Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Τσαγάκι και Eλαφρά Kουβεντούλα στην .aNiMe//GR//gr Town: Five Nights at Freddy's

Παλέρμο Δολοφόνοι Αθώοι Επιθεωρητές Γιατρός Vigilante unfunny reference in title Fandom η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται από το ψυγείο

  • This topic is locked This topic is locked
216 replies to this topic

#211 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 30 December 2014 - 01:04

Παράταση της ημέρας μέχρι τις 19.00 αύριο.



#212 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 30 December 2014 - 13:04

Korosensei (Lord Leon)

 

201691.jpg

 

Μμμμάλιστα.

 

Ομολογουμένως είμαι λίγο στα χαμένα. Μπορούμε να υποθέσουμε πλέον με ασφάλεια ότι ο δολοφόνος επέλεξε ορθά να επιτεθεί στον Shun kurosaki (mad hatter) αντι να παλέψει για αυτόν δυο μέρες πριν, με αποτέλεσμα να εξασφαλίσει περισσότερες πιθανότητες επιβίωσης για αυτον. Καλή κίνηση, ομολογώ, αλλά δε θα κρατήσει για πολύ.

 

Οπότε Priapus(Vagelio) για την ώρα, αλλά θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τη συμβουλή του και να ξαναδώ τι ειπωθηκε τις προηγούμενες μέρες μπας και ανακαλύψω καποιο στοιχείο. Και ενδέχεται να αλλάξω γνώμη, ίσως.

 

 

Συγνώμη για τη μη συμμετοχή ειχαμε ενα μπλακ αουτ στη δουλειά και παλευω να συμμαζεψω τα μηχανηματα τρεις μερες σερι σχεδον τωρα, ουτε που πηρα χαμπαρι οτι η μέρα τελειωνει νωριτερα πλέον. 


stasou%2520mygdala.jpg


#213 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 30 December 2014 - 19:59

Bernkastel (Prince)

 

ubzg.jpg

 

 

Jotaro(Demonic MC)

 

 

images?q=tbn:ANd9GcS8fKvrpWwNauvtvwjRWej



#214 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 30 December 2014 - 20:01

Τέλος της ημέρας.


Edited by Osama Bin Laden, 30 December 2014 - 20:02.


#215 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 30 December 2014 - 20:16

Υπάρχει ισοβαθμία μεταξύ της Vagelio και του demonicMC. Βάσει του αριθμού των παικτών όμως, δεν έχει νόημα να δώσω και άλλη παράταση, οπότε χωρίς να μου αρέσει ιδιαίτερα σαν διαδικασία, θα ρίξω νόμισμα.

 

Κορώνα: Πεθαίνει η Vagelio

Γράμματα: Πεθαίνει o demonicMC



#216 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 30 December 2014 - 20:21

You flipped 1 coin of type East Caribbean $1:

 

reverse.jpg

 

Γράμματα. Πεθαίνει ο demonicMC.



#217 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 31 December 2014 - 04:06

Κεφάλαιο Δέκατο Τρίτο

Componere lites

templarcross1.jpg

 

Η μεγάλη μέρα έφτασε επιτέλους στο τέλος της και όλοι ήταν εξουθενωμένοι. Ήταν κουρασμένοι. Ήταν νευρικοί. Αλλά κυρίως, είχαν μπουχτίσει. Είχαν βαρεθεί την ίδια ιστορία κάθε μέρα και όσο μπλεγμένοι ή όχι και αν ήταν σε αυτήν την συνωμοσία, είχαν βαρεθεί να καθορίζουν άλλοι τις πράξεις τους, είτε αυτοί ήταν ντετέκτιβ, είτε ιππότες, είτε καλοί, είτε κακοί. Όλα όμως επρόκειτο να τελειώσουν σήμερα. Γιατί ο τελευταίος Ναϊτης που κρυβόταν ανάμεσά τους είχε πλέον επιλεγεί και βάσει των κανόνων που κανείς δεν είχε την παραμικρή ιδέα ποιος είχε θεσπίσει, έπρεπε να πεθάνει.

 

Ο Αδόλφος έκανε ένα βήμα μπροστά και τα βολτ της τάσης του άρχισαν να ανεβαίνουν.

 

"Τακούμι... Ειδοποίησε τον Ουραχάρα, την Πάπρικα και τον Χολμς. Πες τους ότι βρήκαμε και τον τελευταίο."

 

Ο Τακούμι δεν έβγαλε άχνα. Έγνεψε καταφατικά και εξαφανίστηκε μέσα σε άδειους διαδρόμους. Έπειτα, ο Αδόλφος στράφηκε προς τον Τζοτάρο, ο οποίος καθόταν σε μια πολυθρόνα έχοντας καλυμμένο το πρόσωπό του με τα χέρια του.

 

"Ας μη χάνουμε τον χρόνο μας Ναϊτη. Μπορούμε να το κάνουμε αυτό με τον εύκολο ή με τον δύσκολο τρόπο. Εσύ αποφασίζεις."

 

Ο Τζοτάρο δεν απάντησε.

 

"Πολύ καλά λοιπόν. Ας τελειώνουμε..."

 

Το ξαφνικό γέλιο του Τζοτάρο έκοψε την φόρα του Αδόλφου.

 

"Τι νομίζεις Τεύτονα; Ότι αν με σκοτώσεις, θα τελειώσει; Είμαστε παντού! Είμαστε αμέτρητοι! Και σύντομα θα είμαστε και νικητές, είτε με σκοτώσεις είτε όχι. Αλλά δεν θα πέσω αμαχητί! Νίκη ή θάνατος!"

 

Με πρωτοφανή ταχύτητα και δύναμη, ο Τζοτάρο όρμησε στον Αδόλφο και τον εκσφενδόνισε στην άλλη άκρη του δωματίου καταστρέφοντας τον τοίχο.

 

"Άουτς.", ψέλλισε ο Αδόλφος ανίκανος να σηκωθεί.

 

"Αρκετά σας ανέχθηκα. Σας το ορκίζομαι, δεν άντεχα άλλο εδώ μέσα. Αλλά τώρα επιτέλους οι εντολές άλλαξαν. Δεν υπάρχει πλέον λόγος για μυστικότητα. Ιωαννίτες, Τεύτονες, αθώοι... Όλοι θα υποκύψετε στην δύναμη του Τάγματος και μετά θα πεθάνετε. Δεν θα φύγει κανείς από εδώ μέσα ζωντανός... Αρχίζοντας από εσένα."

 

Πίσω από τον Τζοτάρο εμφανίστηκε μια ανθρωπόμορφη φιγούρα που μαζί με τον ίδιο όρμησε προς τον πεσμένο Αδόλφο καταστρέφοντας τα πάντα στο πέρασμά τους. Όμως, προς έκπληξη του, δεν κατάφερε να αγγίξει τον Αδόλφο, και έμεινε ακίνητος στον αέρα χωρίς να μπορεί να κάνει απολύτως τίποτα.

 

"Ακούς Φρεντερίκα; Μας αποκάλεσε αθώους. Το πιστεύεις αυτό;", ρώτησε ο Κοροσενσέι και το ηλίθιο χαμόγελο στο πρόσωπό του μεγάλωσε.

 

"Εγώ δεν πιστεύω καν ότι σπαταλήσαμε τόσες μέρες από τον πολύτιμο χρόνο μας για να έρθουμε εδώ.", απάντησε η Φρεντερίκα.

 

"Έλα τώρα, αφού είχες βαρεθεί να παίζεις με εκείνους τους καραγκιόζηδες στην Ιαπωνία."

 

"Όχι, δεν είχα βαρεθεί! Και κανείς δεν σου είπε να τους σκοτώσεις, ηλίθιο χταπόδι!"

 

Ο Κοροσενσέι έμεινε για λίγο σκεπτικός.

 

"Α, ναι το είχα ξεχάσει. Εγώ ήμουν αυτός που είχε βαρεθεί στην Ιαπωνία, χιχιχι!"

 

"Και όχι μόνο με κουβαλάς εδώ, αλλά με βάζεις κιόλας να αγοράσω εκείνο τον πύργο δήθεν για να σπάσουμε πλάκα."

 

"Μα θα σπάγαμε πλάκα."

 

"Ναι, αλλά δεν το κάναμε και μείναμε με τον πύργο στο χέρι, ηλίθιε!"

 

"Συγγνώμη, αλλά με εμένα τι θα γίνει;", ρώτησε ο ακόμα παγωμένος Τζοτάρο.

 

"Εσύ να βγάλεις τον σκασμό. Έχουμε θέμα εδώ πέρα."

 

"Καλά..."

 

"Γιατί γκρινιάζεις σαν γριά τώρα; Αφού ένα μάμπο τζάμπο αν κάνεις θα τα ακυρώσεις όλα."

 

"Τι νομίζεις; Ότι τα θαύματα αγοράζονται από το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς; Φυσικά, δεν περίμενα τίποτα καλύτερο."

 

"Α, ναι, πάντα ξεχνάω ότι όντως είσαι γριά. Και αν όχι, τότε σίγουρα σε έχουν βαρέσει στο κεφάλι τα εννιακόσια χρόνια, χιχιχι."

 

"Αυτό ήταν. Θα πεθάνεις."

 

"Για άλλη μια φορά κάνεις σκηνή μπροστά στον κόσμο. Ντροπή σου."

 

Η Φρεντερίκα και ο Κοροσενσέι όρμησαν ο ένας στον άλλο και άρχισε μάχη τόσο βίαιη που το περιεχόμενό της είναι ακατάλληλο για το κείμενο αυτού του παιχνιδιού.

 

"Τι γίνεται εδώ;", ρώτησε η Πάπρικα, βγαίνοντας από έναν τοίχο, τον Αδόλφο που κειτόταν κάτω ανίκανος να κινηθεί.

 

"Δεν έχω καταλάβει ακριβώς... Δυο από τους άσχετους σταμάτησαν τον Τζοτάρο και μετά άρχισαν να τσακώνονται μεταξύ τους χωρίς προφανή λόγο."

 

"Μάλιστα. Και τι θα κάνουμε;"

 

"Εσύ κάνε ό,τι θες. Ακόμα και αν μπορούσα να κουνηθώ, δεν υπάρχει περίπτωση να έμπαινα ανάμεσά τους."

 

"Όχι, δεν εννοώ με αυτούς αλλά με τον τύπο που έχει μείνει να αιωρείται από πάνω σου.", είπε η Πάπρικα δείχνοντας τον Τζοτάρο.

 

"Και τι περιμένεις να σου απαντήσω ακριβώς;"

 

"Ναι, όντως έχεις δίκιο. Άσε, θα το αναλάβω εγώ."

 

Η Πάπρικα αιωρήθηκε πάνω από το πεδίο της μάχης.

 

"Ε, με συγχωρείτε, αλλά μπορώ να σας μιλήσω για λίγο;"

 

Κανείς δεν απάντησε.

 

"Συγγνώμη, αλλά μήπως θα σας ήταν εύκολο να-"

 

"ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΘΕΣ, ΚΥΡΑ ΜΟΥ; ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ;"

 

"Απλώς ήθελα να ρωτήσω αν θα μπορούσατε να κάνετε κάτι για αυτόν;", ρώτησε η Πάπρικα δείχνοντας τον Τζοτάρο.

 

"ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΙ. ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ."

 

"Που είναι οι τρόποι σου Φρεντερίκα; Η κυρία μας ζήτησε μια πολύ λογική χάρη. Συνεχίζουμε λίγο αργότερα."

 

"Σας ευχαριστώ κύριε πλοκαμοτέρας."

 

"Κοροσενσέι για εσάς, κυρία. Δώσε μου δύο λεπτά Φρεντερίκα."

 

"Τι, όχι μόνο με είπες γριά, όχι μόνο σαλιαρίζεις με άλλες μπροστά μου αλλά θα τον σκοτώσεις και από πάνω;"

 

"Ω, έλα τώρα. Δολοφόνος είμαι. Σκοτώνω για επάγγελμα."

 

"Όχι, γαμημένος δάσκαλος με μισθό δημοσίου είσαι. Κάνε στην άκρη."

 

"Μπορώ να σου δώσω δύο καλούς λόγους για να τον σκοτώσω. Ο ένας είναι οτι..."

 

Στο μεταξύ, ο Αδόλφος και ο Τζοτάρο, ανίκανοι και οι δύο να κινηθούν, είχαν πιάσει την κουβέντα.

 

"Από περιέργεια και μόνο ρε Τζοτάρο, αλλά πως και ένας τόσο σοβαρό και στωικό άτομο όσο εσύ κατέληξε να γίνει Ναίτης;"

 

"Το απαιτούσε η πλοκή. Εσύ γιατί έγινες Τεύτονας;"

 

"Γιατί είμαι Γερμανός και σύμφωνα με τα στερεότυπα όλοι οι Γερμανοί πρέπει να είναι ή Ναζί ή μέλη μυστικών οργανώσεων."

 

Ο Τζοτάρο το σκέφτηκε λίγο.

 

"Ναι, έχει λογική."

 

Στην άλλη άκρη του δωματίου, ο Κοροσενσέι και η Φρεντερίκα ακόμα διαφωνούσαν.

 

"...όχι μόνο σκότωσες εκείνους τους κακόμοιρους στην Πράγα αλλά και τα παιχνίδια μου στην Ιαπωνία. Είναι σειρά μου τώρα, από όποια πλευρά και αν το δεις."

 

"Ω, πλάκα μου κάνεις; Πότε παίρναμε σειρές για τους φόνους;"

 

"Το ότι δεν τις τηρούσες ποτέ δεν σημαίνει ότι δεν το κάναμε."

 

"Συγγνώμη, αλλά μήπως θα μπορούσατε να τελειώνετε; Έχουμε και δουλειές.", ρώτησε η Πάπρικα που είχε αρχίσει να χάνει την υπομονή της.

 

"Ορίστε, είδες τώρα; Διαφωνούμε και νομίζει ο κόσμος ότι δεν είμαστε ευγενικοί!"

 

"Μα εσύ το άρχισες!"

 

"Θέλεις να αρχίσουμε να συζητάμε τώρα για το ποιος το άρχισε;"

 

"ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ, ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ!", φώναξε η Πάπρικα νευριασμένη.

 

"Ορίστε κυρά μου. Άδειασε μας την γωνιά τώρα.", απάντησε η Φρεντερίκα χτυπώντας τα δάχτυλά της και ανατινάζοντας τον Τζοτάρο.

 

Ο Κοροσενσέι έμεινε ακίνητος για λίγο.

 

"Έλα τώρα, σοβαρά; ΚΑΙ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ;"

 

"Σκασμός. Πάμε σπίτι."

 

"Μα, δεν θέλω να πάμε σπίτι και-"

 

"Είπα σκασμός."

 

"Πω, ρε πούστη μου. Πάλι παντόφλα θα φάω για βράδυ..."

 

Ένα ρήγμα άνοιξε στον χωροχρόνο και η Φρεντερίκα με τον Κοροσενσέι εξαφανίστηκαν.

 

"Επιτέλους τελειώσαμε. Όλοι οι Ναϊτες είναι νεκροί.", είπε ανακουφισμένος ο Αδόλφος.

 

"Όλοι νεκροί; Όχι, κάνεις λάθος. Αυτό ήρθα να σας πω. Ο ίδιος ο αρχηγός του Τάγματος έχει μπλεχτεί στην ιστορία."

 

Ο Αδόλφος κοίταξε με τρόμο την Πάπρικα περιμένοντας εξηγήσεις.

 

"Οι Ναϊτες που κρύβονταν ανάμεσά μας δεν ήταν έξι αλλά επτά. Ο Αρχηγός δεν έχει βρεθεί ακόμα."

 

"Αυτό σημαίνει ότι...", είπε ο Αδόλφος και κοίταξε τον χώρο. Τότε μόλις παρατήρησε ότι ο Άμπε ήταν πεσμένος μπρούμυτα νεκρός και η (censored) του ήταν κόκκινη και γεμάτη αίμα.

 

"Τρέχα."

 

"Τι.. τι εννοείς;"

 

"ΤΡΕΧΑ! ΦΥΓΕ! ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΧΟΛΜΣ, ΤΟΝ ΟΥΡΑΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟN ΤΑΚΟΥΜΙ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΕΔΩ! ΤΩΡΑ!"

 

"Και με εσένα τι θα γίνει;"

 

"ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΝΕΚΡΟΣ! ΦΥΓΕ!"

 

Η Πάπρικα έφυγε γρήγορα μέσα από τον τοίχο και ο Αδόλφος έμεινε μόνος του μέσα στο δωμάτιο.

 

Όχι, έμεινε σχεδόν μόνος του.

 

"Ώστε εσύ είσαι πίσω από όλα. Έπρεπε να το φανταστώ..."

 

"Ακριβώς! Είμαι πάντα μα πάντα πίσω από όλα! Δεν ήταν από την αρχή προφανές αυτό; Αλλά για πες μου, ακόμα και αν ήξερες, τι θα μπορούσες να κάνεις για να με σταματήσεις ακριβώς;", ρώτησε ο Πριάπους χαμογελώντας.

 

Ο Αδόλφος δεν απάντησε.

 

"Άσε, θα απαντήσω εγώ. Τίποτα. Τίποτα απολύτως. Αν και για να είμαι ειλικρινής..."

 

Ο Πριάπους έβγαλε έξω το μεγάλο (censored) του.

 

"...με δυσκολέψατε αρκετά. Και για αυτό θα πεθάνετε. Όλοι σας."

 

Με πρωτοφανή ταχύτητα, ο Πριάπους κάρφωσε το (censored) του στο στέρνο του Αδόλφου, ανοίγοντας τον στα δύο και σκοτώνοντας τον ακαριαία. Έπειτα το έβαλε ξανά μέσα.

 

"Ιωαννίτες, Τεύτονες... Σκυλιά του Βατικανού, ήρθε επιτέλους η ώρα να ξεκαθαρίσουμε τους λογαριασμούς μας μια και καλή. Κανείς δεν πρόκειται να γλιτώσει από την οργή του Τάρου Α. Πριάπους, Αφέντη των Ναϊτων."

 

------------------------------------------

220px-Cross_of_the_Knights_Hospitaller.s

 

Η Πάπρικα περνούσε με ταχύτητα μέσα από τους τοίχους, προσπαθώντας να βρει οποιονδήποτε ζωντανό σχετικό με την ιστορία, Ιωαννίτη ή Τεύτονα. Όμως το μόνο που έβρισκε ήταν νεκροί και συντρίμμια. Και που ήταν ο Κενσίρο; Το πτώμα του δεν ήταν πουθενά, χώρια που δεν μπορούσε να πεθάνει. Τι είχε συμβεί εδώ μέσα; Υπήρχαν όντως άτομα τόσο δυνατά ώστε να τον σκοτώσουν; Στην συνειδητοποίηση αυτής της σκέψης σταμάτησε.

 

"Δεν έχει νόημα... Όπως και να το σκεφτεί κανείς είμαι ο τελευταίος ζωντανός Ιωαννίτης μπλεγμένος στην υπόθεση. Ο Γκαντχάρβα και ο Μόρτιμερ είναι νεκροί, ο Κενσίρο και η Ρίκα εξαφανισμένοι. Ξεκληριστήκαμε...Αποτύχαμε παταγωδώς...", σκέφτηκε λέγοντας την τελευταία φράση δυνατά.

 

"Όχι και αποτύχατε παταγωδώς. Σκοτώσατε ή αποκαλύψατε έξι από τους καλύτερούς μου. Δεν σας είναι αρκετό αυτό;", ρώτησε ο Πριάπους που εμφανίστηκε μπροστά της στα δέκα μέτρα κρατώντας το (censored) του στο χέρι.

 

"Εσύ; Είναι δυνατόν;"

 

"Ναι, ναι εγώ είμαι ο Αρχηγός, ναι είναι δυνατόν και ναι δεν το περίμενε κανείς και μπλα μπλα μπλα. Μπορούμε τα το ξεπεράσουμε;"

 

"Και τώρα ήρθες να τελειώσεις την δουλειά;"

 

"Όχι. Ήρθα να τελειώσω γενικά, χα χα χα!"

 

"Εχμ, ναι, σχετικά με αυτό, από περιέργεια αλλά πως ακριβώς σκοπεύεις να με σκοτώσεις; Σίγουρα ο (censored) εκεί κάτω είναι μεγάλος και απειλητικός, αλλά φονικός; Τι βγάζει δηλαδή; Την ακτίνα θανάτου του Death Star;"

 

"'Ο,τι και να βγάζει, θα είσαι η πρώτη γυναίκα που θα το δει με τα ίδια της τα μάτια!", απάντησε ο Πριάπους και άρχισε να το τρίβει πέρα δώθε με μανία.

 

Η Πάπρικα αναστέναξε και μετά χαμογέλασε.

 

"Δεν βαριέσαι... Και μέχρι εδώ που φτάσαμε καλά είναι. Κρίμα όμως. Με λίγο παραπάνω χρόνο θα μπορούσα να βγάλω τόσα πολλά περισσότερα συμπεράσματα..."

 

"Τώρα είναι πολύ αργά! Ετοιμάσου!"

 

Λίγο όμως πριν τελειώσει το πέρα δώθε ο Πριάπους, η Πάπρικα εξαφανίστηκε από μπροστά του.

 

"Ε, τι συμβαίνει; Τι έγινε; Πού πήγε;

 

...

 

Καλά, δεν πειράζει. Θα βρω τους άλλους..."

------------------------------------------

Κεφάλαιο Δέκατο Τέταρτο

Ab absurdum

 

200px-Coat_of_arms_of_the_Teutonic_Order

Θυμάμαι ότι ο Χολμς και εγώ γίναμε πάλι μέρος αυτής της ιστορίας πριν φτάσουμε καν στην έπαυλη. Λίγα χιλιόμετρα πιο μακριά μας περίμενε ο Ουραχάρα και ο Τακούμι μέσα στην βροχή με μια ομπρέλα.

 

"Καλησπέρα σας κύριοι. Ελπίζω να μην σας ενοχλούμε.", ρώτησε ο Ουραχάρα καθώς έμπαιναν στην άμαξα χωρίς να περιμένουν απάντηση.

 

"Καθόλου κύριοι, περάστε. Γουάτσον, να σου συστήσω τον Νισίτζου Τακούμι, αρχίατρο των Τευτόνων."

 

"Χάρηκα.", είπα και πρότεινα το χέρι μου χωρίς να βρω ανταπόκριση από τον περίεργο νέο..

 

"'Ακου, Χολμς, μου είπε ο Αδόλφος να σας πω ότι όλοι οι Ναϊτες είναι νεκροί.", είπε ο Τακούμι. "Αλλά ξέρουμε ότι κάνει λάθος."

 

Ο Ουραχάρα έγνεψε καταφατικά και ο Τακούμι πήγε να συνεχίσει.

 

"Αδόλφος;", ρώτησα.

 

"Εννοεί τον Αδόλφο Ράινχαρντ, τον εντομολόγο. Είναι ο τελευταίος από το Τάγμα μας που είχε μπλεχτεί σε αυτήν την ιστορία.", μου απάντησε ο Χολμς. "Αλλά άφησε τον κύριο Τακούμι να τελειώσει."

 

"Ο Αδόλφος δεν ήξερε ότι ήταν και ο Αρχηγός μπλεγμένος. Έτσι, με τον θάνατο του Τζοτάρο έχουμε όντως έξι Ναϊτες νεκρούς αλλά όχι τον Αρχηγό. Ας αρχίσουμε λοιπόν την εις άτοπο απαγωγή. Στην αρχή της μέρας ήμασταν επτά άτομα ακόμα μπλεγμένα ενεργά σε αυτήν την ιστορία. Από αυτούς, εγώ και ο Αδόλφος προφανώς δεν είμαστε ο Αρχηγός, άρα μας μένουν πέντε. Από τους πέντε, ο Τζοτάρο αποδείχθηκε ότι ήταν "απλό" μέλος των Ναϊτών, άρα μας μένουν τέσσερις. Από τους τέσσερις, η Φρεντερίκα και ο Κοροσενσέι αποκλείονται γιατί τους είδα να σκοτώνουν τον Τζοτάρο και μετά να εξαφανίζονται αφού ισχυρίστηκαν ότι είχαν έρθει εδώ για διακοπές. Άρα μας μένουν δύο, ο Άμπε και ο Πριάπους. Ο Άμπε όμως ήταν ήδη νεκρός με το που άρχισε η μέρα και ας μην το πρόσεξε σχεδόν κανείς αυτό. Άρα ποιος μας μένει;"

 

Σιωπή έπεσε μέσα στην άμαξα. μέχρι που ο Τακούμι συνέχισε.

 

"Είδατε; Τα έλεγα εγώ στην αρχή αλλά δεν με άκουγε κανένας. Θα μπλέξουμε άσχημα! Θα πεθάνουμε! Θα μας καθαρίσουν οι Ναϊτες! Αλλά κανείς δεν άκουγε τον Τακούμι!"

 

"Ο γιατρός έχει δίκιο Χολμς. Οι Ιωαννίτες είναι ή νεκροί ή εξαφανισμένοι και εμείς έχουμε αποκαλυφθεί. Ο Πριάπους θα ξεφύγει για άλλη μια φορά και εμείς θα βρισκόμαστε σε διαρκή κίνδυνο όσο τον κυνηγάμε χωρίς εφόδια και συμμάχους.", είπε ο Ουραχάρα.

 

Ο Χολμς έμεινε για λίγο βυθισμένος στις σκέψεις του.

 

"Κύριοι, θα συμφωνήσω μαζί σας. Δυστυχώς, χάσαμε μια πολύ μεγάλη ευκαιρία αλλά τώρα προέχει η ασφάλειά μας. Ήρθε η ώρα να εξαφανιστούμε για λίγο."

 

"Μισό λεπτό; Τι εννοείς με το "να εξαφανιστούμε;"", ρώτησα.

 

"Εννοώ ότι εσύ θα επιστρέψεις μόνος σου στο Λονδίνο ενόσω εμείς οι τρεις βρίσκουμε ένα μέρος για να κρυφτούμε για λίγους μήνες."

 

"Και τι θα πω στο Λονδίνο αν με ρωτήσουν;"

 

"Ό,τι σου κατέβει στο κεφάλι. Πραγματικά, δεν έχει σημασία. Αυτοί που με καταζητούν θα ξέρουν τι πραγματικά συμβαίνει, έτσι και αλλιώς."

 

----------------------------------------

 

"Αυτή είναι όλη η ιστορία, Σερ Χένρι. Ξέρω ότι ακούγεται εξωφρενική, αλλά είναι δυστυχώς απολύτως αληθινή."

 

"Μάλιστα... Έχω όμως κάποιες απορίες. Πρώτον, μάθατε ποτέ τι συνέβη στην Έμιλυ Μόρτιμερ;"

 

"Δυστυχώς ναι. Μόλις γύρισα στο Λονδίνο έμαθα ότι η Έμιλυ Μόρτιμερ είχε δολοφονηθεί μερικούς μήνες νωρίτερα. Το πιο ασφαλές συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι ότι την σκότωσαν οι Ναϊτες προκειμένου να μπορέσει να διεκδικήσει την περιουσία του λόρδου Μόρτιμερ ο μακρινός συγγενής του, ο Κάιζαρ.

 

"Και ο Χολμς; Ξέρετε που βρίσκεται;"

 

Δυστυχώς όχι. Έχει εξαφανιστεί και καλά κάνει. Κινδυνεύει η ζωή του.

 

"Πολύ καλά....", είπε ο Σερ Χένρι και έμεινε σκεπτικός.

 

"Σερ... Χένρι, μπορώ να σας ρωτήσω κάτι;"

 

"Φυσικά."

 

"Είχατε πάντα το κεφάλι περιστεριού;"

 

"Εσύ τι νομίζεις, ηλίθιε βλάκα; Εσύ είχες πάντα μουστάκι;"

 

"Μα, έχω μουστάκι;"

 

"Που θες να ξέρω αν έχεις μουστάκι ηλίθιε αφηγητή που παριστάνεις τον γιατρό;"

 

"Μα... δεν είσαι ο σερ Χένρι;"

 

"Ποιος "Σερ Χένρι", γαμώ τα καντήλια μου; Είμαι ο Οκοσάν, ο βασιλιάς της πουτίγκας."

 

"Μα, μα, μα..."

 

"Τι "μα"; Θα την φας την πουτίγκα που σου έβαλα ή θα σε χέσω;"

 

"Ποια πουτίγκα;"

 

"Πλάκα μου κάνεις; Γιατί σε έφερα στο σπίτι μου; Για κουβεντούλα;"

 

"Στο σπίτι σου;"

 

"Φίλε, είσαι ηλίθιος τελικά, έτσι;"

 

Όχι, δεν είμαι ηλίθιος. Απλώς... κοιμάμαι...

 

Ξυπνάω... το λάπτοπ είναι ανοιχτό μπροστά μου στο τραπέζι της κουζίνας και το κεφάλι μου πονάει. Τι συνέβη; Α, ναι, με πήρε ο ύπνος. Τι ώρα είναι; Είναι Έξι... ΕΞΙ; ΣΚΑΤΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΠΑΛΕΡΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ! ΠΩΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΘΑ ΑΡΓΗΣΩ.

 

"Φυσικά και θα αργήσεις ηλίθιε. Αφού όλη την μέρα δεν έκανες τίποτα, σαν γνήσιος Ελληνάρας θα τρέχεις την τελευταία στιγμή."

 

Οκοσάν; Τι στον διάολο θέλεις στο τραπέζι της κουζίνας μου;

 

"Είσαι και τυφλός εκτός από ηλίθιος; Ποια κουζίνα σου; Θα την φας την πουτίγκα ή θα σε χέσω;"

 

Ποια πουτίγκα;

 

"Α καλά κατάλαβα. Ε, Πριάπους, ο αφηγητής αρνείται να φάει την πουτίγκα σου."

 

"Τι, σοβαρά;"

 

"Περίλαβέ τον πρώτα και μετά θα τον χέσω."

 

Ε, Πριάπους, τι στο διάολο γυρεύεις μέσα στο σπίτι μου;

Και γιατί είσαι γυμνός;

Και γιατί κρατάς το (censored) σου στο χέρι;

Και γιατί πλησιάζεις;

Και γιατί σηκώνεται;

Και γιατί σου κάνω τόσες πολλές ερωτήσεις ενώ είναι προφανές τι πρόκειται να συμβεί; Και γιατίαΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 

 

Ξυπνάω... το λάπτοπ είναι ανοιχτό μπροστά μου στο τραπέζι της κουζίνας και το κεφάλι μου πονάει. Τι συνέβη; Α, ναι, με πήρε ο ύπνος. Τι ώρα είναι; Είναι Έξι... ΕΞΙ; ΣΚΑΤΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΠΑΛΕΡΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ! ΠΩΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΘΑ ΑΡΓΗΣΩ.

 

Όχι περίμενε, όνειρο ήταν. Δεν είναι έξι το απόγευμα. Είναι τρεις το βράδυ. Ναι, αλλά πρέπει να γράψω για το Παλέρμο; Μα όχι, δεν πρέπει να γράψω για το Παλέρμο. Αλλά γιατί δεν πρέπει να γράψω για το Παλέρμο; Α, ναι θυμήθηκα. Δεν έχω να γράψω για το Παλέρμο γιατί το Παλέρμο

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ

 

---------------------------------------------

 

1 ) OdyMonaxos - Kenshiro (Hokuto no Ken) Αθώος

2 ) Babba - Ryonosuke Uryu (Fate/Zero) Αθώος

3 ) Vagelio - Tarou A. Priapus (Priapus) Αθώος

4 ) Fallen Mpougatsa - Kaisar Lidfard (Shingeki no Bahamut) Δολοφόνος

5 ) The Gunsmasha - Sakamoto (Sakamoto desu ga?) Δολοφόνος

6 ) Black Kaiser - Urahara Kisuke (Bleach) Επιθεωρητής

7 ) Kalamaris - Furudo Erika (Umineko no naku koro ni) Αθώος

8 ) John Crabs - Mr Satan (Dragon Ball series) Αθώος

9 ) Zane - Gandharva (Kubera) Αθώος

10) Black Rock - Okosan (Hatoful Boyfriend) Δολοφόνος

11) Lord Leon - Korosensei (Assassination Classroom) Αθώος

12) Takayama Yuichi - Nishijou Takumi (Chaos;Head) Γιατρός

13) Ghostprince - JOHHJJ JOJOH HJJ (Terra Formars) Αθώος

14) Keito - Paprika (Paprika) Αθώος

15) Mika.siam - Hikigaya Hachiman (My teen romantic comedy SNAFU) Αθώος

16) Kamui - Pegasus (Oyasumi Punpun) Αθώος

17) demonicMC - Jotaro Kujo (JoJo's Bizzare Adventure) Δολοφόνος

18) zennith666 - Favaro Leone (Shingeki no Bahamut:Genesis) Δολοφόνος

19) Jorg - Adolf Reinhard (Terra Formars) Vigilante

20) Fandom - Abe (Kuso Miso Technique) Αθώος

21) The Tragic Prince - Frederica Bernkastel (Umineko no naku koro ni) Αθώος

22) πίου-πίου - Sebastian Michaelis (Kuroshitsuji) Αθώος

23) Theodore - Kuranosuke Koibuchi (Kuragehime) Αθώος

24) Mad Hatter - Shun Kurosaki (yu-gi-oh Arc-V) Δολοφόνος

 

---------------------------------------------

Αυτά που λέτε γιατρέ μου.

 

"Πολύ καλά. Άρα, ας ανακεφαλαιώσουμε. Έφτιαξες έναν κόσμο με Ιπποτικά Τάγματα που θέλουν να καταστρέψουν τον κόσμο, δολοφόνους, καλούς, κακούς και τα λοιπά, στον οποίο εσύ έχεις τον απόλυτο έλεγχο;"

 

Μάλιστα.

 

"Και δεν σου φαίνεται καθόλου ανησυχητικό αυτό;"

 

Όχι, ιδιαίτερα. Γιατί;

 

"Τίποτα, μην το σκέφτεσαι. Και, να σε ρωτήσω, έβαλες εμένα, τον θεραπευτή σου, σε αυτόν τον κόσμο ονομάζοντάς με Πάπρικα;"

 

"Μάλιστα. Είχα δει κάποτε ένα anime με παρόμοια θεματολογία και μου είχε μείνει."

 

"Πολύ καλά."

 

Πείτε μου γιατρέ, είναι σοβαρή η περίπτωση μου;

 

"Όχι, μην ανησυχείς. Μερικά χάπια και μια λοβοτομούλα αργότερα θα είσαι εντάξει."

 

Α, πολύ καλ-, ΤΙ; ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΠΛΑΚΑ;

 

"Φυσικά και κάνω πλάκα, ηρέμησε. Απλώς θα χρειαστεί να σου κάνουν θεραπεία δύο ειδικοί συνεργάτες μου."

 

Πολύ καλά. Θα τους συναντήσω εδώ ή θα πρέπει να-

 

"Ε, Πριάπους, αυτός εδώ είναι που δεν θέλει να φάει την πουτίγκα σου."

 

"Τι, σοβαρά;"

 

"Περίλαβέ τον πρώτα και μετά θα τον χέσω."

 

ΕΕΕΕΕΕΕ, ΠΕΡΙΜΕΜΕ. ΟΧΙ ΠΑΛΙ.

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

Ξυπνάω... το λάπτοπ είναι ανοιχτό μπροστά μου στο τραπέζι της κουζίνας και το κεφάλι μου πονάει. Τι συνέβη; Τίποτα στο διάολο δε συνέβη γιατί κλείνω το λάπτοπ και πάω για ύπνο. Α στα κομμάτια πια. Τσουρέκια μου τα έκανε πια αυτό το Παλέρμο που δεν με ανάγκασε κανένας να διοργανώσω.

 

Καλή σας νύχτα.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. I regret nothing. :P


Edited by Osama Bin Laden, 31 December 2014 - 06:03.




Also tagged with one or more of these keywords: Παλέρμο, Δολοφόνοι, Αθώοι, Επιθεωρητές, Γιατρός, Vigilante, unfunny reference in title, Fandom η εκδίκηση είναι ένα, πιάτο που τρώγεται από το, ψυγείο