Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 2 Ψήφοι

True Detective


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#31 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2.473 Δημοσιεύσεις:
  • LocationBus 142

Καταχωρήθηκε 29 Ιούλιος 2017 - 15:00

ε ε ερχεται

 

Όπως φαίνεται μπορεί να βρισκόμαστε πολύ κοντά στην επικύρωση της τρίτης σεζόν του True Detective, αν και τίποτε δεν είναι ακόμη επίσημο. Σύμφωνα με πληροφορία οι παραγωγοί έχουν έτοιμο τον Μαχερσάλα Αλί για πρωταγωνιστή, σε περίπτωση που η HBO εγκρίνει τη σειρά.

Κατά τη διάρκεια συνέντευξης τύπου της Ένωσης Κριτικών Τηλεόρασης στην Καλιφόρνια χτες Τετάρτη 26 Ιουλίου, ο Κέισι Μπλόις, πρόεδρος προγραμματισμού της HBO, επιβεβαίωσε πως το δίκτυο έχει κλείσει τον βραβευμένο με Όσκαρ πρωταγωνιστή του Moonlight για να παίξει στα νέα επεισόδια της σειράς μυστηρίου.

Ο Μπλόις είπε επίσης πως υπάρχουν 5 σενάρια, στα οποία έχει συμμετάσχει και ο δημιουργός του Deadwood Ντέιβιντ Μιλτς. Όπως είπε:

“Έχω διαβάσει πέντε σενάρια για μια τρίτη σεζόν. Είμαι πολύ εντυπωσιασμένος και ενθουσιασμένος από αυτά που διάβασα. Δε θέλω να αποκαλύψω την πλοκή, αλλά αλήθεια νομίζω πως είναι καταπληκτικά. ”



2bbd14fc.jpg


#32 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Ιούλιος 2017 - 02:54

oοοολλλλεεεεεεεεε   :blingeye2:


stasou%2520mygdala.jpg


#33 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Αύγουστος 2017 - 07:22

Επιτελους. Ελπιζω η τριτη σεζον εαν ερθει να ειναι ιδιο καλη με την πρωτη, που κατα τη γνωμη μου ηταν εξαιρετικη, γιατι η δευτερη δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε ιδιαιτερα.



#34 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2.473 Δημοσιεύσεις:
  • LocationBus 142

Καταχωρήθηκε 15 Ιανουάριος 2019 - 15:07

Βγηκαν τα πρωτα 2 επεισοδεια και ηδη εχει ξεκινησει πολυ δυναμικα! Ο τροπος αφηγησης ειναι πανομοιοτυπος με την 1η σεζον (3 timelines) και ειναι αρκετα creepy . Megusta.jpg 



2bbd14fc.jpg


#35 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Ιανουάριος 2019 - 19:01

Θα διδάχτηκαν από την αποτυχία του δεύτερου κύκλου, και μόνο η χρονική απόσταση της προβολής με κάνει να πιστεύω ότι ήθελαν να αποστασιοποιηθούν όσο περισσότερο μπορούσαν από το παραστράτημα των φιλοσοφικών αναζητήσεων του Βινς.



#36 teliosmetonma

teliosmetonma

    Ο τίτλος του σπάμμερ

  • Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2019 - 16:51

Καλά φοβερή σειρά, την τέλειωσα πρόσφατα. Έγραψε.



#37 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2019 - 16:56

Θα διδάχτηκαν από την αποτυχία του δεύτερου κύκλου, και μόνο η χρονική απόσταση της προβολής με κάνει να πιστεύω ότι ήθελαν να αποστασιοποιηθούν όσο περισσότερο μπορούσαν από το παραστράτημα των φιλοσοφικών αναζητήσεων του Βινς.

Φαίνεται ότι διδάχθηκαν σε εμπορικό επίπεδο, αντικατέστησαν το μεγαλύτερο μέρος της φιλοσοφικής και δραματουργικής ουσίας της σειράς με συμβατικούς κοινωνικούς pc προβληματισμούς. Ωραία ήταν η υπόθεση της τρίτης σεζόν αλλά συνολικά είναι μάλλον κατώτερη από της άλλες δύο. Οι δύο προηγούμενες σεζόν ήταν κατ' εμέ σχεδόν εξίσου καλές ακριβώς επειδή ήταν διαφορετικές, αλλά εξίσου φιλοσοφημένες (η δεύτερη ίσως περισσότερο λόγω του εκπληκτικού τέλους της), τώρα προσπάθησαν να πατήσουν πάνω στην εμπορικά επιτυχημένη πρώτη, στερώντας το μεγαλύτερο στοιχείο της επιτυχίας της.


O6rrvsU.jpg


#38 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2019 - 21:37

Ούτε κι εμένα με ξετρέλανε ο τρίτος κύκλος αλλά και πάλι τον προτιμώ από τον δεύτερο, ως συνέχεια και συμπλήρωμα του πρώτου(κι ας έχει τις ομοιότητες που αναφέρεις).

Ο δεύτερος, ιδωμένος χώρια βγάζει γέλιο χάρη στους διαλόγους αλλά ως ντετέκτιβ δεν μου κάνει.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από 1451: 30 Μάρτιος 2019 - 21:37


#39 teliosmetonma

teliosmetonma

    Ο τίτλος του σπάμμερ

  • Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2019 - 22:57

Πήρα τα σπόιλερς μου για τον 2ο ξέροντας πως δεν θα τον δω, το καταλαβα από το 2ο επεισόδιο πως δεν θα μου αρέσει...

 

ο πρώτος κύκλος ήταν epic

 

τώρα για τον 3ο έχω να παραπονεθώ λίγο για το τελευταίο επεισόδιο, δεν πήγε όπως νόμιζα...



#40 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 31 Μάρτιος 2019 - 01:07

Πήρα τα σπόιλερς μου για τον 2ο ξέροντας πως δεν θα τον δω, το καταλαβα από το 2ο επεισόδιο πως δεν θα μου αρέσει...

 

ο πρώτος κύκλος ήταν epic

 

τώρα για τον 3ο έχω να παραπονεθώ λίγο για το τελευταίο επεισόδιο, δεν πήγε όπως νόμιζα...

 

Για μένα το τελευταίο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου δικαιώνει ολόκληρη τη σειρά, άσχετα αν κι εγώ είχα φάει δυστυχώς μερικά σπόιλερς. Ήταν τόσο ουσιαστική η δραματουργική διάσταση της κατάληξης του σεναρίου, ώστε δε στέκεσαι στα γεγονότα, όλα τα ασυνάρτητα που έχεις δει μέχρι τότε καταλήγουν να βγάζουν νόημα και να ολοκληρώνονται φιλοσοφικά. Σε αντίθεση με τον πρώτο κύκλο που ξεκινάει φανταστικά και στο τέλος απορείς τι είχε πιει ο σεναριογράφος.


O6rrvsU.jpg


#41 teliosmetonma

teliosmetonma

    Ο τίτλος του σπάμμερ

  • Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 31 Μάρτιος 2019 - 10:19

Ναι μόνο που στο πρώτο ήταν ηθοποιάρες. Δεν έχω να πω κάτι για τους ηθοποιούς του 2ου απλά θέλω να πω πως ο πρώτος είχε πιο ωραίο και καλό τέλος από τον 2ο.

Spoiler:


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από teliosmetonma: 31 Μάρτιος 2019 - 10:19


#42 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 31 Μάρτιος 2019 - 13:32

Ναι μόνο που στο πρώτο ήταν ηθοποιάρες. Δεν έχω να πω κάτι για τους ηθοποιούς του 2ου απλά θέλω να πω πως ο πρώτος είχε πιο ωραίο και καλό τέλος από τον 2ο.

Spoiler:

 

Spoiler:

O6rrvsU.jpg


#43 teliosmetonma

teliosmetonma

    Ο τίτλος του σπάμμερ

  • Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 31 Μάρτιος 2019 - 20:51

Spoiler:



#44 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 01 Απρίλιος 2019 - 04:43

"Όπως και να το δούμε, ο πρώτος νικάει εύκολα τον δεύτερο, χωρίς καν να έχουμε δει τον δευτερό, αρκεί να διαβάσουμε τα σπόλιερς!"


O6rrvsU.jpg


#45 teliosmetonma

teliosmetonma

    Ο τίτλος του σπάμμερ

  • Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Απρίλιος 2019 - 12:40

Τότε παρτο αλλιώς, ποια σπόιλερς θα σου άρεσαν περισσότερο, του 1ου ή του 2ου?  :P