Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Kill La Kill

Studio Trigger Fall 2013 High School School Life Action

  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#31 kalidor

kalidor

    Anime Amateur

  • Members
  • 150 posts

Posted 08 October 2013 - 16:22

Με εντυπωσιασατε απο τα καλα λογια...απο που θα το κατεβασω..???


Posted Image

#32 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 08 October 2013 - 16:40

horriblesubs.info


Posted Image


#33 kalidor

kalidor

    Anime Amateur

  • Members
  • 150 posts

Posted 08 October 2013 - 17:44

ok..thanks


Posted Image

#34 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 08 October 2013 - 17:52

Με εντυπωσιασατε απο τα καλα λογια...απο που θα το κατεβασω..???

Αν θες karaoke, καλύτερη μετάφραση και typesetting, το βγάζουν και οι Underwater.


Edited by Erebos, 08 October 2013 - 17:55.

Posted Image
Posted Image

#35 kalidor

kalidor

    Anime Amateur

  • Members
  • 150 posts

Posted 08 October 2013 - 17:59

Ψαγμενο....thanks again...


Posted Image

#36 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 11 October 2013 - 08:58

Spoiler: 2

ySss0UF.jpg


#37 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 11 October 2013 - 10:53

Είδα και εγώ τα 2 πρώτα επεισόδια.

 

Spoiler:


#38 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 11 October 2013 - 13:14

ελπιζω να δω και καμια νυξη στην Utena!

 

Welp...

 

Spoiler: Μόνο το αμάξι του Akio στο background λείπει...

 

 

 

 

Κατά τα άλλα, νταξ', προβλέπω να το πάει "boss of the week" για το πρώτο cour και σιγά-σιγά θα βαρύνει ( ελαφρύνει; ) το πράμα.

Spoiler:


Posted Image


#39 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 12 October 2013 - 00:12

τουλαχιστον οι Panty and Stocking αλλα και Gurren Lagan μπορει να ειχαν καφριλα αλλα ειχαν και πολυ πλουσιο animation.

τις P&S δεν τις εβλεπα για το χιουμορ αλλα για τη δραση

 

εδω ομως φαινεται πως η σειρα ειναι χαμηλου budget. αλλο Trigger και αλλο Gainax....

 

κριμα, γιατι με λιγο καλυτερο Animation θα απογειωνοταν. ελπιζω να μην πεσει και αλλο η ποιοτητα.

 

εστω και αν νιωθω πως ολα αυτα τα εχω ξαναδει και σε καλυτερη εκτελεση. αλλα η πρωτη μεγαλη προσπαθεια του Trigger ειναι, οποτε θα δειξω κατανοηση.



#40 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 12 October 2013 - 00:43

Είδα το 2ο ep. σήμερα το μεσημέρι και μαντέψτε τί έτρωγα... πατατοκροκέτες... FML

 

Το όλο boss-of-the-week thingy ήδη άρχισα να το βαριέμαι. Δεν έχουν και καμία superpower της προκοπής. Μόνο μέσω brute force φαίνεται να κερδίζει η πρωταγωνίστρια. Ούτε το Medaka Box δεν καταφέρνει να φτάσει.

Κανα επεισόδιο ακόμα και πάει για drop.


Posted Image
Posted Image

#41 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 12 October 2013 - 01:08

Δεν με ενοχλεί το animation. Ίσα ίσα μου φαίνεται όμορφο. Τα rapey υπονοούμενα και αστειακια από την άλλη θα μπορούσαν να λείπουν.



#42 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 12 October 2013 - 11:40

Δεν με ενοχλεί το animation. Ίσα ίσα μου φαίνεται όμορφο. Τα rapey υπονοούμενα και αστειακια από την άλλη θα μπορούσαν να λείπουν.

 

ε ναι, σε οτι αφορα το σχεδιο δεν εχω παραπονα. αλλα να, εδω και εκει βαζουν λιτα καρε λες και βλεπεις Inferno Cop. δειγμα χαμηλου budget.



#43 FayFay

FayFay

    all monsters are human

  • Members
  • 53 posts

Posted 12 October 2013 - 17:44

Εγω προσωπικα εχω ενθουσιαστει :P Το animation μ'αρεσει αρκετα γιατι δεν ειναι και τοοοσο συνηθισμενο, και εχει πολυ δραση και αστειες στιγμες. Στην αρχη ημουν καπως προκατειλημενη μπορω να πω και ημουν σιγουρη πως θα ειναι μαπα το καρπουζι μετα ομως με ενθουσιασε. Οκ δεν εχει και κανενα τρομερο στορυ αλλα ειναι χαλαρο, αστειο και εχει δραση. Ανετα συνεχιζω να το βλεπω.. 



#44 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 12 October 2013 - 19:46

Εμενα και το δευτερο μου επεισοδιο μου αρεσε αρκετα!!!

Νομιζω οτι η καφριλα του ανιμε αυτου, εχει χτυπησει κοκκινο. Οσο για τις σεξοϋπονοουμενες σκηνες ηταν WTF??? (αρκει να μην το παρακανουν πολυ)

Spoiler:
 



#45 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 October 2013 - 21:39

λιγο λιγότερο pervy να τανε και θα το χα λατρέψει! Ωραίο και το 2ρο, προσωπικά μου αρέσει αρκετά, βασικά είναι η σειρά που με έχει τραβήξει περισσότερο απτην σεζόν μέχρι στιγμής, ελπίζω να μη πέσει στη πορεία. ΓΙα το ανιμέσιον θα συμφωνίσω, τα frames του είναι όσο λιγότερα μπορούσανε να βάλανουνε ωστε να μη βαράει τελείως στο μάτι, αν βάζανε περισσότερα θα χε πολύ ωραία αίσθηση, όχι οτι με χάλαει και πολύ και έτσι, μου θυμίζει και FLCL οπότε το χω αγαπήσει. Ανμένω για το 3το ^^


フカフカ



Also tagged with one or more of these keywords: Studio Trigger, Fall 2013, High School, School Life, Action