Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Terra Formars | テラフォーマーズ

Tv Series OVAS Η μικρή Τερέζα στο διάστημα Liden Films Action Sci-fi Genetic Modification Aliens

  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#16 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 30 July 2014 - 04:22

Παντος νομιζω πως με το ξεκινημα της σειρας θα τρεξουμε ολοι να αποκτησουμε αυτο εδω το συναρπαστικο ...πραμα !
imagejpg1_zps200f927d.jpg
"JOHJ , JJJHH, JJOOHJJJ"

JOHJ JOHJOO!!!
Μεταφραση

Spoiler:


 


header.jpg?t=1485907896


#17 Saf520

Saf520

    Περιστασιακός χρήστης anime ουσιών

  • Members
  • 154 posts

Posted 31 July 2014 - 16:24

Τουλάχιστον στο τέλος θα τα κάψουν όλα με φωτιά να γουστάρουμε ή θα έχουμε ένα politically correct τέλος όπου άνθρωποι και κατσαριδάνθρωποι θα περπατάνε χέρι-κεραία στο αρειανό ηλιοβασίλεμα;

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτό το άνιμε εγώ δεν το βλέπω με ακουστικά. Να σκοτώνουν τις μεταλλαγμένες κατσαρίδες και να ακούγεται από το κρατς-κρατς μέσα στ' αυτιά μου. Τζίζζζζαααςς...


sigpic10697_5.gif


#18 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 31 July 2014 - 20:51

Χμμ... στο παλιό μου σπίτι πάντως οι κατσαρίδες ήταν noobs. Τις βλέπαμε μόνο γυρισμένες ανάποδα και ψόφιες που και που στο υπόγειο. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τόση φασαρία.

 

Πάντως κανονικά θα έπρεπε να είναι και ο Schwarzenegger κάπου εκεί μέσα. Θα μεγαλουργούσε με τέτοιο concept πιστεύω.


15fkk04.jpg


#19 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 August 2014 - 19:49

26 Σεπτεμβρίου. Κανονίστε την πορεία σας. Πάρτε τα υπογλώσσια τα τέζα τα ασετόν και οργανώνουμε ομαδική προβολή.



#20 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 04 August 2014 - 21:54

Πρεπει να μπει κ η γατα μου στο manga/anime.Ολο και περισσοτερες κατσαριδες νεκρες μου φερνει εξω απο τη σιτα της ταρατσας ανα μερα.
Kατι θα ξερει :P


header.jpg?t=1485907896


#21 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 August 2014 - 21:58

Μέχρι να σου αφήσει ζωντανή πάνω στα πόδια σου ως δωρακι εχεις χρόνο ακόμη. Btw ναι παίζει οι γάτες μας να τα κατάφερναν καλύτερα από τους πρωταγωνιστές της σειράς.



#22 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 04 August 2014 - 22:00

Θυμάμαι πριν κανα χρόνο έβλεπα παντού μπροστά μου εικόνες από αυτό και νομίζοντας το για χιουμοριστικό / parody άρχισα το manga.

 

Έκανε το shingeki no kyojin na μοιάζει διαμάντι.


qzMHWHd.png


#23 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 August 2014 - 22:02

Δεν ξέρω τι λες εγώ σε κάποιες φάσεις συγκινήθηκα. Οπότε παιδες προετοιμαστείτε για δυνατά feels.



#24 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 06 August 2014 - 22:31

>They came up with an efficient and cost effective plan of sending cockroaches and mold to the surface so that the mold would absorb the sunlight and purify the atmosphere, while feeding the insects whose corpses would help the mold spread throughout the planet.

 

>Five hundred years later, [...] giant mutated humanoid cockroaches.

 

christian-bale--american-psycho-patrick-

 

Ελπίζω να έχει και επιρροές από το Starship Troopers του Verhoeven. Αν κρατήσει μια self-parody ματιά, θα περάσουμε καλά.


Posted Image
Posted Image

#25 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 22 August 2014 - 20:26

Μερικές εντυπώσεις από το πρώτο ova. Φαίνεται να παίρνει τον εαυτό του υπερβολικά στα σοβαρά. Κάθε γραμμή διαλόγου, είτε αυτή ανήκει στους πατρίκιους είτε στους πληβείους, είναι τέρμα serious business.

Spoiler:



#26 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 23 August 2014 - 01:52

Λίγο rushed μου φάνηκε το πρώτο ova αλλά σε γενικές γραμμές οκ.

Spoiler:


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#27 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 23 August 2014 - 02:03

Αυτά τα πρόσωπα θα στοιχειώνουν για πάντα την ψυχή μου, το μυαλό μου και τα όνειρα μου. Τα κατσαριδούλια τα αγαπάω, αλλά αυτό το πράμα μόνο αγάπη δεν εκπέμπει να του δώσεις. Καθαρός τρόμος.

 

Spoiler:


#28 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 23 August 2014 - 02:14

Α, βγηκε το πρωτο OVA???Μια χαρα, παω να το δω και εγω!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#29 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 23 August 2014 - 02:51

Spoiler:


Edited by Jorg, 24 August 2014 - 02:50.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#30 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 23 August 2014 - 18:00

Spoiler:




Also tagged with one or more of these keywords: Tv Series, OVAS, Η μικρή Τερέζα στο διάστημα, Liden Films, Action, Sci-fi, Genetic Modification, Aliens