Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Psycho-Pass

noitamina 2nd season fall 2014 tv series

  • Please log in to reply
262 replies to this topic

#211 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούλιος 2013 - 16:37

You know, those are actually good news. Ίσως έτσι εξηγείται επιτέλους γιατί η πρώτη season είχε τόσο άθλιο τέλος που δεν ήταν καν τέλος. Τώρα μπορεί να βάλουν την καινούργια κοπελίτσα που εμφανίστηκε στο τελευταίο επεισόδιο να πρωταγωνιστήσει, αν και το σενάριο του Hellraider μου φαίνεται το πιο πιθανό. Θέλω να ξαναδώ Ginoza για να δω αν αποφοίτησε απ' τη σχολή γλαστρών ή όχι, κι επίσης θέλω να ξαναδώ Akane για να ξέρω αν θα κάνει τίποτα να ρίξει το Sybil επιτέλους ή θα περάσει για μια και καλή στη λίστα μου ως ο πιο εκνευριστικός χαρακτήρας EVER!

...Αν και ρε παιδιά, Psycho Pass χωρίς Kougami και Makishima? Βασικά, χωρίς Makishima? Πφφφφ! Για να δούμε τι θα δούμε... (Ήθελα να είχε κερδίσει!)

#212 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1.855 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούλιος 2013 - 17:02

inb4
Kougami = new Makishima
Ginoza = new Masaoka
Akane = new Kougami
New female lead = new Akane
Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#213 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούλιος 2013 - 18:13

Τώρα που η Ακανε έβαλε παντελόνια έχω μεγάλες ελπίδες για τη δεύτερη σαιζόν, αν δεν παθαίνει Κογκαμιαση τουλάχιστον θα έχει καμία φυσιολογική σκηνή κυνηγητου και μας χρωστάει ακόμα σκηνή που να βαράει με το τουκούνι.

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#214 freak27

freak27

    Sparking

  • Members
  • 622 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2013 - 15:35

Εγω παντως τρελαθηκα με το Anime! Μου εδωσε φοβερο feeling! Το ειδα σε 2 μερες και καθολη τη διαρκεια ηθελα να τα σπασω ολα γυρω μου! Με εξοργισε το Sybil system που να το παρει ο δι@ολος!!!

Περιμενω το απολυτο destruction στη 2η σαιζον. Σε φαση ''Φτυνω πανω στα μυαλα σας'' αλλα στην κυριολεξια!!!!
Δημοσιευμένη  εικόνα

#215 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2013 - 18:45

Oh plz αν ο Ginoza γινει νεος Masaoka θα ιναι τοκαλυτερο lvl up που θα μπορουσε να παρει :Ρ
Θελω ο Γκινο να συνεχισει στω για καποιο χρονικο διαστημα τν κουγκαμιτιδα (κι να ξαναβαλει το γυαλι γτ αγαπη μου τι να σε κανω ετσι? ) κι μετα ας γινει νορμαλ .
Αν δν δω ταφο δν πιστευω τπτ αυτοι ειναι τρελοι μακαι να γυρισει αφου πρωτα he has fucked up Kougami so much thathhe is beyond repair ( οχι οτι πριν εστεκε αλλα anyway xD)κι μετα να φυγουν μαζι στο ηλιοβασιλεμα ευχαριστω. Nεα αντρικη φιγουρα χλωμο ,πολυ χλωμο αλλα θα γινει αντρακι η Ακανε τωρα τι να λεμε δλδ ΧΔ
Αντε με το καλο κι τα μυαλια στο μπλεντερ για ακομα μια φορα!1! hoorayyyyy!!!

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#216 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Ιούλιος 2013 - 15:41

Χα! το ξερα βαθιά μέσα μου οτι θα έχει και συνέχεια! It was my guilty pleasure... Ελπίζω στον δευτερο κυκλο να κάνουν μόνο μια πιο ολοκληρωμένη δουλεια, γιατί στο τέλος το ανιμε είχε περισσοτερες τρυπες και απο ελβετικο τυρι!

#217 fgma

fgma

    Starting...

  • Members
  • 12 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Αύγουστος 2013 - 19:26

Χμμ αρκετά κλισέ χαρακτήρες αλλά με ωραία θεματολογία (μια ουτοπία που καταλήγει δυστοπία). Προσωπικά στη σειρά ήμουν με τον κακό της υπόθεσης (Makishima) και 

Spoiler:


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από fgma: 13 Αύγουστος 2013 - 19:27


#218 freak27

freak27

    Sparking

  • Members
  • 622 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Αύγουστος 2013 - 01:21

Αυτο που πιστευω ειναι οτι ουσιαστικα το Psycho Pass δεν ειναι ποσο ψυχοπαθης ειναι ο αλλος, αλλα αν θα υπερβει τα ορια και θα ταχθει κατα του Sybil System. Κατι σαν ''πες μου ποσο προβατο εισαι''.

Οι περισσοτεροι που εχουν ξεπερασει το 100, απλα αναθεωρουν την αποψη τους για το Sybil. Δεν ειναι ψυχοπαθεις.


Δημοσιευμένη  εικόνα

#219 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2.491 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Αύγουστος 2013 - 10:12

^ Ο βιαστής του 1ου επεισοδίου διαφωνεί μαζί σου. Και ο τύπος που έκλεβε τα avatars. Και η λεσβία καλλιτέχνης. Και ο κυνηγός. Κανένας τους δεν έδινε δεκάρα για το σύστημα. Απλά, ήταν εγκληματίες που σκότωναν.

Spoiler:

 

Το σύστημα δουλεύει. Σκυλιάστε, μισήστε, βγάλτε αφρούς, χτυπηθείτε κάτω, δουλεύει. Τους έχει δώσει μια κοινωνία όπου κοιμούνται με τις πόρτες ξεκλείδωτες. Ναι, θυσιάζουν άλλα πράγματα για χάρη αυτού, αλλά από πότε γίνεται να έχεις κάτι χωρίς να θυσιάσεις κάτι άλλο; Εάν η θυσία είναι άξια του αποτελέσματος ή όχι είναι υποκειμενικό. Αλλά δε γίνεται να έχει και ελευθερία και τάξη μαζί. Για να έχεις τέλειο το ένα, θα σκοτώσεις το άλλο.

 

"Crime is the result of free will". Μέχρι και σήμερα δεν έχουν καταλήξει σε ικανοποιητικό συμπέρασμα επιστήμονες.

 

Το "Psycho Pass" είναι η λέξη "psychopath" με Ιαπωνική προφορά.

Spoiler:

 

Spoiler:


Δημοσιευμένη  εικόνα


#220 freak27

freak27

    Sparking

  • Members
  • 622 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Αύγουστος 2013 - 00:58

Ναι. Διαφωνω με ολα τα παραπανω.

Πιστευω οτι το Psycho-Pass ειναι η αντισταση που προβαλλει ο καθενας στο συστημα και στην πλυση εγκεφαλου. Αλλοι ανθρωποι ειναι ελαφρα πανω απο το 100 οπως καποιοι ντετεκτιβς και αλλοι στο 350 που ειναι ψυχοπαθεις. Δεν ειναι ολοι ψυχοπαθεις ουτε ολοι ντετεκτιβς.

Μεχρι και ο δικος μας ο ντετεκτιβ εφτασε 370 και δεν ειναι  μανιακος δολοφονος. Απλα ικανος να σκοτωσει. ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ κυρα-sybil! Αμα δεν ειμαστε ικανοι να σκοτωσουμε εστω και για να προστατευτουμε ή ανα αποτρεψουμε καποιο εγκλημα τοτε τι να κανουμε? Να ειμαστε προβατα?? Συμφωνα με την κοινωνια του Sybil, οι ανθρωποι ηταν ανικανοι να αντιληφθουν τη βια. Το οποιο το ειπαν και οι πρωταγωνιστες οταν ο αλλος σκοτωσε την τυπισσα στη μεση του δρομου. Αρα αν γινει μια εισβολη απο ξενη χωρα με πολεμο ολοι οι κατοικοι θα πεθανουν σαν προβατα που ειναι.

Αφου δεν μπορουν να καταλαβουν ΚΑΝ το concept της βιας και τους αφαιρεθηκε ενα απο τα αρχεγονα ενστικτα, αυτο της αυτοσυντηρησης. Το ανιμε τα ειπε ολα αυτα οχι εγω.

Αλλωστε αν το Sybil System οντως μετρουσε την ψυχοπαθεια και την παρανοια, τοτε ολοι οι Enforcers θα ειχαν τρελαθει και θα εσφαζαν ανελεητα, δεν θα μπορουσαν να δεχτουν εντολες και να λειτουργησουν υπο την καθοδηγηση καποιου αλλου για μεγαλο χρονικο διαστημα  ;)

 So........ Το συστημα δε λειτουργει ετσι οπως λενε. Μια απλη εισβολη ενος εχθρου θα το απογυμνωνε καθως δεν θα υπηρχαν στρατιωτες, παρα 20-30 enforcers σε καθε πολη, των οποιων τα οπλα δε θα δουλευαν ΚΑΝ, γιατι οι υπολοιπες χωρες δεν εχουν Psycho-Pass.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από freak27: 15 Αύγουστος 2013 - 01:01

Δημοσιευμένη  εικόνα

#221 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 Δημοσιεύσεις:
  • LocationPeiraias

Καταχωρήθηκε 07 Σεπτέμβριος 2013 - 10:14

Παιδιά πέρα από τη δεύτερη σαιζόν που όλοι περιμένανε έσκασε και ταινία τωρα http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=10066

Ξέρουμε αν θα είναι recap ή ανεξάρτητη της σειράς



#222 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2014 - 17:43

Χεεεχ αξιώθηκα να ολοκληρώσω την σειρά πρόσφατα. Το πρώτο μισό δείχνει ενδιαφέρον και σε κάνει να περιμένεις κάτι εξαιρετικό, αλλά σταδιακά ξεφουσκώνει σε κάτι μέτριο. Τεσπα, αξίζει το watch του... αλλά δεν είναι κάτι σπουδαίο.


If you loved me, you'd all kill yourself today!
Δημοσιευμένη  εικόνα


#223 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2.491 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάρτιος 2014 - 15:15

First things first: 2nd season τον Οκτώβρη. Ταινία τον χειμώνα.

 

Το PV που δε δείχνει τίποτε καινούριο.

 

Youtube Video

 

 

 

Και μια αφίσα.

 

Spoiler:

 

Spoiler: Move on, nothing to see here


Δημοσιευμένη  εικόνα


#224 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάρτιος 2014 - 15:26

Μου αρέσει η νέα εμφάνιση της Ακανε. Έχει τον κυνισμό του Κογκαμι και την ψυχρότητα της Κασει. Η τεράστια διαφοροποίηση σε σχέση με την αφελή Ακανε που κατετάγη και παρουσιάστηκε στο πρώτο της ανθρωποκυνηγητό δείχνει ότι τα τέρατα δεν γεννιούνται αλλά κατασκευάζονται.



#225 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάρτιος 2014 - 16:00

Ειρωνικό σχόλιο: επέστρεψε η φούστα;

Κανονικό σχόλιο: συμφωνώ με τον 1451 για το πως φαίνεται η Akane, πραγματικά μας θυμίζει λίγο τον Kougami στη φάτσα, αλλά ειλικρινά δεν ξέρω πόσο καλό ή κακό είναι αυτό για την ίδια και πώς θα μας το δώσουν.

 

Edit: O wallpaper πού είναι οεο; συγγνώμη, ήταν πίσω πίσω, τον είδα τώρα.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Fallen_Mpougatsa: 21 Μάρτιος 2014 - 16:01

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai




Also tagged with one or more of these keywords: noitamina, 2nd season, fall 2014, tv series