Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ευρετήριο τίτλων anime

Eλληνικά Fansub Ελληνικοί υπότιτλοι

  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 07 March 2014 - 00:24

Νομίζω πως θα ήταν πρακτικό κάθε ομάδα fansubbing να ποστάρει ποιους τίτλους έχει μεταφράσει για να ξέρουν οι ενδιαφερόμενοι που να ψάξουν κάθε φορά.


If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#2 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 07 March 2014 - 00:45

Αντί να το αναφέρεις απλά (και σα παράπονο λίγο) γιατί δεν έκανες μια συλογή τι έχει πιάσει η κάθε ομάδα και να έκανες ένα topic που να τα χες καταγρ'αψει όλα? :3 λέω εγώ τωρα....


フカフカ

#3 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 07 March 2014 - 02:46

Δεν έχεις άδικο. Απλά δεν έχω το χρόνο για να το κάνω σωστά... (α και δεν παραπονιέμαι :P . Τις περισσότερες σειρές τις βλέπω στα Aγγλικά εξάλου :) )


Edited by kazmir, 07 March 2014 - 02:49.

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#4 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 07 March 2014 - 02:53

Eάν κάποιος εχει την διάθεση και τον χρόνο για να φτιάξει μία πλήρη Database σχετικά με το τι έχουν μεταφράσει τα ελληνικά fansub groups μπορεί να μου στείλει ένα pm και να συζητήσουμε το πώς θα το οργανώσουμε. Έχετε όμως κατά νου ότι κάτι τέτοιο απαιτεί μεγάλη και συνεχή προσπάθεια καθώς η λίστα θα πρέπει να ανανεώνεται διαρκώς.

Μέχρι να γίνει αυτό εάν κάποιος θέλει να ενημερωθεί μπορεί να κοιτάξει τα threads των fansub groups του forum ή να ενημερωθεί από το anidb όπου τα περισσότερα καταχωρούν τις δουλειές τους.

Όπως και να έχει όμως το παρόν thread δεν προσφέρεται για κάποια ουσιαστική συζήτηση οπότε κλειδώνεται. :)

 



#5 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 07 March 2014 - 09:50

Πάντως, μία σχετικά έυκολη λύση είναι να κάνεις search με τον τίτλο του anime μέσα στο subforum των ελληνικών fansub groups. Voila! :P


xbJ3b2w.jpeg