Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

SPACE☆DANDY

Space Dandy Shinichiro Watanabe 2014 winter 2014 BONES

  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#16 Draculino

Draculino

    Pillar Man

  • Members
  • 59 posts
  • LocationKing's Landing

Posted 12 January 2014 - 13:10

0/10 στο σενάριο ...έτσι ,επειδή και στα Bepop/Champloo εαν έβλεπες μόνο το πρώτο επεισόδιο θα έλεγες "Α ναι αυτά τα δύο επεισοδιακά anime φαίνεται πως θα με καταπλήξουν αργότερα με το φοβερό τους σενάριο" άσε δες πρώτα πέντε επεισόδια μετά έλα κρίνε το σενάριο του μην σου πω και παραπάνω επειδή είναι επεισοδιακό.

Τώρα για την μουσική (opening/ost) αν και διαφωνώ μαζί σου και έχω ακούσει το opening καμιά δεκαριά φορές από τότε που είδα το πρώτο επεισόδιο δεν μπορώ να σου πω και τίποτα γιατί "γούστα" θα μου πεις ,σε άλλους δεν θα αρέσουν και τα ost του .hack//sign πχ ,ούτε και για αυτούς μπορώ να κάνω κάτι.


Edited by Draculino, 12 January 2014 - 18:14.


#17 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 12 January 2014 - 23:26

σεναριο δεν υπαρχει πουθενα στον οριζοντα ουτε θα ηθελα αργοτερα να σοβαρεψει ετσι όπως είναι μια χαρα ραντομ επεισοδια που βγαζουν λιγο γελιο και περνας ευχαριστα το 20λεπτο

 

το σημερινο μου θυμισε το επ από μπεποπ που κυνηγουσαν τα μανιταρια ενώ εδώ τα ραμεν ;p


Edited by jeffhardy, 12 January 2014 - 23:27.


#18 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 14 January 2014 - 03:00

0/10 στο σενάριο ...έτσι ,επειδή και στα Bepop/Champloo εαν έβλεπες μόνο το πρώτο επεισόδιο θα έλεγες "Α ναι αυτά τα δύο επεισοδιακά anime φαίνεται πως θα με καταπλήξουν αργότερα με το φοβερό τους σενάριο" άσε δες πρώτα πέντε επεισόδια μετά έλα κρίνε το σενάριο του μην σου πω και παραπάνω επειδή είναι επεισοδιακό.

Τώρα για την μουσική (opening/ost) αν και διαφωνώ μαζί σου και έχω ακούσει το opening καμιά δεκαριά φορές από τότε που είδα το πρώτο επεισόδιο δεν μπορώ να σου πω και τίποτα γιατί "γούστα" θα μου πεις ,σε άλλους δεν θα αρέσουν και τα ost του .hack//sign πχ ,ούτε και για αυτούς μπορώ να κάνω κάτι.

 

lel, το 0/10 έχει να κάνει με τη δομή το στυλ και το γράψιμο του σεναρίου του πρώτου επεισοδίου καθαρά και όχι όλου του anime. Μια χαρά μπορεί να αξιολογηθεί.

 

Όσων αφορά το op ναι είναι γούστα. Το γούστο μου όμως δεν είναι πολύ μακριά από αυτό που προσπαθεί να γίνει το opening song αλλά στην τελική παραμένει underwhelming γιατί η σκηνοθεσία/art direction είναι εκπληκτικά πολύ πιο "groovy" από το ίδιο το τραγούδι.


Edited by Six Winged Angel, 14 January 2014 - 03:01.


#19 Draculino

Draculino

    Pillar Man

  • Members
  • 59 posts
  • LocationKing's Landing

Posted 14 January 2014 - 14:34

Όσων αφορά το op ναι είναι γούστα. Το γούστο μου όμως δεν είναι πολύ μακριά από αυτό που προσπαθεί να γίνει το opening song αλλά στην τελική παραμένει underwhelming γιατί η σκηνοθεσία/art direction είναι εκπληκτικά πολύ πιο "groovy" από το ίδιο το τραγούδι.

Διαφωνώ πιστεύω πως το τραγούδι ταιριάζει άριστα στην σκηνοθεσία του op και γενικά μου αρέσει ο ήχος του μου είχε κολλήσει ήδη από το trailer του anime (πριν κάνα δηλαδή δω το opening ως σύνολο).


Edited by Draculino, 14 January 2014 - 14:35.


#20 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 14 January 2014 - 16:56

To op/ed είναι τα πιο ευχάριστα κομμάτια της σειράς μέχρι τώρα, τα ακούω και τα 2 ευχάριστα και αρκετά groovy και catchy για μένα.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#21 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 07 March 2014 - 16:41

Ποσα ναρκωτικα ηταν το επεισοδιο 9?Λιγο χορτο και θα ειχε φτιαξει η κατασταση στο σαλονι που το εβλεπα με την αδερφη μου :P


header.jpg?t=1485907896


#22 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 19 March 2014 - 16:33

υπαρχει πρωτοτυπια σε οτι αφορα την παρωδια και τα references.

το χιουμορ ηταν ετσι και ετσι, αλλα γενικα ειναι αναλαφρη σειρα.

 

συμφωνω πως η Cobra ειναι πολυ καλυτερη, απο το manga που διαβασα τουλαχιστον.

 

μιας και πλεον τα εχουμε δει ολα, το μονο που μενει ειναι μια αποδομηση ολων αυτων.

σε αυτο η σειρα τα καταφερνει 100 %

 

το animation κορυφαιο απο το BONES.



#23 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 22 May 2014 - 16:55

Μιας και βλέπω ότι θα βγει και 2η season το καλοκαίρι, σκέφτομαι αν είναι να το δω. Τα περισσότερα comments εδώ είναι από όταν βγήκαν τα πρώτα επεισόδια και δεν βλέπω ενθουσιασμό εκεί, αλλά γενικά στο Internet υπάρχουν και θετικά σχόλια, και όχι μόνο από fanboys. Υπάρχει εδώ κάποιος που να το έχει δει ολόκληρο και να το προτείνει?


15fkk04.jpg


#24 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 22 May 2014 - 17:31

Όταν βγήκε είχε αρκετό hype και επειδή το 1ο επεισόδειο ήταν ψιλοκακό η σειρά έφαγε περισσότερο hate από όσο άξιζε αλλά όσο συνέχιζε είχε κάποια πολύ ωραία επεισόδεια και απο εκεί άρχισε να ανεβαίνει.Για μένα είναι αξιόλογη σειρά αν και λόγω του stand alone concept των επεισοδείων είναι λίγο hit or miss για πολλούς αλλά θα σου πρότεινα να τη δεις overall 7/10 για μένα.Επίσης το animation και τα op/ed είναι πολύ καλά.


Edited by pasxaleas, 22 May 2014 - 17:32.

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#25 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 22 May 2014 - 17:35

Δε με πειράζει το stand alone, αρκεί το κάθε επεισόδιο να είναι αρκετά δυνατό από μόνο του. Αφού λες ότι έχει καλά επεισόδια, νομίζω ότι θα μου αρέσει. Thank you!


15fkk04.jpg


#26 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 May 2014 - 12:55

Δε με πειράζει το stand alone, αρκεί το κάθε επεισόδιο να είναι αρκετά δυνατό από μόνο του. Αφού λες ότι έχει καλά επεισόδια, νομίζω ότι θα μου αρέσει. Thank you!

 

ειναι απο τις σειρες που απολαμβανεις περισσοτερο βλεποντας ενα επεισοδιο την εβδομαδα, παρα μονοκοπανιας.

 

το ολο, δηλ. ολη η σειρα, ειναι περισσοτερο ελκυστικο απο τα ξεχωριστα μερη-επεισοδια



#27 comic_machine

comic_machine

    Starting...

  • Members
  • 23 posts

Posted 08 August 2014 - 12:33

Επειδή δεν βρήκα παρουσίαση του manga το γράφω εδώ http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-08-07/2nd-volume-of-space-dandy-manga-will-be-the-last/.77326

Δεν έχω ιδέα τι θα γίνει με το anime..





Also tagged with one or more of these keywords: Space Dandy, Shinichiro Watanabe, 2014, winter 2014, BONES