονόκερου, που μπήκε πριν στην κατάψυξη όμως για να είναι φρέσκο ακόμα και τώρα.

Παλιά ονόματα εμφανίζονται και πάλι στο προσκήνιο όπως Macross, Kyoukai no Rinne και Ushio no Tora. Χειμερινοί τίτλοι συνεχίζουν και σε αυτήν την περίοδο τον αγώνα ενώ κάπου στην άκρη ξεφυτρώνει και κάποιο καινούργιο card game show. Γιατί, όπως και τα Light Novel, έτσι και αυτά δεν είναι ποτέ αρκετά.

Οι πρωτότυπες δουλειές παρουσιάζουν αρχικά κάποιο ενδιαφέρον αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα για να κρίνουμε.

Κι άλλο άνιμου hakuouki, αυτό κι αν δεν το θέλαμε πάλι στην ζωή μας.

 

α, και jojo 4 Diamond is not crash. What a beautiful duwang.

 

Κοπιάστε και καλή τύχη με τις αλλεργίες σας. 



#2 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 28 February 2016 - 23:31

ty blacku rocku-sama



#3 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 28 February 2016 - 23:40

Για τα δεδομένα μου έχει πολλές σειρές που σκοπεύω να δω.

 

Mayoiga επειδή θυμίζει Shiki σαν ατμόσφαιρα.

luluco επειδή trigger.

Flying Witch το manga είναι πολύ διασκεδαστικό και δεν περίμενα να το μεταφέρουν.

Η συνέχεια του Concrete Revolutio.

Kiznaiver επειδή Trigger ξανά και φαίνεται διασκεδαστικό το concept(χτυπιέμαι και πονάνε όλοι)

 

Θα αγνοήσω το βδελυγματικό Kabaneri γιατί φαίνεται να προσπαθεί να καβαλήσει την ατμομηχανή του Titan. Μέχρι και η μουσική στο pv, τιτάνες μου θυμίζει. Πολύ επιφυλακτικός με αυτό. Είναι και original που σημαίνει ή θα είναι πολύ καλό ή δεν θα βλέπεται με τίποτα μετά από το πρώτο επεισόδιο.


Edited by 1451, 28 February 2016 - 23:41.


#4 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 28 February 2016 - 23:46

εγω το kabaneri θα του δσω αρκετες ευκαιριες γτ δεν βρισκεις συχνα steampunk anime. Παντως οπως ειπες φαινεται καθαρο rip off του titan, παλι καλα που δεν το εχω δει



#5 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 28 February 2016 - 23:49

Ένα το Steamboy κι ένα αυτό, εάν δε θυμηθούμε και την περιορισμένη επιτυχία του πρώτου χλωμά τα βλέπω. Όχι τόσο rip off πάντως όσο έντονα επηρεασμένο για να μην είμαι άδικος.



#6 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 28 February 2016 - 23:51

Gyakuten Saiban
Boku No Hero Academia
Magi:Sinbad No Bouken
JoJo Part 4
SailorMoon
Αρκετα για φετος,ειχε πιασει λιγη ξηρασια τον χειμωνα.


header.jpg?t=1485907896


#7 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 28 February 2016 - 23:55

Ένα το Steamboy κι ένα αυτό

επισης dgrayman, full metal alchemist, samurai 7 (απο τα αγαπημενα μου), last exile, tegami bachi,  Dai-Shogun (ναι καταφερα να το δω κι ας ηταν παπαρια)



#8 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 29 February 2016 - 00:00

Δεν ξέρω έχω πάθει ένα μικρό tralala με την εαρινή season.

BΛέπω που κανείς δεν αναφέρει Sakamoto και θέλω να σας μπατσίσω. 


Seriously people what's wrong with you. Κάναμε τόσες θυσίες για να βγάλει το DEEN 2 καλά anime σε δύο συνεχόμενες season. 



#9 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 29 February 2016 - 00:05

Δεν ξέρω έχω πάθει ένα μικρό tralala με την εαρινή season.

BΛέπω που κανείς δεν αναφέρει Sakamoto και θέλω να σας μπατσίσω. 


Seriously people what's wrong with you. Κάναμε τόσες θυσίες για να βγάλει το DEEN 2 καλά anime σε δύο συνεχόμενες season. 

να σε καλα ρε ιρι γτ αλλιως δεν θα το ειχα προσεξει ποτε. Νομιζα οτι ηταν yaoi



#10 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 29 February 2016 - 00:06

To Super lovers είναι yaoi όποιος θέλει να μην το δει. Το Sakamoto τουλάχιστον το original material είναι fun guaranteed. 



#11 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 29 February 2016 - 00:14

Sakamoto είχα διαβάσει μερικά chapters. Δεν με είχε τραβήξει ως manga. Ίσως animated να μου φανεί αλλιώς. Παρομοίως και το Girl Meets Bear.



#12 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 29 February 2016 - 00:54

Boku no Hero Academia, Jojo, Sakamoto desu ga, Kiznaiver, Bungou Stray Dogs, Ace Attorney, Joker Game, Sword Gai, Macross Δ, Magi και Gundam σε πρώτη φάση, κάποια από αυτά σίγουρα, κάποια θα τσεκάρω και αναλόγως.
Μετά ίσως Ushitora, Terra Formars και Concrete 2nd seasons, αν και δεν έμεινα πολύ ικανοποιημένος από τις πρώτες seasons και ακόμα πιο ίσως sailor moon που οκ δε ξέρω τι να περιμένω.


Edited by Jorg, 29 February 2016 - 01:26.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#13 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 29 February 2016 - 02:09

Jojo-Kaitou Joker-Mayoiga τα στανταρακια



#14 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 29 February 2016 - 07:39

Forum is deado, mismatch.

 

Πέρα από το Boku no Hero Academia και αρκετές δεύτερες σεζόν (ConceRevo, Ushio to Tora, Show By Rock, Kagewani) αλλά και Jojo 4 η Άνοιξη έχει μπόλικο πράγμα από sol και school, νομίζω θα κάνω party. Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge & Flying Witch είναι στανταράκια και από αυτά που περιμένω περισσότερο και μετά 12-Sai και Sansha Sanyou θα τα τσεκάρω σίγουρα. Από τα υπόλοιπα  Kuma Miko, Mayoiga, Luluco, Jocker Game & Bungo Stray Dogs. Ίσως το Kabaneri και με αρκετή επιφύλαξη το Ace Attorney. Θα τσεκάρω και το Sakamoto ελπίζοντας ότι θα με κρατήσει περισσότερο σαν anime γιατί λίγο που τσέκαρα το manga δεν με κράτησε και το Kiznaiver. Κι επειδή τώρα που τα έγραψα φαίνονται υπερβολικά πολλά, βλέπουμε ποια από αυτά που δεν είναι sol ή comedy θα μείνουν πίσω για να τα δω αφού ολοκληρωθούν.


ySss0UF.jpg


#15 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 311 posts

Posted 29 February 2016 - 10:47

Youtube Video

Youtube Video

Youtube Video

Youtube Video

Youtube Video