Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Boku dake ga Inai Machi

seinen supernatural

  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#31 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 11 March 2016 - 14:03

Αν ήμουν ο Satoru θα προσπαθούσα να προκαλέσω δυστύχημα πριν φτάσει ο Gaku στον προορισμό. Βέβαια υπονόησε πως έχει μέσα και την Misato οπότε ίσως να σκέφτηκε ο Satoru πως δεν θέλει να την βάλει σε κίνδυνο.

Ωραίος πάντως ο σχεδιασμός του σαλονιού του αυτοκινήτου, με τα τετράγωνα κουμπιά γύρω από το ταχύμετρο.

 

Τα κίνητρα του Gaku κι εγώ δυσκολεύομαι να τα εντοπίσω αλλά ακόμα κι αν τα εντόπιζα, δύσκολα θα τα κατανοούσα. Παρόμοια περίπτωση με τη Magata αλλά πολύ λιγότερο διασκεδαστικός. Λογικά θα βγάλουν όλη την ιστορία του λίγο πριν χάσει, όπως γίνεται στο Bleach αν και δε νομίζω να αφιερώσουν ολόκληρο επεισόδιο με τόσα λίγα που απομένουν.

 

Την Misato δεν διευκρινίζει αν την έκανε κάτι, πέρα από το ότι μάλλον πρόσθεσε καθαρτικό στο καφέ της.



#32 Kabamarusan

Kabamarusan

    Starting...

  • Members
  • 44 posts

Posted 12 March 2016 - 23:22

Το 10 ηταν πολυ καλο

Spoiler:



#33 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 17 March 2016 - 20:54

Ενδέκατο.

Spoiler:


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#34 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 17 March 2016 - 21:16

Spoiler:


Edited by 1451, 17 March 2016 - 21:18.


#35 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 22 March 2016 - 22:42

Παιδιά το άνιμε καλύπτει όλο το μάνγκα??άμα είναι να διαβάσω το μάνγκα αν δεν καλύπτει...

#36 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 02 April 2016 - 14:06

Ηθικό δίδαγμα της σειράς, κάνε την περιπέτεια σου βίβλιο να τα οικονομίσεις.

Spoiler:

 

*Igano: Ναι, όλο το manga έχει περαστεί στην σειρά, αν και υπάρχουν αρκετά κομμένα σημεία από ότι μου έχουν πει.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#37 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 02 April 2016 - 15:22

Μου αρέσει που έβαλαν τον Satoru να εξάγει την εκδίκησή του μέσα από το προβλεπόμενα, έννομα κανάλια αντί να τα παρακάμψει και να διακόψει την λειτουργία του Gaku. Να μην τσαλακώσουν τον πρωταγωνιστή τους, «καλός» μέχρι και τη τελευταία κλωστή. Προφανώς φταίει το manga αλλά δεν θα με ενοχλούσε ένα ξεχωριστό τέλος σε αυτό το κομμάτι.

 

Γενικά δεν με ενοχλεί το χαρούμενο τέλος, ακόμα και αν είναι επιβεβλημένο και δεν έρχεται οργανικά αλλά αυτό που δεν αντέχω είναι η πασιφιστική αντιμετώπιση ανθρώπων που δεν το αξίζουν. Για παράδειγμα, από τη στιγμή που ο Gaku σκότωνε ανελέητα, έπρεπε να σκοτωθεί με τον ίδιο τρόπο.



#38 FayFay

FayFay

    all monsters are human

  • Members
  • 53 posts

Posted 10 April 2016 - 14:45

Το ειδα μεσα σε μια μερα και ειλικρινα το ευχαριστηθηκα πολυ, λιγα σημεια δεν μ αρεσαν και με παραξενεψαν αλλα ηταν πολυ ωραιο γενικα. Με βρηκα αρκετες στιγμες να εχω συγκινηθει παντως χαχα

Spoiler:



#39 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 11 April 2016 - 07:47

Ηθικό δίδαγμα της ιστορίας

Spoiler:

ySss0UF.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: seinen, supernatural