Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Τσαγάκι και Eλαφρά Kουβεντούλα στην .aNiMe//GR//gr Town: Five Nights at Freddy's

Παλέρμο Δολοφόνοι Αθώοι Επιθεωρητές Γιατρός Vigilante unfunny reference in title Fandom η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται από το ψυγείο

  • This topic is locked This topic is locked
216 replies to this topic

#181 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 22 December 2014 - 23:03

korosensei

 

Ειπα πως δεν θα τον ψηφισω, αλλά έχει αρχίσει και μου τη δινει ο Βλαχοτροτσκι απο δω. Και τελος παντων εγω ξερω ότι ειμαι αθωος, ο Πριαπος τον ψηφιζει από την  αρχη, αυτος δεν ψηφιζει τον Πρίαπο, οπότε άμα πεθανει θα ξεκαθαρισουν τα πράγματα.

 

Αμα βγει αθωος θα εχω αλλη μια ταξη να μου ρίχνει από παντού, αλλά αθωος δε βγαινει. Τελος τα ρισκαρω ολα εκει. Αμα δεν ειναι αυτος εγω την κανω απο το παραθυρο που μπάζει.

 

(Κοινως και να μιλησω ψηφο δε θα χει το ποστ μου οποτε δε μετραει για συμμετοχή και θα ναι η δευτερη, άρα πάπαλα :) Αν δε μεεμπιστευεστε, μπορει και να με αυτοκτονησει ο GM σημερα. Με την προυποθεση οτι ειναι αθωος φυσικά  )

 

<<Γυρίζει προς την κάμερα του λαπτοπ>>

 

"Διότι ο πραγματικος επαγγελματίας ασσασσίνος πρέπει να εχει πάντα στο μυαλό οτι ρισκαρει τη ζωή του για να φερει σε πέρας την αποστολή του, εστω και αν δρα από τις σκιές" 

 

Κλείνει το βίντεο και παταει αποστολή στο μέηλ.

 

 

"επειδη παγιδευτηκα εδώ δε σημαινει οτι θα σταματησουν και τα μαθηματα.!"

 

Shun kurosaki (MH)


stasou%2520mygdala.jpg


#182 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 22 December 2014 - 23:23

Jotaro Kujo

 

tumblr_n7cw4llHjw1sthzylo1_250_zpshck0dh

 

 

Με συγχωρείτε συνάδελφοι, είχα ένα μικρό *ουρκγκκ* πρόβλημα το οποίο δε μου επέτρεψε να παρεβρεθώ όσο θα έπρεπε το τελευταίο καιρό. Γαστρεντερίτιδα βλέπετε... 

 

Όπως και να έχει.

 

*Αγριοκοιτάζει τους πάντες έναν έναν* Καλά ρε είπαμε να πετάξω το πουλί στη τουαλέτα, but you guys took it too far. Κατ'αρχάς ΠΟΙΟΣ ΑΦΗΝΕΙ ΕΝΑ ΠΟΥΛΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ! σόρρυ καπς. 

 

*Star Platinum: The World mlg montage*

 

*δίνει σε όλους από μια σφαλιάρα*

 

Yare yare daze... 1000 φορές να παλεύω με τον Dio, παρά εδώ.

 

Soushite toki wa ugokidasu. 

Shun Kurosaki (Mad Hatter)  , φωνάζεις πολύ. Κάνε λίγη ησυχία, πάρε κανένα χάπι, αγκάλιασε το dakimakura σου και γενικά φύγε από τα πόδια μας. Ξέρουμε ότι χωρίς τους προλετάριους γρανάζι δε γυρνά, αλλά βάλε πρώτα κανένα γρανάζι στο δικό σου το κεφάλι. 

 

Επίσης, Koibuchi (Theodore)  , πολύ βιάζεσαι να κατηγορήσεις τον Δάσκαλο (Lord Leon) και να αθωώσεις και άτομο στον ίδιο λόγο. Μήπως προσπαθείς να αποστασιοποιηθείς από κάτι; Ή από κάποιον μήπως...;



#183 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 22 December 2014 - 23:51

Satan (John Crabs)

 

dragon_ball_mr_satan_by_momosexes-d49qsj

 

Γκαχ!!! Τι γίνεται εδώ?? Ποιος είναι ποιος!!!! Είστε όλοι σας διπρόσωποι υποκριτές!!!! ΑΑΑ το είπα δυνατά αυτό!!!!! Τι θα κάνω, τι θα κάνω??

 

Korosensei(Lord Leon), ακόμα μου φαίνεσαι ύποπτος. Το ότι λες πως είσαι αθώος και το γεγονός πως ο Shun (Mad hatter) μπορεί να βγει ένοχος, δεν σημαίνει τίποτα απολύτως. Ίσα ίσα η σιγουριά σου για το ότι ο Shun(Lord Leon) είναι ένοχος είναι αυτό που σε κάνει πιο ένοχο, μιας και δείχνεις ότι κάτι ξέρεις. Λέγε μας λοιπόν, τι ξέρεις?? 

 

Εγώ πιστεύω ότι θες να σκοτώσεις τον τελευταίο συνέταιρο σου για να πείσεις εμάς ότι είσαι αθώος και την ώρα που εμείς θα σε εμπιστευόμαστε, τότε εσύ θα σκοτώνεις έναν έναν από εμάς. Από τη μέρα που θα πεθάνει ο συνέταιρος σου, αρκεί να επιβιώσεις άλλες 4 μέρες.  



#184 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 23 December 2014 - 00:10

Korosensei

 

Shun kurosaki Παιδι μου που είσαιαιαιαι; μόνος μου θα παιξω ρωσικη ρουλέτα;

 

(Σε μια κινηση εντυπωσιασμου αρπαζει ενα κουμπουρι από το σάκο και...)

 

Assassination-Classroom-1.png

 

Τι δηλαδη, και δολοφονος να σαι ρισκαρε λίγο. Ουτε μια μπλοφα δεν μπορεις να κανεις; τσκ τσκ τσκ τριτη θα κατσεις σπιτι και τεταρτη με τον κηδεμονα σου.

 

Spoiler: Εδώ βλέπουμε τον Satan (John Crabs) από κρυφή καμερα του γιατρου Γουατσον, στον καθρέφτη, να ετοιμάζει την επιχειρηματολογία του.


stasou%2520mygdala.jpg


#185 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 23 December 2014 - 04:55

Kurosaki Shun (Mad Hatter)

 

EF6mXVs.png

 

 

ΠΛΗΒΕΙΟΙ!

 

 

Τιποτένια ανθρωπάκια, παγιδευμένα στους 4 τοίχους της δικής σας πραγματικότητας, εγκλωβισμένα στις δικές σας φυλακες, κυνηγημένα από τους δικούς σας τους δαίμονες!

 

Τολμάτε να καταδικάσετε εμένα? Με τους απλοϊκούς σας νόμους και τους γελοίους σας κανόνες?

 

Δε θα μπορούσατε να καταλάβετε τα ιδεώδη της επανάστασης ακόμα και αν αυτά σας χτύπαγαν την πόρτα.

 

Πιστεύετε ότι υπάρχει αναίμακτη επανάσταση?

 

Πιστεύετε ότι ο δρόμος προς την ελευθερία θα ανοίξει αν δεν παρθούν δραστικά μέτρα?

 

Πιστεύετε ότι ο κόσμος μπορεί να αναγεννηθεί αν πρώτα δεν καταστραφεί ολοκληρωτικά?

 

Αποτίνουμε φόρο τιμής στους ένδοξους νεκρούς μας, που τα πτώματα τους έγιναν λιθαράκια στον τιμημένο δρόμο προς την ελευθεριά, και καταδικάζουμε εσας!

 

Εσείς, οι διατηρητές του status quo, οι συννένοχοι του συστήματος, οι αδιάφοροι στα προβλήματα των άλλων, εσείς είστε οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ.

 

Z2RFH5a.png

 

 

Εσύ Ryonosuke Uryu,(babba) ποτισμένο από το όπιο του συστήματος, μεθυσμένο από την μυρωδιά του άσκοπου αίματος ον, που δε νοιαζεσε για τίποτα παραπάνω από την δικιά σου απόλαυση.

 

Και εσύ Tarou A. Priapus (Vagelio), αναίσχυντο λάγνο πλάσμα, κυλισμένο σε κάθε είδους κρεβάτι, ένοχε κάθε είδους μοιχείας.

 

Mr Satan (John Crabs), γελίε κυνηγέ της δόξας, σφετεριστή των κατωρθωμάτων των άλλων, αιώνιε δειλέ.

 

Korosensei (Lord Leon), κίτρινη βιοχλαπάτσα, κατάληξη των υπονόμων του παρακράτους, εμετέ κάθε σάπιου οργανισμού στο καταραμένο σύστημα.

 

Nishijou Takumi (Takayama Yuichi), θλιβερό ανθρωπάριο, αιώνια αδιάφορο για τα προβλήματα του λαού, δημιουργέ αναίσχυντων φαντασιώσεων με την Ruri μου.

 

Hikigaya Hachiman (Mika.Siam), που δεν ξέρω τι κακό υπάρχει με εσένα, αλλά σίγουρα κάτι θα υπάρχει.

 

Jotaro Kujo (DemonicMC), τραγελαφικέ ποζερα, ξεγυμνωμένο από κάθε ιδέα ελευθερίας άτομο.

 

Adolf Reinhard (Jorg), ΜΙΣΗΤΟ fusion ανθρώπου-κατσαρίδας, τρισάθλιε εισβολέα της χώρας της ηθικής, αγγελιοφόρε του μίσους.

 

Abe (Fandom), εξίσου αναίσχυντε εραστή του Priapus, ενσάρκωση της χυδαιότητας.

 

Frederica Bernkastel (The Tragic Prince), έκπτωτο άστρο της αυγής, ταξιδιώτη των κόσμων της δυστυχίας που παίρνεις χαρά μόνο στην θλίψη των άλλων, εκπορνευτή κάθε συναισθήματος, παρατηρητή των φρικαλεοτήτων.

 

Sebastian Michaelis (πιου-πιου), μαριονέττα του συστήματος, φερέφωνο της προπαγάνδας, υπηρέτη του πλούτου.

 

Kuranosuke Koibuchi (Theodore), άθλιε ναρκισσιστή, εραστή μόνο του εαυτού σου!

 

Και κυριότερο από όλα, μόλις περάσω όλους αυτούς από την γκιλοτίνα θα έρθω για σένα Sherlock Holmes (Osama Bin Laden), εσύ αφηγητή της ιστορίας της καταπίεσης, υποτιθέμενε θεέ και μεγαλύτερε εγκληματία όλων!

 

Και για όλους εσάς εκεί έξω, παρατηρητές του κυνηγιού αυτού, που γελάτε με τον τίμιο αγώνα μας, με το αίμα και τον ιδρώτα μας από τα αναπαυτικά σας δωμάτια!

 

Δεν είμαστε αντικείμενα για την ψυχαγωγία σας, δεν είμαστε οι ηθοπιοί στο θέατρο σας!

 

 

Τα γεναία νύχια της επανάστασης δεν πρόκειται να σταματήσουν ποτέ. Ακόμα και τα κορμιά μας να μην αντέξουν τα πνεύματα μας θα συνεχίσουν απτόητα. Ο θόρυβος σας μπορεί να καταπνίξει τις κραυγές μας, αλλά οι φωνές του μέλλοντος θα τραγουδίσουν τα κατορθώματα μας!

 

Θα ξαποστάσουμε αλλά δε θα σταματήσουμε.

 

Η εκδίκηση θα είναι δική μας

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Η αναζήτηση όμως για την Ruri δε θα σταματήσει πότε.

 

dVBFLEh.gif

 

 

ps: Αν το μανιφέστο αυτό κολλήσει στην γραφειοκρατία, θεωρήσε έγκυρη ψήφο την πρώτη, στο άτομο μου.

 

Υπογραφή

Revolutionary Boy Shun


qzMHWHd.png


#186 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 23 December 2014 - 11:03

Και το κατάστημα έκλεισε.



#187 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 23 December 2014 - 13:40

Κεφάλαιο Δέκατο

Η Επανάσταση συνεχίζεται

 

Για να είμαι ειλικρινής, δεν ήθελα να γράψω για δεύτερη φορά τραγούδι στο ίδιο Παλέρμο και είχα αρχικά άλλη ιδέα, αλλά μετά από την εκρηκτικά επαναστατική ερμηνεία του Mad Hatter που μετέτρεψε τον Shun Kurosaki από τον random secondary yu-gi-oh! villain #5935 στον Τσε Γκεβάρα του card gaming κόσμου, δεν μπορώ παρά να το κάνω.

 

Η Osama bin Laden Records παρουσιάζει λοιπόν την τελευταία της επιτυχία με το εξαιρετικά εμπνευσμένο τίτλο

 

Hasta Siempre Comandante Kurosaki

 

nwnr3CF.jpg

(το cd cover του globalwide φαινομένου)

 

 

Με το deck στο ένα χέρι

και τσαντίλα μες στο μάτι

παιζοντάς καρτοπαχνίδια

απ' το πρωί ως και το βράδυ.

 

Εσύ 'σαι ο επαναστάτης,

το xyz scum το πιο μεγάλο.

νικάς το κάθε τερατάκι

Κομαντάντε Κουροσάκι.

 

Με την φλόγα μες στα στήθη

και το χέρι στην κρεμάλα

επανάσταση γυρεύεις

στο μαγαζί του καπιτάλα.

 

Και να που τελικά την βρήκες

την αφορμή που περιμένεις

του γάμησες το μαγαζάκι

Κομαντάντε Κουροσάκι.

 

Και μέχρι σήμερα ακόμα

βοηθάς το προλεταριάτο

σκοτώνοντας τους καπιτάλες

σε καρτομαχίες σε λάκκο.

 

Σαν να μου φαίνεται λιγάκι

ότι 'σαι για τρελοκομείο

καθάρισέ τους με οπλάκι

Κομαντάντε Κουροσάκι.

 

Το ΚΚΕ σ'εχεί προτείνει

για Γενικό του Γραμματέα.

Ανέλαβε την θέση τώρα

μπας και δει κ'αυτό άσπρη μέρα.

 

Και όταν μπεις στο Κοινοβούλιο

θα δεις τον πρωθυπουργό μας

που και εκείνος παίζει γιούγκι

στον ελεύθερο του χρόνο.

 

Και αφού τον προκαλέσεις

σε τερατομονομαχία

την κυβέρνηση θα ρίξεις

και εσύ θα κυβερνήσεις.

 

Γιατί είσαι ο πρωθυπουργός μας

το καμάρι της πατρίδας

ο μέγας ο επαναστάτης

Κομαντάντε Κουροσάκι.

 

Και μετά θα το-----------

 

Το τραγούδι δεν τελείωσε ποτέ γιατί ο Ριονοσούκε που αποδείχθηκε ότι δούλευε για το σύστημα, πετάχτηκε και μαχαίρωσε τον μέγα σύντροφο Κουροσάκι κάνοντας του τα έντερα διακοσμητικές γιρλάντες για τον χώρο.

 

Μετά, επιτέθηκε στον Χικιγκάγια Χατσιμάν γιατί τον έπιασε να φοράει μπλούζα με σφυροδρέπανο κάτω από το σακάκι.

 

Και... αυτά. Πεινάω. Καλή σας μέρα.

 

---------------------------------------------

 

1 ) OdyMonaxos - Kenshiro (Hokuto no Ken) Αθώος

2 ) Babba - Ryonosuke Uryu (Fate/Zero)

3 ) Vagelio - Tarou A. Priapus (Priapus)

4 ) Fallen Mpougatsa - Kaisar Lidfard (Shingeki no Bahamut) Δολοφόνος

5 ) The Gunsmasha - Sakamoto (Sakamoto desu ga?) Δολοφόνος

6 ) Black Kaiser - Urahara Kisuke (Bleach) Επιθεωρητής

7 ) Kalamaris - Furudo Erika (Umineko no naku koro ni) Αυτοκτονημένος Αθώος

8 ) John Crabs - Mr Satan (Dragon Ball series)

9 ) Zane - Gandharva (Kubera) Αθώος

10) Black Rock - Okosan (Hatoful Boyfriend) Δολοφόνος

11) Lord Leon - Korosensei (Assassination Classroom)

12) Takayama Yuichi - Nishijou Takumi (Chaos;Head, τo VN, όχι το anime, αυτό είναι σκουπίδι και κάνουμε πως δεν υπάρχει.)

13) Ghostprince - JOHHJJ JOJOH HJJ (Terra Formars) Αθώος

14) Keito - Paprika (Paprika) Αθώος

15) Mika.siam - Hikigaya Hachiman (My teen romantic comedy SNAFU) Αθώος

16) Kamui - Pegasus (Oyasumi Punpun) Αθώος

17) demonicMC - Jotaro Kujo (JoJo's Bizzare Adventure)

18) zennith666 - Favaro Leone (Shingeki no Bahamut:Genesis) Δολοφόνος

19) Jorg - Adolf Reinhard (Terra Formars)

20) Fandom - Abe (Kuso Miso Technique)

21) The Tragic Prince - Frederica Bernkastel (Umineko no naku koro ni)

22) πίου-πίου - Sebastian Michaelis (Kuroshitsuji)

23) Theodore - Kuranosuke Koibuchi (Kuragehime)

24) Mad Hatter - Shun Kurosaki (yu-gi-oh Arc-V) Δολοφόνος

 

---------------------------------------------

Πέφτει η νύχτα στα άγρια βουνά της Επανάστασης.



#188 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 24 December 2014 - 00:28

Μετά από απόφαση της επαναστατικής επιτροπής, το Παλέρμο θα κάνει ένα διάλειμμα λόγω Χριστουγέννων και θα συνεχιστεί την Παρασκευή 26 Δεκεμβρίου που θα είμαστε όλοι νηφάλιοι και χορτασμένοι.

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους.



#189 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 26 December 2014 - 15:08

Κεφάλαιο Ενδέκατο

Ο καλός, ο κακός και ο μπάτλερ

 

Θυμάμαι, είχε αρχίσει πλέον να ξημερώνει όταν ακούσαμε το σφύριγμα του τρένου που πλησίαζε και κρύα, σκοτεινή βροχή είχε αρχίσει να πέφτει για άλλη μια φορά πάνω στο μικρό χωριό στην άκρη του βάλτου. Αλλά για να είμαι ειλικρινής, δεν με ένοιαζε και πάρα πολύ αυτό. Όλα αυτά που είχα μόλις μάθει μου φαινόντουσαν τόσο εξωπραγματικά, τόσο ψεύτικα, τόσο τραβηγμένα που νόμιζα ότι ήμουν σε νουβέλα γραμμένη από ερασιτέχνη συγγραφέα που έψαχνε απεγνωσμένα τρόπο να κρατήσει τους αναγνώστες του.

 

"Μα, Ιπποτικά Τάγματα;"

 

"Πόσες φορές θα ξανακάνεις την ίδια ερώτηση, Γουάτσον; Ναι, Ιπποτικά Τάγματα. Παρακαλώ, μην μένεις τόσο έκπληκτος. Κατά πάσα πιθανότητα θα προταθεί και σε εσένα να γίνεις μέλος των Τευτόνων δεδομένων των περιστάσεων, οπότε καλύτερα να συνηθίσεις στην ιδέα."

 

Γύρισα και κοίταξα τον λιγοστό κόσμο που έβγαινε από τα βαγόνια του τρένου. Η Έμιλυ Μόρτιμερ, βάσει όσων παλιών οικογενειακών φωτογραφιών είχαμε δει στην έπαυλη, θα έπρεπε να είναι ξανθιά, με γαλανά μάτια και σύμφωνα με τους πρόχειρους υπολογισμούς μας, γύρω στα τριάντα. Όμως, προς μεγάλη μου έκπληξη, ο κόσμος αποβιβάστηκε και το τρένο αναχώρησε χωρίς να κατέβει ούτε ένα άτομο που να πλησιάζει έστω και λίγο στην περιγραφή της.

 

"Τι συμβαίνει Χολμς; Που είναι η Έμιλυ;"

 

"Όπως το φανταζόμουν Γουάτσον. Η δεσποινίς Μόρτιμερ δεν πρόκειται να έρθει."

 

"Το περίμενες αυτό; Τότε γιατί περιμέναμε τόσες ώρες εδώ;"

 

"Γιατί έπρεπε να το επιβεβαιώσω με τα ίδια μου τα μάτια. Έλα Γουάτσον. Ήρθε η ώρα να πάμε πίσω στην έπαυλη. Η δουλειά μας εδώ τελείωσε."

 

Αν και ενοχλημένος που ο φίλος μου απέκρυπτε για άλλη μια φορά πληροφορίες, δεν έδωσα σημασία και τον ακολούθησα. Ήξερα ότι όλες οι αποκαλύψεις έρχονται στον καιρό τους· ποτέ πρόωρα και ποτέ βεβιασμένα. Αυτή η περίπτωση δεν αποτελούσε εξαίρεση.

 

-------------------

 

Πίσω στην έπαυλη τα πράγματα φαίνονταν να είχαν ησυχάσει. Ακόμα και οι τελευταίοι που κυνηγούσαν τον Κενσίρο τις τελευταίες νύχτες είχαν βαρεθεί πλέον να το κάνουν και πηγαίναν για ύπνο το βράδυ. Μάλλον, όχι όλοι. Όλοι εκτός από έναν, τον Κύριο Σάταν, που συνέχιζε κάθε βράδυ να κυνηγάει τον Κενσίρο με την Ρίκα παραμάσχαλα να κοιμάται ανέμελα. Ο Κενσίρο, που απλώς έτρεχε αμίλητος, όταν παρατήρησε ότι ακόμα και ο Σάταν τον είχε χάσει, σταμάτησε για να πάρει μια ανάσα. Τότε ήταν που παρατήρησε ότι βρισκόταν στο μικρό σαλονάκι του τρίτου ορόφου, ένα μέρος που δεν είχαν καταστρέψει ακόμα. Μέσα στο δωμάτιο βρισκόταν ο μπάτλερ, ο Σεμπάστιαν που με ένα ξεσκονιστήρι ξεσκόνιζε ράφια και έπιπλα. Το μέρος ήταν σε εξαιρετική κατάσταση.

 

"Α, εσείς είστε.", είπε ο μπάτλερ κοιτώντας τον Κενσίρο με την άκρη του ματιού του. "Να υποθέσω πως ήρθατε να καταστρέψετε και αυτόν τον χώρο, κύριε;"

 

"Μπορώ απλώς να κάτσω να ξεκουραστώ για λίγο εδώ; Φαίνεται ότι με έχουν χάσει."

 

"Εάν δεν καταστρέψετε τίποτα, κύριε, δεν υπάρχει λόγος να σας αρνηθώ."

 

Ο Κενσίρο κάθισε βαρύς σε μια πολυθρόνα.

 

"Ουφ, πάλι καλά. Είχα βαρεθεί να τρέχω τις τελευταίες νύχτες."

 

"Και εγώ είχα βαρεθεί να καθαρίζω τα ερείπια που προκαλέσατε αλλά δεν γκρινιάζω...", μουρμούρησε ο Σεμπάστιαν χωρίς να γυρίσει.

 

"Λοιπόν, προς τι το τρέξιμο κύριε; Πέρα του προφανή σκοπού να καταστρέψετε το μέρος."

 

"Α, συγγνώμη, αλλά αυτό δεν μπορώ να σου το αποκαλύψω Σεμπάστιαν. Είναι δυστυχώς κάτι για το ποίο δεν μου επιτρέπουν να μιλήσω."

 

"Σπάσε τις πορσελάνες εδώ μέσα και έννοια σου, μέχρι και όπερα θα τραγουδάς σε λίγο...", μουρμούρησε ο Σεμπάστιαν.

 

"Είπες τίποτα;"

 

"Τίποτα ιδιαίτερο κύριε, Μόνο ότι πρέπει να πάρω σκούπα για να καθαρίσω το πάτωμα σε αυτό το σημείο. Ελπίζω να μην σας ενοχλεί.", απάντησε ο Σεμπάστιαν πιάνοντας ένα σκουπάκι και ένα φαράσι και δείχνοντας ένα σκονισμένο σημείο κοντά σε έναν τοίχο.

 

"Όχι καθόλου, κάνε δουλειά σου."

 

Δύο λεπτά σιωπής πέρασαν. Ο μόνος θόρυβος που ακουγόταν ήταν το σύρσιμο της μικρής σκούπας στο πάτωμα.

 

"Πάντως έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά με την συντήρηση αυτού του ορόφου.", είπε τελικά ο Κενσίρο κοιτώντας τριγύρω.

 

"Σας ευχαριστώ κύριε. Προς πληροφόρησή σας, όλη η έπαυλη ήταν έτσι πριν την καταστρέψετε."

 

"Αλήθεια; Χαμπάρι δεν πήρα."

 

"Που να πάρεις εσύ χαμπάρι από τέτοια, ανθρώπινη μπριζόλα.", σκέφτηκε ο Σεμπάστιαν.

 

"Δεν πειράζει κύριε."

 

"Και έκανες όλη την δουλειά μόνος σου;"

 

"Φυσικά. Αναστήλωσα αυτήν την έπαυλη από το μηδέν με τα ίδια μου τα χέρια."

 

"Μα πως είναι δυνατόν; Τόση δουλειά θα απαιτούσε ολόκληρο συνεργείο για να ολοκληρωθεί."

 

"Τι να σας πω, κύριε. Δουλειά μου είναι απλώς να είμαι one hell of a butler. Δεν υπάρχει τίποτα που να μην μπορώ να κάνω ήρεμα και πολιτισμένα."

 

"Αλήθεια; Σοβαρά μιλάς;"

 

"Μα φυσικά κύριε. Και όσο αυτό το μεγάλο δωμάτιο μένει σώο, τόσο θα συνεχ-"

 

Ο Σεμπάστιαν δεν πρόλαβε να τελειώσει την φράση του γιατί ο τοίχος πίσω του ξαφνικά έσκασε γεμίζοντας το δωμάτιο συντρίμμια. Από την τρύπα πετάχτηκε ο Κύριος Σάταν.

 

"ΧΑ ΧΑ! ΚΕΝΣΙΡΟ, ΒΡΩΜΕΡΕ ΠΑΙΔΟΦΙΛΕ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΕΧΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΕ ΞΑΝΑΒΡΗΚΑ! ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ!"

 

Ο Κενσίρο πετάχτηκε απότομα από την πολυθρόνα του.

 

"Δεν είμαι παιδόφιλος ηλίθιε καραγκιόζη αλλά αρκετά σε ανέχτηκα. Έλα λοιπόν! Ας παίξουμε ξύλο!", απάντησε νευριασμένος και πέταξε την κοιμισμένη Ρίκα από ένα παράθυρο σπάζοντας το τζάμι.

 

"Προσοχή τουλάχιστον τις πορσελάνες", πήγε να πει ο Σεμπάστιαν που στεκόταν σαστισμένος, αλλά τα λόγια του πήγαν μάταια. Ο Κενσίρο με μια λαβή έριξε τον Κύριο Σάταν κατευθείαν πάνω στα ράφια με τα πορσελάνινα σετ, κάνοντάς τα θρύψαλα.

 

"ΧΑ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΟΥ!", φώναξε ο Σάταν ορμώντας στον Κενσίρο.

 

"Καλά προσέξτε τουλάχιστον τα κρυστάλλινα, κύριοι. Είναι από την Βοημία και-"

 

Ο Κενσίρο έκανε στο πλάι την τελευταία στιγμή και η μπουνιά του Σάταν έπεσε πάνω στην γυάλινη βιτρίνα με τα κρυστάλλινα, κάνοντας τα σκόνη.

 

"Ποιος νομίζεις ότι είμαι;", ρώτησε ο Κενσίρο γεμάτος νεύρα, αρπάζοντας ένα κάδρο από τον τοίχο και ορμώντας στον Σάταν.

 

"ΌΟΟΟΟΟΟΟΧΙ ΑΥΤΟΟΟΟ! ΕΙΝΑΙ ΚΕΙΜΗΛΙΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΡΤΙΜΕΡ ΚΑΙ Δ-", φώναξε μάταια ο Σεμπάστιαν, μπροστά στα έντρομα μάτια του οποίου το πανάκριβο έργο περάστηκε κολάρο στον Σάταν.

 

"ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ; ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ!", φώναξε ο Σάταν αρπάζοντας ένα μεγάλο κομμάτι τοίχου και πετώντας το στον Κενσίρο.

 

Ο Κενσίρο απέφυγε τον τοίχο ο οποίος κατέληξε σε έναν άλλο, μέχρι τότε στερεό, τοίχο και τον έκανε κομμάτια. Από αυτή την σύγκρουση το δωμάτιο γέμισε σκόνη. Ο Σεμπάστιαν άρχισε να μονολογεί.

 

"Κατέστρεψαν τον πρώτο όροφο... Δεν είπα τίποτα..."

 

Ένα μέρος του σοβά του ταβανιού έπεσε δίπλα του.

 

"Εξαφάνισαν τους τοίχους... Δεν είπα τίποτα..."

 

Τώρα ήταν σειρά ενός μέρους του ταβανιού να πέσει δίπλα του.

 

"Γέμισαν τον δεύτερο όροφο λάσπη και απλώς τον καθάρισα χωρίς να πω τίποτα..."

 

Ένα κομμάτι πανάκριβης πολυθρόνας κοπάνησε τρεις φορές στο πάτωμα πριν καρφωθεί με δύναμη στον τοίχο πίσω του.

 

"Είδα να γίνονται κομμάτια όλα τα πανάκριβα κρύσταλλα που έφερε ο λόρδος Μόρτιμερ από την Τσεχοσλοβακία... Και δεν έκανα τίποτα..."

 

Τα απομεινάρια μιας πανάκριβης κρυστάλλινης κανάτας ήρθαν και έγιναν κομμάτια δίπλα του.

 

"Οι πανάκριβες πορσελάνες από την Ανατολή επίσης..."

 

Μια ντουζίνα πορσελάνινα πιάτα που είχαν γλιτώσει άθικτα από τον χαμό της μάχης κύλισαν προς τον μπάτλερ και έσπασαν μπροστά στα πόδια του.

 

"Και όλα αυτά γιατί;", ρώτησε ο μπάτλερ με χαμένο βλέμμα.

 

Μπροστά του έπεσαν τα απομεινάρια μιας φωτογραφίας του λόρδου Μόρτιμερ με τον πραγματικό αφέντη του Σεμπάστιαν, τον Σιέλ Φαντομχάιβ.

 

"Α, ναι... Ο αφέντης Φάντομχάιβ είχε ζητήσει να βοηθήσω τον φίλο του... Αλλά τώρα ο φίλος του είναι... νεκρός. Άρα..."

 

Η σκόνη καταλάγιασε επιτέλους. Ο Κενσίρο κρατούσε τον αιμόφερτο και χτυπημένο κύριο Σάταν από τον γιακά ανάμεσα στα ερείπια που ήταν πριν από πέντε λεπτά το καλοκαιρινό σαλόνι της έπαυλης.

 

"Μα...μα.. πως είναι <γκουχ> δυνατόν να χάσω και να πεθάνω εγώ, ο <γκουχ> πρωταθλητής;", ρώτησε ο Σάταν.

 

"Ήσουν ήδη νεκρός από την στιγμή που αποφάσισες να με αντιμετωπίσεις.", απάντησε ο Κενσίρο πριν συνθλίψει τον Σάταν στο πάτωμα και τον πετάξει με δύναμη από το παράθυρο στον βάλτο έξω, καταστρέφοντας ό,τι είχε απομείνει από τον εξωτερικό τοίχο.

 

"Πάει και αυτό... Άντε για ύπνο τώρα. Ε, μπάτλερ, νομίζω ότι πρέπει να καθαρίσεις εδώ."

 

Ο μπάτλερ στεκόταν ακίνητος.

 

"Ε μπάτλερ, είσαι καλά;"

 

Ο μπάτλερ δεν μίλησε.

 

"Καλά, όταν σταματήσεις να είσαι χαμένος, καθάρισε εδώ μέσα.", είπε ο Κενσίρο και τον προσπέρασε για να φύγει.

 

Το χέρι του Σεμπάστιαν στον ώμο τον σταμάτησε.

 

"Δεν πας πουθενά."

 

"Δεν σε κατάλαβα."

 

"Είπα ότι δεν πρόκειται να πας πουθενά, σάκε τεχνητής πρωτεϊνης. Θα μείνεις και θα καθαρίσεις εσύ αυτό το μέρος."

 

"Αλλιώς θα κάνεις τι;"

 

"Αλλιώς... ", είπε ο Σεμπάστιαν και η μορφή του έγινε μαύρη και απειλητική. "Θα πάθεις ό,τι σου αξίζει."

 

"Χμ, ας είναι λοιπόν.", απάντησε ο Κενσίρο και προσπάθησε να ορμήσει.

 

"Όχι, δεν το νομίζω.", είπε ο μπατλερ και χτύπησε τα δάχτυλά του.

 

Τα κόκαλα στα πόδια του Κενσίρο έγιναν κομμάτια και ο ίδιος έπεσε κάτω με δύναμη.

 

"Τι.. τι μου έκανες;"

 

"Τι νόμιζες; Ότι θα κατέστρεφες όλη μου την δουλειά και θα σε άφηνα ατιμώρητο; Αυτό ήταν για τον πρώτο όροφο."

 

Ο Σεμπάστιαν χτύπησε ξανά τα δάχτυλά του και τα χέρια του Κενσίρο έπεσαν κάτω άψυχα.

 

"Αυτό είναι για τις ζημιές που προκάλεσες στον δεύτερο."

 

"Χμφ, ξέρεις πολύ καλά ότι δεν μπορείς να με σκοτώσεις. Δουλεύω για τον Μόρτιμερ, τον αφέντη σου!"

 

"Ο Μόρτιμερ δεν είναι αφέντης μου.", απάντησε ο Σεμπάστιαν και χτύπησε για άλλη μια φορά τα δάχτυλά του κάνοντας την σπονδυλική στήλη του Κενσίρο χίλια μικρά κομμάτια.

 

"Δεν δίνω δεκάρα ούτε για το τι συμβαίνει εδώ μέσα ούτε για το ποιος έχει δίκιο ή άδικο. Ήρθα μόνο γιατί με διέταξαν να το κάνω. Και θα σας ανεχόμουν όλους εσάς τα ζώα χωρίς κανένα πρόβλημα εάν δεν κάνατε το μέρος στάβλο. Τώρα, να ανησυχείς γιατί ξέρω ότι δεν μπορώ να σε σκοτώσω. Αλλά θα σε κάνω να υποφέρεις τόσο πολύ που θα ευχόσουν να μπορώ. Εξαφανίσου."

 

Ο Κενσίρο εκτινάχθηκε έξω από την τρύπα του εξωτερικού τοίχου και χάθηκε μέσα στον βάλτο.

 

Ο Σεμπάστιαν επανήλθε στην κανονική ανθρώπινη μορφή του.

 

"Πόση ώρα είσαι εκεί;", ρώτησε τελικά κοιτώντας πίσω του.

 

"Αρκετή για να δω τα πάντα.", απάντησε η φιγούρα στα μαύρα.

 

"Τότε εξαφανίσου από μπροστά μου. Δεν έχω καθόλου διάθεση για άλλους κουλούς απόψε."

 

"Το καταλαβαίνω αυτό. Για αυτό, άσε με να απαλύνω τον πόνο σου.", απάντησε η φιγούρα και έβγαλε ένα μεγάλο βιβλίο.

 

"Ένας εξορκισμός; Σοβαρά; Νομίζεις ότι αυτό θα δουλέψει σε εμένα;"

 

"Φυσικά. Δεν μπορώ να σε σκοτώσω, αλλά μπορώ να σε ξαναστείλω στην κόλαση."

 

"Όπως είπα, δεν έχω όρεξη απόψε.", είπε ο Σεμπάστιαν και χτύπησε τα δάχτυλά του. Προς μεγάλη του έκπληξη τίποτα δεν συνέβη.

 

"Για δες καλύτερα που στέκεσαι", είπε η μαυροφορεμένη φιγούρα δείχνοντας τα σύμβολα στο ταβάνι πάνω από τον μπάτλερ.

 

"Έλα τώρα, σοβαρά; Την έπαθα πάλι από διαβολοπαγίδα; ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ."

 

"Τα κλασσικά κόλπα είναι πάντα τα καλύτερα."

 

"Πλάκα μου κάνεις; Δεν έχω ιδέα αν είναι canon στο σύμπαν μου αυτή η μέθοδος εξορκισμού. Διάολε, δεν έχω ιδέα αν μπορούν καν να μας εξορκίσουν."

 

"Τα σκέφτεσαι αργότερα αυτά.", απάντησε η φιγούρα και ανοίγοντας το βιβλίο άρχισε να απαγγέλλει με δυνατή φωνή:

 

"Exorcizamus te, omnis immundus spiritus, omnis satanica potestas, omnis incursio infernalis adversarii, omnis legio, omnis congregatio et secta diabolica, in nomine et virtute Domini Nostri Jesu Christi, eradicare et effugare a Dei Ecclesia, ab animabus ad imaginem Dei conditis ac pretioso divini Agni sanguine redemptis."

 

"Πφφ, ηλίθια plot haxes της τελευταίας στιγμής...", είπε απαξιωτικά ο Σεμπάστιαν πριν εξαφανιστεί τελείως.

 

Η μαυροφορεμένη φιγούρα έκλεισε το βιβλίο και εξαφανίστηκε μέσα τους σκοτεινούς διαδρόμους της έπαυλης. Το μόνο που ακουγόταν πλέον στο άδειο δωμάτιο ήταν ο θόρυβος του αέρα και της βροχής από την μεγάλη τρύπα στον εξωτερικό τοίχο...

 

---------------------------------------------

 

1 ) OdyMonaxos - Kenshiro (Hokuto no Ken) Αθώος

2 ) Babba - Ryonosuke Uryu (Fate/Zero)

3 ) Vagelio - Tarou A. Priapus (Priapus)

4 ) Fallen Mpougatsa - Kaisar Lidfard (Shingeki no Bahamut) Δολοφόνος

5 ) The Gunsmasha - Sakamoto (Sakamoto desu ga?) Δολοφόνος

6 ) Black Kaiser - Urahara Kisuke (Bleach) Επιθεωρητής

7 ) Kalamaris - Furudo Erika (Umineko no naku koro ni) Αυτοκτονημένος Αθώος

8 ) John Crabs - Mr Satan (Dragon Ball series) Αθώος

9 ) Zane - Gandharva (Kubera) Αθώος

10) Black Rock - Okosan (Hatoful Boyfriend) Δολοφόνος

11) Lord Leon - Korosensei (Assassination Classroom)

12) Takayama Yuichi - Nishijou Takumi (Chaos;Head, τo VN, όχι το anime, αυτό είναι σκουπίδι και κάνουμε πως δεν υπάρχει.)

13) Ghostprince - JOHHJJ JOJOH HJJ (Terra Formars) Αθώος

14) Keito - Paprika (Paprika) Αθώος

15) Mika.siam - Hikigaya Hachiman (My teen romantic comedy SNAFU) Αθώος

16) Kamui - Pegasus (Oyasumi Punpun) Αθώος

17) demonicMC - Jotaro Kujo (JoJo's Bizzare Adventure)

18) zennith666 - Favaro Leone (Shingeki no Bahamut:Genesis) Δολοφόνος

19) Jorg - Adolf Reinhard (Terra Formars)

20) Fandom - Abe (Kuso Miso Technique)

21) The Tragic Prince - Frederica Bernkastel (Umineko no naku koro ni)

22) πίου-πίου - Sebastian Michaelis (Kuroshitsuji) Αθώος

23) Theodore - Kuranosuke Koibuchi (Kuragehime)

24) Mad Hatter - Shun Kurosaki (yu-gi-oh Arc-V) Δολοφόνος

 

---------------------------------------------

Urahara Kisuke (your host and DM)

bleach_urahara0021.jpg

 

Καλημέρα σε όλους σας. Δυστυχώς, λόγω της αιφνίδιας παραίτησης του κύριου Σεμπάστιαν του μπάτλερ, κανείς δεν ετοίμασε πρωινό σήμερα οπότε θα μείνουμε όλοι νηστικοί. Τι χαρά και ευτυχία, ε; Ελπίζω η πείνα να μην κόψει την όρεξή σας να βρείτε τους ενόχους πάντως. Ποιους ενόχους δηλαδή; Ένας έχει μείνει όλος και όλος.

 

Η νύχτα πέφτει την Κυριακή στις 13:00.


Edited by Osama Bin Laden, 27 December 2014 - 18:13.


#190 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 26 December 2014 - 15:29

Adolf Reinhard (Jorg)

Screenshot_3_zps6e328409.jpg

"Έκανα λάθος..." σκέφτεται.
Ώρα να πέσουν οι μάσκες.
Koibuchi (Theodore) ή Priapus (Vagelio)


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#191 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 26 December 2014 - 15:30

fate_z01.jpg

Ryonosuke Uryu(Babba)

 

Priapus(Vagelio)

Kuranosuke(Theodore


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#192 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 26 December 2014 - 16:32

Korosensei

 

Kuranosuke for me, και αν δεν, το συζηταω για Priapus


stasou%2520mygdala.jpg


#193 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 26 December 2014 - 20:50

page0024121_zpsbffdb372.jpg

Tarou A. Priapus (Vagelio)


Σοβαρά; Πιστεύετε πως ένας δολοφόνος θα καρφωνόταν τόσο κραυγαλέα προσπαθώντας τόσο νωρίς να σώσει έναν συνέδελφο του που δεν είχε ελπίδα να γλιτώσει το λιντζάρισμα 5 o'clock tea? Αν το πιστεύετε, προσέλθετε να μου δώσετε ψήφο και κ#λο αντί να το παίζετε σκεπτικοί να τελειώνουμε.

Όσο για την δική μου ψήφο, πάει στον kuranosuke(theodore) ή στον εντοσθόλαγνο Uryu(babba) οι οποίοι ποτέ τους δεν έδειξαν καμιά επιθυμία να βοηθήσουν την κατάσταση.


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#194 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 26 December 2014 - 21:03

ury_ry_nosuke_8204.jpg

Ryonosuke Uryu(Babba)

 
Πιστεύετε πως ένας δολοφόνος θα καρφωνόταν τόσο κραυγαλέα προσπαθώντας τόσο νωρίς να σώσει έναν συνάδελφό του;

 

 
Πφφφ... Λες και δεν το έκαναν όλοι οι άλλοι δολοφόνοι εντελώς ξεδιάντροπα. Έτσι τους βρήκαμε, θυμάσαι, Priapus(Vagelio);
Και όχι και καμία επιθυμία! Εγώ ανακάλυψα και τον επιθεωρητή και τον εκδικητή. Άμα μου βγεις κι εσύ γιατρός, κλείνω όλο το πακέτο.
Kuranosuke(Theodore), θέλεις να δεις τις γιρλάντες μου; 

 


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#195 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 26 December 2014 - 22:55

Adolf Reinhard (Jorg)

 

Σοβαρά; Πιστεύετε πως ένας δολοφόνος θα καρφωνόταν τόσο κραυγαλέα προσπαθώντας τόσο νωρίς να σώσει έναν συνέδελφο του που δεν είχε ελπίδα να γλιτώσει το λιντζάρισμα 5 o'clock tea? Αν το πιστεύετε, προσέλθετε να μου δώσετε ψήφο και κ#λο αντί να το παίζετε σκεπτικοί να τελειώνουμε.


Ούτε που το θυμόμουν αυτό
Priapus (Vagelio)


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*




Also tagged with one or more of these keywords: Παλέρμο, Δολοφόνοι, Αθώοι, Επιθεωρητές, Γιατρός, Vigilante, unfunny reference in title, Fandom η εκδίκηση είναι ένα, πιάτο που τρώγεται από το, ψυγείο