Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Path of Exile

poe

  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 24 October 2013 - 22:11

Βλέπω δεν υπάρχει ήδη thread για αυτό το game, οπότε είπα να κάνω εγώ.

l47x.png


To Path of Exile είναι ένα action rpg το οποίο το έφτιαξε μια ανεξάρτητη ομάδα Νεοζηλανδών και είναι εμπνευσμένο από το Diablo II. Το παιχνίδι αν και online δεν είναι mmo, μέσα σε κάθε πίστα, εκτός από τις πόλεις, παίζουν 1-6 άτομα. Έχει 7 κλάσεις, μια μεγάλη γκάμα από skills και passives (όπου είναι δομημένα σε ένα μεγάλο δέντρο) και πάρα πολλές ιδιότητες για τα όπλα και τους εχθρούς πράγμα που δίνει μεγάλες επιλογές στο πως να χτίσεις τον χαρακτήρα σου. Επίσης το οικονομικό σύστημα του παιχνιδιού δεν έχει "λεφτά", αλλά διάφορα orbs τα οποία έχουν διάφορες δυνατότητες πχ να ενισχύουν τα όπλα κλπ.

Δεν θα γράψω περισσότερες λεπτομέριες μιας και αυτά μπορεί να τα μάθει κάποιος πολύ καλύτερα στα διάφορα wiki και sites, αλλά ας επικεντρωθώ στο τι κατά την γνώμη μου το κάνει σχετικά ξεχωριστό (αν και πλέον σιγά σιγά θέλω να πιστεύω πως αυτό θα γίνει μόδα):

Πέραν του πλούσιου gameplay, ένα σημαντικό στοιχείο είναι ότι είναι free 2 play, δηλαδή δεν χρειάζεται χρήματα για να το αγοράσεις και να το παίξεις, αλλά ακόμα πιο σημαντικό ΔΕΝ είναι pay 2 win. Δηλαδή δεν υπάρχουν αντικείμενα που να αγοράζεις με κανονικά λεφτά που επηρεάζουν το gameplay (όπως γίνεται και στο Dota 2). Τα μόνα πράγματα που μπορείς να αγοράσεις με κανονικά λεφτά είναι αντικείμενα όπου επηρεάζουν την εμφάνιση (πχ εφέ για το όπλο ή κάποια pets) η κάποια χρηστικά features όπως επιπλέον χώρο στην αποθήκη όπου δεν επηρεάζουν όμως ουσιαστικά το gameplay.

Επίσης το παιχνίδι προσφέρεται για λιώσιμο για όσους θέλουν και κατά καιρούς έχει διάφορα races με ακόμα πιο δύσκολα maps και με σκοπό να φτάσεις όσο μεγαλύτερο level σε ένα συγκεκριμένο χρόνο, χωρίς να πεθάνεις.

Μέχρι τώρα το παιχνίδι ήταν σε open beta αλλά από τις 23 Οκτωβρίου έχει βγει πλέον και επίσημα και μπορείτε να το παίξετε είτε με τον client του παιχνιδιού, είτε από το Steam.
phmava.php

#2 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 24 October 2013 - 23:25

Το είχα αρχίσει πριν 6-7 μήνες αλλά το σταμάτησα. Αρκετά καλό παιχνίδι. Πάλι καλά που οι χαρακτήρες απο το beta δεν έφαγαν delete.

Μπορεί να το κατεβάσω απο το steam μιας και το έβαλαν εκεί τώρα.


Edited by Napster, 24 October 2013 - 23:27.


#3 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 25 October 2013 - 13:31

Το είχα ξεκινήσει κι εγώ σε beta πριν κάνα 6μηνο και το σταμάτησα στο 60φεύγα level. Πολύ δύσκολο παιχνίδι όμως πιστεύω πως σε ανταμείβει στα σωστά πλαίσια. Με μια ματιά που έριξα προχθές είδα πως έχουν κάνει reset όλο το skill tree, λογικά έχουν αλλάξει ιδιότητες. Κάποια στιγμή ίσως ξαναμπώ για να δω τι αλλαγές έχουν κάνει και στο gameplay, γενικά όμως αξίζει πολύ σαν παιχνίδι, ειδικά για όσους τους αρέσει το Diablo στυλ.


E5VV38U.jpg


#4 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 25 October 2013 - 23:15

Κανα καλό guide/tutorial, μπας και καταλάβω τι γίνεται, υπάρχει;



#5 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 26 October 2013 - 01:16

Δες αυτό https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1199

και ρώτα ότι θες και εδώ.

 

Εγώ το ξανάπιασα μιας και βγάλαν νέο class+ νέο spell(Spectral Throw, TEH LOVE) και με τράβηξε αρκετά.



#6 eleospleon

eleospleon

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη (προς το παρόν)

Posted 26 October 2013 - 03:14

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ψήθηκα, το έβαλα να κατεβαίνει.


ezgif-save.gif


#7 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 27 October 2013 - 19:22

Εγώ απλώς περπατούσα άσκοπα και σκότωνα ζόμπι και καννίβαλους.



#8 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 31 October 2013 - 20:28

Είχα παίξει αρκετά στο open beta και ξανάρχισα τώρα. Domination league, 53lvl shadow. 

 

Μόνο παράπονο τα τεχνικής φύσης προβλήματα, αλλά το παιχνίδι κατά τα άλλα είναι τόσο καλό που αξίζει να τα υπομείνεις.


Edited by Gilmaru, 03 November 2013 - 19:56.


#9 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 03 November 2013 - 19:37

Ναι πριν μπει το πρόσφατο patch είχα θεματάκια με συχνά d/c, ειδικά σε ένα που με έκανε να κάνω ragequit(ανέβαινα για Dominus και έφαγα d/c όταν ψόφησα την πρώτη φορά και ξαναδοκίμασα να γυρίσω με portal,χάνοντας όλο το dungeon progress...)



#10 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 10 July 2015 - 17:32

Αν και από ότι κατάλαβα δεν είχε μεγάλη επιτυχία η προηγούμενη μου διαφήμιση όταν άνοιξα το thread, θα κάνω άλλη μια προσπάθεια.

Σε 3.5 ώρες βγαίνει το νέο mega expansion του παιχνιδιού. Είναι πολύ μεγάλο patch όπου έχει εκτός των άλλων και ένα καινούριο act.

Προτρέπω λοιπόν όσους δεν το έχουν παίξει, να δοκιμάσουν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίων ετών!!

Εγώ όσο δεν ασχολούμαι με anime τα τελευταία 2 χρόνια ασχολούμαι με αυτό το game (αν και τους τελευταίους μήνες το έχω αφήσει για διάφορους λόγους) έχοντας 1900 ώρες στο Steam!
phmava.php

#11 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 10 July 2015 - 21:10

Grrrr, άντε πάλι απο την αρχή το skill tree.

 

Έκανα Scion στο καινούργιο league να την δοκιμάσω.


Edited by Napster, 10 July 2015 - 21:11.


#12 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 28 September 2015 - 23:08

Και εγω το ειχα πιασει Open Beta, βεβαια τοτε αγορασα το diablo 3.
Αλλα το ξαναπιασα τωρα γιατι αποτι φαινεται το diablo 3 θα επρεπε να ειναι σαν το PoE.


ezgif.com-resize.gif


#13 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 30 September 2015 - 15:13

Παίζω και εγώ εδώ και λίγες μέρες με ένα φίλο, προσπαθώ να τελειώσω το game γρήγορα να κάνω scion.

 

Είχα παλιά λογαριασμό με 2 γεμάτους χαρακτήρες αλλά ξέχασα το username & pass. Συν ότι σύνδεσα άλλο λογαριασμό με το steam.. 



#14 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 30 September 2015 - 16:23

Παίζω και εγώ εδώ και λίγες μέρες με ένα φίλο, προσπαθώ να τελειώσω το game γρήγορα να κάνω scion.

 

Είχα παλιά λογαριασμό με 2 γεμάτους χαρακτήρες αλλά ξέχασα το username & pass. Συν ότι σύνδεσα άλλο λογαριασμό με το steam.. 

Ωραιος κανε με add.
Miracha - Amsterdam EU(server)

ΥΓ: Μονο αμστερνταμ


Edited by LethalMike, 30 September 2015 - 16:36.

ezgif.com-resize.gif


#15 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 30 September 2015 - 18:05

Α βλέπω δεν παίζω μόνο εγώ αυτό το παιχνίδι τελικά! Αν θέλετε κάντε με add κι εμένα, ένας από τους χαρακτήρες μου λέγεται dilirow .


phmava.php