Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 4 Ψήφοι

Kamigami no Asobi ~Ludere deorum~

spring 2012 1x episodes Brains Base shoujo fantasy school bishounen reverse harem otome game deities

  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#16 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Απρίλιος 2014 - 22:38

ΝΑΙ! Υπάρχει σε gifάκι αυτή η fabulous transformation sequence! Ένα δάκρυ κυλάει από τα μάτια μου...

 

Συν σε όλα τα υπέροχα που είπατε - Βαγγελιώ πρέπει να ντρέπεσαι - και θα μπω κι εγώ στο wagon του δε μου έσπασε τα νεύρα η πρωταγωνίστρια προς έκπληξή μου. Also, Zeus was a sight for sore eyes. Τόσα bishounen πόνεσαν τα μάτια μου. Και μη δω καμία να υπονοεί το shota σας παρακαλώ... Τ^Τ


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Fallen_Mpougatsa: 10 Απρίλιος 2014 - 22:38

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#17 FayFay

FayFay

    all monsters are human

  • Members
  • 53 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2014 - 10:03

Ενα πραγμα θα πω.. FABULOUSNESS OVERDOSE  :angell:  :angell:  :angell:



#18 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 Δημοσιεύσεις:
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Καταχωρήθηκε 13 Απρίλιος 2014 - 21:48

Εμένα πάντως μου άρεσε το UtaPri (γούστα είναι αυτά), οπότε θα το δώ κανονικά. Απλά πιστεύω να μην είναι το κορίτσιεδώ σαν την τύπισσα στο Diabolik Lovers, που ούτε αντιδρούσε ούτε τίποτα.. Ελπίζω να έχει λίγο περισσότερο σθένος, δυναμισμό. Λίγο θέλω, όχι πολύ.


30w46c0.jpg


#19 Utaku

Utaku

    Tuturuu!!!

  • Members
  • 166 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Απρίλιος 2014 - 00:52

Το δίχως άλλο, η σειρά είναι άκρως απολαυστική και τα μπισόνια ένα κι ένα!!!

 

Πραγματικά όμως, το γράφετε και παραπάνω αλλά θέλω τόσο να εκφράσω κι εγώ τη χαρά μου!!! Κι εμένα μου έκανε απίστευτη εντύπωση και έχω φτάσει σε σημείο να πορώνομαι και να καταχαίρομαι το γεγονός οτί εδω η πρωταγωνίστρια έχει χαρακτήρα, δυναμισμό, έχει γνώμη και άποψη και γενικότερα σκέφτεται!!! Και κυρίως, μιλάει με ολοκληρωμένες προτάσεις και όχι με "α" "ου" "που είμαι" "τι κάνω" "μη" "δεν αισθάνομαι καλά" "θεε μου τι μου συμβαίνει" !!! Πραγματικά ελπίζω να συνεχίσει έτσι!!!

 

Με λίγα λόγια ΝΑΙ στη Yui του Kamigami, δαγκωτό ΟΧΙ στη Yui του Diabolik!!!!

 

p.s. : Ειλικρινά δε χορταίνω να βλέπω το gifaki tou Απόλλων ευχαριστώ βαθύτατα!!! :awww:


tumblr-static-1ngsil503zesk8s48o480gsg0-
...My anime, manga and dorama lists!!!


#20 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Απρίλιος 2014 - 09:51

Σας παρακαλώ, πείτε μου το όνομα του seiyuu τυο Διόνυσου αλλιώς θα σκάσω. Θα σκάσω όμως, δε λέω να τον αναγνωρίσω.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#21 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Απρίλιος 2014 - 10:07

Είναι ο Nojima Hirofumi, έκανε τον Σίσυφο στο Lost Canvas


ySss0UF.jpg


#22 eleospleon

eleospleon

    Anime Fan

  • Members
  • 169 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη (προς το παρόν)

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2014 - 22:33

"Joins the dark side"

 

Εμένα το transformation του sailor apollon μου άρεσε να πω την αμαρτία μου :awww:

 

Καλή η πρωταγωνίστρια μέχρι στιγμής σε σύγκριση με άλλες του είδους, τα biskoten όμως θέλω λίγο να τα βαρέσω στο τοίχο, πιο tsundere πεθαίνεις.... και όσα δεν είναι tsundere φαίνονται λίγο χαϊβάνια, ένας μου κέντρισε το ενδιαφέρων μόνο #team_dionysos

 

Και η όλη πλοκή επίσης είναι να βαράς το κεφάλι σου στο τοίχο, θα μου πεις όμως για την πλοκή το βλέπεις και εσύ? :gotit:

 

Ελπίζω να μη ξενερώσει τελείως στα επόμενα επεισόδια.


ezgif-save.gif


#23 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2014 - 23:28

Ωραίο κομμάτι είναι ο Διόνυσος indeed, αν και πιθανότατα θα μείνει forever κομπάρσος μιας και στο VN δεν έχει δικό του path.
Ελπίζω στο τρίτο επεισόδιο να δείξουν όλα τα υπόλοιπα bishounen που απομένουν. Μια φορά είπα να καπαρώσω ένα doge bishie και άφαντο στην σειρά :<.

Αlso, έχω κλάσει από τα γέλια χάρη σε αυτό το creepy tumblr

http://kamiasoconfessions.tumblr.com/archive


Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#24 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1.280 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Απρίλιος 2014 - 01:33

Ξέρω ότι δε πρέπει να πάρω τίποτα σε αυτή τη σειρά στα σοβαρά όπως έκανα και με το diabolik, και νομίζω ότι τα καταφέρνω αρκετά καλά, αλλά είμαι ο μόνος που βρίσκω τις συμπεριφορές του Apollon και του Balder (ειδικά του πρώτου) υπερβολικά καθυστερημένες;
I mean, ας πούμε στη σκηνή που τους εξηγούσε η άλλη για το ceremony και είναι αυτοί "Αχ τι καλά, δε θα πάθουμε κακό" δεν ήξερα άμα έπρεπε να γελάσω ή να κλάψω.
Ακόμα και ο shota Δίας μου φαίνεται καλύτερη εναλλακτική για καμάκι.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Jorg: 16 Απρίλιος 2014 - 01:33

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#25 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 16 Απρίλιος 2014 - 16:28

:hahaha: 

 

Συνεχίζουμε σε σταθερά επίπεδα randomness. Εντωμεταξύ, μόνο ο Άδης μοιάζει λίγο σε αρχαίο Έλληνα. Όλοι οι υπόλοιποι: ξανθοί γαλανομάτες. :hahaha:

 

Επίσης τελικά έτσι όπως πάμε, περισσότερες βλακείες θα λένε οι θεοί *cough* απόλλονας *cough*, παρά η πρωταγωνίστρια. Κάνουμε προόδους. Άντε και σε reverse harem με όλους τους χαρακτήρες σε λογικά επίπεδα...



#26 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2014 - 13:02

Apollo+on+a+pegesus.PNG

 

Youtube Video

 

 

Αυτό! Έκλαιγα από τα γέλια.

 

 

OMG Thor! Hi thar, where you been babe?!

 

 

 

PS -moe emo tsundere Hades = γελάω δυνατά


Δημοσιευμένη  εικόνα


#27 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2014 - 14:57

Είχα δει τους στίχους τοποθετημένους σε screenshots στο tumblr (anime+tumblr=win) αλλά δεν είχα ιδέα από που ήταν. Τώρα έχω, αλλά εύχομαι να μην είχα. Με κατέστρεψες ολοσχαιρώς! *υστερικό γέλιο*

Μιλώντας για screenshots, είδα κάτι ωραία loincloths. Να φανταστώ έχει μπόλικο ζουμί και το τρίτο επεισόδιο :3


Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#28 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2014 - 17:27

Τι εννοείς; Είχε το hivemind του tumblr την ίδια ιδέα με εμένα; I feel so flattered! Στείλε λινκ να το δω σε ικετεύω!

Ολσο, καλά σου 'κανα, ΡΙΒΕΝΤΖ θα πάρω το αίμα μου πίσω κ ετσ'!

Το τρίτο δεν είχε ζουμί, μας το έκοψαν απότομα μόλις είδαμε τους πρώτους κοιλιακούς. Προσωπικά το βρήκα εγκληματικό.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#29 FayFay

FayFay

    all monsters are human

  • Members
  • 53 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2014 - 18:27

Εγω ειμαι με τον Thoth. Τελος(και ας μην ειναι μεσα στους υποψηφιους γαμπρους)

Επισης οσο γλυκουλης και αν ειναι ο Απολλων δεν μου βγαζει το αντρουκλε που θα θελα να εχει ο πρωταγωνιστης... ειδικα μετα την μεταμορφωση και την σκηνη πανω στον πηγασο. tres cliche 



#30 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2014 - 18:45

Εγώ το μόνο που έχω να ρωτήσω είναι δύο πράγματα: γιατί ο Απόλλωνας προσπαθεί να είναι "kawai" λέγοντας δύο φορές τα ονόματα όλων; Επίσης, γιατί ο Thot κάθε φορά που τον ρωτάει κάτι την καρφιτσώνει, ειλικρινά παιδιά την καρφιτσώνει, έτσι στον τοίχο; Κατανοώ ότι είναι τι είναι το anime but dears, try to keep it on the minimum.

 

Also, δε μπορούσα να ΜΗ γελάω κάθε φορά που ο Άδης έλεγε το ίδιο πράγμα και γενικώς όταν έλεγε αυτά που έλεγε. Καημένος. Ο μεγαλύτερος απ'όλους κι όμως ο πιο χτυπημένος. My heart goes out to you.

 

Edit: oh, το loincloth του θανάτου. xD Επίσης, γιατί shota Zeus ξανά γιατί; Τ^Τ


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Fallen_Mpougatsa: 21 Απρίλιος 2014 - 18:48

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai




Also tagged with one or more of these keywords: spring 2012, 1x episodes, Brains Base, shoujo, fantasy, school, bishounen, reverse harem, otome game, deities