Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 3 Ψήφοι

Samurai Flamenco

NoitaminA Manglobe Fall 2013 comedy action

  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#31 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1.667 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Οκτώβριος 2013 - 11:48

Δε θέλω να μπλεχτώ ακόμα στη συζήτηση σχετικά με το πόσο σωστή ή όχι είναι η αντιμετώπιση του Hazama από τη σειρά γιατί ακόμα δεν είμαι σίγουρη ποια είναι αυτή. Δε νομίζω ότι προσπάθησε το πρώτο επεισόδιο να πει ότι αυτό που κάνει είναι σωστό και άξιο προς μίμηση, αντίθετα μου έβγαλε την εντύπωση ενός αρκετά θλιβερού ανθρώπου. Πάντως διαφωνώ κάθετα με την ιδεολογία του, όχι τόσο με την ιδέα του να κάνει τον υπερήρωα όσο για τον τρόπο που το κάνει. Δε συμφωνώ καθόλου με την ιδέα ότι όταν σε ενοχλει κάποιος το σωστό είναι να του την πεις και αν δεν το κάνεις είναι γιατί βαριέσαι/φοβάσαι να τσακωθείς. Είμαι της άποψης ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων έχει καλές προθέσεις αλλά το να είναι κανείς πάντοτε 100% σωστός και να μην ενοχλεί ή σφάλλει ποτέ είναι τρομερά δύσκολο και περιοριστικό. Το να αποπαίρνεις ή να ντροπιάζεις κάποιον για ένα στραβοπάτημά του που δε δημιουργεί μεγαλύτερο κακό από ενόχληση απλά χειροτερεύει αντί να βοηθάει την κατάσταση. Η άποψη του Hazama ότι τα μικροσφάλματα και η ανοχή σε αυτά είναι που χαλάνε την κοινωνία πιο πολύ στον Yagami Light φέρνει για μένα παρά σε ήρωα της δικαιοσύνης.

 

Γενικά αν η σειρά αντιμετωπίσει σοβαρά το θέμα της θα μου αρέσει πάρα πολύ. Μόνο αν πάνε να μας παρουσιάσουν τον Hazama σαν ήρωα που είχε δίκιο all along θα εκνευριστώ απίστευτα. Σαν πρώτο επεισόδιο μου άρεσε πολύ και το διασκέδασα απίστευτα. Αγαπώ τον Gotou. Στη σκηνή που καθόταν με τη στολή στο τμήμα κι έκανε συζήτηση για τον Kamen Rider με κέρδισε για πάντα. :P  Επίσης, πόσο σπάνιοι είναι οι πρωταγωνιστές anime με δουλειά και σχέση? Ο.ο

 

Πάντως άνθρωποι που ντύνονται σαν superheroes και προσπαθούν να λύσουν τα προβλήματα του κόσμου υπάρχουν και πραγματικά.


15fkk04.jpg


#32 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1.855 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Οκτώβριος 2013 - 12:37

Spoiler: 2


Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#33 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Οκτώβριος 2013 - 13:25

Spoiler: 2

ySss0UF.jpg


#34 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Οκτώβριος 2013 - 17:37

Spoiler: 2



#35 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Οκτώβριος 2013 - 19:10

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#36 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1.855 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Οκτώβριος 2013 - 00:48

Μου άρεσε που στο εστιατόριο είχαν πλήκτρο και αν ήθελαν να παραγγείλουν το πίεζαν. Οργανωμένα πράγματα και κυρίως διακριτικά.

Έτσι είναι σχεδόν σε όλα τα diners εκεί. Μέχρι και καφετέριες στην Ελλάδα το έχουν αυτό.

 

Αν θες να δεις πραγματική αυτοματοποίηση, δες αυτό:

 

Youtube Video


Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#37 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1.855 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Οκτώβριος 2013 - 01:48

Πολύ καλό το 3ο ep.

Spoiler:


Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#38 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Οκτώβριος 2013 - 09:19

Spoiler: 3

ySss0UF.jpg


#39 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Οκτώβριος 2013 - 09:38

Το επεισόδιο ήταν όντως πολύ καλό και με καλύτερη θεματολογία από το προηγούμενο. Αυτή η manager με φοβίζει μόνο και μόνο με τις εκφράσεις του προσώπου της.

Καλύτερη στιγμή εκεί που έλεγαν παθιασμένα τους λόγους τους παίρνοντας και τις στάσεις μάχης λές και έβλεπε κόσμος και κοσμάκης με το ανοιχτό πλάνο να δείχνει μόνο τον Gotou στους θεατές...

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#40 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Οκτώβριος 2013 - 15:03

Spoiler: 3



#41 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Οκτώβριος 2013 - 15:11

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#42 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Οκτώβριος 2013 - 15:53

Spoiler:



#43 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Οκτώβριος 2013 - 16:17

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#44 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Οκτώβριος 2013 - 00:50

Προσωπικα η σειρα μου αρεσει ετσι οπως εξελισεται μεχρι στιγμης.

 

Spoiler:



#45 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Οκτώβριος 2013 - 23:51

Ελαφρώς πεσμένο το βρήκα το τρίτο επεισόδιο αλλά κρατήθηκε καλά.

 

Spoiler:





Also tagged with one or more of these keywords: NoitaminA, Manglobe, Fall 2013, comedy, action