Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η Νύχτα Πέφτει Στην .aNiMe//GR Town: Lab Edition

roleplaying Παλέρμο 2013 Παλέρμο

  • This topic is locked This topic is locked
179 replies to this topic

#166 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 04 October 2013 - 14:02

Hoshi(redqueen)

 

arakawa9-2.jpg


NOOOOOOOOOOO !!! Oχι δν μπορει να συμβαινει αυτο, εκανα τοσο κοπο να τν προσεγγισω τωρα που δν ειναι ο αλλος ο αχωνευτος εδω ,still ''οικογενεια''? *STAB IN THE HEART *

Νινο μν με εγκαταλειπεις τωρα ,σε χρειαζομαι.... Τ_Τ

*extremely depressed*

 

AAAA damn , my fan just died! Oi oi oi μν μου τς σκοτωνετε ετσι!!! Αν τους χανω απο τωρα πς θα κανω χρυσες/πλατινινιες πωλησεις? Κι μολις ειχα ετοιμασει το αυτογραφο... Αδικη ζωη, μας πεταξες στου δρομου τν ακρη ,μας αδικησες!! Ενταξει υπαρχει ακομα ο Shinji (Ghost Prince) κατι θα κανουμε *throws biscuit once again*

*still depressed*

I'm in despair , δν με νοιαζει τιποτα !

*παει να τραβηξει τν μασκα τς Mask (theo)γτ μετα απ οτοσες φορες ακομα δν τν εχει βγαλει -αμα ειναι περιεργος ο ανθρωπος !- κι να κανει bullying στν Laharl(vag) γτ μπορει!~

Nino,nino,nino *ψυθιριζει*

*Παει αν γραψει καψουροτραγουδο titled" To himolove or not to himolove ?'' *

 

screenshot20110916at227.png
 


74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#167 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 04 October 2013 - 14:35

Mask

Syw6QJ9.jpg

 

*βγάζει από το πουθενά μια γιγαντιαία πινακίδα με neon*

 

«NANASE HARUKA & HOSHI, ΜΟΛΥΣΜΕΝΟΙ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ,

ΑΡΡΩΣΤΟΙ, ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ, ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!» 

 

*κουρασμένη, στερεώνει την πινακίδα σε έναν τοίχο και χάνεται*



#168 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 posts

Posted 06 October 2013 - 17:57

Νino

nino_7267.jpg

 

 

*χαμογελάει στη Μάσκα και της προσφέρει επιφυλακτικά ένα ψάρι*

 

Επιλέγω να σε εμπιστευτώ. Let's vote those earthlings!

 

Ηοshi, μην κάνεις έτσι! Δεν φταίω εγώ αν εσύ είσαι weakling και αρρώστησες! Δεν είσαι ταύρος ντούρος σαν τον Rec τι να κάνουμε!

 

akutb04-image003.jpg

 

*δίνει μία μπουνιά στο Haru και φεύγει τρέχοντας*


33djz2f.jpg


#169 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 06 October 2013 - 23:28

Laharl Krichevskoy

409px-D1_Laharl_02_Bust.jpg

Η δίχως λόγο εμμονή της μάσκας(theodore) στον Haru(iristella) δεν με πείθει διόλου. Αρκετές μέρες πέρασες απαρατήρητη, weakling. Καιρός να μας αποκαλύψεις την ταυτότητα σου!


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#170 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 07 October 2013 - 17:24

Mask

Syw6QJ9.jpg

 

*καλλυμένη παντού με τηγάνια, σαν οχυρό, εμφανίζεται δειλά-δειλά*

 

*βγάζει μια περγαμηνή και την κρεμάει από ένα καρφί στον τοίχο*

 

 

«Ο εφιάλτης φτάνει στο τέλος του και είτε θα βρεθούμε όλοι νεκροί, είτε αυτοί οι λιγοστοί θα επιζήσουμε.

Προφανώς και είναι αργά, πλέον, για να πούμε πως θα πάρουμε την κατάσταση στα χέρια μας, ΩΣΤΟΣΟ!,

ωστόσο, λέω, ακόμη και τώρα μπορούμε να πούμε το τυπικό "ποτέ δεν είναι αργά", και θα έχουμε δίκιο.

Ακούστε. Εγώ το ότι δεν είμαι δολοφόνος είναι θαρρώ εμφανές, ανάθεμα δηλαδή. Μίλησα ελάχιστα, ενδιαφέρθηκα ελάχιστα.

Ψήφισα με το ένστικτο, και πόσο σωστό να είναι το ένστικτο μιας μουγκής ηθοποιού καμπούκι...;

Φαίνεται ότι το μοτίβο ψήφων μου είναι ανύπαρκτο.

Εν πάση περιπτώσει, ας στραφούμε σε δύο αρκετά πιθανά πρόσωπα μολυσμένων:

Laharl, που αρκετοί δύσμοιροι τον ψήφισαν και μας προειδοποίησαν αλλά επειδή εμείς είμαστε άχρηστοι, αυτός ακόμη ζει (για όνομα...!).

Και το υγρό αγόρι, τον Nanase Haruka! Μέχρι τώρα αγνούσε πλήρως οποιαδήποτε προσοχή του έδινα, δηλαδή τι αγνοούσε, στο κλάσιμο με έχει,

και ξαφνικά, τώρα που τελειώνει όλο αυτό, θυμάται ότι υπάρχω και λέει να πετάξει σε εμένα τις κατηγορίες. Ήτοι, κουτός. Το πολύ νερό φταίνει.

Δύο είναι, απλά δεν ξέρω αν πρέπει να συμπεριλάβω και τον Hoshi. Για αυτό τον γύρο, ας μάθουμε όμως τι θα απογίνει με τον Laharl και Nanase^_^»

 

*ντροπιασμένη, τρέχει και κρύβεται ξανά πίσω από την κουρτίνα, πεπεισμένη πως η περγαμηνή της θα πιάσει τόπο*

 

edits because of derp colouring


Edited by Theodore :D, 07 October 2013 - 17:31.


#171 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 07 October 2013 - 23:16

Makunouchi Ippo

 

alpharhochiepsilon3AF0omicronlambda3AE0p

 

 

Στο σημείο που είναι τώρα το παιχνίδι, είναι γενικά επικίνδυνο να ρίχνουμε κατηγορίες, αλλά η πορεία μας για τώρα τουλάχιστον, είναι προφανής, αλλά και μη αναστρέψιμη. Ο Haruka-kun (Iristella) θα κριθεί ένοχος. Εάν αποδειχθεί ότι είναι αθώος, τότε θα μας έχει εξαπατήσει επιτυχώς η Nino-san (Hana Suzuki) , αν και θα υπάρχει ακόμα χρόνος για να βρούμε τον συνεργό της. Το μόνο που μένει τώρα είναι να περιμένουμε το αποτέλεσμα.



#172 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 08 October 2013 - 00:07

Haruka Nanase

 

free-1-40-nanase-haruka.jpg

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αυτό το χαλαρό σου υφάκι Makunouchi Ippo (demonic mc) και όλες οι κουβέντες για το πόσο σε καλό δρόμο είμαστε είναι κινήσεις αποπροσανατολισμού προκειμένου να δώσεις στους εναπομείναντες υγιείς μια ψευδή αίσθηση ασφάλειας. Για πολλοστή φορά ανεβαίνεις σε τρενάκια που γίνονται εναντίον αθώων και ο τρόπος που μιλάς δείχνει ότι ξέρεις ξεκαθαρα ποιοι είναι μολυσμένοι και ποιοι όχι. Γιατί να εχει εξαπατήσει η Nino (Hana Suzuki) δηλαδή και όχι η μάσκα (Theodore) που είναι και αυτή η οποία πετάει μια κατηγορία και προσπαθεί να δημιουργήσει ρεύμα εναντίον μου εδώ και πόσους γύρους.

Ας πω τι σκέφτομαι. Ξέρεις ότι είμαι αθώος επειδή προφανώς δεν συνεργαζόμαστε. Προσπαθείς λοιπόν όταν αποδειχθεί αυτό να εξασφαλίσεις το coup de grace ρίχνοντας το φταίξιμο στην Nino που και καλά σας εξαπατησε. Λες και εσύ και η Μάσκα δεν πήρατε πουθενά μέρος και δεν ευθύνεστε για τίποτα.



#173 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 08 October 2013 - 20:27

«Αυτό το νερόφιδο (Iristella) φταίει για όλα»

Είπε θυμωμένα ο Makunouchi Ippo (DemonicMC)

 

Σιγά σιγά, οι σιγανές κατηγορίες και αβεβαιότητες, μετατράπηκαν σε σιγουρότατες δηλώσεις, πως ο Haruka (Iristella) είναι ένοχος, και πως τους εξαπατά όλους τόσο καιρό.

 

«Κύριε Haru εγώ είμαι σίγουρη πως έχετε εμμονή με το νερό γιατί πιστεύετε πως σας λυτρώνει και πως σας καθαρίζει απ’το αίμα και την ενοχή των δολοφονιών που διαπράτετε!»
Είπε η Nino (Hana Suzuki) και γύρισε εκνευρισμένη το κεφάλι της προς την άλλη μεριά.

 

Ο Haru την κοίταξε απότομα, με ένα πολύ εκνευρισμένο βλέμμα, και η Nino κρύφτηκε πίσω απ’τον Hoshi (Redqueen).

 

«Απ’ότι φαίνεται η κατάσταση έφτασε στα άκρα της...»

Είπε ο Haru (Iristella) κλείνοντας τα μάτια του, απογοητευμένος.

«Όσα κι αν σας πω, όσα κι αν δικαιολογήσω, δεν φαίνεται πως έχετε σκοπό να βάλετε μυαλό...

Και αυτό συμβαίνει διότι δεν έχετε την ελευθερία μες την καρδιά σας...

Λυπάμαι για εσάς.»

Ολοκλήρωσε, και ξαναβούτηξε στην πισίνα του.

 

«Κα-μπλουμ~  Καληνύχτα Haruka (Iristella)...»

Είπε ο Stein και μαχαίρωσε τον Haru (Iristella), καθώς είχε κουλουριαστεί στην πισίνα.

 

Μάζεψε το πτώμα του, το μετέφερε στο εργαστήριο του, και μετά από λίγο επέστρεψε

 

Franken Stein

PR4YvpC.jpg?1


Απ’ότι φαίνεται και ο κύριος Haruka ήταν αθώος.

Καλή σας νύχτα, με καλύτερες επιλογές το πρωί.

 

Η μέρα έρχεται την Παρασκευή στις 9:30μμ

 

Λίστα Παικτών:

1. John Crabs (November 11) (Darker Than Black)) (Δολοφόνος)

2. Babba (Nara Shikamaru (Naruto)) Αθώος

3. OdyMonaxos (Ubik (Berserk)) - Αθώος

4. Cloudy(Naegi Makoto (Danganronpa)) Επιθεωρητής

5. Fallen Mpougatsa (Himekawa Tatsuya (BeelzeBub)) (αθώος)

6. Osama Bin Laden (God (Angel Sanctuary))(Επιθεωρητής)

7. Ghostprince (Shinji Ikari (NGE))

8. Jorg (Byakuran (Katekyo Hitman Reborn)) (Αθώος)

9. BoredForLife (Gaius (Fire Emblem)) Αθώος

10. DemonicMC (Makunouchi Ippo (Hajime No Ippo))

11.Redqueen (Hoshi (Arakawa Under The Bridge))

12.Vagelio (Laharl Krichevskoy (Disgaea))

13. Kamui (Eul Lee (Annarasumanara) Αθώος

14. Theodore   (Mask (Joshiraku))

15. Kai (Ross(Senyuu)) Εκδικιτής

16. Iristella (Haru (Free)) Αθώος

17. Duderlady (Suiseiseki (Rozen Maiden)) Δολοφόνος

18. Kalamaris (Soren (Fire Emblem)) Αθώος

19. Hana Suzuki (Nino (Arakawa Under the Bridge))

 

 



#174 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 11 October 2013 - 19:57

«Ξύπνα, πήγε 2:00!»

Ψιθύρισε μια άγρυπνη φιγούρα μέσα στο δωμάτιο.

«Μμμμμ....»

«Ξύπνα είπα! Έχουμε δουλειά να κάνουμε!»

«Μμμ...κάντην εσύ»

«Όχι, δε θα την κάνω μόνο εγώ, σήκω τον πισινό σου και πάμε.

Αν συνεχίσεις έτσι θα μας ακούσουν και θα καρφωθούμε.»

«Γι’αυτό λοιπόν μπορούμε να κάτσουμε να κοιμηθούμε, και να βεβαιωθούμε πως δεν πρόκειται να καρφωθούμε από κανέναν.»

«Ε δεν παλεύεσαι. Αλλά όχι, εγώ φταίω που προσπαθώ να δουλεύω και για τους δύο.»

Είπε η φιγούρα, και τον/την κλότσησε.

«Καλά, καλά αμάν!»

Σηκώθηκαν και οι δύο, και βγάλαν τους σουγιάδες τους. Έπειτα, πατώντας στις μύτες των ποδιών τους, πλησίασαν το κρεβάτι της Nino (Hana Suzuki).

 

«Ιιιχ! Τι στο καλό θέλετε εσείς εδώ;»

Είπε η Nino τρομοκρατημένη

«Σαΐνι μου, τι λες να θέλουμε με δυό σουγιάδες στο χέρι;»

«Φύγετε αλλιώς θα φων-»

«Ναι ναι, το ακούσαμε κι από άλλους αυτό»

Απάντησε η φιγούρα καθώς της έκλεισε το στόμα με τα χέρια του.

«Σκότωσε την.»

Διέταξε τον άλλον.

«Μα....»

«Έλα μην χαζολογάς.»

Η δεύτερη φιγούρα υπάκουσε, και κάρφωσε τον σουγιά που κρατούσε, στο στήθος της.

 

«Άντε να φύγουμε τώρα, πολύ καθυστερίσαμε.»

«Ναι, πάμε για ύπνο»

Είπαν, και άφησαν την Nino μισοπεθαμένη πάνω στο κρεβάτι της

«Μα είμαι εξωγήινη...»

Ψιθύρισε πριν ξεψυχήσει.

 

~

 

Okabe Rintarou

133713.jpg

 

Καλημέρα αγαπητοί.

Η απώλεια των θαυμαστών του νερού, μεγάλωσε κι άλλο, καθώς αυτό το βράδυ χάσαμε την Nino (Hana Suzuki), η οποία δυστυχώς αποδείχτηκε αθώα.

 

Περάστε στο σαλόνι για τα συνηθισμένα.

 

Η Νύχτα πέφτει την Κυριακή στις 9:00μμ

 

Λίστα Παικτών:

1. John Crabs (November 11) (Darker Than Black)) (Δολοφόνος)

2. Babba (Nara Shikamaru (Naruto)) Αθώος

3. OdyMonaxos (Ubik (Berserk)) - Αθώος

4. Cloudy(Naegi Makoto (Danganronpa)) Επιθεωρητής

5. Fallen Mpougatsa (Himekawa Tatsuya (BeelzeBub)) (αθώος)

6. Osama Bin Laden (God (Angel Sanctuary))(Επιθεωρητής)

7. Ghostprince (Shinji Ikari (NGE))

8. Jorg (Byakuran (Katekyo Hitman Reborn)) (Αθώος)

9. BoredForLife (Gaius (Fire Emblem)) Αθώος

10. DemonicMC (Makunouchi Ippo (Hajime No Ippo))

11.Redqueen (Hoshi (Arakawa Under The Bridge))

12.Vagelio (Laharl Krichevskoy (Disgaea))

13. Kamui (Eul Lee (Annarasumanara) Αθώος

14. Theodore   (Mask (Joshiraku))

15. Kai (Ross(Senyuu)) Εκδικιτής

16. Iristella (Haru (Free)) Αθώος

17. Duderlady (Suiseiseki (Rozen Maiden)) Δολοφόνος

18. Kalamaris (Soren (Fire Emblem)) Αθώος

19. Hana Suzuki (Nino (Arakawa Under the Bridge)) Αθώα

 

 

 

 

 

 



#175 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 13 October 2013 - 11:07

Hoshi(redqueen)

Arakawa%20Under%20the%20Bridge%20-%2003%

 

HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUH!!!!!!????!!!????!!!! WUUUUUUUT?!!! OI OI OI YOU HAVE GOT TO BE KIDDING ME !
Niiiiiiiiiiiiiinooooooooooooooooooooooooooo !!! 

Ποιος ? Που ? Τι? Ποιος τολμησε να σκοτωσει τν γυναικα τν οποια προσπαθουσα να κατακτησω τοσο καιρο?? ΠΟΙΟΟΣΣΣΣ???  Ασε που ηταν κι θαυμαστρια !Εμ μου σκοτωσατε τν Eul τωρα κι τν Nino?ΝΤροπη κι αισχος αν ειναι επειδη με ζηλευετε!!! ΤΙ σας εφταιξε ??? Ποιος θα ακουσει μαζι μου το ''himo x3'' τωρα?? Σε ποιον θα αφιερωνω τραγουδια τς κρυες νυχτες διπλα στο ποταμι (all year long ,γτ η αγαπη μου δν γνωριζει εποχες!!) .....ΑΑΑ πς θα διωξω αυτην τν θλιψη??? ΘΑ το γυρισω στο τραγουδι ...ειναι η μονη μου διεξοδος πια... Κι το πρωτο cd θα γραψω ενα τραγουδι called ''A himoletter to Nino''... Θα ζεις παντα στν καρδια μου *Manly tears* 
Tουλαχιστον ξεφυγε κι απο τα διχτυα του Κου 

 

*γυρναει προς τν Mask(Teo) κι αρχιζει να του τραβαει τν μασκα -γτ ως γνωστον δν εχω κι καθολου ψυχολογικα -*

 

ΒΓΑΛΤΗΝ ΡΕΕΕΕΕ .........ΑΛΛΙΩΣ ΔΝ ΕΧΕΙ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ,ΟΥΤΕ Τ-ΣΙΡΤ,ΟΥΤΕ CD ,ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΓΡΑΦΟ, ΟΥΤΕ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΝ ΣΥΝΑΥΛΙΑ!!!!

 

*kicks Laharl coz he cans*

* παει να γραψει τραγουδια κι να βαψει τς κουρτινες μαυρες κι να ακουσει μεταλ*

 

tumblr_lsw9e8Ml3s1qixttfo1_500.gif


74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#176 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 13 October 2013 - 12:12

Ikari Shinji [ghostprince]

 

shinji_guilty_pleasures.gif 
 

*ΟΟΟΟΧΙ, ΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ, ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!!!!   ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ΠΙΑ Η ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ ΔΟΛΟΦΩΝΟΙ ΓΥΡΟ ΜΑΣ Η ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ, ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΜΕΕΕΕ, ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ!!!! ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕΙ....ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕΕΕΙΙ.... ΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣΣ ΚΑΘΕ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΝΟΧΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΡΙΓΥΡΩ ΜΑΣ....ΟΟΟΟΧΙ ΟΟΟΟΧΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ~ *ΟΟΟΟΧΙ, ΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ, ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!!!! ΟΟΟΟΧΙ ΣΕ ΜΕΕΕΕΝΑΑΑΑΑ~

 

*oυρλιαχτά και κλαψουρίσματα*

 

αχαχαα...νααχ....γιατι πρέπει να τα περνάω όλα αυτα? γιατί πατέρα? γιατί? έσεις τα έχεις οραγανώσει ολα αυτά άραγε?  που κρύβεσαι? .... τι έκανα και πρέπει να τα περάσω όλα αυτά? όλος ο κόσμος έχει στραφει εναντίων μου, δεν έχω εγώ το πρόβλημα, οι άλοι το έχουν...ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ, ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΙΚΟΙ!!! ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ, ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΝΑ ΤΕΛΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ, ΘΑ ΓΙΡΙΣΩ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??? .....ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ~  ΡΕΙ, ΑSUKA.......minato-san...father...kaworu-kun....μου έχετε λείψει...*cries* 

 

Aν και απο την άλη....θέλω όντος να επιστρέψω? ποιος ξερει τι θα με βάλουν να κάνω πάλυ.....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, ΔΕ ΤΟ ΜΠΟΡΩ ΑΑΑΑΛΟΟΟΟ, ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ!!!!!!!!!!! ΑΦΙΣΤΕ ΜΕ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ ΟΟΟΟΟΛΟΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!! 

 

*oυρλιαχτά και κλαψουρίσματα ξανα*

 

 tumblr_lw1dofUpT91qfqcq8o1_500_large.gif

 

Γυρνάει νευριασμένα μέσ'τα κλάματα προς τον αστερία(red queen) , ε-ε-εσυ τα ε-εκανες όλα....είσαι ένας α-απ αυτούς,,,έ-ετσι δεν ε-είναι? ....

 


フカフカ

#177 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 13 October 2013 - 14:24

Makunouchi Ippo


Δυστυχώς, το λάθος μου για ακόμα μια φορά στοίχισε τη ζωή ενός ακόμα ανθρώπου. Όμως τώρα έχουμε τους δολοφόνους στο χέρι, και έχουμε γι'αυτό να ευχαριστήσουμε τον nanase-kun γιαυτό. Μάσκα-kun (Theodore με κόκκινο) και αστέρια (queen με πορτοκάλι), καλα καταφέρατε μέχρι τώρα να αποφύγατέ ο ένας τον άλλο, αλλά τώρα τελειώσατε. Edit cause phone

Edited by demonicMC, 13 October 2013 - 14:27.


#178 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 13 October 2013 - 17:15

Laharl Krichevskoy

409px-D1_Laharl_14_Bust.jpg

Δεν το πιστεύω αυτό που συμβαίνει *facepalm*.
Αρκετά κρύφτηκες Μάσκα(theodore), ήρθε η ώρα της αποκάλυψης! Δεν σκοπεύω να χάσω άλλους χαζούς υπηκόους εξαιτίας σου οπότε σταμάτα να τρέχεις πέρα δώθε και κάτσε ακίνητη να σε σφάξω με την ησυχία μου *βγάζει από την θήκη του το πύρινο σπαθί και το ανεμίζει απειλητικά*
Ιppo(DemonicMC) η ψήφος ενάντια στον Haru(Iristella) μας έφερε ένα βήμα κοντά στην καταστροφή, δεν θα το ξεχάσω αυτό στον επόμενο γύρο. Μόλις τα τινάξει η μάσκα έρχεται η σειρά σου μαζί με τη σειρά του αστροκέφαλου(redqueen) που μόλις μου πούλησε άναδρα νταηλίκια *στέλνει έναν μετεωρίτη να συγκρουστεί στο έδαφος που κάθεται ο hoshi*.

edit: κεντράρισμα


Edited by Vagelio, 13 October 2013 - 17:15.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#179 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 13 October 2013 - 21:25

Η Μάσκα (Theodore) καθόταν, και άκουγε σιωπηλά τις κατηγορίες.

Πότε πότε, όταν γύριζε κάποιος να την κοιτάξει, είχε εξαφανιστεί από την προηγούμενη της θέση, και είχε μεταφερθεί σε μια άλλη, μακρινή, ή κοντινή, χωρίς κανείς να την έχει καταλάβει.

 

Δεν έδειχνε κανένα απολύτως συναίσθημα. Απλά μουρμούριζε συνέχεια ένα συγκεκριμένο πράγμα, που κανείς δεν καταλάβαινε.

Πολλοί υπέθεταν πως ήταν το όνομα αυτού που θεωρούσε ένοχο, άλλοι πάλι απλά αδιαφορούσαν, μιας και ούτως η αλλιώς την θεωρούσαν τρελή.

 

«Θα μιλήσεις επιτέλους;»

Είπε θυμωμένα ο Laharl (Vagelio) και την κλότσησε.

«ΜΗ ΤΗΝ ΚΛΩΤΣΑΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΥΜΩΣΕΙ! ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΌΛΟΥΣ.

ΟΧΙ ΜΑΣΚΑ, ΜΗ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΟΛΟΥΣ!»

Φώναξε πανικόβλητος ο Shinji (Ghostprince) και έβαλε τα κλάματα.

 

«Ηρεμήστε, δεν είναι ώρα για πανικούς! Πρέπει να επικεντρωθούμε στο να βρούμε τους φονιάδες.»

Είπε με μια χαλαρή και ήσυχη φωνή ο Ippo (DemonicMC), και ακούμπησε το χέρι του στον ώμο του Shinji (Ghostprince).

 

«Λοιπόν; Τι λέτε;»
Εϊπε ο Franken Stein και καθάρισε το μαχαίρι που κρατούσε.

 

Όλοι κοιτάχτηκαν, και μόνο ο Shinji (Ghostprince) πήγε να μιλήσει, αλλά ο Laharl (Vagelio) τον πρόλαβε.

 

«Η μάσκα θα πεθάνει.»

Είπε με σιγουριά.

 

«Πολύ καλά λοιπόν»

Απάντησε ο Franken Stein και άρχισε να πλησιάζει την μάσκα.

 

Με το που πήγε να την καρφώσει, αυτή χωρίς να βγάλει κανέναν ήχο, γλίστρισε απότομα και γλύτωσε το κάρφωμα.

Ο Franken Stein ξαναπροσπάθησε, μια και δυο και τρεις φορές, αλλά συνέχεια η μάσκα ξέφευγε με κάποιον τρόπο.

Ο Stein έξαλλος, έτρεξε στο εργαστήριο του, και έφερε μια σειρά από μαχαίρια, και άρχισε να της τα πετάει.

Η μάσκα τα απέφυγε όλα, εκτός απ’το τελευταίο, το οποίο καρφώθηκε στον λαιμό της, και την ακινητοποίησε.

 

«Επιτέλους πια»

Μουρμούρισε ο Stein θυμωμένα.

Με το που την άγγιξε για να την μεταφέρει, η μάσκα εξαφανίστηκε με ένα απλό “POF” και δεν άφησε κανένα στοιχείο πίσω της, πέρα από ένα χαρτί που έγραφε

«Το τέλος σας είναι πολύ κοντά. Πράξατε λάθος και τώρα θα το υποστείτε.»

Και μια καρδιά.

 

Ο Franken Stein, άφωνος, από την εξαφάνιση της, πήρε την καρδιά και πήγε στο εργαστήριο του.

Μετά από αρκετά λεπτά απόλυτης ησυχίας, ο Franken Stein επέστρεψε, λίγο πανικόβλητος, και είπε:

«Απ’ότι φαίνεται, η μάσκα ήταν αθώα... Δυστυχώς πάλι κάναμε λάθος.

Καλό θα ήταν να πέσετε για ύπνο, και ας ελπίσουμε για το καλύτερο...

 

Καληνύχτα»

 

Η Μέρα έρχεται την Τετάρτη στις 9:00

Stay tuned για το φινάλε

 

Λίστα Παικτών:

1. John Crabs (November 11) (Darker Than Black)) (Δολοφόνος)

2. Babba (Nara Shikamaru (Naruto)) Αθώος

3. OdyMonaxos (Ubik (Berserk)) - Αθώος

4. Cloudy(Naegi Makoto (Danganronpa)) Επιθεωρητής

5. Fallen Mpougatsa (Himekawa Tatsuya (BeelzeBub)) (αθώος)

6. Osama Bin Laden (God (Angel Sanctuary))(Επιθεωρητής)

7. Ghostprince (Shinji Ikari (NGE))

8. Jorg (Byakuran (Katekyo Hitman Reborn)) (Αθώος)

9. BoredForLife (Gaius (Fire Emblem)) Αθώος

10. DemonicMC (Makunouchi Ippo (Hajime No Ippo))

11.Redqueen (Hoshi (Arakawa Under The Bridge))

12.Vagelio (Laharl Krichevskoy (Disgaea))

13. Kamui (Eul Lee (Annarasumanara) Αθώος

14. Theodore   (Mask (Joshiraku)) Αθώος

15. Kai (Ross(Senyuu)) Εκδικιτής

16. Iristella (Haru (Free)) Αθώος

17. Duderlady (Suiseiseki (Rozen Maiden)) Δολοφόνος

18. Kalamaris (Soren (Fire Emblem)) Αθώος

19. Hana Suzuki (Nino (Arakawa Under the Bridge)) Αθώα

 

 

 

 

 

 

 



#180 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 17 October 2013 - 20:06

Οι καλεσμένοι προχώρησαν διστακτικά προς την κρεβατοκάμαρα.

«Είναι πραγματικά αναγκαίο όλο αυτό τώρα;»

Είπε ο Laharl (Vagelio) εκνευρισμένος.

«Φοβάμαι πως δεν μπορούμε να σας κρατήσουμε στο σαλόνι το βράδυ.»

Είπε νευριασμένος και ο Okabe.

 

«Ω έλα τώρα»

Φώναξε ο Laharl (Vagelio) και τινάχτηκε προς την μεριά του Stein, βγάζοντας το σπαθί του και σημαδεύοντας τον.

«Ήρεμα σπόρε»

Είπε ο Stein, αλλά παρέμεινε ακίνητος.

 

«Hoshi (Redqueen), ανέλαβε τους άλλους δύο!»

Ξαναφώναξε ο Laharl (Vagelio)

«Μάλιστα!»

Απάντησε ο Hoshi και κούνησε απειλητικά την κιθάρα του προς τον Shinji (Ghostprince), τον Ippo (DemonicMC) και τον Okabe.

 

foTrHMq.jpg?1

«MUAHAHAHAHA ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ ΕΔΩ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΣΚΟΤΩΣΩ ΟΛΟΥΣ ΕΝΑΝ ΕΝΑΝ, ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΥΤΩ ΤΗΝ ΓΛΥΚΙΑ ΝΙΚΗ.»

 

Yaj0U3c.jpg?1

«ΤΙ;

Ελπίζω να εννοείς όλους τους υπόλοιπους! Εγώ εννοείται πως δεν συμπεριλαμβάνομαι, σωστά;»

«Μα και φυσικά συμπεριλαμβάνεσαι, γλυκέ μου αστερία.»

                                                                                                                                                      

«Ελπίζω να κάνεις πλάκα, μικρό απαίσιο wannabe overlord.»

«Πως με είπες; Άχρηστε μουσικέ της δεκάρας!»

«Αυτό ήταν. Διαλύω την συνεργασία μας εδώ και τώρα! Απαράδεκτο!»

«Μου σπαταλάς πολύτιμη ώρα Hoshi. Βούλωσε το, αλλιώς θα σε περιλάβω πριν τον Stein.»

«Ω ΤΙ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ. ΕΓΩ, ΕΝΑΣ ΤΟΣΟ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΝΑ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ»

             Άρχισε να κλαψουρίζει ο Hoshi, και να περιφέρεται γύρω γύρω στο δωμάτιο.

 

Όλη αυτή την αναστάτωση, ήρθε να διακόψει ένας πολύ δυνατός γδούπος, που προερχόταν απ’το εργαστήριο.

tumblr_movipvWLuq1r27q2lo2_250.png

«ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜ’ ΟΛΟΙ» Άρχισε να φωνάζει ο Shinji κλαίγοντας.

«Σσςςς...Ηρέμησε Shinji.» Τον καθησύχασε ο Ippo.

Ο Okabe και ο Stein αμέσως κοιτάχτηκαν γεμάτοι έκπληξη.

Ο Okabe χωρίς να χάσει χρόνο, έτρεξε προς το εργαστήριο και έβγαλε μια κραυγή χαράς.

«O-o-oka-rin…?»

Ακούστηκε μια φωνή και μια μυστήρια φιγούρα ξεπρόβαλε απ’το εργαστήριο.

 

«Θεε μου, είσαι ζωντανή;!!!»

Φώναξε ο Stein και κλότσησε τον Laharl, τρέχοντας προς αυτήν.

 «Fran-ken…Stei-n…?»

Είπε η φιγούρα, με ένα χαμένο βλέμμα.

 

«Πφφτ βλακείες. Τι συμβαίνει;»

Είπε ο Laharl.

«Σκάσε πείραμα»

Είπε ο Okabe, εκνευρισμένος που ο Laharl διέκοπτε.

 

«Πείραμα...;» Είπε ο Ippo δύσπιστα.

 

«Μπράβο Okabe, πες κι άλλα.»

Απάντησε εκνευρισμένος ο Stein.

«Ναι, θα πω ό,τι θέλω. Τι πρόβλημα έχεις; Η Mayushii είναι επιτέλους ζωντανή! Δεν με νοιάζουν άλλο αυτά τα παιχνίδια!»

«ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ;!;! Ξεχνάς το ποιός ήρθε κλαίγοντας παρακαλώντας να αρχίσουμε όλο αυτό;»

 

«Θα σας πείραζε να μας πείτε και εμάς τι στο καλό συμβαίνει;»

Ξαναείπε ο Ippo, αλλά δυνατά και θυμωμένα.

 

«Δεν έχεις πια λόγο να υπάρχεις, αυτό συμβαίνει»

Απάντησε ο Stein γρήγορα και συνέχισε να ασχολείται με την Mayushii.

 

«ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ;»
Φώναξε ο Laharl και ξανα-έφερε το σπαθί του πάνω στον λαιμό του Stein.

«Πολλές μέρες τράβηξε αυτό το παιχνίδι, και απαιτώ μια απάντηση, αλλιώς θα κόψω τον λεπτό σου λαιμό, και θα βάλω τον φίλο σου να τα αραδιάσει πάνω απ’το πτώμα σου.»

 

«Καλά...Καλά...

Ο Okabe ήρθε ένα πρωί, με μια νεκρή κοπέλα στα χέρια του, λέγοντας πως έπρεπε επειγόντως να την σώσουμε με κάποιο τρόπο, και πως είχε ακούσει πως κάνω πειράματα πάνω σε ανθρώπους.

Μου είπε επίσης για μια θεωρεία κάποιων παράλληλων κόσμων, και πως είχε περάσει πολλά για να την σώσει, αλλά πάντα κατέληγε νεκρή.

 

Θεωρώντας πως θα είχε πλάκα να δοκιμάσω να βοηθήσω, και μιας και φαινόταν πολύ απελπισμένος, δέχτηκα να κάνω ό,τι μπορώ.

Χρειαζόταν όμως να την «δημιουργήσουμε» απ’την αρχή, οπότε χρειαζόμασταν ανθρώπους.

Δεν θέλαμε βέβαια να σας σκοτώσουμε όλους, και σκεφτήκαμε να μολύνουμε το πρώτο βράδυ 4 από εσάς και έπειτα να τους το ανακοινώσουμε, και να ελπίσουμε πως θα καταφέρετε να τους βρείτε γρήγορα, έτσι ώστε να πιστέψετε πως όλο έγινε καταλάθος και να μπορέσουμε και εμείς να αποκτήσουμε τα πτώματα που χρειάζονταν.

 

Έχοντας τον μουρλο-wannabe overlord Laharl να κάνει τα κύρια πετσοκόμματα και την μόλυνση που έκανε τον εγκέφαλο να μειώσει τα στάνταρ του όσον αφορά την ηθική, δεν χρειάστηκε να κάνουμε σχεδόν τίποτα.

Τώρα πια που μείναμε μόνο εμείς δεν έχει νόημα να το κρατάμε κρυφό πια. Εσείς μπορείτε να επιστρέψετε στους κόσμους σας, και εμείς πετύχαμε το πείραμα μας.»

 

«O-o-Okariin»

Ξαναείπε και πλησίασε τον Shinji(Ghostprince) που ήταν τρομοκρατημένος και έτρεμε.

 

«Μα καλά ένα κοριτσάκι φοβάσαι;»

Είπε ο Hoshi και γέλασε, αλλά πριν προλάβει να περάσει ένα λεπτό, η Mayuri με αστραπιαία ταχύτητα, τον άρπαξε απ’τον λαιμό και τον πέταξε στον τοίχο με δύναμη.

 

Έπειτα προχώρησε προς τον Hoshi ο οποίος είχε μείνει με το στόμα ανοιχτό και δεν τολμούσε να βγάλει λέξη.

«Ξε-ξε-ξέρεις μπορώ απλά να φύγω και όλα να λυθούν ήρεμα...εντάξει;»

Είπε καθώς απομακρυνόταν, και καθώς η Mayuri όλο και επιτάχυνε το περπάτημα της.

Ο Hoshi άρχησε να τρέχει, αλλά μη Mayuri τον άρπαξε και αυτόν και τον κάρφωσε με το σπαθί του Laharl που είχε πέσει στο πάτωμα.

 

«Αναίσθητο moe πλάσμα, κάνε πίσω»

Φώναξε ο Ippo και έσφιξε τις γροθιές του, μπαίνοντας σε στάση μάχης.

Η Mayuri δεν φάνηκε να πτοείται καθόλου, και συνέχισε να έρχεται τρέχοντας προς αυτόν, κρατώντας το σπαθί του Laharl.

Ο Ippo περίμενε υπομονετικά, και όταν πλησίασε αρκετά της έριξε μια μπουνιά στο πλευρό, κάνοντας την να ταρακουνηθεί και να χάσει την ισορροπία της.

«Αυτό ήταν» Είπε ικανοποιημένος, αλλά καθώς είχε χαλαρώσει το σώμα του, και προχωρούσε προς τον Okabe, η Mayuri ξανασηκώθηκε, χωρίς να φαίνεται να πονάει ιδιαιτέρα, και τον κάρφωσε πισώπλατα.

 

409px-D1_Laharl_08_Bust.jpg

«Ξου, ξου, ουστ, φτουφτου απαίσια»

Άρχισε να φωνάζει και ο Laharl καθώς η Mayuri τον πλησίαζε.

«Έλα σκότωσες τρεις, δεν ευχαριστήθηκες; Εγώ θα ευχαριστιόμουν πάντως, μην είσαι άπληστη.

ΕΛΑ ΤΩΡΑ, ΦΥΓΕ, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΒΕΡΟ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ OVERLORD LAHARL, ΕΛΑ ΞΟΥΤ.»

Χωρίς να ακούει τίποτα από όλο το παραλήρημα του Laharl, η Mayuri συνέχισε να προχωράει σταθερά προς αυτόν, κρατώντας το σπαθί του.

«Ξέρεις πως αυτό το μακρινάρι είναι δικό μου, έτσι; Δεν γίνεται να με σκοτώσεις με αυτό.

ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΑΙΩΝΙΩΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ, ΦΥΓΕ ΟΣΟ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ»

«Χμμ;»

Είπε η Mayuri κοιτώντας τον με περιέργεια, και τον κάρφωσε και αυτόν.

 

 «Ma-mayuri τι κάνεις;»

Είπε απελπισμένος ο Okabe καθώς προσπαθούσε να συνηδιτοποιήσει το τι συνέβαινε.

 

 «Φύγε από εκεί!»

Του φώναξε ο Stein, αλλά ο Okabe δεν κουνήθηκε καθόλου.

Η Mayuri κρατώντας το σπαθί του Laharl, πέταξε το σπαθί στον Stein καρφώνοντας τον.

«Εκνευριστικέ»

 

6GLKqJF.jpg?1

«Mayurii…γιατί;»

Είπε ο Okabe καθώς ήταν έτοιμος να κλάψει.

 

«O-okarin… Έ-επρεπε»

Απάντησε και τον έπνιξε.

 

«Tuturu…~»

xVOV53A.jpg?1

~

 

 

Λίστα Παικτών:

1. John Crabs (November 11) (Darker Than Black)) Δολοφόνος

2. Babba (Nara Shikamaru (Naruto)) Αθώος

3. OdyMonaxos (Ubik (Berserk)) - Αθώος

4. Cloudy(Naegi Makoto (Danganronpa)) Επιθεωρητής

5. Fallen Mpougatsa (Himekawa Tatsuya (BeelzeBub)) Αθώος

6. Osama Bin Laden (God (Angel Sanctuary)) Επιθεωρητής

7. Ghostprince (Shinji Ikari (NGE)) Αθώος

8. Jorg (Byakuran (Katekyo Hitman Reborn)) Αθώος

9. BoredForLife (Gaius (Fire Emblem)) Αθώος

10. DemonicMC (Makunouchi Ippo (Hajime No Ippo)) Αθώος

11.Redqueen (Hoshi (Arakawa Under The Bridge)) Δολοφόνος

12.Vagelio (Laharl Krichevskoy (Disgaea)) Δολοφόνος

13. Kamui (Eul Lee (Annarasumanara) Αθώος

14. Theodore   (Mask (Joshiraku)) Αθώος

15. Kai (Ross(Senyuu)) Εκδικιτής

16. Iristella (Haru (Free)) Αθώος

17. Duderlady (Suiseiseki (Rozen Maiden)) Δολοφόνος

18. Kalamaris (Soren (Fire Emblem)) Αθώος

19. Hana Suzuki (Nino (Arakawa Under the Bridge)) Αθώα

ΤΕΛΟΣ

Bonus Song

Youtube Video

 

Πάρα πολλά και σπέζιαλ ευχαριστώ στην Maffy, η οποία έδωσε μια τεράστια βοήθεια όσον αφορά τα κείμενα και τις ιδέες. <3


Edited by Keito, 17 October 2013 - 20:08.




Also tagged with one or more of these keywords: roleplaying, Παλέρμο 2013, Παλέρμο