Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Shokugeki no Soma

Shokugeki no Soma Shounen Jump weekly manga cooking manga manga shounen

  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#16 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2.491 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Φεβρουάριος 2014 - 12:31

Megumi τη λένε τη moe. Προσωπικά, είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας παρέα με τους Aldini. Επειδή φτιάχνουν αληθινό φαγητό, και όχι βλακείες. XD

 

Όταν έφτιαξαν το Karaage με τη meat-chan και τη childhood friend, γέλασα. Έσπαγαν το κεφάλι τους για να φτιάξουν τελικά πιτόγυρο. :hihi2: Αλήθεια, το έχει σκεφτεί κάποιος να δοκιμάσει αυτές τις συνταγές;


Δημοσιευμένη  εικόνα


#17 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Φεβρουάριος 2014 - 15:42

 

 

Όταν έφτιαξαν το Karaage με τη meat-chan και τη childhood friend, γέλασα. Έσπαγαν το κεφάλι τους για να φτιάξουν τελικά πιτόγυρο. :hihi2: Αλήθεια, το έχει σκεφτεί κάποιος να δοκιμάσει αυτές τις συνταγές;

Το αυτό (για το σουβλάκι).

 

Επίσης:

 

 

Αχ περιμένω να έρθουν οι σελίδες με τις συνταγές. Έχω φτιάξει συγκεκριμένο φάκελο με όλες για να τις δοκιμάσω.

 

Ναι. Βέβαια κάποιες από αυτές έχουν δύσκολα-να-τα-χειριστείς έως αδύνατο-να-τα-βρεις υλικά οπότε η δυσκολία ανεβαίνει. Ευτυχώς που η σεφ τα έχει κάνει ήδη οπότε έχουμε και το irl visual.

(Also πολλές συνταγές έχουν σκουμπρί, ΟΧΙ!)

 

Τα don είναι τα πιο εύκολα νομίζω (αν εξαιρέσεις αυτά με τα αυγά -ΛΟΛ δηλαδή, μια Betty Crocker να ανοίξεις [which I have] τα έχει όλα- τα περισσότερα από τα οποία είναι πολύ εύκολα) και έχω αποφασίσει να ξεκινήσω από εκεί.

 

/κουκινγκ ιζ μαη λαηφ (νοτ)


Δημοσιευμένη  εικόνα


#18 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 Δημοσιεύσεις:
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Καταχωρήθηκε 22 Φεβρουάριος 2014 - 15:36

http://www.mangareader.net/shokugeki-no-soma/59/2

Welp,ειχε φαση το πιατο του Soma :P


header.jpg?t=1485907896


#19 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Φεβρουάριος 2014 - 15:51

"Raging blows of flavor", "ultimate sore loser", παραλίγο να πνιγώ από τα γέλια.

Θέλω τις συνταγέεεεεες.


Δημοσιευμένη  εικόνα


#20 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2.491 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Φεβρουάριος 2014 - 19:46

SnS, never change.

 

Αλλά θα ήθελα επίσης να τελειώνει αυτό το tournament. Όχι πως αυτό δεν είναι το manga στα καλύτερά του (συνταγές και αντιδράσεις), αλλά λίγη ποικιλία ρε φίλε... can we move on;

 

Αλλά το πιάτο του είχε φάση, όντως. :P


Δημοσιευμένη  εικόνα


#21 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthena

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2014 - 00:14

Γενικώς τα πιάτα πάντα είναι δημιουργικά και απόλυτα ενδιαφέρον σε αυτό το manga.Τώρα για τον αγώνα μου άρεσε

Spoiler:


Δημοσιευμένη  εικόνα


#22 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2.491 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Μάρτιος 2014 - 20:29

Hallelujah, βγήκε!

 

http://casanovascans.com/read/shokugeki_no_soma/en/0/62/

 

Spoiler:

 

By the by, το chapter άργησε επειδή το QC των Casanova scans έφυγε. Ψάχνουν τώρα για άλλον.


Δημοσιευμένη  εικόνα


#23 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthena

Καταχωρήθηκε 16 Μάρτιος 2014 - 21:39

Hallelujah, βγήκε!

 

http://casanovascans.com/read/shokugeki_no_soma/en/0/62/

 

Spoiler:

 

By the by, το chapter άργησε επειδή το QC των Casanova scans έφυγε. Ψάχνουν τώρα για άλλον.

Με τον Aldini τους έχουμε ξαναδεί.Αλλά δεν βαριέσαι καλά είναι.Και η Alice είναι πολύ ενδιαφέρον.(και μισητή χαρακτήρας)


Δημοσιευμένη  εικόνα


#24 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1.240 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάρτιος 2014 - 20:03

Λογικά τον Aldini, θα τον δούμε σε κανέναν ημιτελικό εναντίον του Soma.


Δημοσιευμένη  εικόνα

Avatar & signature by Kai


#25 anaktas

anaktas

    Wannabe Mangaka

  • Members
  • 334 Δημοσιεύσεις:
  • LocationGreece

Καταχωρήθηκε 15 Οκτώβριος 2015 - 12:40

Το ανακαληψα πριν μια βδομαδα. Το διαβασα μονορουφι εχω να πω. Ενδιαφερον και σαν μαγειρας και γω μπορω να πω οτι με εμπνεει!
Τα πιατα παρα την ευκολια τους στην αληθινη ζωη τα εχει παρουσιασει πολυ δημιουργικα και ενδιαφερον. Το μονο αρνητικο για μενα και γενικα με τα manga ειναι τα ecchi...Αλλα δεν νομιζω να ειχε τοσο ενδιαφερον για αλλους αμα δεν ηταν του ειδους.

Για τους λατρες της επαγγελματικης μαγειρικης συνηστω το BAMBINO!


The Suraido Project


Δημοσιευμένη  εικόνα



Also tagged with one or more of these keywords: Shokugeki no Soma, Shounen Jump, weekly manga, cooking manga, manga, shounen