Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 2 Ψήφοι

Mekaku City Actors

Shaft 1x episodes Spring 2014 Drama Sci-fi Romance

  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#16 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 01 Ιούλιος 2014 - 02:00

Συμφωνώ και εγώ με την Βαγγελιώ σε γενικές γραμμές, εκτός από το κομμάτι της διασκέδασης.

 

Εντάξει, ανεξήγητα γεγονότα από παντού, τρύπες, αψυχολόγητοι χαρακτήρες, τρομερά πηδήματα από εδώ και 'κει χωρίς συνοχή, και ένα τεράστιο μπάχαλο στα τελευταία επεισόδια, μιας και η εισαγωγή έφαγε πολύ χρόνο και άρχισε να τρέχει υπερβολικά, μπουκώνοντας μας με πληροφορίες και προσπερνώντας σημαντικές σκηνές, αλλά το διασκέδασα περισσότερο από όλα όσα είδα αυτή την σαιζόν.

 

Οι χαρακτήρες τελείως μονοδιάστατοι αλλά συμπαθητικοί, ενδιαφέρουσες εξελίξεις (προβλέψιμες και μη) και ωραία η προσπάθεια για μια λίγο πιο ιδιαίτερη σκηνοθεσία ακόμα και αν απέτυχε. 

 

Γενικότερα βασικά, έχοντας τελειώσει πλέον το anime, και ξέροντας την πλοκή και τις εξελίξεις χωρίς να μπερδεύομαι απ'την σκόρπια και ασυναρμολόγητη σκηνοθεσία, μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ το σύνολο σαν ιδέα. Φυσικά βέβαια και παραδέχομαι πως μόνο στην ιδέα ήταν καλό, μιας και στην πράξη μπουρδουκλώθηκε και έφαγε τούμπα, αλλά δεν μπορώ να μην το εκτιμήσω. 

 

Ίσως με λίγο περισσότερα επεισόδια να τσούλαγε πιο ομαλά, ίσως και να μην ήταν αυτό το κύριο πρόβλημα, αλλά η κατανομή των γεγονότων στα ήδη υπάρχοντα επεισόδια, ίσως ήθελε λιγότερους χαρακτήρες. Δεν είμαι σίγουρη για να πω την αλήθεια. Πάντως μπορώ να πω πως το διασκέδασα και πως περίμενα με ανυπομονησία κάθε εβδομάδα να βγει το επεισόδιο. 



#17 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthena

Καταχωρήθηκε 14 Ιούλιος 2014 - 07:28

To τελείωσα και εγώ.

 


Οι χαρακτήρες τελείως μονοδιάστατοι αλλά συμπαθητικοί, ενδιαφέρουσες εξελίξεις (προβλέψιμες και μη) και ωραία η προσπάθεια για μια λίγο πιο ιδιαίτερη σκηνοθεσία ακόμα και αν απέτυχε. 

Γενικότερα βασικά, έχοντας τελειώσει πλέον το anime, και ξέροντας την πλοκή και τις εξελίξεις χωρίς να μπερδεύομαι απ'την σκόρπια και ασυναρμολόγητη σκηνοθεσία, μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ το σύνολο σαν ιδέα. Φυσικά βέβαια και παραδέχομαι πως μόνο στην ιδέα ήταν καλό, μιας και στην πράξη μπουρδουκλώθηκε και έφαγε τούμπα, αλλά δεν μπορώ να μην το εκτιμήσω. 

Ίσως με λίγο περισσότερα επεισόδια να τσούλαγε πιο ομαλά, ίσως και να μην ήταν αυτό το κύριο πρόβλημα, αλλά η κατανομή των γεγονότων στα ήδη υπάρχοντα επεισόδια, ίσως ήθελε λιγότερους χαρακτήρες.

Aυτό το κομμάτι περιγράφει ακριβώς τις σκέψεις μου.Όμορφο αλλά ως εκεί.Θα μπορούσα να σκεφτώ κανα δυο δικαιωλογίες για να καλύψω κάποια νοηματικά προβλήματα αλλά όυτε καν θα προσπαθήσω.Καλό ήταν όσο κράτησε.


Δημοσιευμένη  εικόνα




Also tagged with one or more of these keywords: Shaft, 1x episodes, Spring 2014, Drama, Sci-fi, Romance