Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Death Note (new) movie confirmed?


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιούλιος 2014 - 19:02

Τουλάχιστον έτσι φαίνεται σύμφωνα με το παρών άρθρο http://flix.gr/news/gus-van-sant-death-note.html

 

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες, η επόμενη ταινία του Γκας Βαν Σαντ θα είναι η live-action διασκευή του manga «Death Note».

 

Από τη μία ενθουσιάζομαι που ένας τόσο σημαντικός σκηνοθέτης θα ασχοληθεί με το Death Note αλλα με κάνει να ανησυχώ απίστευτα για το πως θα μεταφερθεί, αν και κρίνοντας από ταινίες του όπως το Elephant δεν θα έχει πρόβλημα να είναι σκληρός.



#2 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιούλιος 2014 - 19:27

Σιγουρα καλυτερος απο τον αλλον. Ειναι φιλαρακι με τον Nolan αυτος οποτε ηδη εχει +, ειναι και σκηνοθετης του true detective νομιζω, οποτε κι εκει φαινεται οτι θα κανει κατι σοβαρο. Αλλα ποτε δεν εθρεφα ελπιδες για τα live-action..


Δημοσιευμένη  εικόνα
"Life is spherical, investigate the other side..."

#3 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1.740 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιούλιος 2014 - 21:25

Μακαρι, θα καραγουσταρα προσωπικα!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#4 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Ιούλιος 2014 - 16:27

ευχομαι μονο να ειναι καλη προσαρμογη, και οχι καμια παπαρα σαν το dragon ball η εξελιξη που βγαλανε


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GokussjGod: 28 Αύγουστος 2017 - 05:24


#5 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Ιούλιος 2014 - 17:32

O Gus Van Sant δεν έχει καμία σχέση με το true detective εκτός από το γεγονός ότι στην επόμενη ταινία του, Sea of Trees, θα πρωταγωνιστήσει ο McConaughey. Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για έναν από τους αγαπημένους μου σκηνοθέτες με το My own private Idaho να αποτελεί μια από τις αγαπημένες μου ταινίες. Παρολαυτά δεν ξέρω πως η ατμοσφαιρική μελαγχολία που χαρακτηρίζει τις ταινίες του έχει την οποιαδήποτε σχέση με το death note και μετά το Restless που ήταν πατάτα και τη συμμετοχή του στο The Canyons δεν ξέρω τί να περιμένω. Μπορώ να φανταστώ από τώρα σκηνές με τον Light και τον L να κοιτιούνται χωρίς να λένε τίποτα και μετά να περπατάνε σε ατελείωτα λειβάδια και στο τέλος πεθαίνουν όλοι.


xbJ3b2w.jpeg


#6 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Αύγουστος 2017 - 16:53

Μετά από πολλές περιπέτειες και χρόνια βγήκε ως παραγωγή του νετφλιξ.

 

Spoiler:



#7 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Οκτώβριος 2017 - 15:59

Το rage μου είναι άπειρο γι αυτή τη ταινία. Την είδα χτες το βράδυ κι απορώ γιατί μπήκαν στο κόπο και τα έξοδα να πάρουν τα δικαιώματα.

Από το manga κρατήσανε απλά τον Light, τον πατέρα του, τον L και τον Ryuk, το πως ξεκινάει η όλη η ιστορία και όλα τα υπόλοιπα τα χουν βγάλει από το μυαλό τους.

Πάρα πολύ κακή μεταφορά, θα μπορούσε να είναι μια teen angst scary movie από μόνη της οπότε θα μπορούσε να ήταν κάπως καλή αλλά επειδή έχει το όνομα τελικά καταλήγει μπαρούφα.

 

Όσοι χαρακτήρες πάρθηκαν από το manga δεν έχουν καμία σχέση με τους αυθεντικούς, η σχέση μεταξύ Light κ L πάει περίπατο, μιας και που στην ταινία τους έχουν αλλάξει τελείως.

 

Γενικά πολύ κακή μεταφορά, δείτε το απλά για να rantαρετε με το χάλι της.  :wet2:


rsrGbGx.gif

#8 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Οκτώβριος 2017 - 16:44

Το rage μου είναι άπειρο γι αυτή τη ταινία. Την είδα χτες το βράδυ κι απορώ γιατί μπήκαν στο κόπο και τα έξοδα να πάρουν τα δικαιώματα.

Από το manga κρατήσανε απλά τον Light, τον πατέρα του, τον L και τον Ryuk, το πως ξεκινάει η όλη η ιστορία και όλα τα υπόλοιπα τα χουν βγάλει από το μυαλό τους.

Πάρα πολύ κακή μεταφορά, θα μπορούσε να είναι μια teen angst scary movie από μόνη της οπότε θα μπορούσε να ήταν κάπως καλή αλλά επειδή έχει το όνομα τελικά καταλήγει μπαρούφα.

 

Όσοι χαρακτήρες πάρθηκαν από το manga δεν έχουν καμία σχέση με τους αυθεντικούς, η σχέση μεταξύ Light κ L πάει περίπατο, μιας και που στην ταινία τους έχουν αλλάξει τελείως.

 

Γενικά πολύ κακή μεταφορά, δείτε το απλά για να rantαρετε με το χάλι της.  :wet2:

Συμφωνω φιλε θα μπορουσα να κανω ολοκληρη αναλυση γιατι ηταν για τον πεοντα, μονο τα ονοματα κρατησανε και τον Ρynk, τα μονο αλλα καλα που ειχε η ταινια ηταν οι ερμηνιες και η σκηνοθεσια, το ost ανυπαρκτο, η ιστορια κακογραμμενη,το ιδιο και ο χαρακτηρες, οσον για τον L η ταινια σε κοροϊδευει καταμουτρα και μεχρι το τελος στον εχει καταστρεψει τελειος. 3/10



#9 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 15 Οκτώβριος 2017 - 17:12

Actually, απλα το μετετρεψαν σε ενα ψευτοteenage detective story, ουτε σ adultswim τετοια. Θυμαμαι που χα και ελπιδες απτο τρειλλερ, αριστουργιματικο το αποτελεσμαα. So baad so good. Το ποσο πανιβλακες παρουσιασαν τον L, αλλα ακομα περισσοτερο τον light που βγηκε κιηποχιριο της χαζης αμερικανιδας γκομενας σαυτη τη περιπτωση, μισα, με ξεπερασε σε ολα τα επιπεδα. Ισως απτα χειροτερα addaptions μετα το last airbendrr.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 15 Οκτώβριος 2017 - 17:13

フカフカ

#10 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Οκτώβριος 2017 - 18:15

Βασικά πέραν από αυτά που λέτε και οι δύο, είναι ότι προσπάθησαν να κάνουν στο τέλος να φανεί ο Light ότι δεν ήταν και τόσο κακός μωρεεεεεεεεεεεεεεέ. Βέβαια στο manga είναι evil mastermind όσο δεν πάει. Οι όποιες άμυνες είχε, πέσανε στην μόλις πρώτη δολοφονία που έκανε δείχνοντας ποιος πραγματικά είναι.

 

Τέλος deathnote adaptation που δεν έχει την παρακάτω σκηνή, δεν είναι deathnote

 

Youtube Video

 

μόνο αυτή η σκηνή δείχνει πόσο διαφορετικό είναι το αρχικό υλικό από την συγκεκριμένη μπούρδα.  :beaten:


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Hazuki: 15 Οκτώβριος 2017 - 18:16

rsrGbGx.gif

#11 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2018 - 00:33

Έπεσε στην υπόληψή ότι ετοιμάζουν σίκουελ. Ισχύει? Για να ξέρω τι θα κάνω στη ζωή μου από εδώ και πέρα.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#12 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2018 - 01:52

Έπεσε στην υπόληψή ότι ετοιμάζουν σίκουελ. Ισχύει? Για να ξέρω τι θα κάνω στη ζωή μου από εδώ και πέρα.


Απλά γιατί, θελουν και απολαμβάνουν να βλεπουν τα φαν να υποφερουν μάλλον και να χαιρονται διαβάζοντας τις ετζι κριτικες στα φορουμς, δεν εχει αλλη εξηγηση.
フカフカ

#13 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Νοέμβριος 2018 - 09:57

Netflix why !!!  :zetsubou:

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif