Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Τσαγάκι και Eλαφρά Kουβεντούλα στην .aNiMe//GR//gr Town: Five Nights at Freddy's

Παλέρμο Δολοφόνοι Αθώοι Επιθεωρητές Γιατρός Vigilante unfunny reference in title Fandom η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται από το ψυγείο

  • This topic is locked This topic is locked
216 replies to this topic

#196 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 27 December 2014 - 17:22

Jotaro Kujo (ακα 4th best jojo)


jotaro_kujo_by_no28t20-d5idesm_zps12d247

(sexy wow bishonen 10/10 would ship much stands so kakyouin)



 

Χμφ... Επιτέλους, Koibuchi (Theodore) , ελπίζω θα λογοδοτήσεις λίγο καλύτερα τώρα που υπάρχει λίγο περισσότερη πίεση πάνω σου..



#197 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 28 December 2014 - 02:12

Bernkastel (prince)

 

images?q=tbn:ANd9GcRl2jycEWCyaTx2IlD1pN8

 

 

Μπραβο.. Καταφερατε να κανετε το παιχνιδι ξανα βαρετο. Και σα να μην εφτανε αυτο διωξατε και τον Sebastian μου.

 

*Χαστουκιζει τον Priapus*



#198 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 28 December 2014 - 02:48

Nishijou Takumi

UFhmrQU.jpg

 

Τ-τ-τι στο καλό κάνουν; Τα έχουν χάσει τελείως... Από τότε που έφυγε ο Urahara όλοι τους ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ. Ψηφίζουν τον έναν και τον άλλον, χωρίς να βασίζουν τις ψήφους τους σε τίποτα αντικειμενικό... Ε-ε-ετσι όπως πάει θα πεθάνουμε όλοι... Θα πεθάνουμε όλοι... θα πεθάνουμε όλοι. Όλοι... Δεν θέλω να πεθάνω... Δεν θέλω να πεθάνω... Δεν θέλω να πεθάνω... ΔΕΝ θα πεθάνω... ΔΕΝ θα πεθάνω... ΔΕΝ θα πεθάνω. ΔΕΝ θα πεθάνω! Θα βγω από 'δω μέσα ζωντανός. Θα βγω από 'δω μέσα ζωντανός! Θα βγω από 'δω μέσα ζωντανός!

Δεν πρόκειται να αφήσω κανέναν να με σκοτώσει. Όχι ότι και να ήθελε θα μπορούσε. Δ-δεν το έχω σε τίποτα να ξεπαστρέψω οποιονδήποτε πάει να με αγγίξει. Το μόνο πράγμα που χρειάζεται είναι να κάνω ένα μονο real-boot...


" P-P-Priapus(Vagelio)! Π-π-πέρνεις τ-τ-την ψήφο μου για τώρα επειδή από την αρχή ακόμα ψηφίζεις πάντα ό,τι ψήφιζαν και οι αποθανόντες δολοφόνοι. Υ-υ-υπάρχουν δ-δ-δύο επιλογές. Είτε είσαι β-βλαμενος homo ερωτύλος κ-κ-και άθελα σου ε-ε-έγινες εργαλείο των δολοφόνων ή είσαι ε-ε-ένας από αυτούς. Ε-ε-εαν δεν θες να πεθάνεις μ-μ-μιλα. Ε-ε-έτσι ο-ο-όπως πάει θα ε-ε-εκτελεστείς, και πίστεψε με, δεν θέλω να φορτωθώ τον θάνατο ε-ε-ενός αθώου. Μίλα πανάθεμά σε, μίλα!

Γ-ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΥΝΗΓΑ?!

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ?!

Δικαιολόγησε τον εαυτό σου! Μην φορτώνεις την ζωή σου στους άλλους! "

A-DITTO(used transform): Λίγο formating.


Edited by Takayama Yuichi, 28 December 2014 - 02:50.


#199 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 28 December 2014 - 04:59

 

 Ε-ε-έτσι ο-ο-όπως πάει θα ε-ε-εκτελεστείς, και πίστεψε με, δεν θέλω να φορτωθώ τον θάνατο ε-ε-ενός αθώου. Μίλα πανάθεμά σε, μίλα!

Γ-ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΥΝΗΓΑ?!

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ?!

Δικαιολόγησε τον εαυτό σου! Μην φορτώνεις την ζωή σου στους άλλους! "

 


39467988_p1_zps540500f7.jpg

Τarou A. Priapus (vagelio)

Μα, δεν φορτώνω την ζωή μου σε κανέναν, oι θεοί είναι αθάνατοι αγαπητέ θνητέ -και όχι τόσο ανδρείε- Takumi. Μπορούμε να μιλήσουμε πριβέ στο δωμάτιο μου για λεπτομέρειες περί αθανασίας αν το επιθυμείς *chuckles*.

Η αλήθεια όπως έχετε ήδη δει, είναι ότι είμαι καλύτερος στο να ξεσκεπάζω τους ρόλους τον άλλων στο κρεβάτι, και όχι στο παλέρμο. Είναι γεγονός το ότι δεν έκανα τις καλύτερες επιλογές που θα μπορούσα να κάνω, but, well, I can't help it. Κρίμα που θα σπαταλήσετε τον χρόνο σας πάνω μου αντί να ψάξετε τον τελευταίο.

Για χιλιοστή φορά εντοσθόλαγνε(babba), δεν έχω ρόλο, και το ποιους έχεις ανακαλύψει δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Αν δεν είναι ο Kuranosuke(theo) δολοφόνος τότε είσαι σίγουρα εσύ.


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#200 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 28 December 2014 - 11:59

fate_z01.jpg

Ryonosuke Uryu(Babba)

 

Καλά, αφού επιμένεις.

Kuranosuke(Theodore

Αλλά άμα βγει αθώος θα με ψηφίσεις, έτσι;

 


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#201 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 28 December 2014 - 12:21

Abe

 

Attached File  220px-Kusomisotechnique.jpg   70.98KB   0 downloads

 

Μετά από τόσα που περάσαμε Πριαπους(Vaggelio) δε θα μπορούσα να σε ψηφίσω.

Πως θα περνούσα εξάλλου τις υπόλοιπες μέρες μου εδώ;

Οπότε, Koibuchi (Theodore).



#202 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 28 December 2014 - 14:10

To κατάστημα έκλεισε.



#203 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 28 December 2014 - 15:40

Κεφάλαιο Δωδέκατο

Μέσα στην νύχτα, μέρος πρώτο

 

Ο Κουρανοσούκε Κοϊμπούτσι σύρθηκε σε μια γωνία και, παρ'όλο που δεν είχε βγάλει άχνα όλη την ημέρα, άρχισε να φωνάζει λες και μόνο τώρα, στο τέλος, συνειδητοποιούσε ότι η ζωή τους όντως βρισκόταν σε κίνδυνο.

 

"Όχι. Όχι. Δεν θα πεθάνω εδώ πέρα. Δεν είναι δυνατόν να πεθάνω εδώ πέρα! Απλώς δεν είναι δυνατόν!"

 

Κανείς δεν απάντησε. Ο Αδόλφος άρχισε να κάνει μερικά βήματα προς τον νεαρό, φορτίζοντας ταυτόχρονα τις δυνάμεις του.

 

"Εγώ ήθελα απλώς να βοηθήσω. Δεν θα την πληρώσω για αυτό. Το ακούτε; Δεν πρόκειται να την πληρώσω για αυτό!"

 

Ο Αδόλφος δεν έδωσε σημασία. Έκανε άλλο ένα βήμα και πήγε να ακουμπήσει τον έντρομο νεαρό.

 

"Είπα ότι δεν πρόκειται να πεθάνω! Κάνε στην άκρη!"

 

Ο Κοϊμπούτσι έκλεισε τα μάτια, όρμησε προς τον Αδόλφο και προς έκπληξη όλων, τον έριξε κάτω. Έπειτα, ανενόχλητος, βγήκε από το σαλόνι και εξαφανίστηκε μέσα στην νύχτα.

 

"Τι κάθεστε και τον κοιτάτε; Γιατί δεν τον σταμάτησε κανείς, διάολε;", ρώτησε ο Αδόλφος  καθώς σηκωνόταν πάλι στα πόδια του.

 

"Γιατί η έπαυλη είναι ένα επικίνδυνο μέρος την νύχτα.", του απάντησε η Φρεντερίκα. "Ο θάνατος θα βρει το κακόμοιρο το παιδί είτε το θέλει είτε όχι. Το θέμα όμως δεν είναι το "αν", αλλά το "πότε" και το "που"."

 

Κανείς δεν απάντησε και σιγά σιγά, όλοι οι καλεσμένοι αποχώρησαν από το σαλόνι και κατευθύνθηκαν προς τα δωμάτιά τους. Η νύχτα ήταν σκοτεινή και κρύα και αυτοί ήταν πολύ κουρασμένοι για να ασχοληθούν άλλο.

 

 

(Ο "πραγματικός" θάνατος του Theodore μετακινείται για το ποστ της νύχτας).

 

---------------------------------------------

 

1 ) OdyMonaxos - Kenshiro (Hokuto no Ken) Αθώος

2 ) Babba - Ryonosuke Uryu (Fate/Zero)

3 ) Vagelio - Tarou A. Priapus (Priapus)

4 ) Fallen Mpougatsa - Kaisar Lidfard (Shingeki no Bahamut) Δολοφόνος

5 ) The Gunsmasha - Sakamoto (Sakamoto desu ga?) Δολοφόνος

6 ) Black Kaiser - Urahara Kisuke (Bleach) Επιθεωρητής

7 ) Kalamaris - Furudo Erika (Umineko no naku koro ni) Αυτοκτονημένος Αθώος

8 ) John Crabs - Mr Satan (Dragon Ball series) Αθώος

9 ) Zane - Gandharva (Kubera) Αθώος

10) Black Rock - Okosan (Hatoful Boyfriend) Δολοφόνος

11) Lord Leon - Korosensei (Assassination Classroom)

12) Takayama Yuichi - Nishijou Takumi (Chaos;Head, τo VN, όχι το anime, αυτό είναι σκουπίδι και κάνουμε πως δεν υπάρχει.)

13) Ghostprince - JOHHJJ JOJOH HJJ (Terra Formars) Αθώος

14) Keito - Paprika (Paprika) Αθώος

15) Mika.siam - Hikigaya Hachiman (My teen romantic comedy SNAFU) Αθώος

16) Kamui - Pegasus (Oyasumi Punpun) Αθώος

17) demonicMC - Jotaro Kujo (JoJo's Bizzare Adventure)

18) zennith666 - Favaro Leone (Shingeki no Bahamut:Genesis) Δολοφόνος

19) Jorg - Adolf Reinhard (Terra Formars)

20) Fandom - Abe (Kuso Miso Technique)

21) The Tragic Prince - Frederica Bernkastel (Umineko no naku koro ni)

22) πίου-πίου - Sebastian Michaelis (Kuroshitsuji) Αθώος

23) Theodore - Kuranosuke Koibuchi (Kuragehime) Αθώος

24) Mad Hatter - Shun Kurosaki (yu-gi-oh Arc-V) Δολοφόνος

 

---------------------------------------------

Πέφτει νύχτα. Ρόλοι, you know the drill.



#204 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 28 December 2014 - 21:07

Μέσα στην νύχτα, μέρος δεύτερο

 

Για άλλη μια φορά, η νύχτα είχε πέσει πάνω από τον ουαλικό βάλτο. Μέσα στην έπαυλη όμως κάτι είχε αλλάξει. Όλα φαίνονταν ξαφνικά πιο σκοτεινά, πιο απειλητικά, πιο απόμακρα. Ίσως να είχε να κάνει με το ότι όλοι συνειδητοποιούσαν πλέον πως ακόμα και αν βρίσκονταν οι ένοχοι, κατά πάσα πιθανότητα κανείς δεν θα έβγαινε ζωντανός από αυτήν την ιστορία. Ίσως, από την άλλη, να έφταιγε απλώς το γεγονός ότι ο Σεμπάστιαν, που διατηρούσε όσο καλύτερα μπορούσε μόνος του το σπίτι, είχε εξορκιστεί και κανένας κερατάς δεν φιλοτιμούταν να ανάψει τα φώτα την νύχτα. Έτσι, όλοι μένανε πίσω από τις κλειδωμένες πόρτες των δωματίων τους, ελπίζοντας ότι μέσα στο σκοτάδι της νύχτας θα βρουν λίγη από την γαλήνη που τόσο πολύ τους έλειπε τις τελευταίες μέρες.

 

Όλοι;

 

Φυσικά και όχι.

 

Γιατί μια άμοιρη ψυχή αρνιόταν να γυρίσει στο δωμάτιό της από φόβο ότι καραδοκούν να την σκοτώσουν. Και έτσι, ο Κουρανοσούκε Κοϊμπούτσι έτρεχε, όχι, σκόνταφτε μέσα σε ερειπωμένους σκοτεινούς διαδρόμους προσπαθώντας μάταια να βρει λίγη ηρεμία. Δεν ήξερε που πήγαινε και, φυσικά, δεν κατάλαβε καν πως βρέθηκε στο καλοκαιρινό σαλόνι του τρίτου ορόφου, εκεί που μια νύχτα πριν τέσσερα άτομα πολέμησαν για την ζωή τους αλλά μόνο ένα βγήκε ζωντανό. Η μεγάλη τρύπα στον εξωτερικό τοίχο υπήρχε ακόμα και το μόνο που ακουγόταν ήταν ο θόρυβος από τον άνεμο και την βροχή που λυσομανούσε έξω.

 

"Που βρέθηκα; Φαίνεται ότι χάθηκα...", είπε τελικά παρατηρώντας ότι βρισκόταν σε ένα δωμάτιο στο οποίο δεν είχε ξαναμπεί.

 

"Ω, φίλε! Επιτέλους κάποιος με λίγο γούστο!", φώναξε κάποιος μέσα στο δωμάτιο κάνοντας τον Κοϊμπούτσι να ασπρίσει από τον φόβο του.

 

"Ποι-Ποιος είναι εκεί;"

 

"Μα... μα εγώ είμαι.", απάντησε η φωνή. "Δε με αναγνωρίζεις;"

 

Εκείνη την στιγμή, μια αστραπή έπεσε έξω και το φως της στιγμιαία αποκάλυψε τον Ριονοσούκε να κάθετε σε μια μισοκατεστραμμένη πολυθρόνα.

 

"Εσύ; Ο ψυχοπαθής;"

 

"Φίλε, άστα αυτά τώρα! Και εσύ γουστάρεις το μακελειό που έγινε εδώ, ε; Μεγάλε, το ήξερα ότι είσαι εντάξει τελικά!"

 

"Τι; Πως;"

 

Ο Ριονοσούκε σηκώθηκε, πήγε προς τον Κοϊμπούτσι και τον τράβηξε από το μπράτσο.

 

"Έλα να σε ξεναγήσω. Θα γουστάρεις πολύ λέμε."

 

"Να με ξεναγήσεις; Τι λες;"

 

"Να σου δείξω που χύθηκε αίμα! Τα σημάδια δεν τα καθάρισαν ποτέ! Φίλε, γαμάει!"

 

Ο Κοϊμπούτσι δεν έβγαλε άχνα και άφησε τον Ριονοσούκε να τον τραβήξει προς ένα κατεστραμμένο ράφι.

 

"Εδώ έγινε χαμός! Δες! Κάποιος πέταξε τον άλλο και οι άσπρες πορσελάνες έγιναν κόκκινες από το αίμα!"

 

Ύστερα, τον τράβηξε στην άλλη μεριά του δωματίου δείχνοντας του κομμάτια σάρκας καρφωμένα σε κρύσταλλα .

 

"Και εδώ πρέπει να έγινε της τρελής! Κυριολεκτικά πάλεψαν πάνω στα γυαλιά που μόλις είχαν σπάσει. Δεν είναι γαμάτο;"

 

"Είναι... αηδιαστικό...", απάντησε ο Κοϊμπούτσι με ειλικρίνεια.

 

"Καλά, ναι, έχεις δίκιο. Δεν είναι αυτό το καλύτερο. Έλα να σου δείξω."

 

Ο Ριονοσούκε οδήγησε τον Κοϊμπούτσι στο κέντρο του δωματίου. Εκεί βρισκόταν ένα χέρι πεταμένο κάτω.

 

"Δεν είναι απίστευτό;", ρώτησε ο Ριονοσούκε σηκώνοντάς το και εκτείνοντας με αυτό χειραψία στον συνομιλητή του. "Σκέψου πόσα θα μπορούσες να κάνεις με αυτό!"

 

Ο Κοϊμπούτσι μαζεύτηκε και έκανε τρία βήματα πίσω.

 

"Τι συμβαίνει στον εγκέφαλό σου; Γιατί σίγουρα κάτι συμβαίνει εκεί μέσα."

 

Άλλη μια αστραπή φώτισε το δωμάτιο και ο Κοϊμπούτσι παρατήρησε ότι ο Ριονοσούκε ήταν πλέον σοβαρός.

 

"Άρα θες να πεις ότι δεν σου αρέσουν αυτά που σου δείχνω;", ρώτησε ο Ριονοσούκε πετώντας το χέρι και βγάζοντας μαχαίρι.

 

Ο Κοϊμπούτσι είχε αρχίσει να πανικοβάλλεται. Πήγε να κάνει άλλα τρία βήματα πίσω αλλά τα συντρίμμια κάποιου σύνθετου τον έκαναν να χάσει την ισορροπία του και να πέσει κάτω.

 

"Αναρωτιέμαι...", είπε ο Ριονοσούκε πλησιάζοντας, "το αίμα που θα βγάλεις θα είναι αρκετό να για καλύψει όλα τα σημάδια αυτής της μάχης;"

 

"Κάνε πίσω. Το εννοώ. Μην πλησιάζεις άλλο!", φώναξε ο Κοϊμπούτσι ψάχνοντας απεγνωσμένα κάτι στο πάτωμα για να αμυνθεί.

 

Ο Ριονοσούκε όρμησε με το μαχαίρι και κάρφωσε τον Κοϊμπούτσι στον λαιμό. Την τελευταία στιγμή, ο Κοϊμπούτσι βρήκε ένα ασημένιο μαχαίρι γλυκού και όπως έπεσε πάνω του ο Ριονοσούκε το κάρφωσε με δύναμη στο στέρνο του. Ο Ριονοσούκε δεν πτοήθηκε από αυτό. Έχοντας τον Κοϊμπούτσι από κάτω του, τον κάρφωνε με μανία ξανά και ξανά και ξανά και ξανά... Αλλά όσο περνούσε η ώρα, οι μαχαιριές γινόντουσαν όλο και πιο αδύναμες και ο Ριονοσούκε όλο και πιο κουρασμένος... Στο τέλος όμως δεν σταμάτησε επειδή κουράστηκε αλλά επειδή συνειδητοποίησε κάτι που τον γέμισε με πρωτόγνωρη απορία. Κάθισε δίπλα από το πτώμα του Κοϊμπούτσι και πετώντας το μαχαίρι κάτω άγγιξε την πληγή στο στήθος του γεμίζοντας το χέρι του με αίμα. Ξαφνικά, δεν τον ένοιαζε ούτε το μακελειό που είχε γίνει εδώ μέσα, ούτε το πτώμα που βρισκόταν δίπλα του.

 

"Κοίτα να δεις τελικά... που αυτό που έψαχνα βρισκόταν μέσα μου... Δεν είναι απίστευτο αυτό; Χαχα! Γαμάτο είναι! Αλλά γιατί; Γιατί δεν μου το είπε κανείς; Γιατί; Θα έκανε τα πάντα τόσο πολύ πιο εύκολα... Τόσο πολύ καλύτερα... Τόσο πολύ πιο... απλά...", είπε με δυσκολία πριν υποκύψει στα τραύματά του και πέσει κάτω νεκρός.

 

Για άλλη μια φορά, ησυχία έπεσε μέσα στην μεγάλη αίθουσα. Το μόνο που ακουγόταν ήταν ο θόρυβος της καταιγίδας που χτυπούσε με δύναμη την παλιά έπαυλη και τα βήματα κάποιου που απομακρυνόταν γρήγορα από την σκηνή...

 

---------------------------------------------

 

1 ) OdyMonaxos - Kenshiro (Hokuto no Ken) Αθώος

2 ) Babba - Ryonosuke Uryu (Fate/Zero) Αθώος

3 ) Vagelio - Tarou A. Priapus (Priapus)

4 ) Fallen Mpougatsa - Kaisar Lidfard (Shingeki no Bahamut) Δολοφόνος

5 ) The Gunsmasha - Sakamoto (Sakamoto desu ga?) Δολοφόνος

6 ) Black Kaiser - Urahara Kisuke (Bleach) Επιθεωρητής

7 ) Kalamaris - Furudo Erika (Umineko no naku koro ni) Αυτοκτονημένος Αθώος

8 ) John Crabs - Mr Satan (Dragon Ball series) Αθώος

9 ) Zane - Gandharva (Kubera) Αθώος

10) Black Rock - Okosan (Hatoful Boyfriend) Δολοφόνος

11) Lord Leon - Korosensei (Assassination Classroom)

12) Takayama Yuichi - Nishijou Takumi (Chaos;Head, τo VN, όχι το anime, αυτό είναι σκουπίδι και κάνουμε πως δεν υπάρχει.)

13) Ghostprince - JOHHJJ JOJOH HJJ (Terra Formars) Αθώος

14) Keito - Paprika (Paprika) Αθώος

15) Mika.siam - Hikigaya Hachiman (My teen romantic comedy SNAFU) Αθώος

16) Kamui - Pegasus (Oyasumi Punpun) Αθώος

17) demonicMC - Jotaro Kujo (JoJo's Bizzare Adventure)

18) zennith666 - Favaro Leone (Shingeki no Bahamut:Genesis) Δολοφόνος

19) Jorg - Adolf Reinhard (Terra Formars)

20) Fandom - Abe (Kuso Miso Technique)

21) The Tragic Prince - Frederica Bernkastel (Umineko no naku koro ni)

22) πίου-πίου - Sebastian Michaelis (Kuroshitsuji) Αθώος

23) Theodore - Kuranosuke Koibuchi (Kuragehime) Αθώος

24) Mad Hatter - Shun Kurosaki (yu-gi-oh Arc-V) Δολοφόνος

 

---------------------------------------------

Μπαίνοντας μέσα παρατηρείτε ότι το δωμάτιο είναι άδειο. Σε έναν τοίχο υπάρχει καρφωμένο ένα σημείωμα που γράφει:

 

"Κυρίες και κύριοι, καλημέρα. Δυστυχώς, δεν θα είμαι μαζί σας σήμερα. Πήγα να ψαρέψω βατράχια τον βάλτο. Ξέρετε τι να κάνετε, έτσι;

 

-Ουραχάρα Κισούκε

 

Υ.Γ. Πάλι νηστικοί θα μείνετε σήμερα. Βαριόμουν να φτιάξω πρωινό για όλους σας."

 

Η νύχτα πέφτει την Δευτέρα στις 23:59.

 



#205 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 28 December 2014 - 21:23

Adolf Reinhard (Jorg)

 

Κάθεται ο τελευταίος δολοφόνος και μας παίζει στα δάχτυλα του.
Priapus (Vagelio) ή ώρα σου πλησιάζει.


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#206 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 28 December 2014 - 22:11

page00081_zps1c73befb.jpg

Τarou A. Priapus (vagelio)


Χαίρομαι που παραδέχεστε επιτέλους πόσο περίτεχνα σας παίζω στα δάχτυλα μου αγαπητέ Adolf(jorg), και ο δολοφόνος εδώ που τα λέμε παίζει εξαιρετικά περίτεχνα τις επιλογές και τις κινήσεις μου στα δικά του δάχτυλα. Θα προτιμούσα να έπαιζε άλλα πράγματα αντί για τις κατηγορίες μου, αλλά δεν έχω αυτήν την πολυτέλεια δυστυχώς.

Το καλό με το θάψιμο που πήγε να κάνει είναι ότι για να με κάψει, δεν έφαγε τον Nishijou Takumi(yuichi) ή εσάς (jorg) oπότε υπάρχουν τουλάχιστον δυο άτομα που είναι σίγουροι αθώοι, και πιθανότατα θα κυνηγήσει την επόμενη νύχτα. Ο Κοrosensei(leon) είναι πιθανότατα και αυτός αθώος, που σημαίνει ότι μένουν η δεσποινίς bernkastel(tragic prince),ο  Jotaro-kun(DMC) και ο ....oh my dear Abe(fandom), δεν πιστεύω να μου κρύβεις σκοτεινά μυστικά κάτω από το στρώμα;
Όπως και να έχει, σε περίπτωση που αποφασείτε ότι δεν πιστεύετε πως ο δολοφόνος με τρολλάρει -επειδή ζηλεύει τα πριαπικά μου κάλη- και μου δώσετε τα παπούτσια στο χέρι, να κοιτάξετε τα ποστ τους εξονυχιστικά.

Edit: ξέχασα να βάλω ψήφο και κεντράρισμα


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#207 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 28 December 2014 - 22:58

Adolf Reinhard (Jorg)

Rostro_de_Adolf_zpsb4705f54.png

Είπα πως ο δολοφόνος μας παίζει στα δάχτυλα του και αναφέρεις πως μίλησα για σένα.
Άρα τι; Παραδέχεσαι πως είσαι ο τελευταίος δολοφόνος ή οι άσεμνες ερωτοτροπίες σου δε σου δίνουν χρόνο να δώσεις σημασία σε αυτά που λένε οι άλλοι και βγάζεις άτοπα συμπεράσματα;
Και τόσες μέρες αντί να προσπαθείς να φαίρεσαι σαν αθώος βασίζεσαι στη μπλόφα. Τι θα πει "σκοτώστε με ή ελέγξετε με και θα δείτε πως είμαι αθώος"; Για ποιο λόγο; Φέρσου σαν αθώος, απόδειξέ το - κάτι που προφανώς δε μπορείς να κάνεις με τις κακές επιλογές σου - και άσε αυτόν τον θάνατο ή έλεγχο να πάει σε κάποιον πιο ύποπτο, που μπορείς να είναι δολοφόνος.


Ψήφος ίδια Priapus (Vagelio)

edit: ορθογραφικά


Edited by Jorg, 28 December 2014 - 23:00.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#208 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 29 December 2014 - 02:49

page00132_zpsd3e38b2d.jpg

Tarou A. Priapus(vagelio)


Pfffffffthahahahahah! Ahem, το δήλωσα ξεκάθαρα ήδη. Ο δολοφόνος την νύχτα αντί να έρθει και να μου ζητήσει το κορμί μου, έκαψε και τις δυο από τις κατηγορίες που είπα χθες (τα ονόματα uryu & koibuchi) και τώρα γελάει που ένας όχι και τόσο ευφιής αθώος τσιμπάει το δόλωμα του περιμένοντας να ακολουθήσουν κι άλλοι.

Αλλά κατανοώ ότι έχω κάνει ένα κάρο λανθασμένες επιλογές μέχρι τώρα στις ψήφους μου, επομένως δεν μου φαίνεται διόλου περίεργο αν όλοι οι υπόλοιποι αθώοι με αρχίσουν στις φάπες. Το βρίσκω απόλυτα λογικό ακόμα κι αν σαν κίνηση είναι λανθασμένη.  Γι΄αυτό και προειδοποιήσα να τσεκάρετε όλα όσα έχουν δηλώσει τα τρία ονόματα εκ των οποίων το ένα είναι εκείνο που ψάχνετε.

Η ψήφος παραμένει στον Jotaro-kun(dmc).

Στο μεταξύ αγαπητέ Adolf(jorg), τώρα που σας βλέπω από πιο κοντινή απόσταση, χαίρετε γοητείας. Θα μπορούσαμε άνετα να περάσουμε λίγο χρόνο μαζί πριν ξεκουμπιστώ.*του χαϊδεύει απαλά τις ουλές στο πρόσωπό του*


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#209 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 29 December 2014 - 23:53

Jotaro Kujo

Jotaro_Kujo_OVA_6_zpse3a7ecb9.jpg

 

 

 

Yare yare daze................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

 

 

Πρίαπε (Βαγγελιώ) , don't get cocky. Μπορείς να βάλεις στο λόγο σου όσες προστυχιές και υπόνοιες θες, αυτό δε σημαίνει ότι δεν είσαι πλέον τόσο απελπισμένος που δε σκέφτεσαι ούτε λίγο σχετικά με το ποιον θα κατηγορήσεις. 

 

 

edit (περισσότερα αποσιωπητικά για περισσότερη απαξίωση)


Edited by demonicMC, 29 December 2014 - 23:59.


#210 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 30 December 2014 - 00:41

Nishijou Takumi

diKYexK.jpg

Ugh! Πραγματικα; Μετα τον αθλιο επαναστατη(Mad_Hatter) που μου ελεγε οτι fap-αρω με το Ruri του ηρθε και αυτος να μου την πεσει; Seeeeeeeeeira! Που εισαι Seeeeeeeeeira? Σε παρακαλω παρε με απο 'δω!
Α-α-ας είναι έτσι ε-ερωτίλε(Vaggelio)! Δ-δεν ξέρω γιατί α-αλλά με έπισες. Π-πράγματι πρέπει να είσαι απλά χυδαίος και χαζός, δεν μου κάνεις για δολοφόνος...


Ε-ε-εσύ όμως, Jotaro(Demonic MC)... Ε-ε-εκτός από την βεντέτα σου με τον Kenshiro κρατούσες προφίλ χαμηλών τόνων, α-α-ακριβως ότι θα έκανε ένας δολοφόνος και λες κ-κ-και δεν έφτανε αυτό πάντα οι ψήφοι σου συμβάδιζαν με αυτές των άλλων δολοφόνων ενώ παράλληλα δεν έγινες ποτέ στόχος για αυτούς.





Also tagged with one or more of these keywords: Παλέρμο, Δολοφόνοι, Αθώοι, Επιθεωρητές, Γιατρός, Vigilante, unfunny reference in title, Fandom η εκδίκηση είναι ένα, πιάτο που τρώγεται από το, ψυγείο