Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

One-Punch Man (TV)

ωραίο

  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#76 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 12 August 2018 - 17:36

Το οτι το opening song θα ειναι παλι απο το JAM project με καθησυχαζει. Προβλεπεται να ειναι οσο επικο ηταν και το πρωτο opening.

 

Απο εκει και περα, το trailer δεν εδειξε τιποτα απο το καινουργιο υλικο, βλακεια αυτο. Μονο εκεινα τα shots με τα λογια προοικονομουν τους νεους χαρακτηρες, αλλα και τοτε τα καταλαβαινεις μονο αν εχεις διαβασει το μανγκα. Η φωνη του νεου "κακου" παντως ειναι spot on.

 

Η ημερομηνια ευτυχως ειναι πιο κοντα απ' ο,τι ελεγαν. Σε λιγοτερο απο εναν χρονο, θα εχουμε ολο το υλικο ετοιμο. Ελπιζω σε 24αρα σειρα, αν και αμφιβαλλω. Τελος, ελεγαν επισης οτι σημερα θα βγει το πρωτο επεισοδιο της σεζον για να hypeαρει τους φανς, το οποιο κιολας θα ηταν μεγαλυτερο και θα παρουσιαζε χαρακτηρες. Παπαλα κι αυτο, εκτος κι αν βγει μεσα στην επομενη εβδομαδα.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#77 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 23 December 2018 - 10:59

First pv is out!

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#78 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 23 December 2018 - 20:07

Δεν μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί ιδιαίτερα. Βλέπω ακινησία, και περίεργο χειρισμό στις σκιές. Παρόλαυτά, χαίρομαι που προσπαθούν να μιμηθούν το artstyle του Murata και μου άρεσε η freaky μούρη του Garo.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#79 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 24 December 2018 - 10:28

 

Opening Theme: JAM Project

OPM SAVED



#80 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 24 December 2018 - 15:07

Καλά, εννοείται ότι αν το opening ήταν από άλλη μπάντα, θα έτρωγε πολύ hate. project JAM ftw!!

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#81 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 11 April 2019 - 15:30

Ξεκίνησε ο δεύτερος κύκλος, άλλο studio αλλά δεν με απογοήτευσε το animation όπως διάβασα στο internet. Μου αρέσει ο νέος χαρακτήρας

Spoiler: s02e01

Δεν περιμένω πολλά από την πλοκή, ξύλο να έχει, αστείες αλληλεπιδράσεις μεταξύ των χαρακτήρων άιντε και κανένα plot twist που θα κάνει την αναμονή και για τρίτο(!) κύκλο πιο συναρπαστική.


Edited by 1451, 11 April 2019 - 15:30.


#82 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 11 April 2019 - 21:36

Να περιμενεις πολλά από την πλοκή. Αν καλύψουν όλο το arc, θα φτάσουν το μάνγκα και εγγυώμαι ότι η ιστορία θα είναι φοβερή.

 

Το animation ειναι τελικά όντως decent, δεν με χαλάει ούτε εμένα. Μέχρι και το opening ήταν καλό, κάτι που δεν περίμενα με τίποτα να συμβεί. Θα έλεγα ότι το J.C.Staff κατάφερε να συγκρίνει τη δουλειά του με αυτή της MADhouse. Εγώ νομίζω ότι θα δούμε ένα καλό άνιμε αυτή τη σεζόν.

 

Εύχομαι τα καλύτερα, γιατί το arc είναι εξαιρετικό και θα είναι κρίμα να πάει χαμένο.?mid=90f06&wid=52435&sid=&tid=8272&rid=M


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#83 gokussjgod(2)

gokussjgod(2)

    Starting...

  • Members
  • 25 posts

Posted 12 April 2019 - 19:20

Eγω ηδη απο το trailer ειχα απογοητευτει απο το animation, και βλεποντας το ιδιο το επεισοδιο μου φανηκε πολυ βαρετο, ολα εμοιαζαν επιβραδυμενα και οι κινησεις δεν φαινοντουσαν να εχουν καθολου δυναμη απο πισω και γενικα δεν ειχε ενεργεια. Σε καμια περιπτωση δεν φτανει σε ποιοτητα την πρωτη season, πραγμα που δεν το περιμενα ετσι και αλλιως απο τι στιγμη που δεν το κανει η madhouse, ελπιζω επειτα να φτιαξει.

Επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι κανανε την παλετα χρωματων ποιο σκοτεινη, η πρωτη που ειχε και πιο γυαλισμενη εικονα, εδειχνε στο ματι συνεχως πανερμορφη. Η σκηνοθεσια, η μουσικη και οι φωνες ηταν κομπλε, και αφησε καποιο ενδιαφερον για την συνεχεια.


Edited by gokussjgod(2), 12 April 2019 - 19:23.


#84 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 12 April 2019 - 20:29

 

Eγω ηδη απο το trailer ειχα απογοητευτει απο το animation

Ας είμαστε ειλικρινείς, αυτό που έδειξαν δεν ηταν trailer. Ήταν απλα ένα PV και δεν μπορείς να μου αλλάξεις τη γνώμη. Ποιο animation, απλά σκέτες εικόνες ήταν με στόματα που ανοιγόκλειναν. Καμία σχέση και καμία σύγκριση με το animation μέσα στο επεισόδιο.

Νομίζω ότι γενικότερα θα φάει hate επειδή ήμαστε προκατειλημμένοι ότι "αφού δεν είναι η MADhouse, τη βάψαμε". Μια χαρά θα είναι η σεζόν, έχω πίστη.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#85 gokussjgod(2)

gokussjgod(2)

    Starting...

  • Members
  • 25 posts

Posted 12 April 2019 - 21:06

Ας είμαστε ειλικρινείς, αυτό που έδειξαν δεν ηταν trailer. Ήταν απλα ένα PV και δεν μπορείς να μου αλλάξεις τη γνώμη. Ποιο animation, απλά σκέτες εικόνες ήταν με στόματα που ανοιγόκλειναν. Καμία σχέση και καμία σύγκριση με το animation μέσα στο επεισόδιο.

Νομίζω ότι γενικότερα θα φάει hate επειδή ήμαστε προκατειλημμένοι ότι "αφού δεν είναι η MADhouse, τη βάψαμε". Μια χαρά θα είναι η σεζόν, έχω πίστη.

Δεν εχω σκοπο να αλλαξω την γνωμη καθενως απλα την λεω την γνωμη, αντικειμενικα μιλντας δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο η δουλεια των δυο studio  και στο trailer η pv η οπως αλλιως θες ειχε λιγα πλανα με  animation με τον genos να πολεμαει το ρομποτ που τις ειδαμε και στο επεισοδιο και γενικα δεν παρατηρησα καποια διαφορα στο επιπεδο των πλανων της μαχης οσον αφορα το στυλ , δεν το θεωρω και κακο animation αλλα για μια σειρα με action δεν ταριαζει καλα, και οπως ειπα παλαπανω δεν το κραζω επειδη δεν εχει την ιδια ποιοτητα με το animation της madhouse,πραγμα που δεν περιμενα, αλλα επειδη φαινεται οτι δεν το εχουνε δουλεψει αρκετα, και εγω ευελπιστω τουλαχιστον μετεπειτα εστω στις πιο δυνατες μαχες να κανουνε καλυτερη δουλεια.


Edited by gokussjgod(2), 12 April 2019 - 21:22.


#86 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 April 2019 - 21:57

Παντος εχει αλλαξει δραματικα το σχεδιο οτι και να λεμε, και λογικο μιας κιαλλο στούντιο. Πρωτο επεισόδιο καλο ανιμεσιον ειχε αν κιεγω κραταω μια πισινή για τις μαχες που ρχοντε πως θα τις κανουν.
フカフカ

#87 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 13 April 2019 - 08:44

Από σειρές δράσεις δεν έχω την απαίτηση για ποιοτικό animation, συμφωνώ πάντως ότι σε κάποιες σκηνές έλειπε αυτή η ενέργεια που χαρακτηρίζει το opm. Από τη στιγμή πάντως που το αρχικό υλικό είναι αξιόλογο, δεν ενοχλούν τόσο μερικές αστοχίες στην εκτέλεση.

Εδώ έβλεπε Berserk  ο κόσμος.



#88 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 18 May 2019 - 01:08

Μολις ειδα τα 6 πρωτα επιεισοδια και μπορω να πω πως περασα πολυ ευχαριστα 2 ωριτσες. Το σχεδιο πολυ καλο σε συγκριση με πολλα και διαφορα ανιμε το οπενινκ πιασαρικο και απο πλοκη μια χαρα γιατι παρουσιαζει και αλλους χαρακτηρες και επικεντρωνεται στον garo που ειναι σημαντινος, απο εδω και περα αποκταει ιστορια ουσιαστικα δεν ειναι ραντομ μαχες γιατι αν εβαζε τον σαιταμα κατευθειαν να βγαλει μονοχιτα θα εχανε το ενδιαφερον. Επισης η μοδα (παραδοση) τον τουρνουα μαχης στα σονεν συνεχιζετε :P


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#89 takaros

takaros

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 04 October 2019 - 22:52

Ποσο παρεξηγημενος χαρακτηρας ο garou?Mα ποσο??



#90 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 September 2021 - 09:15

Το λοιπόν μέχρι στιγμής (4ο επεισόδιο) δεν έχει γίνει καμία σοβαρή μάχη αλλά από ότι βλέπω πάμε καλά. Το animation που λένε όλοι ότι μπάζει είναι πολύ καλό απλά δυστυχώς άλλο στυλ. Στην 1η σεζόν ήταν πιο δραματικό ενώ εδώ είναι πολύ ας πούμε clean cut.

Αυτό που μου άρεσε, που δεν θυμάμαι να υπήρχε στην 1η είναι το πολύ μπάσο στους ήχους που κάνουν τα φαπίδια :canthelp: . Λες και βλέπω ταινία του Michael Bay αλλά εδώ κάπως κολλάει.

Περιμένω να δω που πάει η φάση με τον Garou, παραδόξως μου είναι συμπαθής.


rsrGbGx.gif



Also tagged with one or more of these keywords: ωραίο