Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Nanatsu no Taizai (Seven Deadly Sins)


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#31 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούλιος 2016 - 14:49

Αυτό ακριβώς.

 

Το σημερινό ήταν με διαφορά το καλύτερο τσάπτερ της σειράς και ένα από τα καλύτερα τσάπτερς που έχω δει ποτέ σε shonen.

 

 

PRAISE THE SUN, MOTHERFUCKERS



#32 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1.451 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Αύγουστος 2016 - 10:29

ψιλοαναμμενο chapter, αν και το περιμενα οι godesses να μην ειναι τοσο άγιες...



#33 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούνιος 2017 - 02:15

Από τα καλύτερα shonen που βγαίνουν και από τα αγαπημένα μου πλέον.
Η σειρά σπέρνει και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν συζητιέται.
Διάβασα από ch210-220 πραγματικά η σειρά όλο ανεβαίνει, χρησιμοποίησε και μας έδειξε τον Gowther τρομερά.
Μπαίνει τώρα σε ένα από τα πιο ενδιαφέρον(για εμένα) κομμάτια την σχέση Merlin-Arthur βάλε και τον Escanor θα δούμε ωραία πράγματα.



#34 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Καταχωρήθηκε 09 Ιούνιος 2017 - 02:28

Από τα καλύτερα shonen που βγαίνουν και από τα αγαπημένα μου πλέον.
Η σειρά σπέρνει και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν συζητιέται.
Διάβασα από ch210-220 πραγματικά η σειρά όλο ανεβαίνει, χρησιμοποίησε και μας έδειξε τον Gowther τρομερά.
Μπαίνει τώρα σε ένα από τα πιο ενδιαφέρον(για εμένα) κομμάτια την σχέση Merlin-Arthur βάλε και τον Escanor θα δούμε ωραία πράγματα.

 

πολυ καλα τα λες φιλε teo, εγω δεν μπορω να περιμενω για το επομενο κεφαλαιο μιλαμε, ωστοσο εχει πολλα ακυρα "βολικα σημεια" και πολλα plot holes που εχω εντωπισει, ωστοσο περα απο αυτα τα λιγα μια χαρα ολα



#35 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούνιος 2017 - 22:51

Αυτο που μου αρεσει σε αυτο εδω ειναι οτι οσο προχωραει ανοιγει και αλλα μετωπα. 

 

  • Spoiler: only if you are up date until 220 eithallws pouleve

Και πολλά άλλα αλλά πεινασα


stasou%2520mygdala.jpg


#36 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Καταχωρήθηκε 10 Ιούνιος 2017 - 00:08

Spoiler: Τα ιδια με το σποιλερ του leon



#37 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1.451 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Ιούλιος 2017 - 18:58

demon king και supreme deity.... ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΤΕ!



#38 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Καταχωρήθηκε 04 Ιούλιος 2017 - 00:34

δεεεν εχει ταααασεις αυτοκτονιιιιας

#39 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Αύγουστος 2017 - 15:13

Meliodas praise the motherfucking sun.

Πάμε για το μεγαλύτερο clash της σειράς.



#40 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1.451 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Αύγουστος 2017 - 16:39

καλα 

 

pride vs wrath 

 

I am so excited!



#41 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Καταχωρήθηκε 05 Αύγουστος 2017 - 17:03

Παιζει τοσο αγρια να απογοητευτουμε... το βλεπω 2-3 μπουνιες θα ανταλλαξουν και θα ερθει ο meliodas στα συγκαλα του και τελος, εγω τον κακομοιρη τον king λυπαμαι που ακομα και η μικρη του αδερφη απεκτησε κανονικα φτερα XD



#42 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Σεπτέμβριος 2017 - 10:27

  Ti εγινε ουτε ενα σχολιο για τη μαχη και το επερχομενο μακελειό; περιμένατε 10  chapter μαχη αλά dragonball?

 

anyway έμενα και η τελικη μορφη του Εσκανορ μου αρεσε (κι ας ηταν ψιλοτρολλια, λες και δεν το περιμέναμε) αλλά και ο παππούλη που σκασε μυτη τωρα ειναι γλύκας.

 

Ξέρει κανείς γιατι η ντεριερ άρχισε να μιλαει κανονικά χωρις ανασκολοπισμους και κωλοτρυπιδια; απο το πολύ το ξύλο το παθε, ή έγινε τίποτα αλλο;


stasou%2520mygdala.jpg


#43 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Καταχωρήθηκε 30 Σεπτέμβριος 2017 - 15:49

  Ti εγινε ουτε ενα σχολιο για τη μαχη και το επερχομενο μακελειό; περιμένατε 10  chapter μαχη αλά dragonball?

 

anyway έμενα και η τελικη μορφη του Εσκανορ μου αρεσε (κι ας ηταν ψιλοτρολλια, λες και δεν το περιμέναμε) αλλά και ο παππούλη που σκασε μυτη τωρα ειναι γλύκας.

 

Ξέρει κανείς γιατι η ντεριερ άρχισε να μιλαει κανονικά χωρις ανασκολοπισμους και κωλοτρυπιδια; απο το πολύ το ξύλο το παθε, ή έγινε τίποτα αλλο;

 

Ναι, επεσα εξω, τελικα εγινε μάχη, αλλα για να πω την αληθεια δεν μου αρεσε το boost που εφαγε ο Escanor ως the one :P θα ηταν ωραιο να τον νικησει με καθαρη εξυπναδα παρα με boost δυναμης επειδη τυχαια βρηκε να τον παλεψει την ωρα που ειναι στο ζενιθ του XD, επισης ειμαι ο μονος που του θυμιζει τρελα τον Urouge απο το one piece ε;

 

Η Derrier δεν λεει πια για κωλους γιατι ο meliodas της εκανε τον κωλο μαυρο και εκει που σκεφτεται να πει μια ατακα με κωλο θυμαται την κατασταση που βρησκεται και ξενερωνει (ναι προφανως και πλακα κανω)



#44 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Δεκέμβριος 2017 - 09:35

Είχαμε τους 2 άντρες που ήταν baf έσκασε και η Μέρλιν τώρα να δικαιολογήσει το όνομα της.



#45 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Ιανουάριος 2018 - 14:11

Youtube Video