Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 3 Ψήφοι

Samurai Flamenco

NoitaminA Manglobe Fall 2013 comedy action

  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#91 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΜπραχάμες

Καταχωρήθηκε 29 Μάρτιος 2014 - 16:38

Spoiler:



Δημοσιευμένη  εικόνα

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#92 eleospleon

eleospleon

    Anime Fan

  • Members
  • 169 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη (προς το παρόν)

Καταχωρήθηκε 29 Μάρτιος 2014 - 17:33

Spoiler:

 

Προσωπικά περίμενα να γίνει κανένα κουλό plot twist στο τέλος.....


ezgif-save.gif


#93 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1.855 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Μάρτιος 2014 - 20:20

Προσωπικά περίμενα να γίνει κανένα κουλό plot twist στο τέλος.....

Επειδή όλοι αυτό περίμεναν, γι' αυτό δεν μας το έδωσαν.


Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#94 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Μάρτιος 2014 - 20:32

Το είδα και εγώ λοιπόν από εκεί που το είχα αφήσει. Δε θα το σχολιάσω παραπάνω από το οτι πρώτη φορά έπεφτα τόσο έξω σε κάθε πρόβλεψη μου. Τώρα αυτό είναι καλό αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δε μπορώ να το πώ με.βεβαιότητα.

Συμφωνώ με τον Έρεβο, το έκαναν για το trolling και μόνο έτσι το τέλος. Το πιστεύω πως τα επεισόδια γράφονταν μισή ώρα πριν το γύρισμα. Έτσι εξηγείται το πως άλλαζαν έτσι το ύφος και το απροσδιόριστο του σεναρίου

Omg the shows!

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#95 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1.117 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2014 - 02:06

BjrWi9HCYAA7E62.jpg:large



#96 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1.240 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2014 - 11:41

Ποτέ δεν κατάλαβα, αυτή την εικόνα...  :borednn9: 


Και για να είμαι on-topic, απογοητεύτηκα από το τέλος της σειράς, ίσως επειδή το περίμενα πιο "samumenco", με περισσότερες wtf καταστάσεις και λιγότερα κοντινά στον κώλο του masayoshi.


Δημοσιευμένη  εικόνα

Avatar & signature by Kai


#97 Mika.siam

Mika.siam

    Anime Newbie

  • Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2014 - 18:50

Χμ, τι μου έμεινε από το Samurai flamenco;!

:benkyou:

  • Τα ποροτικά openings, αγάπησα ειδικά το 2ο(ai,ai,ai,ai...) :wooi2:
  • Το ζηλόμετρο για το καλό και το κάκο, το σωστό και το λάθος χτύπαγε συνένεια κόκινο.
  • Οι υπερδυνάμεις, τα ονόματα και ο σχεδιασμός καλών/κακών που μου προκάλεσαν ποικίλες αντιδρασεις, από :oo: μέχρι :hahaha:
  • Οι ''υποχρεωτικές'' πόζες πριν ή/και μετά τη μάχη, για τις οποίες συχτίριζα μετα το 4 επισόδειο. :erk:
  •  Το συνονθύλευμα γνωστών σειρών, πχ. power rangers,league of heroes κτλ. όλα σε ένα, νοικιρεμένα να μην μείνει κανείς παραπονεμένος!!!

Γενικά ήταν ένα ευχάριστο άνιμε με ενδιαφέρουσα πλοκή, καλή ανάπτηξη και καλοσχεδιασμένο, οστώσο είχε ένα συνεχόμενο μοτιβο που από την μέση και μετά προσωπικά με κούρασε. Βέβαια,αν κάποιος θέλει να περάσει την ώρα του με κατι ελαφρύ είναι καλούτσικο, feel free to watch it.


gif-gato-lixando-a-unha.jpg


#98 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιούλιος 2015 - 00:39

Επιτέλους κατάφερα να δω τη σειρά, ούτε οι θεότητες του Σιντοϊσμού δεν ξέρουν πόσα χρόνια την είχα στη λίστα με τις σειρές που ήθελα να δω το συντομότερο δυνατόν... 

 

Η αλήθεια είναι ότι ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ (αλλά ευτυχώς αποδείχτηκα πιο τρελή από τους σεναριογράφους της σειράς)~ Πολλά ξεκαρδιστικά στιγμιότυπα, δε λέω, ακόμα περισσότερα plot twists... αλλά και πολλή κοιλιά, ρε παιδί μου. Πόσες φορές κόντεψα να τα παρατήσω, άλλες τόσες με κράτησε στο τσακ. Όσο για τις πόσες φορές μου ήρθε στο μυαλό άλλη σειρά (ανάλογα με το plot twist)... από Power Rangers (~Captain Obvious~) μέχρι Tiger&Bunny και Haruhi~ Όλη αυτή η έλλειψη συνοχής και οι απανωτές αλλαγές με έκαναν να πιστεύω ότι οι σεναριογράφοι έκοβαν κι έραβαν σκόρπιες ιδέες μεταξύ τους, έτσι απλά. 

 

Συνολικά, απογοητεύτηκα αρκετά. Αξίζει μόνο για κάποιες σκηνές κι ατάκες-διαμάντια που έσωσαν την παρτίδα. Προτείνω τη σειρά μόνο σε κάποιον που θέλει απλώς να κάψει εγκεφαλικά κύτταρα.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από LuluChan92: 09 Ιούλιος 2015 - 00:40




Also tagged with one or more of these keywords: NoitaminA, Manglobe, Fall 2013, comedy, action