Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Sidonia No Kishi | Knights Of Sidonia

Spring 2014 Tsutomu Nihei Action Seinen Sci-fi Adventure Fantasy Polygon Pictures 1x episodes

  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#16 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 27 April 2014 - 03:13

Εγώ πάντως για να πω την αλήθεια μου ψιλοτσίτωσα στο τρίτο στην μάχη. Δεν ξέρω είναι ο συνδυασμός πλοκάμια και διάστημα που είναι κάπως... εχμ άβολος αν και υποψιαζόμουν ότι θα εξελισσόταν κάπως έτσι το θεμα.

Αυτό το Subtle (not) foreshadowing....

 



#17 Snape

Snape

    The Brazilian

  • Members
  • 64 posts
  • LocationΣτην Ταράτσα

Posted 27 April 2014 - 17:49

Έχω τεράστιο θέμα με το animation plus ότι δεν βρίσκω αρκετά δελεαστικά τα διαστημικά πλοκάμια.

Χαίρομαι που θα παεί μέχρι 12 επεισόδια γιατί δεν ξέρω αν θα την πάλευα περισσότερο.

 

Θα κρατήσω μια πισινή στην κακία βέβαια, μπας και με εκπλήξει σε κάτι αργοτερα.


Edited by Snape, 27 April 2014 - 17:51.


#18 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 27 April 2014 - 18:21

Spoiler: 3



#19 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 27 April 2014 - 18:33

Indeed Snape, τα πλοκάμια είναι εκτός ανθρώπινης κλίμακας, I can comprehend your dissapointment XD

Θύμωσα στο τρίτο επεισόδιο. Γιατί οι Elite Four πήραν τόσες λανθασμένες αποφάσεις; Υποτίθεται ότι απ΄όλους τους ιππότες είναι οι πιο αποτελεσματικοί ενάντια στα πλοκάμια, τους παρουσίαζε (μέχρι την μάχη) σαν επαγγελματίες που ξέρουν τι κάνουν, και αναφέρθηκε πολλές φορές ότι είναι από τους πιο έμπειρους στη Sidonia.


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#20 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 27 April 2014 - 18:37

Οπου έμπειροι εννοούμε σε προσομοιώσεις με αυτοματοποιημένα mecha. Gaunas ειχαν να εμφανιστούν για εναν αιώνα οποτε δεν ξερω κατα ποσο μετραει.



#21 Snape

Snape

    The Brazilian

  • Members
  • 64 posts
  • LocationΣτην Ταράτσα

Posted 27 April 2014 - 19:13

Ξέρω ότι θα φάω κράξιμο αλλά αισθάνομαι ότι είναι μια βελτιωμένη έκδοση του Urda.
Ελπίζω να τους βγει καλύτερο στην συνέχεια και γιατί όχι,να υπάρξει και μια βελτίωση στο animation.

Θα σε στεναχωρήσω Iri αλλά δεν έχω πια καρδία.. Την πούλησα για 1 τσαμπί μπανάνες και 1 αντηλιακό με άρωμα αγριοκαρύδας.

#22 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 02 May 2014 - 16:52

Indeed Snape, τα πλοκάμια είναι εκτός ανθρώπινης κλίμακας, I can comprehend your dissapointment XD

Θύμωσα στο τρίτο επεισόδιο. Γιατί οι Elite Four πήραν τόσες λανθασμένες αποφάσεις; Υποτίθεται ότι απ΄όλους τους ιππότες είναι οι πιο αποτελεσματικοί ενάντια στα πλοκάμια, τους παρουσίαζε (μέχρι την μάχη) σαν επαγγελματίες που ξέρουν τι κάνουν, και αναφέρθηκε πολλές φορές ότι είναι από τους πιο έμπειρους στη Sidonia.

 

H momomomomoko τους εφαγε. Εξαιτιας της πεθαναν οι αλλοι! Και καλα ειχαν πολυ ισχυρες μεταξυ τους σχεσεις κτλπ.

 

Spoiler: Η΄ (επ 4)



#23 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 07 May 2014 - 23:43

Spoiler:

Αλσο η  version στα 60 fps βελτιώνει αρκετά το 3D !!



#24 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 09 May 2014 - 13:34

Spoiler: 5



#25 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 30 August 2014 - 12:50

Λοιπόν είδα το manga στο Public και ένας φίλος επίσης μου πρότεινε το anime..

Μέχρι το επεισόδιο έξι δεν έχει να προσφέρει τίποτα καινοτόμο στον κόσμο του anime

βλέπουμε μια ανακυκλωμένη ιδέα που συνδιάζει διάφορες παλαιότερες δουλειές.

Ωστόσο είναι Space opera, μου αρέσει το μυστήριο που έχει δημιουργηθεί αλλά

κάτι μου λεει πως δεν θα δω νέες ιδέες.

 

Γενικά αυτό το anime είναι μια δόση διαστημικού Mecha και πιλότων (δες robotech)

μια μικρή δόση απελπισίας τύπου Shingeki No kyoujin / LOTR, λίγο battle royal και 

πάρα πολύ εως ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Ender's Game...ή φταίει που διάβασα το βιβλίο πρόσφατα..

αλλά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ender's game...αυτό..

 

Θα το δω όμως τουλάχιστον την πρώτη σιαζόν και θα διαβάσω και το manga μήπως 

έπεσα έξω στα σχόλια μου. 

 

 

Spoiler: 3

δεν έχω καρδιά μου φάνηκε αδιάφορος.


Edited by Erisadesu, 30 August 2014 - 12:51.




Also tagged with one or more of these keywords: Spring 2014, Tsutomu Nihei, Action, Seinen, Sci-fi, Adventure, Fantasy, Polygon Pictures, 1x episodes