Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Kill La Kill

Studio Trigger Fall 2013 High School School Life Action

  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#151 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 27 January 2018 - 15:36


Νομίζω ότι είναι από τις καλύτερες που έχω δει, απλά επειδή δεν είμαι up to date με τα anime, δεν καταλαβαίνω γιατί saved the anime η συγκεκριμένη.

Ελπίζω το studio να συνεχίσει και να βγάζει τόσο διασκεδαστικά anime γιατί τελικά αυτό είναι, ένα σουπερ διασκεδαστικό anime. :8):

ξανάδα τη σειρά στα Αγγλικά. να βλέπω και την εικόνα. Καλό το dub, με εξαίρεση τη Μάκο που έτσι και αλλιώς είναι άπαιχτη στα Ιαπωνικά. Θα την έβαζα στις κορυφαίες της δεκαετίας.Ο λόγος που έσωσε τα ανιμε έιναι πως θυμίζει παλιά καλή Gainax, κάτι που χρειάζεται τη σήμερον ημέραν. Μοναδική σε αυτό.

 

Ετσι και αλλιώς το fanservice της Gainax είναι σε άλλο επίπεδο σε σχέση με τον ανταγωνισμό και ευτυχώς το κληρονόμησε και το Trigger.



#152 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 January 2018 - 21:52

Θα συμφωνήσω, στην ουσία είναι σειρά της Gainax μιας και που οι δημιουργοί της ήταν μέλη της.

Μετά από τόσους μήνες που την έχω δει, συνεχίζω και να έχω καλές αναμνήσεις από την συγκεκριμένη σειρά οπότε πιστεύω ίσως οι συγκεκριμένες δηλώσεις να είχαν νόημα.  :8):


rsrGbGx.gif

#153 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 28 January 2018 - 14:17

Εντάξει το saved anime περισσότερο meme ήταν παρά σοβαρό κυρίως λόγω hype από Imaishi και λοιπούς από gainax.Θυμάμαι είχε γίνει χαμός στο 1ο επ που ήταν τρομέρό μετά έπεσε λίγο έκανε και μια κοιλιά και υπήρξε ένα backlash λόγω προηγουμένου hype αλλά γενικά ήταν πολύ fun και αυτό μετράει γτ θύμισε κάτι από τα παλιά.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#154 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 28 January 2018 - 21:31

Θα συμφωνήσω, στην ουσία είναι σειρά της Gainax μιας και που οι δημιουργοί της ήταν μέλη της.

Μετά από τόσους μήνες που την έχω δει, συνεχίζω και να έχω καλές αναμνήσεις από την συγκεκριμένη σειρά οπότε πιστεύω ίσως οι συγκεκριμένες δηλώσεις να είχαν νόημα.  :8):

 

Θα επιμείνεις και σ'αυτή τη δήλωση όμως αφεντικό; :P

 

Καταρχάς δεν είναι σοβαρή σειρά, νομίζω ότι είναι άδικο να την αξιολογήσουμε με αυτό το κριτήριο.

Δεν θέλει να περάσει κάποιο βαθύ μήνυμα ή να σε κάνει να σκεφτείς.

 
 Η σειρά σαν σοβαρό θέμα είναι αρκετά σχετική και μ' αυτό του Gurren Lagann


#155 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 24 July 2018 - 15:33

Youtube Video

8J90AKf.jpg

that's a dude!




Also tagged with one or more of these keywords: Studio Trigger, Fall 2013, High School, School Life, Action