Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR Town: A Game of Popes


  • This topic is locked This topic is locked
242 replies to this topic

#31 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 03 December 2013 - 18:22

Thrall, Warchief Of The Horde

 

 

images_zps72aef8f4.jpg

 

 

 
Εσείς οι άνθρωποι, από όποιον κόσμο και να κατάγεστε, δε σταματάτε ποτέ να με εκπλήσσετε με την απληστία σας και τις δόλιες μεθόδους σας.
Κύριε Lupin (Ghostprince) , λέτε ότι είστε κλέφτης, αλλά είστε πολύ διαφορετικούς από τους δικούς μας κλέφτες και τυχοδιώκτες. Ή μήπως δεν είστε; Μήπως με τα λεφτά σας αγοράσατε Dual Spec και το γυρίσατε σε assasination από subtlety; Ναι, θα βγάζατε λιγότερο DPS από το 5.3 patch, αλλά και πάλι θα κάνατε πανεύκολα τη δουλειά. Όμως, βάσει αυτών και μόνο, δε μπορούμε να κατηγορήσουμε κανέναν.
 
Η ψήφος μου στη τελική, θα πάει, για τώρα, στα άτομα που ακόμα δε μας έχουν συστηθεί, ή μιλήσει γενικά, Don Valentino (Redqueen) , θα ήθελες να παραστείς και εσύ στην καθ' όλα φιλική παρέα μας;



#32 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 03 December 2013 - 18:59

Gintaro

222907_zpsc25a1a10.jpg

*sighs*
Όλα μου φαίνονται σα μια συνωμοσία για να αναταράξετε την ησυχία μου.
Δε μπορώ να πιστεψω ότι είμαι αναγκασμένος να μείνω κλεισμένος σε ένα μέρος σαν και αυτό.
*Κοιτάει τον Deadpool (Black Kaiser) με την άκρη του ματιού του*
Ο άλλος μιλάει σε παραλληλόγραμμα, δε θα μου φανεί καθόλου περίεργο άμα έχει να κάνει κάτι με όλη αυτή τη φασαρία.
*Κλωτσάει τη Haru*
Μου χρωστάς κάτι μανταρίνια εσύ.
 


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#33 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 03 December 2013 - 19:10

Lee Hyunsik

 

*πάει να φάει το μήλο του*

166768-dtb21_zps52b07719.jpg

*ακούει τα νέα*

*πνίγεται*

 

Γκουχ, γκουχ...Φονικό ακούω, τι γίνεται εδώ; Εγώ ήρθα εδώ για διακοπές, μετά απ'όλον τον χαμό που έγινε στην Ιαπωνία--κάτι τρελοί παραλίγο να καταστρέψουν τον κόσμο, σ'ένα μέρος που υποτίθεται είναι ήρεμο και ποτέ τίποτα συνταρακτικό δε γίνεται. Και τώρα ακούω πως κάποιος σκότωσε τον Τσάβες...και ο ένας κατηγορεί τον άλλον. Δε μπορούμε...να μη μαλώνουμε; Δηλαδή, κι εγώ έχω τις υποψίες μου προς αυτόν τον φλύαρο θεό του θανάτου(Kai) που αντί για μαλλιά έχει φλόγες, ή εκείνον τον τροφαντό τύπο(Babba) που φαίνεται να έχει διάφορες λίστες, με και χωρίς τα ονόματά μας, αλλά δε με βλέπετε να καταδεικνύω, σωστά; Ας, ας ηρεμήσουμε λίγο...


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#34 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 03 December 2013 - 19:45

'Fuura Kafuka'

images?q=tbn:ANd9GcTMG06WETdZu4QMImAaJAI

Φαίνεται πως ο κύριος Τσάβες ήθελε να γίνει μερικά εκατοστά ψηλότερος χωρίς να έχει προπονήσει το λαιμό του όμως...

Santa(Babba) ή Valentino(redqueen)?

Santa(Babba) ή Valentino(redqueen)?

Santa(Babba) ή Valentino(redqueen)?

........
Χμ.... Santa(Babba) ή Valentino(redqueen)?

Τελικά θα ψηφίσω τον Alfred(Fandom) για τον λόγω ότι κατηγορεί τον Lupin(Ghostprince) με την δικαιολογία του παρελθόντος του με το έγκλημα ωστόσο να απέχει πολύ από από τα συνήθει αδικήματα του,καθώς και για τις δραστηριότητες που φαίνεται να έχει μόνος του στην Ρώμη.
Οι άλλοι 2 δεν μου έχουν κινήσει την προσοχή ακόμα, με τον θεό του κάτω κόσμου να έχει κέφια ωστόσ και να βιάζεται να μαζέψει ψυχρές.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#35 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 03 December 2013 - 19:54

Santa(Babba)

ra-santa.jpg

 

E, ψιτ. Για μαζευτείτε λιγάκι εσείς εδώ μέσα, μη σας πάρει και σας σηκώσει. 

Όταν μιλάτε για μένα θα με αποκαλείτε "Άγιο", συνεννοηθήκαμε; Παίζω εντός έδρας.

Και μη με δείχνετε με το δάκτυλο, μη σας το κόψω.

Άντε μην αρχίσω να μοιράζω δωράκια.

 

VTJZKcHY.u1xa6JFkEPwug.jpg

 

 

...............Α, και @$$%@...... Wow! Biscotello είναι αυτό;

8_63.JPG

 

Υπέροχο-χο-χο!

Και τι υπέροχη μέρα η σημερινή.

Αν και πάει πάνω από μήνας, νιώθω ακόμα τη ζεστασιά από το πνεύμα των Χριστουγέννων.

Να κανονίσω να πέσει λίγο χιονάκι, να μαζευτούμε στο τζάκι και να πούμε καμιά ιστορία από τα παλιά, σαν καλοί φίλοι;

Dogbert(kalamaris), έλα βρε, δεν έφαγες ακόμα το κουλουράκι σου. 

 

mikolaj+je13-700-744.gif


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#36 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 03 December 2013 - 21:20

Deadpoolol

 

santa_deadpool_by_sherrybirkinfan227-d4k

 

 

Gintaro

Ο άλλος μιλάει σε παραλληλόγραμμα, δε θα μου φανεί καθόλου περίεργο άμα έχει να κάνει κάτι με όλη αυτή τη φασαρία.

 



 

Quote Box adds: Ααα, τώρα που με χρησιμοποιείς είμαι χρήσιμος, Wade, εεε;;

 

Yellow Box says:

0ua9.png

 

Είσαι με τα καλά σου, καλό μου; Θα έρθει καμιά φιλοζωϊκή εδώ και θα τρέχουμε ξανά στις φυλακές;

 

Yellow Box says:

c84v.png

 

Κράτα την ψυχραιμία σου. Εδώ έχουμε ανεχτεί τόσο καιρό τον Woolverine, σε αυτήν την τριχόμπαλα με τις πολύ λιγότερες τρίχες θα κολλήσουμε;

 

Αψοουυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!! Yikes!!!

 

Anyways, Αλ-φρεντο(Fandom) έλα εδώ, σιλ βου πλε. Ναι, εσύ, μυστακοφόρε εραστή. Έμαθα πως είσαι μπάτλερ σε έναν πλουσιοπάρια στη Μπρο-θαμ σίτι. Τι θα έλεγες να αλλάξεις αφεντικό; Τι θα έλεγες να γίνεις δούλος μπάτλερ ενός σουπερ-ήρωα; Πχ εμένα; Ναι, θα ήθελα κάποιον μπάτλερ... Με εμένα λοιπόν, όχι μόνο θα περάσεις πολλές περιπέτειες αλλά η ψυχή σου θα υποστεί την υπέρτατη δοκιμασία και θα σφυρηλατηθεί μετατρέποντας σε έναν ακμαίο χαρακτήρα. Ρώτα τον Cable αν δεν με πιστεύεις. Και αυτός μπαστούνι έχει καταπιεί, όπως εσύ.

 

Αν θες να δηλώσεις αίτηση, τα απαραίτητα skills είναι:

1) Κατέχεις δίπλωμα στο μαγείρεμα πίτσας, μπουρίτο, γαριδακίων και λοιπών χοληστερινοειδών προϊόντων.

2) Μισείς τον Wolverine.

3) Έχεις τουλάχιστον 3 cd  με τα πλατινένια singles μου: "Τύφλα είν' ο Cable" ή το "Τσιμιτσάνγκα Αγάπη μου"

4) Έχεις όμορφες αδελφές,ξαδέλφες (traps not included) τις οποίες δεν έχεις κανένα πρόβλημα να γνωρίζεις στον κόσμο.

5) Να απαντάς σωστά στην ερώτηση: "ποιός είναι ο πιο γαμάτος υπερήρωας σε όλα τα σύμπαντα"; ( είναι και πολλά, έτσι σκατά που τα έχουν κάνει με τις storylines).

 

και τέλος να μην έχεις δει την ταινία Wolverine Origins και να μην έχεις πρόβλημα να δολοφονήσεις τον Ryan Reynolds αν χρειαστεί!

 

That will do. Περιμένω την αίτηση σου soon. Fill it with a Pilot G-1 0,7 pen, please!

 

And finally,

 

'Fuura Kafuka'

images?q=tbn:ANd9GcTMG06WETdZu4QMImAaJAI

Φαίνεται πως ο κύριος Τσάβες ήθελε να γίνει μερικά εκατοστά ψηλότερος χωρίς να έχει προπονήσει το λαιμό του όμως...

Santa(Babba) ή Valentino(redqueen)?

Santa(Babba) ή Valentino(redqueen)?

Santa(Babba) ή Valentino(redqueen)?

........
Χμ.... Santa(Babba) ή Valentino(redqueen)?

Τελικά θα ψηφίσω τον Alfred(Fandom) για τον λόγω ότι κατηγορεί τον Lupin(Ghostprince) με την δικαιολογία του παρελθόντος του με το έγκλημα ωστόσο να απέχει πολύ από από τα συνήθει αδικήματα του,καθώς και για τις δραστηριότητες που φαίνεται να έχει μόνος του στην Ρώμη.
Οι άλλοι 2 δεν μου έχουν κινήσει την προσοχή ακόμα, με τον θεό του κάτω κόσμου να έχει κέφια ωστόσ και να βιάζεται να μαζέψει ψυχρές.

 

Κοίτα όμως πως κάποιος άλλος ξαφνικά ψήλωσε λιγάκι εε;;

 

Fuka-fuka kariruka whatev (The Gunsmasha), first-timer, σε τέτοιες υποθέσεις, am I right? (I can't be wrong δηλαδή, γενικώς) Το ποστ σου είναι τέλειο. Υπέρτατο, μάλλον. Με τρελαίνει όχι η δικαιολογία η ίδια (ο καθένας γράφει ότι παπάτζα θέλει σε αυτό το σημείο. Heck, εδώ ακούσαμε για παραλληλόγραμμα ενώ είναι νταν ξεκάθαρα κουτιά... λολ) αλλά ο καταπληκτικός και σίγουρα μη-στημένος και αυθόρμητος τρόπος που την γράφεις. Καλά δεν σχολιάζω καν την αγωνία σου στο πρώτο, εξαιρετικά σπουδαίο για εσένα 'δίλημμα'. Και προφανώς και θα πετάξεις και άλλες δύο υποψίες σαν κερασάκι στην τούρτα που κρύφτηκε ο Theon Greyjoy! Άσε σου λέω, είναι αριστούργημα. Thanks, πάντως. Είσαι το λοφάκι στην πεδιάδα μου.

 

Quote box, που είσαι, γαμωωωωωωωωωώ; Πεινάω ρε!

 

ΥΓ: to Santa (Babba)

 

Spoiler:

 

ΥΓ 2: (open only if you know what love really is. Open if your heart is ready for something different, something erotic. <3)

 

Spoiler:

 

~edit for spelling~


Edited by Black Kaiser, 03 December 2013 - 21:26.


#37 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 03 December 2013 - 22:34

Άλφρεντ Πέννυγουορθ

 

Attached File  alfred2.jpg   105.04KB   0 downloads

 

Νεαρέ κύριε Γουέιντ (Black Kaiser), πάλι καλά που υπηρέτησα στα τιμημένα σώματα της Αγγλίας. Πραγματικά τρέμω στην ιδέα του τι θα συνέβαινε στο Γκόθαμ αν ήμουν και εγώ Καναδός. Φοβάμαι για το τι επιρροή θα είχα σε κάποια άτομα και σε τι κατάσταση θα βρισκόταν τώρα η πόλη.

 

Όσο για την πολύ ελκυστική πρόταση σας, η ιδέα να υπηρετώ έναν σούπερ ήρωα με εξιτάρει είναι η αλήθεια, αλλά δυστυχώς υπερδυνάμεις όπως ο ναρκισσισμός, ο εγωκεντρισμός και η παράνοια με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Αφήστε που παρόλο που έχω εμπειρία από περίθαλψη τραυμάτων δυστυχώς δεν έχω γνώσεις πλαστικής χειρουργικής. Δε νομίζω να σας αρμόζει κάποιος τόσο ταπεινός.

 

Και μια ερώτηση, γιατί να θέλω να δολοφονήσω τον RR; Τουλάχιστον αυτός έχει μία βάση για να γίνει υπερήρωας.

Πάντως, αν ήταν να βλάψω κάποιον ηθοποιό, αυτός θα ήταν ο Μπεν Άφλεκ. Δεν ξέρω, κάτι πάνω του δε μου αρέσει τους τελευταίους μήνες.

 

Fuura Kafuka (TheGunsmasha) αχ νεαρή μου, είσαι μικρή και άπειρη ακόμα. Ώρες ώρες εύχομαι ο κύριος Μπρους να ήταν και αυτός έτσι. Όπως λέγαμε και στην Αγγλία "Once you go bad..." καταλαβαίνεις ελπίζω τι εννοώ. Και τουλάχιστον στις μέρες μου η ερώτηση που έκανα στον Λούπιν (Ghostprince) δε θα θεωρούταν κατηγορία.



#38 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 04 December 2013 - 00:09

Wanda Maximoff/Scarlet Witch

 

scarlet_witchdfg_zps8ba7f7f3.jpg

 

 

Η φασαρία από τα έξω δωμάτια τάραξαν τον ύπνο της Wanda. Το ένιωθε πως μια συμφορά θα ερχόταν στο μέρος. Όλο συμφορές την ακολουθούν από τότε που...που! Αχ! "Μα κάτι μου ξεφεύγει. Κάποιος μου έχει θολώσει το μυαλό! Εγώ μια mutant δυνατού επιπέδου και με τόσο μεγάλες δυνάμεις, νιώθω τόσο μπερδεμένη!" ξεστόμισε με κομμένη την ανάσα.

 

Δεν το έβαλε κάτω όμως, και χρησιμοποίησε τη δύναμή της για να καταλάβει όσα περισσότερα μπορούσε για το μέρος αυτό και τους καλεσμένους. Με τις μαγικές της δυνάμειςς ενίσχυσε την ακουστική του χώρου ώστε να ακούσει τις συζητήσεις των παρευρισκόμενων. Η προσοχή της έπεσε όμως σε ένα παράξενο κύριο με μια αλλιώτικη μάσκα.

 

~~~"Λοιπόν έχουμε και λέμε: Μια τσόντα σαν την Silk Spectre, που παιζει να χει μεινει εγγυος"~~~

 

 

"Τσόντα εγώ! Ο αναιδέστατος! Σε ποια νομίζει πως μιλάει! Και έγκυος; Ναι κάναμε προσπάθειες με τον Vision, αλλά τι σχόλιο είναι αυτό; Είμαι έγκυος...; Ήμουν έγκυος;

 

*Η Wanda λυγίζει από τον πόνο*

 

HouseofM200501page04_zps340d3c69.jpg

 

"Μα τι αναμνήσεις ξεπηδούν στο μυαλό μου!!!;;;;;;Ααααχχχ!"

 

asd-horz_zpsf10df424.jpg

 

Όχι! Δεν μπορεί... Αδύνατον!

HouseofM200501page03_zps70ef97c1.jpg

 

Τα παιδιά μου! Τώρα τα θυμήθηκα όλα! Αίσχος. Ποιος με άφησε μακριά τους; Πού είναι τα δύο όμορφα αγόρια μου; Ο Thomas και ο Williams! Τα θυμήθηκα όλα!

 

*Συνέχισε να κλαίει με λυγμούς, μέχρι που στέρεψε από δάκρυα*

 

*Βγάζει από τη βαλίτσα της μια φωτογραφία της με το σύζυγό της*

 

scarlet-witch-vision_zps1872d788.jpg

 

"Vision, ξέρω πως είσαι μακριά τώρα, αλλά δε θα αφήσω τους ξεδιάνθρωπους να μας κλέψουν τα διαμάντα μας. Πάω στοίχημα πως αυτός ο Maxwell(Game master - Osama) είναι πίσω απ'όλα αυτά, μαζί με τους συνεργάτες του! Δε θα με απατήσουν. Καιρός να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου."

 

*Η μαγική της δύναμη την ενημερώνει πως ένα πτώμα ενός πολιτικού κείτεται γκρίζο στα κρύα πλακάκια του Βατικανού*

 

*Βγαίνει από την κάμαρά της*

 

 

Κύριε Rorscach(Lord Leon). Ξεκινάω από εσάς μιας και κάνατε ένα σχόλιο για όλους μας. Ξέρετε μήπως κάτι παραπάνω; Μπορώ να καταλάβω εύκολα αν ο άλλος λέει αλήθεια ή ψέματα. Σας κατηγορώ εκ πρώτοις, όχι επειδή πιστεύω ότι είστε υπαίτιος για όλα αυτά, αλλά επειδή δεν έχετε μιλήσει ακόμα. Θα ήθελα τη γνώμη σας για τα γεγονότα, μιας και σας είδα αρκετά σχολαστικό παρατηρητή. Τα παιδιά μου ήρθα να τα πάρω! Θα με βοηθήσετε;

 

Εκτός από το παρόν και το μέλλον, υπάρχει και το παρελθόν. Και κάποιοι εδώ μέσα, έχουμε και ένα προβάδισμα στην ανάσυρση ξεχασμένων αναμνήσεων. Do not forget that!

 

Scarlet-Witch-wanda-maximoff-scarlet-wit


84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#39 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 04 December 2013 - 00:13

Santa(Babba)

 

Καλέ μου deadpool. αφού ξέρεις ότι εσύ είσαι κάθε χρόνο στη λίστα μου!

post-1372-0-35673700-1386108488.jpgpost-1372-0-20316300-1386108494.jpg

 

Α, και να μη το ξεχάσω. Δώσε αυτό στον Dogbert(kalamaris) από μένα όταν εμφανιστεί.

post-1372-0-95789600-1386108482.jpg

Δωράκι.

Attached Files

  • Attached File  xo2.jpg   75.48KB   0 downloads
  • Attached File  xo3.jpg   89.39KB   0 downloads
  • Attached File  xo1.jpg   97.87KB   0 downloads

Edited by Babba, 04 December 2013 - 00:15.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#40 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 04 December 2013 - 01:06

'Fuura Kafuka'
sayonara%20zetsubou%20sensei%20school%20

"Φαίνεται πως το σχόλιο μου φούντωσε μια φλόγα άσβεστη και αλάνθαστη στην καρδιά σου Mr. Wade.
Αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι αν η σιγουριά σου προέρχεται από την επιθυμία να βοηθήσεις τον συμπαίκτη σου Alfred ή από την καθαρή βλακεία και αμορφωσιά που σας διακατέχει.

Για την εισαγωγή μου στο προηγούμενο να πώ 2 λόγια. Του mangaka μου του αρέσει τρελά να θίγει σε κάθε chapter ένα θέμα που στα μάτια των περισσοτέρων φαντάζουν ασήμαντα. Σε ένα από αυτά υπήρχε το σχετικά συχνό και ανεξήγητο φαινόμενο να επιλέγουμε μια 3 επιλογή όταν δυσκολευόμαστε να διαλέξουμε ανάμεσα σε 2. Σαν βασικός χαρακτήρας ήθελα να το τιμήσω.
Προφανώς ο Black Kaiser δεν έχει δει καθόλου από το έργο, οπότε δεν το γνωρίζεις και εσύ. Όταν δεν διαβάζεις onepiece ή καμιά άλλη τσόντα ρίξε μια ματιά.

Φυσικά και δεν έχω καμιά υποψία για τον Σάντα ή την άλλη κοπελιά, πως να έχω? Η μια δεν έχει μιλήσει και ο άλλος ψηφίζει συνέχεια τον ίδιο. Το θέμα ήταν να ψηφίσω αυτόν που θεωρώ πιο ένοχο. Αό την άλλη, ο Άδης εσένα δεν σε παρεξενεύσε δηλαδή? Ήρθε, μπήκε, ψήφισε τον Blly, έφυγε και άντε γειά, αλλά βέβαια το νέο αίμα του Guns στοχεύουμε πρώτα...

Ελπίζω να μη σε ενόχλησε το breaking the forth wall, το comic σου το εισήγαγε αλλά εμείς το κάναμε τέχνη της παρωδίας."

"Η ψήφος μου παραμένει στον Mr.Albert(Fandom) για την διπλωματική του απάντηση, που απλά καλύβει μπαλώματα και φτιάχνει δημόσιες σχέσεις. Αν συνεχίζεις να πιστεύεις πως είμαι ύποπτη συνέχισε, στο κάτω κάτω αν όντως είστε συμπαίκτες σε βολεύει.Τέλος, Lee ψήφισες Santa αν και έχει ως ύποπτο τον Άδη, για δώσε μια εξήγηση.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#41 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 04 December 2013 - 07:41

Hades (Kai)

 

Hades-2.png

 

Time out, καλό μου κοριτσάκι (The Gunsmasha), δηλαδή μου λες ότι μέσα σε όλο αυτό το πατιρντί, που όλοι ψηφίζουν όποιον να 'ναι επειδή γιατί ξέρω εγώ... δεν έχουμε στοιχεία, σε παραξένεψα εγώ επειδή ψήφισα τον Santa (Babba), ο οποίος μάλιστα το δέχτηκε εντελώς ψύχραιμα, πολύ θετικό, πέρα από τα κόμπλεξ για την αγιοσύνη του. Και μου λες ότι εξαφανίστηκα επειδή δεν απάντησα στον μικρό Λι (Mpougatsa) ο οποίος είπε ότι είμαι φλύαρος ενώ μίλησε σαως περισσότερο από εμένα για με έχει φαίνεται έτοιμο για τον επόμενο γύρο, ωστόσο βιάστηκε να του χώσει κι αυτός μια ψήφο από πίσω, και εσένα που μου λες ότι βιάζομαι να μαζέψω ψυχές όταν το πρόβλημά μου είναι εντελώς το αντίθετο;. Καλή είσαι και του λόγου σου, μάλλον κάποιος άλλος βιάζεται να απευθύνει κατηγορίες. Μια ψήφο σου δωσανε και έγινες σαν την απατημένη Ηρα, μήπως βγήκες λίγο out of character, πώς το λένε, και το πήγες λίγο σε προσωπικό επίπεδο το θέμα; Να απευθυνθούμε στον mangaka. Αν αυτό δεν είναι ύποπτο, τότε τι είναι; Και για εμένα ακόμα πιο ύποπτο ότι και οι δυο σας μικρές μουσίτσες προσπαθήσατε να στρέψετε τα πράγματα προς τα εμένα.


ySss0UF.jpg


#42 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 04 December 2013 - 10:36

Lee Hyunsik

 

 

HEI-darker-than-black-16921674-500-280_z

 

Μμ, άκουσα το όνομά μου; Α, ο φλύαρος θεός(Kai) με ανέφερε... Ώπα κάτσε, με κατηγορείς για φόνο; Ε-εμένα...; Αχ, δε σας καταλαβαίνω. Η μία παθαίνει νευρικό κλονισμό(gunsmasha) και μόνο που κάποιος την ανέφερε κι ο άλλος με κατηγορεί με πρόφαση τον ίδιο λόγο που θα μπορούσε να κατηγορήσει κάποιον άλλο--το ότι εξέφρασα τις υποψίες μου. Και δεν είμαι φλύαρος. Ο Santa(Babba) πάντως είναι ύπουλα δυνατός. Είδατε πως χτύπησε τον μυώδη τύπο(Black Kaiser) με τόση ευκολία;

 

Edit: τα πλάγια ίναι σκέψεις.


Edited by Fallen_Mpougatsa, 04 December 2013 - 10:37.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#43 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 04 December 2013 - 11:01

'Fuura Kafuka'
szs9.jpg


"Αλλάζεις τις ψήφους σου σαν τις μάσκες που φοράς Lee(Fallen_Mpougatsa)".

Εκτός από το να αντιγράψεις την γνώμη του Άδη έχεις κάποιο άλλο λόγω να με κατηγορήσεις ή οποίος φύγει φύγει, αθώος να είναι?

Ακόμα δεν απάντησες γιατί έδωσες ψήφο στον Santa πριν ενώ όλα σου τα λόγια αφορούσαν τον Άδη,τον όποιον τώρα ξέχασες όπως και τον Santa, να φανταστώ είμαι καλύτερος στόχος πλέον?

Ο Alfred παραμένει ύποπτος αλλά για τώρα οι αποφάσεις σου παρακαλούν για ψήφο. Να δώ και την απάντηση του Deadpool, αν θα επικαλεστεί και αυτός τρέλα.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#44 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 04 December 2013 - 11:08

Άδης (Kai)

 

1343987-hades.jpg

 

Έλα τωρα, μικρέ μου Λι (Mpougatsa). Μη προσπαθείς να συγρκίνεις τους λόγους μας: εσύ με ανέφερες ως ύποπτο επειδή είμαι φλύαρος και έχω μπλε μαλλί, εγώ σε ψήφισα επειδή ψήφισες το άτομο που είχα ψηφίσει ενώ με θεωρούσες ύποπτο, δίνοντάς του μια 3η ψήφο μάλιστα. Έτσι αν το ρευμα συνεχιζόταν, χάναμε τον Άγιο και έβγαινε αθώος θα μπορούσες άνετα να τα ρίξεις πάνω μου επειδή "είχες ήδη υποψίες"". Μη προσπαθείς να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα.


ySss0UF.jpg


#45 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 04 December 2013 - 11:25

Scrooge McDuck

 

Scrooge_McDuck_again_by_Thaxllssillya.jp

 

...έχοντας τσεπώσει την πληρωμή για τις υπηρεσίες μου + 1 κέρμα…. ΧΑΧΑΧΑ…»

 

*γυρνάει και χαμογελάει πλατιά στο παπί στην άλλη άκρη*

 

«Καλέ μου, γλυκέ μου, απαίσιε Σκρουτζ (Maya-chan)πόσο καιρό έχω να σε δω;! Α, μα φυσικά και είναι μόνο σύμπτωση που βρισκόμαστε και οι δύο εδώ… Φυσικά και είναι τυχαίο… Αχαχαχαχαχαχα! ΝΙΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ. Φυλάξου, γέρο, η Μάτζικα είναι κλεισμένη στο ίδιο δωμάτιο με εσένα και δεν έχεις τον ανιψιό σου εδώ να σε βοηθήσει… Τολμάς να με κατηγορείς έτσι απλά; Τόση αγάπη πια για ένα κέρμα, ενώ έχεις τόσα απιθανικομμύρια, που θέλεις να διώξεις από προσώπου γης ΕΜΕΝΑ;»

 

Γκασπ!

 

Πρώτα από όλα να σε πληροφορήσω ότι δεν είναι απλά ένα κέρμα αλλά ένα κειμήλιο... και γελιέσαι αν νομίζεις ότι βρήκες ευκαιρία να το τσεπώσεις! Μπορεί να σε ψήφισα αρχικά για λόγους αρχής αλλά τώρα που με απειλείς κι όλας έδεσε το γλυκό κυρία Ματζίκα(Theodore D).

 

Επίσης, άκουσα κάποιον να αποκαλεί το κοστούμι μου προπέρσινο? Σιγά μην ήμουν τόσο σπάταλος, του 1902 είναι το κοστούμι.Τότε το βρήκα στο παλιατζίδικο.


15fkk04.jpg