Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία

Η Νύχτα Πέφτει Στην .aNiMe//GR Town: Lab Edition

roleplaying Παλέρμο 2013 Παλέρμο

  • Κλειδωμένο Θέμα Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
179 replies to this topic

#46 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Σεπτέμβριος 2013 - 22:08

Soren

tumblr_lukas748KU1qihbjro1_500.jpg


Ο Soren κοίταξε με εκνευρισμένο βλέμμα τον ikari shinji(ghost prince) άνοιξε διάπλατα τον τόμο του και ξεφώνησε δυνατά λίγες ακαταλαβήστικες λέξεις.Δευτερόλεπτα αργότερα το παντελόνι το shinji  άρπαξε φωτιά και εκείνο άρχισε να τρέχει σε κύκλους μέσα στο δωμάτιο.

Ο μα για όνομα της μεγαλοδύναμης,κλείστε το στόμα σου ψυχωτικέ νεαρέ έχουμε σοβαρά προβλήματα εδώ.Καλά θα κάνεις να πας να σε κοιτάξει κανένας......γιατρός.*συνοφρυομένο βλέμμα*.

 Για τι ασθένια όμως?Γνωρίζουμε όλοι πως κάποιοι από εμάς πάσχουμε από κάποιον ιό με άγνωστες επιπτώσεις.Ποιος μας λέει πως αυές οι...έντονες ψυχολογικές αντιδράσεις δεν είναι μία από αυτές?Επιπλέον αν και ομολογώ πως δεν έχω ζήσει τίποτα παρόμοιο ποτέ αρχίζω να θυμάμαι κάποια παρόμοια πειράματα που πραγματοποιήθηκαν σε συγκεκριμένα χωρία υπο-ανθρώπων.Ο όρος "ρεύμα" τον οποίο χρησιμοποιήσε ο βλάσφυμος god(osama) χρησιμοποιήθηκε από διάφορους "επιστήμονες" για την συμεπριφορά που φανέρωναν οι μολυσμένοι σε αντίστοιχα διεστραμμένα πειράματα.Και οφείλω να ομολογήσω πως η συμπεριφορά αυτή είναι πράγματι φανερότατη εδώ.

Ikari shinji(ghostprince) θεωρώ στρατηγικά καλή πρώτη κίνηση να κινηθώ προς εσένα.Για να δούμε κατά πόσω έπεσα μέσα...

 


sc5bab.jpg


#47 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 10 Σεπτέμβριος 2013 - 22:35

ικαρι Σίντζι(ghostprince)

 

shinji-ikari.jpg

 

Συγχαριτήρια god(osama), καταφέρατε να φέρετε όλο το ρεύμα κατα πάνω μου λέγωντας τη αμγική λέξη "ρευμα"....συλήπητήρια σας εύχωμα για την κίνηση αυτή!

*γυρνώντας με θυμωμένο και  μουτρωμένο βλέπω προς όλους*

 

*καθεται στο κέντρο του δωματίου έχωντας χάσει κάθε ελπίδα σωτηρίας και μουρμουρίζωντας κακόλογα για όλους*

 

ψηφίζω εμένα....Rei..asuka...misato-san, πατέρα...kaworu-kun...σύντομα θα σας ξαναδώ έτσι δεν είναι?

Αν αποχωρίσω απαυτό το μέρος, η υπαρξή μου ίσως να χαθεί, αλλα θα σας ξαναδώ, έτσιδ εν είναι? θα επιστρέψω ...ναι...όλα πρέπει να είναι ένα όνειρο, πως δεν το είχα καταλάβει τόσο καιρό....

παραισθήσεις απο τους αγγέλους....τόση ώρα πρέπει να είμαι ανέσθητος μέσα στο EVa unit 01, αναροτιέμαι αν ανυσυχούνε για μένα....

αν και με μια δεύτερη σκέψη κανείς δεν νιαζώταν ποτέ για μενα....όλοι θέλουν το κακό μου, με μισούνε, θέλωντα να εξαφανιστώ απαυτό το κοσμό, οχι, να εξαφανιστώ απ'τον γαλαξία ολοκλήρο, απτο σύμπαν, όλα συνομοτούν εναντίον μου.....αν και είναι αναμενόμενο, σε τι θα χρησήμευε κάποιος σαν κιεμένα...ούτε τη Rei δεν κατάφερα να σώσω....*κλαψ* *κλαψ* ουτε ΚΑΝΕΝΑΝ!! ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΧΡΗΣΤΟΣ!! ΣΚΟΤΩΣΤΕ ΜΕΕΕ!!!  ΣΚΟΤΩΣΤΕ ΜΕ!! ΔΕ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΑΑΑΑΛΟ!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΠΙΤΙ!! ΑΑΑΑΑ!!!

 

Spoiler:

 

*μαμα...μαμ...οο, ναι...η μητέρα μου πέθανε....κιο πατερας μου μας αγνώησε εντελώς, δεν νιάστηκε γιαυτήν, όπως δε νιάζετια και για μένα, το μόνο νιάζεται είναι η δουλιά του, "shinji ride the robot".....I CAN'T TAKE IT!! ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΟ ΠΑΤΕΡΑ!! ΑΣΕ ΜΕ ΗΣΥΧΟ!! ΑΦΙΣΤΕ ΜΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ.... στην ησυχία μουυ....αφίστε με....ΑΦΙΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΩ...ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΤΕΧΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΟ!!!!

 

οι επιστήμονες, ναι, ΝΑΙ!! ΟΙ ΔΥΟ ΕΠΙΣΤΗΜΕΝΕΣ ΦΤΕΝΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!! ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΩΝΤΕ!! ΒΑΖΩΝΤΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΦΑΓΩΘΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ!!!

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!  ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑΑΑΑΑ!!!!

 

 

λάθως χρώμα και link.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 10 Σεπτέμβριος 2013 - 22:36

フカフカ

#48 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Σεπτέμβριος 2013 - 22:55

Ross

 

03_zps78d0da11.jpg

 

 

Shinji, Shinji, εδώ.. εδώ στην κάμερα...

 

shinji-ikari_zpsf9798315.png

 

Με το καλό το προφίλ,ε. Να βγάλουμε και κανένα νούμερο.

 

Ψήφος ίδια (OdyMonaxos)


ySss0UF.jpg


#49 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2013 - 00:59

Nino

 

tumblr_lzpcebYi751rn57d2o1_500.gif

 

Χμμμ...πολύ φασαρία γίνεται εδώ...Venus..ο Kou...Α και μία μάσκα που μιλάει, ίσως να είναι από τον Άρη.

 

Kamui, on 10 Sept 2013 - 02:00, said:

 

Κάθεται σιωπιλός και αγνοεί τις μέχρι στιγμής συζητήσεις, μέχρι που μια συγκεκριμένη παρουσία (Nino) του τραβάει την προσοχή.

Σηκώνεται, περπατάει ήρεμα προς το μέρος της, αδιάφορος για τα περίεργα βλέμματα, και τη ρωτάει:

 

Do you...

 

3_zps689619a6.png

 

 

Όχι. Εκτός και αν προέρχεται από την Αφροδίτη,

 

Χμμ..πολύς πανικός για το τίποτα.

 

Ο Θεός(Osama) μας αναστάτωσε όλους. Δεν τρώει και τα ψάρια μου.

 

tumblr_lh8ys1FhO51qdc388o1_500.gif


33djz2f.jpg


#50 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2013 - 13:24

Hoshi(redqueen)

209938-shot0009.jpg

*looks at Himekawa(FAI)*
-HE CALLED ME A FREAK-
( κι η καρδουλα του Hoshi μολις εσπασε σε κομματακια , oh well 2 mins later ,back to his usual stupid self )

BUt DUDE ...

picture13kj.png

 

Ωπα ,ωπα ρε γυαλακια(Franken) δλδ θες να με πεις οτι παιζει κι να πεθανουμε ,τι σκατα γιατροι ειστε υποτιθεται ουτε τα συμπτωματα απο αυτα που φτιαχνετε δν ξερετε , amateurs ...
ANDD WUUUUUUUUUTTTTT???????? Τι εγινε Himekawa(FAI) αποφασισαμε να γινουμε faaabulous για να μν τρωμε bullying? Ε? Ε? Ε? Ασε τα serious business ,εγινες και καλα ομορφος τωρα κι το παιζεις εξυπνος ,huhhhhh???? !!! Μακρια απο τν Nino(HanaSuzuki)  παλιο bishonen! Tο ιδιο ισχυει κι για σενα με το oνομα σαν Χελι (Kamui ) ,οk???  ηταν well-played ομως οταν δεν κοιτουσα..... *manly pose once again*
arakawa_07_10-01.jpg
 

Κι τωρα που μιλαμε που ειναι ο forever-in-love-with-water-guy?(Iri)Πειτε του οτι ο πολυς συλλογισμος δεν θα τoν κανει να προχωρησει την σχεση του με το νερο, τoν απατα ηδη χαχαχααχ

Για να πω τhν αληθεια δν εχω τν παραμικρη ιδεα τι ειπε αυτο το γλειω-σπαστικο-πραγμα-that-scares-the-shit-out-of-me(Ody)  -σοβαρα πανε κοιταξου στoν καθρεφτη ,δν ειναι να βγαινεις ετσι-ειπε .....

Ninoooooooooooooooooooooooo-saaaaaaaan

*τρεχει προς αυτην καθως τραγουδαει ''himo himo himo''*


74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#51 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2013 - 19:21

November 11

 

 

November_11.png

 

*Κοιταει γυρω του...Παντου καπνος και αποτσιγαρα*

 

Ειναι φανερο οτι θελεται να μας σκοτωσεται ολους και συγκεκριμενα απο καρκινο του πνευνωμα. Ξεκαθαρισα τη θεση μου χτες περι καπνισματος. Οποιος καπνιζει διπλα μου σιγουρα δεν ειναι φιλος μου. 

 

*Κοιταζει παλι γυρω του και βλεπει οτι ο Θεος συνεχιζει να καπνιζει*

 

Αν υπαρχει καποιος αρρωστος αυτη τη στιγμη εδω μεσα, τοτε σιγουρα ειναι ο Θεος και συγκεκριμενα πρεπει να πασχεις απο καρκινο στα πνευμονια και να προσπαθεις να μας τον μεταδωσεις. 

 

Επισης Shingi φαιρεσαι πολυ περιεργα και δεν θα μου εκανε εντυοπωση αν μου ελεγαν οτι πασχεις απο σχιζοφρενια η απο καποια αλλη ασθενεια, ιωση ας πουμε.



#52 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2013 - 19:37

Shikamaru_Colour_by_Drag0NI.png

Shikamaru (Babba)

 

Χαλάρωσε, φίλε November 11(crabs). Θα πεθάνεις από το άγχος πριν προλάβει να σε αποτελειώσει ο καρκίνος... ή ο Ubik(OdyMonaxos). 

 


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#53 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2013 - 20:57

Eul-ee

 

*Απογοητευμένος από την απόκριση της Nino, βγάζει ένα κορεάτικο χαρτονόμισμα από την τσέπη του και ξαφνικά το διπλασιάζει, προσπαθώντας να την εντυπωσιάσει*

 

copy-of-f002-05-1_zps21983372.jpg

 

*Έπειτα, όντας κιόλας προσβεβλημένος από τα λόγια του Ross(Kai), προχωράει σε ένα πιο περίτεχνο κόλπο*

 

AS_ch06_p251_zps3d2470b8.jpg

 

AS_ch06_p252_zps465abdd9.jpg

 

Κύριε αστερία (redqueen), δε θα αφήσω κανέναν να μπει ανάμεσα στους ανθρώπους και τη μαγεία.

Πώς νιώθεις τώρα; Είναι κρύα η ασφάλτινη οδός που διαβαίνεις;


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Kamui: 14 Σεπτέμβριος 2013 - 02:25

O6rrvsU.jpg


#54 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2013 - 21:31

God

 

smiling_jesus1.jpg

 

Χαχαχαχα, καλό κύριε November (John Crabs) αλλά ατυχήσατε. Μπορώ να πεθάνω από καρκίνο εάν το θελήσω αλλά και πάλι δεν θα πέθαινα, άσε που θα μου έκαναν και μήνυση. Αλλά χαίρομαι που με κατηγορήσατε γιατί το τέλος της σιωπής σας και η ψήφος σας σε συνδυασμό με το σπάσιμο της σιωπής και την ψήφο της Nino (Hana Suzuki) με κάνει να πιστεύω ότι αρχίσαμε επιτέλους την δεύτερη φάση της πρώτης μέρας, αυτή που πετάγονται οι λιγομίλητοι "Ινδιάνοι" που απλώς ταϊζουν τα ρεύματα που δημιουργήθηκαν στην φάση ένα, μιλώντας μια φορά χωρίς να λένε ουσιαστικά τίποτα.

 

Και αφού τελείωσε αισίως η φάση ένα, Shinji (Ghostprince) αποσύρω την ψήφο μου από εσένα γιατί την δουλειά που ήθελα να κάνεις την έκανες και με το παραπάνω.

 

Σκεφτείτε τώρα λίγο όσοι με κατηγορείτε και είστε αθώοι τι προσπαθώ να κάνω με το να ρισκάρω να φαίνομαι τόσο πολύ απο τον πρώτο γύρο. Τρία ρεύματα υπάρχουν αυτήν την στιγμή από τα οποία τα δύο έχουν ουσιαστικά δημιουργηθεί από εμένα. Καταλάβατε τι θέλω να πω; Αν ναι, συγχαρητήρια, συμπεράνατε το αυτονόητο! 

 

Έτσι όπως παίζουν οι περισσότεροι εδώ πέρα το παιχνίδι του κύριου Stein, ο μολυσμένος -παύλα- δολοφόνος δεν εχει συμφέρον με το να βγει και να εκτεθεί, γιατί δεν το κάνει κανείς άλλος αυτό εκτός από εμένα. Εάν βγει, κινδυνεύει να βρεθεί στην δικιά μου αστεία θέση. Έτσι, μένει στην μούγκα, ακολουθεί και κανά ρευματάκι αν δημιουργηθεί και, γενικά, δεν του δίνεται λόγος για να ρισκάρει. Οι αθώοι πρέπει να μιλάνε πολύ ακόμα και όταν δεν έχουν τίποτα ουσιαστικό να πουν ώστε να αναγκάσουν τους μολυσμένους -παύλα- δολοφόνους να μιλάνε εξίσου πολύ προκειμένου να μην καρφωθούν από την μουγκαμάρα τους. Αυτό σημαίνει ότι υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες για λάθη από την πλευρά των ενόχων επειδή όταν αναγκάζετε να μιλήσει πολύ ένας ένοχος πάντα κάνει κάτι ή λέει κάτι που τελικά τον καρφώνει γιατί, αντίθετα με τους με αθώους, αυτός ξέρει.

 

(Το πρόσωπό του παίρνει μια αλλόκοτη έκφραση)

 

alpharhochiepsilon3AF0omicronlambda3AE0p

 

Έλεος. Κοιτάξτε πως κοντεύω να καταντήσω από τα νεύρα...

 

Η ψήφος μου πάει στον ιπτάμενο Cthulhu wannabe (OdyMonaxos). Απόκοσμο πλάσμα με τα πλοκάμια που είμαι σίγουρος ότι σε φτιάξαμε όταν διαβάζαμε Lovecraft ή όταν πραγματικά βαριόμασταν υπερβολικά πολύ εκεί πάνω, ευχαρίστησε τον Δεν ξεχνώ την 11 Νοεμβρίου (John Crabs) και την δεσποινίς που μεταμφιέζετε σε άνδρα και τραγουδάει σε γνωστό σκυλάδικο της Παραλιακής (Hana Suzuki) για την ψήφο μου.

 

 

edit: ορθογραφικά


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Osama Bin Laden: 11 Σεπτέμβριος 2013 - 21:41


#55 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2013 - 21:59

November 11

 

november.jpg

 

Δηλαδη αν ψηφιζα το πλοκαμωειδες θα με θεωρουσες αθωω??? Be serious θεε, προσπαθεις να ξεφορτωθεις ατομα. Οπως ειπες δημιουργησες 3 ρευματα. 

1 το δικο σου και δυο διαφορετικων ατομων. Σχεδον ολοι εχουμε ακολουθησει απο ενα ρευμα. Αν αποδειχθει οτι το πλοκαμωειδες ειναι αθωω, τοτε απλα καποιος απο τους δημιουργους του ρευματος ειναι ενοχοι. Αν παλι αποδειχθει ενοχος τοτε θα ακολουθησω τη λογικη σου και θα σε θεωρησω αθωο. Παντως για την ωρα ολοι ειστε το ιδιο ενοχοι στα ματια μου εως οτου αποδειξεται την αθωοτητα σας.  



#56 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2013 - 22:15

shikamaru.jpg

Shikamaru(Babba)

 

November 11(crabs), ας το πω και σε σένα. Η πρώτη επίθεση είναι πάντα προσποίηση. Το βασικό είναι να πετύχει το χτύπημα στη δεύτερη κίνησή σου.

Κι εσύ ψάχνεις από τώρα να βρεις ενόχους μεταξύ των δημιουργών του ρεύματος του πλοκάμια "αν" αποδειχθεί αθώος.

Έλα τώρα, ξέρεις ήδη αν είναι ή όχι αθώος, σωστά; Άλλωστε, αν τα είχατε φάει μαζί, θα το είχες προσέξει.

Η προετοιμασία για το επόμενο χτύπημα είναι σημαντική, αλλά το να προετοιμάζεις από τώρα τον επόμενο γύρο είναι κλασικό φάουλ πονηρών προθέσεων.

Να ξέρεις, όταν όλοι γνωρίζουν ότι το πρώτο χτύπημα είναι αποπροσανατολιστικό, το δεύτερο χτύπημα είναι το πραγματικά πρώτο.


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#57 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2013 - 22:20

God

 

glxq.jpg

 

Είμαι δολοφόνος, άρα είναι πανέξυπνο σε ένα παιχνίδι στο οποίο όποιος μιλήσει πάνω από δυο φορές θεωρείται σχεδόν αυτομάτως ένοχος να στοχοποιώ τον εαυτό μου δημιουργώντας ντόρο γύρω από το όνομά μου, ενισχύοντας έτσι το ρεύμα εναντίον μου... Εδώ δεν κατάλαβες τον αυτονόητο λόγο για τον οποίο ψήφισα το γιγάντιο καλαμάρι (OdyMonaxos). Δεν περίμενα να καταλάβεις τα υπόλοιπα...

 

Αλλά εδώ είπατε κάτι πολύ ενδιαφέρον:

 

 


1 το δικο σου και δυο διαφορετικων ατομων. Σχεδον ολοι εχουμε ακολουθησει απο ενα ρευμα. Αν αποδειχθει οτι το πλοκαμωειδες ειναι αθωω, τοτε απλα καποιος απο τους δημιουργους του ρευματος ειναι ενοχοι. Αν παλι αποδειχθει ενοχος τοτε θα ακολουθησω τη λογικη σου και θα σε θεωρησω αθωο. Παντως για την ωρα ολοι ειστε το ιδιο ενοχοι στα ματια μου εως οτου αποδειξεται την αθωοτητα σας.  

 

Σοβαρά; Από πότε είναι πιο ύποπτοι αυτοί που ρίχνουν την πρώτοι ψήφο, από αυτούς που πραγματικά δημιουργούν το ρεύμα ρίχνοντας τις επακόλουθες ψήφους; Αυτοί που δημιουργούν τα ρεύματα είναι αυτοί που τα ακολουθούν, κύριε November 11 (John Crabs). Χωρίς ακόλουθους δεν υπάρχει ρεύμα, παρά μόνο μια ψήφος μόνη της.

 

Εάν η θέση μου δεν με πίεζε να ψηφίσω τον Cthulu wannabe, τότε σίγουρα θα ψήφιζα πλέον εσάς.

 

 

edit: ορθογραφικά


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Osama Bin Laden: 11 Σεπτέμβριος 2013 - 22:23


#58 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2013 - 22:34

Ο Σμιθ, ο Γουέσσον, εγώ, ο επιθεωρητής Κάλαχαν και η ατάκα 'make my day' σας παρουσιάζουμε τον...

 

Ubik_Manga.jpg

Ubik

 

Χλιχλιχλί!!! Τόση ώρα το περίμενα αυτό! Αφήστε μου να σας διηγηθώ την ιστορία μας μέχρι τώρα.

 

Με το που μπαίνουμε στη σκηνή τα φώτα πέφτουν πάνω στον πρωταγωνιστή μας, τον αυτοαποκαλούμενο Θεό (Osama). Επιβλητική φυσιογνωμία και ακόμα χειρότερο στόμα, κεντρίζει αμέσως την προσοχή πολλών και κυρίως ενός Shinji (Ghostprince). Αυτό το μυρμήγκι αρχίζει και τσιμπάει το θεό, προκαλώντας τους κεραυνούς της οργής του, και οι υπόλοιποι σιγά σιγά μοιράζονται ανάμεσά τους. 

Σιγά σιγά αρχίζει ένα τρίτο ρευματάκι. Πάντα απαλά και με το γάντι, χωρίς φωνές και ιστορίες, θυμούνται κάποιοι την ακατανόητη, δαιμονική ύπαρξή μου. 

 

Προσπάθησα λοιπόν να ακολουθήσω τα νήματα και να βρω την αιτία του γεγονότος. Ένα που ρεύμα φαινόταν να βοηθάει στην επιβίωση και των 2 διαπλεκόμενων, καθώς δεν είχε ξεκινήσει από σύγκρουση μαζί τους και τυχόν αθωότητά μου δεν θα οδηγούσε αμέσως σε όποιον από τους 2 κινδύνευε. 

 

Αποφάσισα να κάνω 2 πράγματα. Το πρώτο είναι να περιμένω μέχρι να στραφεί κάποιος από τους 2 εναντίον μου. Τότε θα ήμουν σίγουρος πως αυτός που το έκανε θα ήταν ένοχος, και θα απέκλειε εντελώς το ενδεχόμενο να είναι και οι 2 αθώοι. Χλιχλιχλί! Ποτέ δεν θα φανταζόμουν πως θα έλεγα κάτι τέτοιο, αλλά σ' ευχαριστώ θεέ μου! 

 

Το δεύτερο ήταν να σκεφτώ, μέχρι να με κατηγορήσουν, ποιος από τους 2 ήταν ο πιο πιθανός ένοχος. Σίγουρα, αν κάποιος από τους 2 ήταν, ο άλλος είχε απλά σταθεί τυχερός που η μοίρα τον είχε οδηγήσει στο σωστό δρόμο. Ποιος θα ήταν μεγαλύτερη απειλή για μια ομάδα ενόχων; Σίγουρα ο θεός (Osama). Αν επιζούσε της σημερινής θα είχε το σίγουρο επιχείρημα πως ψηφίστηκε επειδή ξεχωρίζει και κανένας δεν θα ασχολούνταν μαζί του. Ο αντίπαλός του, το μυξιάρικο ο Shinji (Ghostprince), αν πέθαινε ο θεός (Osama) κι έβγαινε αθώος, είχε το μείον πως ακολούθησε τον αρχικό συρμό και θα πήγαινε πιθανότατα σούμπιτο στην κόλαση.

Ειλικρινά, ποιος εμπιστεύεται το μυξιάρικο τον Shinji (Ghostprince)για κομπίνες; Είναι παρορμητικό, νευρικό και κάνει συνεχώς γκάφες.  Από την άλλη είναι τόσο εύκολος στόχος που μπορεί να πεθάνει εύκολα ανά πάσα στιγμή. 

 

Κάποιοι ένοχοι προσπάθησαν έξυπνα να τραβήξουν την προσοχή από το ντουέτο του θεού (Osama) και του μικρού Shinji (Ghostprince). Αν πεθάνω εγώ τώρα, προλαβαίνω να μην γίνω απειλή, ενώ  ο μικρός Shinji (Ghostprince) μένει για κάποια άλλη μέρα που θα κάνει χειρότερες γκάφες.

 

Σ' ευχαριστώ που επιτέλους στράφηκες εναντίον μου, θεέ (Osama). Με σιγούρεψες εντελώς. 

 

Χλιχλιχλί!



#59 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Σεπτέμβριος 2013 - 17:18

God

 

9der.jpg

 

 

 

 

Ο αντίπαλός του, το μυξιάρικο ο Shinji (Ghostprince), αν πέθαινε ο θεός (Osama) κι έβγαινε αθώος, είχε το μείον πως ακολούθησε τον αρχικό συρμό και θα πήγαινε πιθανότατα σούμπιτο στην κόλαση.

 

 

 

Άρα αν πεθάνω και αποδειχθώ αθώος, που αυτό θα αποδειχθώ, πίστεψέ με, τότε με την λογική σου φαλακρή μακαρονάδα (Odymonaxos) ο Shinji (Ghostprince) είναι ένοχος και θα έπρεπε να πεθάνει στον επόμενο γύρο. Άρα, θα είχες συμβάλει στο να πεθάνουν δυο άτομα με μεγάλη πιθανότητα να είναι και οι δύο αθώοι και εσύ θα τη σκαπούλαρες χάρη στο low profile που κρατάς. Ο μόνος λόγος που κατηγόρησα τον Shinji (Ghostprince) είναι επειδή ήταν ο πρώτος που μου έδωσε την δικαιολογία που έψαχνα για να το κάνω, ώστε να τσιγκλίσω άτομα σαν εσένα, που δεν μιλάνε ούτε με παραγγελία, και να τους κάνω να μιλήσουν. 

 


 

Τότε θα ήμουν σίγουρος πως αυτός που το έκανε θα ήταν ένοχος, και θα απέκλειε εντελώς το ενδεχόμενο να είναι και οι 2 αθώοι. Χλιχλιχλί! Ποτέ δεν θα φανταζόμουν πως θα έλεγα κάτι τέτοιο, αλλά σ' ευχαριστώ θεέ μου! 

 

 

 

Δες λίγο της ψήφους. Εάν διάβαζες τι είπα, θα καταλάβαινες ότι σε ψήφισα μόνο και μόνο για να έρθουμε ισοπαλία λόγω των ψήφων του November 11 (John Crabs) και της Nino (Hana Suzuki). Βέβαια, ο November 11 φημολογείται ότι μπορεί να είναι συνάδελφός σου οπότε η ψήφος του δεν κάνει καθόλου εντύπωση.

 

Αλλά αυτή σου η απάντηση με κάνει να υποθέτω ότι όντως είσαι μπλεγμένος. Η ψήφος μου παρεμένει ίδια και αυτήν την φορά σε ψηφίζω όχι για να σωθώ αλλά επειδή πιστεύω ότι είσαι ένοχος.



#60 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Σεπτέμβριος 2013 - 17:25

Haruka Nanase

 

v3w.gif
*Loreal γιατί μου αξίζει*

 

Αν και μου αρέσει το νερό πάντα έβρισκα τα ρεύματα επικίνδυνα. Επειδή αυτό που τα προκαλεί συνήθως οδηγεί στον θάνατο των ανυποψίαστων.

Στην παρούσα φαση μου φαίνεται ύποπτος ο Βyakuran (Jorg) που δεν φαίνεται και τόσο καλά.
Μάλλον το νερό που πίνει δεν είναι ότι καλύτερο. Ξέρω από νερό και γι αυτό το λέω.





Also tagged with one or more of these keywords: roleplaying, Παλέρμο 2013, Παλέρμο