Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 3 votes

Teen Wolf (tv)


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 25 February 2014 - 20:18

Teen-Wolf-Ep-210-Fury-teen-wolf-31650719 Teen-Wolf-Ep-210-Fury-teen-wolf-31650691

 

H σειρά περιστρέφεται από έναν κοινωνικά απομονωμένο νεαρό Scott McCall, ένας έφηβος-μαθητής που παίζει λακρός στο λύκειο Beacon Hills.

 

H ζωή του αλλάζει δραματικά όταν τον δαγκώνει ένας λυκάνθρωπος μια νύχτα. Μετά όταν ανακαλύπτει ότι είναι λυκάνθρωπος, με τη βοήθεια του καλύτερου φίλου, του Stiles, και του μυστηριώδη λυκάνθρωπου, Ντέρεκ, αναγκάζεται να μάθει την ισορροπία ανάμεσα στην πρωτόγνωρη αλλάγη που θα του προφυλάσσει πολλούς κινδύνους στην εφηβική ζωή του.

 

Επιπλέον θα αντιμετωπίσει πρόβλημα με την κοπέλα που αγαπά 

Spoiler:

 

 

Eίδος:Teen Drama, Action, Supernatural, Romance 

 

Ξεκίνησα τη σειρα με πολύ μεγάλη επιφυλάξει κατευθείαν σκέφτηκα ότι θα ειναι στα πρότυπα του twilight

παραφουσκωμενα πιτσιρίκια από συμπληρώματα διατροφής  και ανούσια love story πόσο μάλιστα όταν είδα ότι ειναι από το mtv  

 

​εν τελεί έχει και λήγω από αυτα αλλα μπορώ να πω ότι εξεπλάγην ευχάριστα  απο τις αξιοπρεπεστατες ερμηνείες  το ενδιαφέρον σενάριο και την  πολύ καλή ατμοσφαίρα

θα το πρωτινά αν θέλετε να δείτε κάτι ενδιαφέρων και ανάλαφρο  αν και έχει έντονα στοιχεία θρίλερ...

 

 

Youtube Video


Edited by ...xXx..., 25 February 2014 - 20:20.

Posted Image

#2 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 25 February 2014 - 23:50

Παίζει και ο Roy από το Arrow για όποιον ενδιαφερεται. Επίσης στη φαση που οι λυκανθρωποι προσπαθουν να τρεξουν σαν λυκοι (στα τεσσερα) θα κλαιτε από τα γελια. Ειδα τις δυο πρωτες σαιζον σε δυο μερες, και το χω onhold από τοτε.
Λιγο από όλα. Ρομαντσο, θριλερ, δραση, μυστηριο, teen drama  κλπ. Τιποτα καινουριο, αλλα καλογυρισμενο. Και κλασικά οι καλυτερες ερμηνειες δεν ειναι στους πρωταγωνιστες, αλλα σε πιο guest ρολους. Για τα υπολοιπα ότι ειχα γραψει λιγο πολυ και για το Arrow και το Tomorow people. Ωραια ζυγωματικά, ωραια κωλαρακια και παει λεγοντας.

Α, ναι. Αυτο εδώ έχει ΠΟΛΥ καλυτερο soundtrack. Φοβερες επιλογες κατά τη γνωμη μου.


stasou%2520mygdala.jpg


#3 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 27 February 2014 - 12:29

To ειχα φτασει μεχρι το 9 της πρωτης season και ηταν το ιδανικο filler για τα πρωινα που ο εγκεφαλος ειναι ακόμη στο off μεχρι να πιασει η καφεινη. Και μετά εμφανιστηκε το Bitten.

Nταξει νομιζω ηταν αρκετα teen drama for me αλλά δεν αποκλειεται να το ξαναπιασω στο μελλον τωρα που το θυμηθηκα.



#4 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 27 February 2014 - 14:36

από τις σειρές που βελτιώθηκαν αρκετά μετά τα πρώτα τους επεισόδια. 

λόγω χρόνου την άφησα μετά τη δεύτερη χωρίς να έχω κάποιο παράπονο από αυτή. αρκετά τίμια σε αυτό που κάνει με μερικά εξαιρετικά επεισόδια. 



#5 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 04 March 2014 - 09:24

Ρε xXx τα κάνεις που τα κάνεις τα thread, κοίτα λίγο και το copy-paste που κάνεις διότι έχουν μπερδευτεί γραμματοσειρές και fonts και το αποτέλεσμα με θλίβει.

 

ANW κορόιδευα την Iristella που κάθεται και βλέπει τέτοιες μπούρδες αντί να δει σοβαρές σειρές και τώρα.....τώρα τελειώνω τη δεύτερη σεζόν...μέσα σε 2 μέρες. Ντάξ' το ΤΕΛΕΙΟ guilty pleasure. Ειδικά η πρώτη σεζόν. Είναι κακό, αλλά είναι ο τύπος σειράς που αυτοσαρκάζεται. Είναι τόσο κακό και γελοίο σε κάποιες στιγμές, που απλά σε κάνει να γουστάρεις με το καμπ του. Πραγματικά θα ντρεπόμουν που το βλέπω αν δεν το απολάμβανα τόσο.


Posted Image


#6 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 March 2014 - 19:57

^ Oτι γελάς το λουζεσαι που λεμε XD



#7 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 11 March 2014 - 23:02

Tελικά με το μπουρου μπουρου ειδα και τα υπολοιπα, και ένα έχω να πω: ο  Dylan O'Brien δεν παιζεται! Εχω παθει πλακα με το παιξιμο του και ειδικά την πλαστικότητα στο πρόσωπο του. Περιμενω πολλα απο  αυτό το παληκαρι, και πραγματικά μονο το παιξιμο του ειναι λόγος να δεις την τελευταια σαιζον. Καθηλωτικος. Δεν το περιμενα.

Κατά τα άλλα η σειρά ως σειρά πλάτυασε πάρα πολυ, στον 3ο Β' κύκλο. Ωρες ώρες νομιζα οτι εβλεπα κάτι άλλο. Απροσδιόριστο. Βεβαια οι λατρεις της ιαπωνικής κουλτούρας λογικά δε θα χαλαστουν.


stasou%2520mygdala.jpg


#8 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 21 March 2014 - 22:16

ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ

Έφτασα up to date και τώρα δεν έχω τι να βλέπω θεοί χάνομαι σβήνομαι γιατί η καλύτερή μου τρασίλα να μην έχει άλλο επεισόδιο αυτή τη στιγμή ΒΟΗΘΕΙΑ!

 

 

Lord Leon έχεις απόλυτο δίκιο. Πραγματικά είναι μακράν ο καλύτερος ηθοποιός εκεί μέσα, και είναι και νομίζω και ο μικρότερος ηλικιακά. Πολλές φορές νιώθω ότι κρατάει μόνος του όλη τη σειρά, και οι ιστορίες του είναι πάντα οι πιο ενδιαφέρουσες γιατί τις κάνει ο ίδιος πιστευτές.

Αυτός και ο Ντέρεκ (μπικόζ λέηντι κρας) είναι οι κύριοι λόγοι που γουστάρω αυτή τη σειρά.


Posted Image


#9 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 21 March 2014 - 22:43

Και συ με τον ντερεκ βρουτε; Νομιζω οτι βιωνω εποχες παμελα αντερσον στο baywatch. Μονο εμενα μου φαινεται σαν να εβγαλε γενια ο John John της Bibibo ρε γαμωτο;

Εγω εκτος απο τον Dylan (απο δευτερη σαιζον και μετα, στην πρωτη ηταν πολυ μωρουδοφατσα) ψηφιζω Ian Bohen (ΜπαρμπαΛυκο).

Απο γυναικες πριν σκασει το γιαπωνεζακι, ειχε να μου κανει καποια κλικ απο εποχης Jill Wagner (θεια Kate). Το χε. ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ.

Και οκ το παραδεχομαι στη σκηνη με το ντερεκ φυγανε κατι καταρες...


Edited by Lord Leon, 21 March 2014 - 22:47.

stasou%2520mygdala.jpg


#10 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 21 March 2014 - 22:52

Και συ με τον ντερεκ βρουτε; Νομιζω οτι βιωνω εποχες παμελα αντερσον στο baywatch. Μονο εμενα μου φαινεται σαν να εβγαλε γενια ο John John της Bibibo ρε γαμωτο;

Εγω εκτος απο τον Dylan (απο δευτερη σαιζον και μετα, στην πρωτη ηταν πολυ μωρουδοφατσα) ψηφιζω Ian Bohen (ΜπαρμπαΛυκο).

Απο γυναικες πριν σκασει το γιαπωνεζακι, ειχε να μου κανει καποια κλικ απο εποχης Jill Wagner (θεια Kate). Το χε. ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ.

Και οκ το παραδεχομαι στη σκηνη με το ντερεκ φυγανε κατι καταρες...

Ίδια γούστα έχουμε και σε άντρες και σε γυναίκες, πλην του Ντέρεκ. Δεν μπορώ, αν εξαιρέσεις όταν μιλάει και φαίνεται εντελώς χαζός μπέμπης, είναι ταμάμ. (καλά τον είδα έφηβο στο 7nth heaven και ούτε καν ο άντρας της μπιμπιμπο, μιλάμε εντελώς παιδάκι)

Μ αρέσει καλύτερα από Peter γιατί ο θείος μου βγάζει πολύ σαδομαζό και δεν είμαι sub για κανένα λόγο. Αλλά ναι, he too tingles my special places.

 

/TMI


Posted Image


#11 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 25 March 2014 - 19:15

αμαηγκαντ το τελευταίο επεισόδιο

 

Spoiler: s03e24


Posted Image


#12 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 30 March 2014 - 23:26

Sterek fangirl calling in :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Οι δυο πρώτες σεζον έφυγαν σε μαραθωνιους όπως και το πρώτο μισό της τρίτης.Άμα αρχίσεις δεν μπορεις να σταματήσεις .Θα συμφωνήσω πως η σειρά είναι αρκετά κακή σεναριακα και ειδικά στο δεύτερο μισό της τρίτης κατρακύλησε και άλλο.Αν δεν ήταν όλο Stiles το αρκ δεν θα παλευόταν για κανένα λόγο.Εγώ προσωπικά το οφείλω στο ότι ηρθαν τόσοι πολλοί χαρακτήρες και δεν έδειχνε τόσο Derek και Stiles μαζί :kawaii: :kawaii:

 

Στα τελευταία επεισόδια τώρα

Spoiler:

 

και τέλος τα δυο πιο σημαντικά του τελευταίου επεισοδίου

Spoiler:



#13 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 30 March 2014 - 23:54

Spoiler: s03


Posted Image


#14 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 31 March 2014 - 00:17

Spoiler: s03

Δεν το ειχα παρατηρησει καν αυτο :o

 

πάντως χαίρομαι πολύ τα mtv productions σε κάθε στιγμή σου λέει τι τραγούδι παίζει , very useful 



#15 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 31 March 2014 - 00:41

 

πάντως χαίρομαι πολύ τα mtv productions σε κάθε στιγμή σου λέει τι τραγούδι παίζει , very useful 

Aυτό.

 

Και το σαουντρακ ειναι από τα πιο δυνατά χαρτιά του.

Spoiler: s3 finale

Edited by Lord Leon, 31 March 2014 - 00:42.

stasou%2520mygdala.jpg