Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

M3: Sono Kuroki Hagane | M3 The Dark Metal

Satelight Action Mecha Darkness Spring 2014

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#16 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 29 April 2014 - 14:10

Spoiler: 2

 

Μέχρι τώρα η σειρά είναι άξιος αντικαταστάτης του Valvrave.


Edited by 1451, 29 April 2014 - 14:11.


#17 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 29 April 2014 - 17:41

Spoiler: 2

 

Μέχρι τώρα η σειρά είναι άξιος αντικαταστάτης του Valvrave.

Για εμένα άσε μόνο τον Μάκη με μόνο αυτόν αντέχω.Ο θέε μου ο mc δεν παλεύεται...


Posted Image


#18 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 05 May 2014 - 13:32

Μόλις είδα το 2 επεισόδιο. Μου άρεσε πιο πολύ από το πρώτο και μπαίνει αυτή η σειρά στη λίστα με τις προτεραιότητες.

 

Spoiler:


Edited by Aena, 05 May 2014 - 13:32.

30w46c0.jpg


#19 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 06 May 2014 - 19:33

Εψαχνα μια καλη διευκρινηση της σειρας αυτης για να αποφασισω αν θα αρχισω την σειρα αυτη και περι τινος προκειται...Στο animecalendar που τσεκαρω τα καθημερινα επεισοδεια δεν ελεγε τιποτα. Θα δω το πρωτο επεισοδιο και θα αποφασισω για τα υπόλοιπα. :riiight:

Τα Dark anime, gore, thriller, οτιδηποτε εχει να κανει με δραμα και τραγωδιες ειναι τα αγαπημενα μου!! Αρκει να είναι αρκετα καλο οσο φαινεται...



#20 CountRaven

CountRaven

    Starting...

  • Members
  • 11 posts

Posted 14 May 2014 - 05:18

Το πρώτο επισόδειο σίγουρα δεν ανταποκρίνεται στην θεική περιγραφή στην αρχή του θέματος. Παρόλα συτά έιπα να συνεχίσω με το δεύτερο και το τρίτο στα οποία φάινονται τα δυνατά στοιχεία της σειράς, καταρχήν η σκοτεινή ατμόσφαιρα καθώς και οι μάχες. Στο 4 γίνεται μια μικρή κοιλιά πάλι. Θα συνεχίσω να το βλέπω.

#21 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 20 May 2014 - 14:59

Συμφωνώ για το πρώτο επεισόδιο, φαινόταν ότι θα είναι μια απαίσια σειρά όμως φτιάχνει στη πορεία αν και δεν θα έλεγα ότι τα καλά φαίνονται σε μεμονωμένα επεισόδια. Το μέχρι τώρα σύνολο είναι που ανεβάζει τη μέτρια εμπειρία του πρώτου.

 

Η Εμίρου έχει λόγο τελικά που είναι έτσι

Spoiler: 5





Also tagged with one or more of these keywords: Satelight, Action, Mecha, Darkness, Spring 2014