Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * - - 1 Ψήφοι

Dear only you don't know

webtoonmanwha slice of life

  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4.640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Μάιος 2015 - 23:53

Ακόμη ένα δημοφιλές webtoon από την Κορέα το "Αγάπη μου μόνο εσύ δεν ξέρεις"

 

Dear_only_you_Slider-66163_530x175.jpg

 

Κάθε γυναίκα έχει ένα μυστικό...στην περίπτωση αυτή της σειράς όλες έχουν από ένα μυστικό.

Αλλά αγάπη μου μόνο εσύ δεν ξέρεις το μυστικό. Το webtoon έχει να κάνει με τις γυναικείες ανασφάλειες και τα μυστικά που κρύβουν αυτές. Έτσι έχουμε τα εξής προβλήματα...249.jpg

 

Αφεντικό μαφίας την ημέρα, χαρωπή οικοκυρά στο σπίτι. Η μια πρωταγωνιστρια κρυβει το αληθινο της επάγγελμα απο τον άντρα της 

 

Απέξω κούκλα απο μέσω πανούκλα, η πρωταγωνίστρια κρυβει το αληθινό της πρόσωπο κάτω απο τονους μεικ απ και φοβάται να το αποκαλύψει στο αγόρι που αγαπάει και την αγαπάει γι αυτό δε προχωράει σε σχέση μαζί του

 

Διαφορά ηλικίας, η πρωταγωνίστρια είναι ανηλικη και ερωτεύεται εναν μεγαλύτερο της...προσπαθεί να το κρύψει θα το καταφέρει;

 

Θέλει η Οτάκου να κρυφτεί μα η χαρά δεν την αφήνει....εδώ η κοπελίτσα προσπαθεί να κρύψει ότι είναι οτάκου στους γυρω τους

 

η άλλη κρύβει τον πόθο της γιατί φοβάται την απόρριψη...

κάποια άλλη κρύβει το παρελθόν της...

 

μια ιστορία γεμάτη μικρότερες ιστορίες που συνδέονται μεταξύ τους, κοινός παράγοντας τα προβλήματα που μας κάνουν αδύναμους και θέλουμε να απαλαχτούμε απο αυτά. Ο μεγάλος αριθμός χαρακτήρων και τα πολλαπλα θέματα που διαπραγματέυεται το κάνει ιδανικό για αναγνώστες και αναγνώστριες όλων των ηλικιών. Πιστεύω πως ο κάθε άνθρωπος βρίσκει ένα κομάτι απο τον εαυτό του σε αυτή τη σειρά γι αυτό και έχει τόσο μεγάλη επιτυχία

 

Λεπτομέρειες για σχεδιο και δημιουργούς δεν γράφω για να σας κάνω το ψάξετε λίγο μόνοι σας.

Είμαι σίγουρη πως σε κάποιους θα αρέσει. 



#2 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2015 - 00:39

Είσαι τυχερή που άνοιξες το νήμα ακριβώς τη μέρα της επιστροφής μου.

 

Ναι, το "Καλέ μου μόνο εσύ δεν ξέρεις" το λατρεύω. Το είχα παρατήσει επειδή τα μεταφρασμένα κεφάλαια έβγαιναν περίπου όσο συχνά χιόνιζε στο Κάιρο. Πλέον έχουν κάποιο λογικό ρυθμό που βγαίνουν ή μπα;


Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#3 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4.640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Μάιος 2015 - 21:51

okairi λοιπόν...μπα αργουν να βγουν αλλά τουλαχιστον τώρα μπορεις να τα διαβάσεις μαζεμένα.





Also tagged with one or more of these keywords: webtoonmanwha, slice of life