Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japanese yahoo email help


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 27 September 2015 - 22:38

Προσπαθώ να φτιάξω λογαριασμό στο Ιαπωνικό yahoo για να δοκιμάσω το Kingdom Hearts X εν αναμονή του Unchained X και ενώ όλα τα έχω τακτοποιήσει μια χαρά, υπάρχει το πρώτο πεδίο που πραγματικα δεν καταλαβαίνω τι θέλει. Ζητάει email address και ό,τι και να δοκιμάσω δεν το δέχεται, ενώ ακριβώς από κάτω γράφει: E-mail address (*****@yahoo.co.jp) can not be specified. Any ideas??



#2 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 September 2015 - 10:10

Δοκίμασε να βάλεις το τηλέφωνο σου εκεί, αν δεν χτυπάει τότε ότι είχες δοκιμάσει υπάρχει ήδη σαν account. Αν χτυπάει ακόμα και στο τηλέφωνο σου τότε δεν ξέρει καρδιά μου! :P


Edited by Hazuki, 28 September 2015 - 10:10.

rsrGbGx.gif

#3 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 28 September 2015 - 11:54

τα 3 πρώτα πεδία είναι η διεύθυνση του mail σου, το ID και ο κωδικός σου. Aν όντως εχεις κανει και τα υπόλοιπα πεδία σωστά μαζι με το captcha στο τέλος τότε δεν  θα υπάρξει πρόβλημα. Στην τελική κατεβάζεις το παιχνίδι στο κινητό μεσω qooapp αν δεν μπορεις στο πισι.



#4 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 28 September 2015 - 23:00

Το πρόβλημα μου είναι πως στο πρώτο πεδίο όπως και αν γράψω το mail δεν το δέχεται και μου βγάζει να το γράψω με την σωστή φορμα. Ότι;;;

Π.χ bamia@yahoo.co.jp δεν το δέχεται στο πεδίο που γράφει mail address, βγαζει οτι ειναι λάθος η φόρμα.

@Hazuki: και παραλλαγές με το τηλέφωνο μου δοκίμασα και δεν έπιασε.

 

Γράφοντας τα παραπάνω συνειδητοποίησα πως στο πρώτο πεδίο ζητάει εναλλακτική διεύθυνση, που να μην είναι yahoo. :borednn9:

So, problem solved lol



#5 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 14 March 2016 - 15:20

Καλησπέρα σας. Καταργησα το αναθεματισμενο mcaffee απο το πισι, γιατι η συνδρομη μου εχει ληξει εδω και αρκετους μηνες.

Εχει μεινει ενα lenovo solution center το οποίο λαμβάνεται ως.... αντιβάιρους??? Μου λέει ότι ειμαι προστατευμένη απο απειλες, ωστοσο ειμαι πολύ σύσπιστη.

Ποιο αντιβάιρους ειναι καταλληλο για φρι κατεβασμα, windows 8, και κανει καλο καθαρισμο??

 

ωχ σορι θα παρακαλουσα να μετακινηθει στο καταλληλο θρεντ πατησα αλλο θεμα καταλαθος!!!


Edited by SpeedFreak, 14 March 2016 - 15:23.

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#6 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 14 March 2016 - 16:16

Εγώ το avast έχω. Μέχρι πριν 2-3 χρόνια είχα το avg αλλά βάρυνε πολύ και μου έβγαζε αρκετά false alert.Και για adware έχω το spybot search and destroy. Αφού έχεις τα windows 8 καλύτερα να τα κάνεις update σε windows 10.



#7 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 March 2016 - 22:13

Βάλε το avira. Δωρεάν, σχετικά ελαφρύ και κάνει δουλειά. Επίσης έχει βολική επιλογή για τα usb sticks. Μπορείς να κάνεις δεξί κλικ και να σκανάρεις την συσκευή πριν κάνεις τίποτα copy, επίσης κάνει αμέσως kill ότι έχει auto play.


rsrGbGx.gif